Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

902 Pages « < 675 676 677 678 679 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Coltul nedumeritilor, se intampla uzual si totusi este anormal

VladSoare
post 17 Apr 2018, 13:28
Post #20281


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Mda, sigur. N-ajunge că tot orașul ăsta e ca vai de mama lui, sufocat din toate părțile. Hai să mai tăiem din benzi, că-s prea multe. dry.gif


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 17 Apr 2018, 13:44
Post #20282


Modelator


Group: Members
Posts: 6.729
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Daca n-ari fi fost atatia tarani de la taranoaia in bucuresti, ar fi fost mult mai lejer traficul. Multi vin cu fite si figuri si basini de la ei de acasa.

De ex, pe strada mea in ultimele 2 sapt au mai sosit inca 3 masini din provincie : doua de VN si una de BC.

Plm, o sa ajunga toata populatia sa locuiasca in bucuresti , iar in restul tarii or sa fie doar pensionari wacko.gif


Oricat de optimizat ar fi traficul si oricate benzi am avea.. nu mai e loc frate de masini in trafic.



Ca fapt divers, sunt multi tarani din provincie cu numere de leasing de Bucuresti.

This post has been edited by UXE: 17 Apr 2018, 13:45


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 17 Apr 2018, 13:47
Post #20283


Membru autentic


Group: Members
Posts: 945
Joined: 5 December 09




Uitasem ca tu esti contra. Ar trebui sa mai daramam din cladiri si sa mai facem benzi de circulatie. Da cand mergem in vest ne minunam de benzi dedicate chiar daca ramane doar 1 pt masini. Nu zic sa fie acu ca-n Olanda dar unde se poate (de la 3 benzi in sus) nu vad de ce nu.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 17 Apr 2018, 13:51
Post #20284


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.885
Joined: 13 October 06




Sandele, dar de ce nu emigrezi tu frumos in Olanda, sau in Belgia, daca e asa minunat cum zici.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 17 Apr 2018, 13:55
Post #20285


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




QUOTE(UXE @ 17 Apr 2018, 14:44)
Daca n-ari fi fost atatia tarani de la taranoaia in bucuresti[..]
Ca fapt divers, sunt multi tarani din provincie cu numere de leasing de Bucuresti.
*


Niște țărani... sleep.gif

This post has been edited by GBX: 17 Apr 2018, 13:56


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 17 Apr 2018, 14:00
Post #20286


Membru autentic


Group: Members
Posts: 945
Joined: 5 December 09




QUOTE(mircea_aq @ 17 Apr 2018, 13:51)
Sandele, dar de ce nu emigrezi tu frumos in Olanda, sau in Belgia, daca e asa minunat cum zici.
*



Ca fapt divers, am avut ocazia, oferta de munca (in Olanda) etc, insa am renuntat si am ramas aici, pentru ca nu e totul doar ce minunat arata traficul. Mai sunt si alte chestii, dar asta nu inseamna sa ramanem in evul mediu la anumite lucruri care se pot face doar cu un pic de vointa.

Mai merg in Olanda pe periode scurte (2-3 saptamani) insa primul lucru la care ma gandesc e intoarcerea in tara, indiferent de cat de bine e acolo ca civilizatie, trafic, siguranta etc.

Emigrarea nu e o solutie.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 17 Apr 2018, 14:05
Post #20287


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(SandelBS @ 17 Apr 2018, 13:47)
Ar trebui sa mai daramam din cladiri si sa mai facem benzi de circulatie.
*

Am zis eu așa ceva? blink.gif

QUOTE(SandelBS @ 17 Apr 2018, 13:47)
Da cand mergem in vest ne minunam de benzi dedicate chiar daca ramane doar 1 pt masini.
*

Poate că te minunezi tu. Eu nu. Eu mă minunez de cît de bine se circulă, de exemplu, în München, un oraș mai mare și cu mai multe mașini decît Bucureștii. Sau în Viena. Autobuzele sau bicicletele olandeze mă lasă rece. Să faci un transport în comun eficient pe bază de benzi dedicate, băgîndu-ți picioarele în automobiliști, fără să-ți pese de cîte rămîn libere, pe principiul "dă-i dracu' de burghezi, să meargă și ei cu autobuzul dacă nu le convine", e foarte ușor.

This post has been edited by VladSoare: 17 Apr 2018, 14:14


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 17 Apr 2018, 14:12
Post #20288


Membru autentic


Group: Members
Posts: 945
Joined: 5 December 09




Nu. Era doar o gluma.

