Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Problema Bursa -au fost cumulete toate anunturile.

Malawi
post 30 Nov 2012, 14:45
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 15 February 12
From: Resita




Salut,numele meu este Dani pe forum numele MALAWI,ma adresez DOMNILOR ADMINISTRATORI sau MODERATORI.
Va rog sa ma ajutati sa inteleg urmatoarele lucruri,desi am trimis un mesaj PM domnului AlexV CARE A PUBLICAT Regulamentul sectiunii Bursa in calitate de administrator nu am primit nici un raspuns.Poate nu a avut timp sau nu a ajuns la el mesajul si de aceea am decis sa scriu aici.
Am omis regula numarul 3(banuiesc)prin a posta la bursa piese de pe bara MEGANE cu titluri diferite desi cred ca ati apreciat ca aceste piese formeaza un ansamblu,desi am incercat sa gasesc acele CATEGORII specificate de domnul AlexV la regula numarul 3 prin care sa pot crea un anunt la bursa nu am gasit nici un rezultat. Am creat mai intii un anunt care cuprindea toate elementele ce le vindeam deoarece erau demontate de pe bara Megane si observind ca sunt greu de gasit in formula respectiva le-am pus pe fiecare in parte .Dumneavoastra ati considerat ca ar face parte din aceeasi categorie pe care as vrea sa stiu pe viitor unde o gasesc in regulamentul bursa si ati grupat totul.Poate o sa fiu rautacios dar ma intreb daca nu cumva trebuie sa grupez anunturi de genul vand becuri-vand piese motor -vand roti pentru ca toate fac parte din categoria auto dragi colegi.
Caut solutie pentru a-mi evidentia diferenta intre anuntul Vand grila megane 2 produs folosit si vand proiectoare valeo megane 2 produs nou.e doar un exemplu.in titlu nu pot scrie piesele ce le am la vinzare pentru ca nu imi permit nr de caractere.sub ce alta forma pot evidentia produsele pentru ca la o cautare pe forum -proiectoare valeo -anuntul meu in care vind produsul asta nu apare.
MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU LAMURIRI sad.gif


--------------------
Renault Megane 2006,hatchback,1.5dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Malawi
post 1 Dec 2012, 20:35
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 15 February 12
From: Resita




Nici un raspuns


--------------------
Renault Megane 2006,hatchback,1.5dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 1 Dec 2012, 20:50
Post #3


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Nu.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
autonicu
post 1 Dec 2012, 21:01
Post #4


AUTONICU & COSTI SERVICE


Group: Members
Posts: 698
Joined: 8 January 09




Nici nu o sa primesti vre-un raspuns.Asa am patit si eu Vand piese pe acest forum de ani de zile si mi-am luat si pauza 3 zile ca nu am unit toate topicurile.aveam mai multe topicuri deschise nu mii s-a parut ca ar face parte din aceeias categorie anunturile si bine inteles ca erau mult mai usor de gasit fiecare piesa in parte.acum este mult mai greu de gasit.dar ce sa facem cu cifra 3.din regulament.asta e ma gaseste oameni pe alte situri mult mai usor.respectam acest forum si cifra 3 din regulament sad.gif


--------------------
RENAULT MEGANE II 2006
http://www.reno.ro/-t253292.html
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 1 Dec 2012, 21:20
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Hai sa nu exageram. Zi ceva de Madalina Manole si vedem daca apare sau nu domnul cu pricina.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 1 Dec 2012, 21:37
Post #6


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




De fapt zi-i ceva lui Marty de Madalina Manole.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
P-A-C-O
post 2 Dec 2012, 13:58
Post #7


What you see is what you get!


