Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Chemare in instanta, accident auto, Chemare in judecata in calitate de intervenient

sk0rpion
post 29 Mar 2014, 10:55
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 475
Joined: 5 October 11




Pe site a aparut acum dosarul la Tribunalul Bucuresti, era decat cel de la judecatoria sectorului 1 unde nu preciza nimic de intimat, si da pe site apare intimat fortat si scrie intimat la city insurance, dar in hartiile care le-am primit acasa scrie doar intimat , atat si totusi intimat , intimat fortat tot intimat este.
dosar online

Intre timp am vorbit cu avocata de la astra si a spus ca, city insurance au platit daunele si acum se judeca pe diferenta de la onorariu avocat + cheltuielile de judecata care vor urma si ca eu sunt trecut ca intimat fortat ca asa cere lege, dar ca nu trebuie sa ma prezint ca nu este nicio acuzatie fata de mine.

Dar intrebarea mea e alta, daca city a platit cat a zis judecatoria nu cumva a inchis dosarul si acum diferenta o sa o ceara de la mine?

Atasez decizia judecatoriei sectorului 1:
decizie_1.jpg ( Size: 1.17mb ) Number of downloads: 211
decizie_2.jpg ( Size: 1.23mb ) Number of downloads: 225


Si citatia pentru apel , unde scrie doar intimat

citatie_apel.jpg ( Size: 724.8k ) Number of downloads: 219


--------------------
renault megane 2 2003/ hatchback 1.5DCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 29 Mar 2014, 15:22
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 941
Joined: 5 December 09




laugh.gif Esti culmea. Iti zic 17999 de persoane ca nu mai ai nicio treaba, singura ta "penalizare" e ca iti va creste pretul primei RCA de la anu si tu tot o tii cu diferenta aia de onorarii. Daca nici pe o avocata nu o crezi, te astepti sa crezi pe cineva de pe aici pe forum? De fapt, vrei sa iti spuna cineva ca ai de platit diferenta aia?
Hai ca iti spun eu, da ma ai de platit, iti dau eu un nr de cont, trimite-mi mie banii aia si considera ca nu mai ai nicio treaba cu procesul rasunator. E bine asa? Ma crezi?

P.S. Ti s-a explicat foarte clar tot ce ai cerut! Pro bono!




--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 02:19
Dacia