"a te minuna" l-am folosit la general, nu ma da pe spate, insa doar ca este eficient sistemul cu benzi dedicate, parcarea in zona central costa mult si ai ca alternativa si transportul in comun desi e mai costisitor decat sa mergi cu masina (daca ai unde parca bineinteles).

De americani nu m-am pronuntat si nici nu ma voi pronunta pentru ca nu am fost si nu ma tenteaza momentan ca vizita si nici ca popor in general. Nu mi se par oricum un model de urmat.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 17 Apr 2018, 14:25
Post #20289


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Eu încep să cred că Renaulturile au niște probleme grave, care-i fac pe posesori să le urască. Poate că un Renault se conduce în silă, numai la nevoie? Pentru că altfel nu-mi explic de ce acest forum, teoretic populat de posesori de mașini, este atît de plin de propagandă pro-biciclete, pro-autobuze și anti-mașini. Iar cine iubește mașinile e catalogat imediat drept contra. Pe cuvîntul meu, văd pe forumul ăsta mai multă ură contra mașinilor decît aș vedea probabil pe un forum al RATB, dacă ar exista așa ceva.

Cînd intri pe un forum auto, te aștepți să găsești acolo oameni pasionați, care de-abia așteaptă să calce accelerația, să audă sunetul motorului, care se dau jos din mașină numai dacă-i ameninți cu arma sau dacă au nevoie la baie. Or aici nu e cazul. Aici vezi oameni care de-abia așteaptă o scuză ca să lase mașina acasă și care se înfioară de plăcere la auzul ideii de benzi de biciclete sau de RATB.

Care-i ideea? E ceva în neregulă cu Renaulturile? Nu cred, pentru că am avut și eu timp de zece ani și l-am iubit ca pe un membru al familiei. Atunci care-i faza? Iaca, o altă nedumerire, că tot sîntem la colțul nedumeriților.

This post has been edited by VladSoare: 17 Apr 2018, 14:32


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 17 Apr 2018, 14:35
Post #20290


Membru autentic


Group: Members
Posts: 945
Joined: 5 December 09




Da' ai o logica cel putin interesanta.

Ce are a face mersul zilnic pana la munca (care ar trebui sa fie cat mai scurt) cu placerea de a conduce? Imi place sa conduc, dar acolo unde se poate, mai ales in afara orasului. Dar ideea e ca si cu masina si cu transportul in comun la noi tot pierzi timp. Nu vad unde e bucuria de a conduce stand peste o ora in trafic. O poti face si in curte, poti si dormi in ea.

Sa nu avem transport in comun civilizat doar ca te numesti iubitor de masini, asta chiar e tare.

Ma asteptam la ceva mai bun din partea ta, ca pareai om serios si cu ceva ani in plus fata de mine.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 17 Apr 2018, 14:46
Post #20291


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(VladSoare @ 17 Apr 2018, 13:28)
Mda, sigur. N-ajunge că tot orașul ăsta e ca vai de mama lui, sufocat din toate părțile. Hai să mai tăiem din benzi, că-s prea multe. dry.gif
*


lane-closed.jpg


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 17 Apr 2018, 15:00
Post #20292


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(SandelBS @ 17 Apr 2018, 14:35)
Sa nu avem transport in comun civilizat doar ca te numesti iubitor de masini, asta chiar e tare.
*

Am zis eu asta? blink.gif
E a doua oară cînd îmi pui cuvinte în gură.
Eu îmi doresc un transport în comun civilizat. Îmi doresc însă ca acesta să se obțină fără să sacrifice circulația mașinilor, care și așa e în halul în care știm. Să-i trimiți la dracu' pe șoferi și să faci benzi speciale pentru RATB, durîndu-te în cot de orice altceva, e foarte ușor. Mai greu este s-o faci fără să distrugi altceva.

Vrei transport în comun civilizat? Atunci începi cu ridicarea mașinilor parcate aiurea pe banda I, ca să poată autobuzul să treacă. Începi cu gherțoii care blochează linia de tramvai ca să depășească coloana. Începi cu corupția din RATB, care face ca mașinile să fie puține și vechi în ciuda faptului că primăria plătește triplu pe ele. Începi cu șoferii de autobuz, care în vest sînt la cravată, pe cînd la noi sînt niște maneliști împuțiți, conducînd în maiou și șlapi, și care opresc în stație cînd și unde au chef, și doar dacă au chef. Începi cu aerul condiționat, care există numai pe hîrtie. Începi cu programarea semafoarelor, care e făcută cu picioarele în tot orașul, și care afectează RATB-ul în aceeași măsură ca și pe noi.
Poți să faci o mie de lucruri ca să ai transport în comun civilizat, dar noi ne oprim întotdeauna la măsura cea mai facilă: să luăm din benzile chiaburilor și să dăm la săraci, că e cel mai simplu.

