Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages « < 11 12 13 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Lefkada, informatii, cazare, plaje

IRONICK
post 9 Aug 2018, 08:57
Post #361


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




In Lefkada intradevar preturile sunt mai mari ca in Thasos. La fructe de mare nu fac nazuri, dar nici nu bag calamar in disperare ca 99% dintre cei care cica mananca fructe de mare.
Caracatia-i buna, dar in sezon si preparata prin lovire de stanci pentru fragezire (fiarta sau inghetata, nu). In Skiathos mi-a facut unu un sos de lamaie + ulei de masline la un peste de am zis ca nu este adevarat.
Cu vasul ala am fost si eu, dar nu in plin sezon (urasc aglomeratia). Inclusiv la petrecerea de noapte. Aia fac cu randul acolo, fiecare vas noaptea lui. Am prins la traversare niste valuri de ceva metrii, mergea in zig-zag ca deja erau unii care nu se simteau bine.

This post has been edited by IRONICK: 9 Aug 2018, 09:18


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 9 Aug 2018, 09:09
Post #362


bgd


Group: Members
Posts: 3.291
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




In vreo trei zile, in pauzele dintre plaje am si vizitat obiective............ha
O zi am fost la cascada Dimosari. Se ajunge usor din Nidri, este indicator, nu e ceva deosebit, dar zic sa o trec si pe asta in cont. Dar cum pentru mine nimic nu e usor, desi cu o zi doua inainte vazusem indicatorul, nu l-am mai cautat si am pus-o pe gps. Totul ok, a gasit-o maps.me, 4,7 km din Nidri-m-a urcat pe un varf de munte si cand mai aveam cca 500 metri trebuia sa intru pe un drum neasfaltat, accesibil Skodei doar in primii 10 metri, pe o panta de cca 10%. Nororc ca nu am intrat. Am lasat masina pe marginea drumului, nevasta la masina si eu cu feciorul, cu o sticla de apa, hai la cascada. Cascada ioc, erau 32 de grade afara, insecta aceea iti manca creierii, am luat-o pe niste carari de capre, dar nimic. La un moment dat gps-ul se recalibreaza si imi spune ca mai am 5 km pana la cascada. Urcam inapoi, unde gasim alte doua masini parcate, cu 4 oameni(nu erau impreuna, nu se cunoasteau) care doreau sa mearga la cascada. I-am intrebat daca au alte informatii, si au spus ca i-a adus gps-ul. Le-am povestit patania mea, si le-am transmis putere si noroc. S-au intors si ei din drum. Am coborat in Nidri, am cautat indicatorul si in 10 minue eram la parcarea cascadei.

Am mai vizitat manastirea Faneromeni, unde exista o icoana facatoarea de minuni, ma rog, frumusel, liniste, etc, nimic deosebit, dar ma bifat-o.

Faceti-va timp intr-o seara sa vizitati orasul Lefkas, Chiar e ok, ceva biserici vechi, stradute mici, liniste, iar in spatele magazinelor si tavernelor de la port gasiti o gramada de magazinase unde puteti achizitiona la jumatate de pret fata de cele de la strada amintiri, pentru cine colectioneaza.