Group: Members
Posts: 2.350
Joined: 3 October 10




QUOTE(autonicu @ 1 Dec 2012, 21:01)
asta e ma gaseste oameni pe alte situri mult mai usor

pai si te gaseste oamenii aia? unsure.gif


--------------------
- - -
Ziua de 16 nov 2014 a ramas in istoria Romaniei ca fiind ziua in care omul politic Victor Ponta a fost cel mai aproape sa devina Presedintele Romaniei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
autonicu
post 2 Dec 2012, 14:04
Post #8


AUTONICU & COSTI SERVICE


Group: Members
Posts: 698
Joined: 8 January 09




netul este mare... stie google sa-si faca treaba. bine inteles ca si acest forum.


--------------------
RENAULT MEGANE II 2006
http://www.reno.ro/-t253292.html
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Malawi
post 2 Dec 2012, 19:39
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 15 February 12
From: Resita




E de ris ,e de plins.dar tot fara rezolvare.


--------------------
Renault Megane 2006,hatchback,1.5dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 3 Dec 2012, 13:28
Post #10


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Salut,

Recunosc ca sunt un pic mai greu de cap (asa in general) si deci nu prea am inteles.
Problema este ca s-au grupat toate in mod incorect sau ca la o cautare dupa un anume text anuntul de la Bursa nu apare ?

1. Avand in vedere ca erau si sunt toate piese de megane mi se pare corect si normal sa se faca un singur topic.

2. Daca in anunt, oriunde in posturi, sau titlu, acele cuvinte exista atunci va fi retunat la cautare. Daca nu, probabil ca este o problema de "aplicatie"/forum si nu de grupare topic.

Merci,


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 3 Dec 2012, 13:53
Post #11


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Imi permit, pentru cei care au dificultati in a citi regulamentul de la bursa dar sunt revoltati nevoie mare, sa spicuiesc eu din el:

QUOTE
3. In cazul in care un vanzator are mai multe produse de vanzare, apartinand aceleiasi categorii, el trebuie sa le adune pe toate intr-un singur topic, acesta nedeschizand un topic pentru fiecare produs (in cazul nerespectarii acestei reguli posturile vor fi alaturate de catre un moderator sau sterse/inchise).


Alte intrebari si revolte?



--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 3 Dec 2012, 14:49
Post #12


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




Ei vor sa faca topic pentru fiecare piesa si surb in parte pentru a umple pagina atunci cand dau up,pentru a face un fel de spam. Regulamentul este cat se poate de corect, in opina mea.


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 3 Dec 2012, 15:14
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.579
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




QUOTE(P-A-C-O @ 2 Dec 2012, 13:58)
pai si te gaseste oamenii aia?  unsure.gif
*


pe bune? doar atat te-a deranjat? biggrin.gif


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Malawi
post 4 Dec 2012, 09:41
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 15 February 12
From: Resita




Da ma asteptam si la pareri rautacioase.
Una din dorinte era sa stiu pe viitor care sunt acele Categorii de clasificare al anunturilor din regula nr 3 din Regulament Bursa si nimeni m-a lamurit inca.De ce nu sunt asa pe scurt aratate si celor mai grei de cap sau celor nefamiliarizati cu forumul.La urma urmei suntem colegi ,daca ne putem numi asa . sad.gif
Va multumesc pentru atentia acordata .

This post has been edited by Malawi: 4 Dec 2012, 09:45


--------------------
Renault Megane 2006,hatchback,1.5dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 4 Dec 2012, 10:33
Post #15


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




daca vinzi un aparat de radio pe lampi si o cutie de viteze de megane, e evident ca-s categorii diferite.
Dar cand vinzi 7.000 de piese de megane, alea sunt toate in aceeasi categorie, si anume piese de megane.
Bine, inteleg si dorinta arzatoare a unora (care din asta traiesc) de a face 7.000 de topicuri, pentru fiecare surub si saiba in parte, insa reamintesc: acest forum nu este anunturi.ro, scopul lui este altul, nu bursa lu' peste care s-a umplut de "samsari" (ii bag aici si pe cei care vand si preponderent piese).