Tu te minunezi de olandezi, unde mașinile au doar o singură bandă, ca să dea restul autobuzelor și bicicletelor. Eu mă minunez de nemți, unde atît mașinile cît și autobuzele pot să circule la fel de bine, fără ca binele unuia să însemne neapărat răul celuilalt.

This post has been edited by VladSoare: 17 Apr 2018, 15:21


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 17 Apr 2018, 15:33
Post #20293


Membru autentic


Group: Members
Posts: 945
Joined: 5 December 09




Amandoua nu se poate. Foarte multe masini si transport in comun eficient nu exista in acelasi loc decat daca una din ele e pe calea aerului.

Sigur, Germania si traficul super. Pari ca nu ai fost pe acolo decat in week-end ori ai circulat doar noaptea.

Lasand partea de oras care numai bine nu e asa cum zici tu, nici pe autostrazi situatia nu e mai roz. Am facut mai repede Bucuresti - Viena decat Viena-Amsterdam de ex si asta in timpul saptamanii din cauza Germaniei unde era deviza nationala ceva gen "wir baue fur sie" (nu le am bine cu germana) si aglomerari mai ales in jurul oraselor mari.

Asa pot spune si eu ca pe anumite trasee traficul e super in Bucuresti, dar la modul general stim cu totii ca nu e, la fel si in Munchen sau ce mai inventezi tu acolo.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 17 Apr 2018, 15:38
Post #20294


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Nu vorbeam de autostrăzi, ci de orașe. Că pe urmă ieși din oraș și te blochezi pe autostradă, asta e cu totul altă poveste, n-are legătură cu discuția noastră.
În orașele lor se circulă infinit mai bine decît în București, în ciuda faptului că au mai multe mașini decît noi. Ceea ce dovedește că nu numărul mașinilor e problema la noi, ci doar nesimțirea, corupția și dezorganizarea.
Dar cum spuneam, e mai ușor să iei de la unii ca să dai la alții, cum a încercat vaca de Firea pe DN1 și am văzut cu toții ce dezastru a ieșit, în loc să lupți cu nesimțirea, corupția și dezorganizarea. Nouă ne plac soluțiile facile, dă-i dracului pe ăilalți.

This post has been edited by VladSoare: 17 Apr 2018, 15:44


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 17 Apr 2018, 15:43
Post #20295


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Am fost azi la plaza sa iau pasaportul lu' fimiu. Am parcat masina la obor si de acolo am luat metroul pana la lujerului. O ora jumate cu tot cu mersul de la cora pana la plaza pe jos. De la ora 13 la 14.30. Era lejer in metrou. Numai gandul ca stau in trafic si ma imbolnavea. Prilej cu care am constat aceeasi chestie: daca nu ai bafta sa lucrezi si sa locuiesti fix langa statiile de metrou, e jale. Distantele intre statii sunt imense.
Nu incep cu metroul din viena sau cu ala din londra unde la covent garden se vede urmatoarea statie stand pe peron- e curba si se vede.
Ca tot am venit dupa vreo 2 sapt din viena: astia din romania o tot dadeau ca viena are autobuze ecologice. Eu am vazut numai citaro diesel in oras. Noi, dar citaro. Nu mai erau graf&stift erau mertane.
Si ca tot am.vazut poza lu cosmin cu piata aia curata...zic si eu. Ba, mult jeg e in Bucurestiul asta. Ca tot am mers azi in prostie pe jos.