Am mai vizitat crama din Lefkada. dati pe maps.me Lefkaditiki gi winery si va duce in fata cramei.
Din punctul meu de vedere e o chestie mai mult comerciala. Nu stiu unde sunt strugurii. In curtea cramei sunt butici de struguri negri, frumosi, bogati, chiar dadeau in parg si erau gustosi. Dar cu 100 de butuci nu faci vin. Am intrebat ghidul( ca se face o prezentare, o femeie merge cu tine si in limba engleza iti prezinta crama, butoate de stejar si alte esente, vase imense de inox pentru prelucrare, linie de imbuteliere, povestea vinului rosu) unde se fac strugurii, si mi-a spus ca in diverse sate din zona, sunt sapate terase in munti unde sunt plantate vii, in zona satului Vasiliki, etc. Personal am cauta sa vad aceste vii, ca am mers mult pe insula, dar in afara de strugurii din curtea cramei nu am vazut nimic. ma rog, poate chiar nu se vad din sosea. Dar cred ca e ceva comercial, cred ca se aduc din alte zone si se prelucreaza acolo, pentru istorie si profit.
S-a facut si o degustare, cca 5-6 feluri de vinuri. Bune...........chiar bune.......era ora 13,30, mancasem o musaca la o taverna, si cate putin din fiecare vin mi-au indus un somn de nu mai puteam pleca cu masina de acolo, eu trebuind sa fac vreo 20 de km pana la pensiune. A fost singura data cand am beneficiat de legea greceasca cu alcoolul la volan, dar totusi inainte de a pleca am bagat un pachet de rondele de orez expandat, ca, se cam cunostea......sic.
Evident ca am si cumparat vreo 4 soiuri de vin, le termin eu zilele astea ca nu merita lasate. Vinul rosu sec 7,50 E sticla. rosu dulce(ptr nevasta) 8.40 E sticla, vinul alb, foarte bun, 7 E sticla. Am lasat vreo 44 de E pe acolo, chit ca poate nu e valoarea care merita, dar mi-au placut. Aceste vinuri le gasiti si pe la taverne, dar la cca 5-10 e in plus pe sticla.
daca imi mai aduc aminte de ceva mai scriu, dar cred ca am scris destul.
Poze nu pun, au fost puse la greu pe aici.
Doar poza negativa, ca nu totul e verde.
Per total, un sejur ok, locuri foarte frumoase, a meritat.
Acolo nu ma mai intorc, e principiul meu, in care nu vizitez de doua ori acelasi loc. E primul sejur in Grecia, nu stiu daca e ultimul, dar e singurul din Lefkada. Sunt si alte locuri de descoperit.

This post has been edited by bogdanbiciusca: 9 Aug 2018, 10:28


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 9 Aug 2018, 12:35
Post #363


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




Ai putea sa vizitezi si Skiathos. Putin mai scump, nu toata lumea isi permite cu masina pe insula, majoritatea inchiriaza 4x4 ca se ajunge mai greu la plaje. Este de dus tot o data, evident nu in plin sezon.

This post has been edited by IRONICK: 9 Aug 2018, 12:35


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 9 Aug 2018, 12:45
Post #364


bgd


Group: Members
Posts: 3.291
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Mersi de informatii, o sa iau in considerare.
Asta cu sezonul la mine nu prea tine. Ca numai in plin sezon merg. In Septembrie in prima parte nu pot sa imi iau concediu, pe urma soarecul incepe scoala, in Iunie nu imi place sa merg. daca ma hotarasc, nu ma mai pun la cateva sute de euro, diferenta sezon-extrasezon.
Voi lua in calcul, daca va fi Grecia.


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 9 Aug 2018, 12:47
Post #365


membru


Group: Members
Posts: 4.518
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Mai sunt si 5-6 grade-n plus in plin sezon (eu evit cat pot caldura), si ziua-i mai scurta. Inca niste avantaje pentru iunie.

This post has been edited by tatabobu: 9 Aug 2018, 12:47


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 9 Aug 2018, 12:54
Post #366


bgd


Group: Members
Posts: 3.291
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Pai mie imi place caldura, dar intre 7-11,30 si 16-19. Plus ca instabilitatea atmosferica e mai rara in plin sezon, desi incepe sa fie loterie vremea.
Ziua scurta? Pai daca faceam plaja pana la orele 19 si soarele ardea inca e ok.
Cu toata caldura, am uitat sa mentionez, apa a fost destul de rece, chiar rece in unele zile. La primul contact aveai un soc, pe urma te obisnuiai si inotai cu placere. Dar, zi, seara, calduri mari, si totusi apa rece.


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 9 Aug 2018, 13:37
Post #367


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(bogdanbiciusca @ 9 Aug 2018, 13:45)
daca ma hotarasc, nu ma mai pun la cateva sute de euro, diferenta sezon-extrasezon
*
Nu-i vorba de bani, ci de inghesuiala, confort, etc
In iunie apa-i putin mai rece, dar s-au inventat si tricouri care tin de cald. Mai ales daca stai mai mult cu ochelari si labe.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 9 Aug 2018, 15:32
Post #368


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.113
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Parerea mea e ca cea mai buna perioada de vacanta in Grecia e in prima saptamana de scoala.
Este si vremea blanda, apa calda si mult mai multa liniste...
Acum, daca lipseste si copilul o saptamana, nu se face gaura-n cer..... biggrin.gif


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 9 Aug 2018, 23:29
Post #369


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.963
Joined: 29 May 06




@bogdanbiciusca

Dintre toate minunatiile pe care le are Lefkada de oferit tu ai ales sa pui o poza cu niste tomberoane.
Foarte tare, insa nu prea inteleg decizia.