Si nu stiu cum dracu se face ca intotdeauna aia revoltati sunt tocmai cei care au peste 60-70% din postari la bursa sau anunturi si nu cei care dau pe la acea sectiune incidental si care sunt mai putin atenti la prevederile regulamentului sectiunii (ca-i afecteaza mai putin o sanctiune)


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bella
post 4 Dec 2012, 10:43
Post #16


TRACTORIST INCEPATOR


Group: Members
Posts: 322
Joined: 9 June 06




QUOTE(klaus @ 4 Dec 2012, 10:33)
... acest forum nu este anunturi.ro, scopul lui este altul, nu bursa lu' peste care s-a umplut de "samsari" (ii bag aici si pe cei care vand si preponderent piese).



Poate nu ar trebui sa fie/nu ar fi trebuit sa ajunga ar fi mai crect?

This post has been edited by bella: 4 Dec 2012, 10:44


--------------------
Logan Laureate 1.5dCi-75Cp 2011 - PH-xx-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Malawi
post 5 Dec 2012, 16:02
Post #17


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 15 February 12
From: Resita




Vorbe-n vint.Cred ca raspuns la intrebarea care sunt acele categorii specificate in regula nr 3din regulamentul bursa sunt doar in mintea unora.daca se oferea seriozitate erau publicate frumos pentru toti cei grei de cap in continuarea celor scrise la regula nr 3 sau mai precis in regulament bursa.fiecare dupa bunul plac taie si spinzura. Va multumesc mult pentru comuntarii.

This post has been edited by Malawi: 6 Dec 2012, 10:23


--------------------
Renault Megane 2006,hatchback,1.5dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 5 Dec 2012, 16:07
Post #18


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Dupa ce ca esti porxt te mai cacci si-n drum. Frate cate fite... popa.gif
Stai jos, ai 4! mad.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 5 Dec 2012, 23:08
Post #19


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(Malawi @ 5 Dec 2012, 17:02)
publicate frumos pentru toti cei grei de cap in continuarea celor scrise la regula nr 3
*

Regulamentele acestui forum nu sunt, in general, pentru cei greu de cap, sunt pentru oameni cu o inteligenta medie.
Cei greu de cap pot posta anunturi pe handicapatimental.ro, acolo probabil sunt si regulamente pe intelesul lor.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aleksanders
post 5 Dec 2012, 23:28
Post #20


.


Group: Members
Posts: 2.976
Joined: 6 November 07
From: ...




exista vreun buton cu ignore pentru topicurile de la bursa? - cand deschid forumul numai bursa in sus, bursa in jos - parca imi si imaginez forumistii mancatori de bursa cum isi aseaza patura pe trotuarul de pe valea cascadelor si incep sa isi vanda vechiturile mad.gif

This post has been edited by aleksanders: 5 Dec 2012, 23:29


--------------------
. . . - .
....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 6 Dec 2012, 07:53
Post #21


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




QUOTE(Malawi @ 5 Dec 2012, 16:02)
Vorbe-n vint.Cred ca raspuns la intrebarea care sunt acele categorii specificate in regula nr 3din regulamentul bursa sunt doar in mintea unora.daca se oferea seriozitate erau publicate frumos pentru toti cei grei de cap in continuarea celor scrise la regula nr 3 sau mai precis in regulament bursa.fiecare dupa bunul plac taie si spinzura.
*


Eu, daca as fi in locul tau, in semn de protest nu as mai vinde nimic pe aici, mi-as inchide toate topicurile de la bursa.


QUOTE(Malawi @ 5 Dec 2012, 16:02)
Va multumesc mult pentru comuntari.
*


Ce e aia "comuntari"?