This post has been edited by Solon: 17 Apr 2018, 15:47


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 17 Apr 2018, 15:52
Post #20296


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Eu cand le spun ca aia nu spala masinile cate 1 an ca nu este nevoie ... ei zic ca nu au grija de ele smile.gif

Mult jeg si multe jeguri in toata tara noastra draga ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Relu11
post 17 Apr 2018, 16:01
Post #20297


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.077
Joined: 21 January 08
From: Bucuresti




Aia spala strazile cu sampon si camioanele cand ies din santier, tractoarele nu ies cu pamant din camp pe strazi. La noi .... sa ne uitam pe marginea strazilor ce este dupa iarna, strat de nisip cu pietris si pamant


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 17 Apr 2018, 16:03
Post #20298


Membru autentic


Group: Members
Posts: 945
Joined: 5 December 09




QUOTE(VladSoare @ 17 Apr 2018, 15:38)

Dar cum spuneam, e mai ușor să iei de la unii ca să dai la alții, cum a încercat vaca de Firea pe DN1 și am văzut cu toții ce dezastru a ieșit, în loc să lupți cu nesimțirea, corupția și dezorganizarea. Nouă ne plac soluțiile facile, dă-i dracului pe ăilalți.
*



De faza cu DN1 a fost clar o tampenie, daca se iau benzi tre sa si faci ceva suplimentar la transport/auto personal. N-a zis nimeni ca e usor. Adica nici chiar asa, de maine tot ce e cu 2 benzi, una se da la ratb.
Doar ca sunt zone unde s-ar putea face relativ usor ca e infrastructura si alternativa viabila, mai ales la 3 benzi +.

De ex pe Victoriei fac acelasi timp pe 2 benzi ca inainte cand erau cu 4.

Si las-o moarta cu se circula senzational/magnific/infinit/infinit la puterea 50e etc in orasele (mari) din Germania, ca esti departe de realitate.



--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 17 Apr 2018, 16:06
Post #20299


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Nu stiu ... da eu am prins niste ambuteiaje pe la Munchen de mama, mama ... de Paris nu vb ... daca mergi in weekend, da se circula cum trebuie ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 17 Apr 2018, 16:23
Post #20300


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Totul e relativ. Față de București, ambuteiajele de-acolo sînt parfum. La fel cum și alea din București sînt parfum față de Cairo, să zicem. Luat în mod absolut, nu e nimic senzațional nici la ei, dar față de mizeria noastră au un secol avans.

This post has been edited by VladSoare: 17 Apr 2018, 16:25


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 17 Apr 2018, 17:01
Post #20301


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




QUOTE(UXE @ 17 Apr 2018, 13:44)
Daca n-ari fi fost atatia tarani de la taranoaia  in bucuresti, ar fi fost mult mai lejer traficul. Multi vin cu fite si figuri si basini de la ei de acasa. 
Ca fapt divers, sunt multi tarani din provincie cu numere de leasing de Bucuresti.
*


Taran prezent pe forum smile.gif PS: Stau in Bucuresti de multi ani, dar nu ma ascund sub numere de leasing sau altele..., am numar de provicine smile.gif)


QUOTE(VladSoare @ 17 Apr 2018, 14:25)
Eu încep să cred că Renaulturile au niște probleme grave, care-i fac pe posesori să le urască. Poate că un Renault se conduce în silă, numai la nevoie? Pentru că altfel nu-mi explic de ce acest forum, teoretic populat de posesori de mașini, este atît de plin de propagandă pro-biciclete, pro-autobuze și anti-mașini. Iar cine iubește mașinile e catalogat imediat drept contra. Pe cuvîntul meu, văd pe forumul ăsta mai multă ură contra mașinilor decît aș vedea probabil pe un forum al RATB, dacă ar exista așa ceva.

*



Tu conduci de placere in minunatele ambuteiaje din Bucuresti? Eu nu...

QUOTE(VladSoare @ 17 Apr 2018, 15:00)
Eu îmi doresc un transport în comun civilizat. Îmi doresc însă ca acesta să se obțină fără să sacrifice circulația mașinilor, care și așa e în halul în care știm. Să-i trimiți la dracu' pe șoferi și să faci benzi speciale pentru RATB, durîndu-te în cot de orice altceva, e foarte ușor. Mai greu este s-o faci fără să distrugi altceva.

Vrei transport în comun civilizat? Atunci începi cu ridicarea mașinilor parcate aiurea pe banda I, ca să poată autobuzul să treacă. Începi cu gherțoii care blochează linia de tramvai ca să depășească coloana. Începi cu corupția din RATB, care face ca mașinile să fie puține și vechi în ciuda faptului că primăria plătește triplu pe ele. Începi cu șoferii de autobuz, care în vest sînt la cravată, pe cînd la noi sînt niște maneliști împuțiți, conducînd în maiou și șlapi, și care opresc în stație cînd și unde au chef, și doar dacă au chef. Începi cu aerul condiționat, care există numai pe hîrtie. Începi cu programarea semafoarelor, care e făcută cu picioarele în tot orașul, și care afectează RATB-ul în aceeași măsură ca și pe noi.
Poți să faci o mie de lucruri ca să ai transport în comun civilizat, dar noi ne oprim întotdeauna la măsura cea mai facilă: să luăm din benzile chiaburilor și să dăm la săraci, că e cel mai simplu.
*



Problema e ca nu le poti avea pe toate, transport in comun eficient si rapid, putine masini pe strada, multiple benzi...etc. Trebuie sa fie un compromis.