Crezi ca se supara cineva daca mai vedea odata minunile Lefkadei?


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 10 Aug 2018, 08:12
Post #370


bgd


Group: Members
Posts: 3.291
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Frumusetile le-ai pus tu, altii si altii. Pun si eu, daca e cazul, ca am foto la greu. Dar pentru mine a fost un soc.
Am pus sa se vada ca nu totul e roz, ca te astepti si acolo la orice. Si chiar pentru mine a fost deranjant. Tare, ca a doua zi era la fel.
Dimineata , la 7,30, dai 9 E pe 2 cafele si o ciocolata calda la Mikros Gialos. Aer salin curat, apa rece si limpede precum cristalul, singuri pe plaja, doar un inotator care facea ture de-a lungul plajei ca apa e adnca la doi metri de tarm.
Frumos, tare frumos, daca priveai catre munte, catre linia orizontului. Daca te intorceai dadeai cu nasul si ochii de privelistea pusa in poza. Si la prima raza de soare( pe la 8.30, ca atunci ajunge soarele acolo) incep viespile sa cutreiere plaja. In mare parte se strang la acele tomberoane
Da, am pus-o pentru ca nu mi se pare normal. Pentru ca acele 4-5-6 taverne unde dadeai 45 de E pe un pranz se puteau organiza ca aceasta imagine sa nu fie reala.
Da, pentru ca facem astfel de poze in Romania, si ne discutam semenii, de altfel o tara suficient de frumoasa si care merita mai mult.
Pe altii de ce sa nu-i taxam la fel? Pentru ca "e" greci?

This post has been edited by bogdanbiciusca: 10 Aug 2018, 08:15


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 10 Aug 2018, 10:27
Post #371


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.963
Joined: 29 May 06




@bogdanbiciusca

Imi pare rau ca nu ti-a placut in Lefkada. Poate la asta contribuie si faptul ca ai fost in plin sezon, cu aglomeratie si preturi mari.
Eu am fost de doua ori pana acum, dar numai in extrasezon, m-a prins si 1 octombrie pe acolo.

Mi-a placut de fiecare data si poate peste cativa ani am sa ma intorc.

Corect referitor la faptul ca Grecia are enorm de multe de oferit si ca nu merita sa mergi de 2 ori strict in aceleasi loc.

Calatorii cat mai frumoase in continuare.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 10 Aug 2018, 10:38
Post #372


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




Pana si grecii daca stai de vb. iti recomanda sa nu ii vizitezi in plin sezon, ca ala nu-i concediu.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 10 Aug 2018, 11:30
Post #373


bgd


Group: Members
Posts: 3.291
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




QUOTE(gibonu @ 10 Aug 2018, 10:27)
@bogdanbiciusca

Imi pare rau ca nu ti-a placut in Lefkada. Poate la asta contribuie si faptul ca ai fost in plin sezon, cu aglomeratie si preturi mari.
Corect referitor la faptul ca Grecia are enorm de multe de oferit si ca nu merita sa mergi de 2 ori strict in aceleasi loc.

Calatorii cat mai frumoase in continuare.
*


Din contra, vezi ce am scris mai sus, Per total, un sejur ok, locuri foarte frumoase, a meritat..