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 6 Dec 2012, 07:56
Post #22


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Îl pot rezolva eu, la o adică.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Malawi
post 7 Dec 2012, 20:46
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 15 February 12
From: Resita




Am citit mesajele lasate de 3 Domni Moderatori si anume DragosP ,cmandrei ,Klaus,si vreau sa mentionez ca nu am nimic de comentat personal la adresa lor ci doar referitor la regula nr 3 din sectiunea bursa si faptului ca mi-au fost cumulate anunturile postate.
In mesajul scris de Domnul Moderator cmandrei era specificat
1 Avind in vedere ca erau si sunt toate piese megane mi se pare corect si normal se se faca un singur topic.
de aici am inteles ca asta e motivul pentru care mi-au fost cumulate anunturile pentru ca aveam mai multe topicuri cu titluri vind piese megane.Am spus undeva ca regulamentul e aplicat doar pentru unele persoane si pentru unele nu si asa este ,am sa va dau un exemplu imi pare rau daca supar persoana pe care o folosesc exemplu
e vorba de Andreiask specific ca aceasta persoana are 2 anunturi sub forma urmatoare [CUMPAR]Deflectoare aer solenza
[CUMPAR]Dispersor sau lampa spate solenza
ma intreb cum de aceasta persoana poate cumpara piese pentru aceeasi masina(eu vindeam piese de pe aceeasi masina)in mai multe anunturi desi marca masinii este aceeasi.(nu doresc sanctionarea acestei persoane ,am folosit-o exemplu)
Am cerut sa mi se arate categoriile de clasificare al anunturilor de la regula numarul 3 si nu am primit asa ceva in schimb am primit mesaje urite si josnice.Tin sa cred in continuare ca regulamentul bursa e facut numai pentru unii pentru ca daca sunteti atenti la sectiunea bursa sunt multe persoane ce au anunturi cum am avut eu si nu au fost sanctionate.Domnul Andreiask pe care l-am pus exemplu are un anunt din 21 Iunie 2012 si unul din 9 Decembrie 2011 si nu au fost cumulate nici in prezent dupa jumatate de an.Am urmarit si am observat chiar si postari la mai putin de 24 ore(la aceeasi persoana sau alte persoane) fara sanctiune pentru care eu am fost sanctionat.
Domnilor pentru cine e regulamentul si pentru cine nu? cu siguranta am suparat rau rau pe cineva de nu sunt scapat din ochi si sunt sanctionat.
spre exemplu daca sunt oprit in trafic de un agent de circulatie pentru o abatere de la Regulamentul Rutier (legislatie)imi este prezentata abaterea cu justificare si sunt sanctionat .Nu mi-ati prezentat si nu mi-ati justificat unde anume se incadreaza abaterea mea in regulamentul bursa dar am fost sanctionat.
tare mult as vrea sa intelegeti ca nu raspund la provocari si replici josnice.


--------------------
Renault Megane 2006,hatchback,1.5dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 7 Dec 2012, 20:51
Post #24


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




De ce dracu va freaca atata grija de threadul altuia!?
Banuiesc ca ati trecut cu totii de 3-4-5 ani cand credeam cu totii ca viata-i corecta & shit.

Deal with it!

Cred ca am sa incep sa fiu mai atent la voi astia multi paraciosi!

hal de oameni...

LE: Voila, ti-am rezolvat si problema threadului.

This post has been edited by R19/16v: 7 Dec 2012, 20:55


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 7 Dec 2012, 21:24
Post #25


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Bun, deci inteleg ca userul Malawi nu pricepe regulamentele de pe acest forum, ca nu sunt facute pentru "cei greu de cap" si ar fi vrut explicatii ca pentru idioti.
Cu parere de rau, dat fiind ca nu putem face regulamente chiar pentru toti cei "grei de cap", pentru ca acest forum nu li se adreseaza celor cu nivel redus de inteligenta (prosti, care inteleg greu - conform dexonline) - zic eu -, ma vad nevoit sa redirectionez pe cei greu de cap spre alte locatii de pe internet.
Deci, cu parere de rau, nestiind ce o sa ne facem fara userul Malawi pe acest forum de azi inante, ii urez sanatate si succes in locatii internaute pe care le intelege.
O zi buna userului Malawi in continuare ii urez, acolo unde poate intelege regulamente.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 16:39
Dacia