Ce zici tu acolo cu solutiile, sunt solutii corecte, dar nu sunt sigur ca suficiente. Dar de exemplu unde sa parcheze aia multi care ocupa banda 1 (de acord, sunt si unii care parcheaza in nesimtire in intersectie chiar daca ar fi si locuri mai ok de parcare, dar multi pur si simplu n-au unde parca). Nu mai bine pe aia ii faci pe aia care parcheaza pe b1 sa mearga cu autobuzul/taxiul pe benzi dedicate ca sa nu mai vina cu masina proprie?


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 17 Apr 2018, 17:59
Post #20302


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Vlad, daca as fi de acord cu banda separata pentru autobuze, dar nu luata din benzile existente ci ridicarea tuturor masinilor parcate pe banda 1 si folosirea ei pt. RATB (NU si taxi), ai zice ca e tot in detrimentul automobilistilor?

Ca practic n-ai fura o banda de la automobiliști, e deja furata si transformata in parcare. Si eu as transforma-o in banda RATB. Ar fi tot in detrimentul automobilistilor, dar al celor parcati si nu al celor care se deplaseaza.

Ca cei care se deplaseaza s-au obisnuit cu una in minus...


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 17 Apr 2018, 22:47
Post #20303


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.120
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




QUOTE(VladSoare @ 17 Apr 2018, 14:25)


Cînd intri pe un forum auto, te aștepți să găsești acolo oameni pasionați, care de-abia așteaptă să calce accelerația, să audă sunetul motorului, care se dau jos din mașină numai dacă-i ameninți cu arma sau dacă au nevoie la baie.
*



Cei mai mulți intră din cauză că li s-a stricat mașina... biggrin.gif


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 17 Apr 2018, 22:49
Post #20304


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.906
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Pe forumul asta cam da... laugh.gif


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 17 Apr 2018, 22:52
Post #20305


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Clio nu se strică. tongue.gif


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 18 Apr 2018, 00:31
Post #20306


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




QUOTE(dandobre @ 17 Apr 2018, 22:47)
Cei mai mulți intră din cauză că li s-a stricat mașina... biggrin.gif
*


True. I did it too..


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 18 Apr 2018, 08:31
Post #20307


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




I didn't....


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 18 Apr 2018, 08:57
Post #20308


Modelator


Group: Members
Posts: 6.729
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Eu am intrat cand am vrut sa imi cumpar masina. La fel si cu Subaru. tongue.gif


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 21 Apr 2018, 22:35
Post #20309


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Asta seara am vrut sa fac popcorn la tigaie.
Iau punga de boabe de porumb si cand sa le pun in tigaie, imi scapa cateva pe blatul din bucatarie.
Nevasta-mea, pe faza: "pe alea sa le arunci, ca acolo am curatat cu dezinfectant."
Prima mea reactie: "bine, iubire". Dupa care, neuronul meu a avut o zvacnire logica: "auzi, da' daca ai curatat cu dezinfectant, asta nu inseamna ca e super-curat?"
Ea a ramas o fractiune de secunda pe ganduri, apoi a rezolvat problema: "auzi, ce-i cu intrebarile astea?"
Le-am aruncat, evident.

Intrebare: ce dreq trebuia sa fac? huh.gif Eu le-as fi folosit...

This post has been edited by Bwwlan: 21 Apr 2018, 22:36


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 22 Apr 2018, 06:40
Post #20310


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




Nu e de coltul nedumeritilor ca tu sti f bine ce trebuia sa faci...daca nu te vedea. E mai degraba pt un colt pe care sa il numim "femeile", sau asa ceva...
Eu mai mananc si de pe jos din bucatarie daca imi scapa ceva...evident cand nu e geana pe mine smile.gif

This post has been edited by papa_mulo: 22 Apr 2018, 06:42


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
902 Pages « < 675 676 677 678 679 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 01:02
Dacia