Aglomeratie era, dar in modul meu de a face plaja nu am simtit-o. Turistii incepeau sa vina la plaja dupa 10, iar eu la 11,30 maxim 12 plecam.
De plecat, multi plecau la 15-16, cand eu abia veneam la a doua tura de plaja si balaceala.
Permanent am gasit loc de parcare fara probleme la toate plajele, cu orele mele de prezentare.Am mers de la sud la nord si de la est la vest sa descopar si sa vad cat mai multe. De preturi nu m-am speriat, ma asteptam la ele. si pentru 2 E in plus sau in minus nu imi schimb datele de concediu. Toto timpul asa am mers, sfarsitul lui Iulie, inceputul lui August. Altfel nu ma simt relaxat. probabil un pitic pe creier, care spune, dupa 7 luni de munca...."Fugi".....
Nu ma mai intorc acolo, nu din cauza unor inconveniente, ci din principiul enuntat mai sus.
iar despre mizerie......ma asteptam.........am intalnit-o oriunde, cu mari dezamagiri(Paris, Berlin, Munchen, Viena, etc). Lumea s-a schimbat, e pestrita(si ma refer la rase), sunt culturi diferite, educatii diferite, etc. Doar ca trebuie sa fim obiectivi, sa vedem si barna din ochiul lor alaturi de barnele din ochii nostri.

This post has been edited by bogdanbiciusca: 10 Aug 2018, 11:32


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b34uen
post 10 Aug 2018, 16:52
Post #374


Membru autentic


Group: Members
Posts: 788
Joined: 12 February 07




nici mie nu mi-a placut in august in Lefkada, prea multi italieni pentru ca atunci au concediu. Am fost in schimb si in iulie de doua ori si a fost ok. Are in schimb Grecia insule pentru o viata de vizitat.


--------------------
dacia logan 2008 ambition 1,5dci - B 92 ELL
1) Esti pe daciaclub
2) Imi citesti semnatura
4) Nu ai observat ca lipseste pct. 3
5) Tocmai ai verificat daca exista pct. 3 sau nu
6) Zambesti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 10 Aug 2018, 21:07
Post #375


bgd


Group: Members
Posts: 3.291
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Pai eu nu am fost in August. 22 Iulie-29 Iulie a fost sejurul in Lefkada.


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 11 Aug 2018, 20:21
Post #376


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.707
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Mie mi-a placut in Lefkada, nevasta s-a documentat temeinic inainte (la nivel de vazut cu google maps pe unde e situat hotelul si altele asemenea), drept pentru care am ales partea de vest a insulei, de fapt nord-vest, chiar langa Lefkas, la Agios Ioannis (un taxi de la hotel pana in centru era 7 sau 8 euro). Am stat pe partea de vest si acolo plajele sunt chiar OK, 20 de euro doua sezlonguri sub umbrela, la care iti aducea din partea casei o sticla mare de apa rece, gheta si pepene. Plajele cele mai spectaculoase sunt cele din vest, Kathisma, porto Katsiki, Agios Ioannis si Gremio sau ceva de genul. Parcarea pentru masina costa 5 euro pe zi, daca nu gaseai loc liber pe langa plaja, sincer am preferat sa dau banii si sa las masina la umbra. La porto katsiki nu mi-a placut ca a trebuit sa cobor nu stiu cate trepte si daca aveam nevoie la buda trebuia sa urc...in rest, barul care administra bucata de plaja si de la care inchiriam sezlongurile avea buda rezervata pentru clienti, de fiecare data am gasit curat, spalat si cu tot ce trebuie...
La Vasiliki e frumos, insa daca nu bate vantul e prea cald, daca bate vantul nu poti sta cu palaria pe cap. E de mers si de vizitat, insa nu de stat acolo.
Partea de est e de departea cea mai aglomerata, sincer mi-a parut ca un fel de Mamaia ceva mai putin spalata.
Am fost la Nidri si nu mi-a placut, prea aglomerat pe gustul meu...si cam murdar, aici sunt de acord cu colegul bogdan. De aceea si recomand zona de vest, este altceva.
Viile sunt in interiorul insulei si in partea de vest, le-am vazut cand am traversat insula de la est la vest cautand faimoasa cascada, pe care nu am gasit-o insa si m-am lasat pagubas.
Recomandarea mea e partea de vest, e mai aerisita decat estul. La fel si la mancare, am ales o taverna la Agios Ioannis, aproape de hotel, unde am vazut ca mergeau mai mult greci, preturile OK si calitatea buna (o salata greceasca de ne ajungea la doua persoane cam 6 euro, un platou de mix peste si fructe de mare de la 10 la 15 euro, o bere mare 3 euro, o sticla de vin cam 10 euro, rezonabil). Ceva mai scump in oras, dar doua persoane scapam lejer cu 35 - 50 de euro, cu tot cu bautura si alte fite...

This post has been edited by b06fcn: 11 Aug 2018, 20:23


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 12 Aug 2018, 08:46
Post #377


bgd


Group: Members
Posts: 3.291
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




La Nidri am fost o data, dimineata, o plaja publica, combinata cu o plaja privata, cu sezlonguri, langa o pensiune. Nu a fost aglomerat pana la ora 11,30 si era curata si cu dus pe plaja si era si o parcare gratuita. Faza e ca la Nidri sunt cateva plaje mici, depinde la care nimeresti.

Am fost si la Agios Ioannis, dupa amiaza intr-o zi, super plaja si s-ar putea sa fi nimerit si eu acea taverna, dupa preturile pe care le pui. Era cam singura mai aglomerata la ora 19.30 cand am mancat, fata de celelalte la care ne mai uitaseram.
Si intr-o alta seara, dupa ora 20.00, pe drumul catre Lefkas, cred ca tine tot de Agios Ioannis, o prelungire a ei, foarte aproape de zona cu surferi(sau ce pana mea or fi ei) sunt niste plaje libere, cam goale, liber la parcare, dar cu o apa parca mai superba la ora aceea. In schimb pietre mari. Dar nu ne=am putut abtine de la inca o baie.

Zona de vest e buna mai ales pentru cei care se trezesc mai tarziu. La Porto Katsiki cauti soarele pana pe la 10-11. Am fost cu vaporul si am stat jumatate de ora( si pentru ca am vazut-o si am inotat nu am mai ales varianta 300 scari) .La Nidri il ai de la 6.00.

Copilul meu e mare si inoata bine, dar plajele din zona de vest necesita o supraveghere mai atenta a copiilor mici. Valuri mari, eu le-am nimerit chiar uriase( La Kathisma erau chiar periculoase, daca nu le taiai putin din lateral, te faceau una cu pietrele) dupa amiza, apa adanca.... E drept ca si sarata, care te tine la suprafata......dar probabil ca daca as fi avut copil mic as fi fost foarte atent.

La Vasiliki si Mikros Gialos e bine ca soarele ajunge relativ repede si dimineata, plaje ok pana in ora 11.30. A, si la Vasiliki e aglomeratia pamantului. M-am nimerit si intr-o dupaamiza ploioasa, singura de fapt in care a plouat din tot sejurul, si nu aveai loc sa arunci un ac, parcari full, aglomeratie, dar la taverne era loc, chiar si cu parcare daca luai cina la ei.

Ai luat si tu teapa cu cascada pe gps?

<span class='edit'>12 Aug 2018, 08:50:</span>
Gremio? Nu o confunzi cu Egremni? Acolo se ajunge cu vaporul acum, nu stiu daca mai e vreo cale de a cobora la ea dupa cutremurul din 2015.

This post has been edited by bogdanbiciusca: 12 Aug 2018, 09:23


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 12 Aug 2018, 11:12
Post #378


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.707
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Ziceam de Gialos, nu stiu de ce mi-a ramas Gremio in cap. La Egremni nu se mai ajunge decat pe apa din cate am inteles...oricum, eu cu plaja nu suntem prieteni, de aia ma duc direct si iau sezlong cu umbrela, ma culc si ma invelesc cu un prosop mare, ca nu suport sa ma dau cu creme pe piele si sa stau la soare...


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 12 Aug 2018, 11:56
Post #379


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Te duci din masochism atunci?
Pe la noi prin familie era o poveste cu un domn care si-a dus 'caprioara' la mare, dar ca sa nu vina bronzat, statea impachetat ca tine. Stiu ca ai mers cu sotia dar mi se pare amuzant.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 12 Aug 2018, 12:26
Post #380


bgd


Group: Members
Posts: 3.291
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Daca nevasta vrea trebuie sa mergi.
Nici eu nu sunt adeptul multor km pentru baie si plaja. Dar daca a vrut Lefkada, Lefkada a fost. Pe urma , ma taie de la diferite chestii tot cursul anului.........

This post has been edited by bogdanbiciusca: 12 Aug 2018, 12:26


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 12 Aug 2018, 12:32
Post #381


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




stiu, stiu,
Happy wife, happy life!


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 12 Aug 2018, 14:30
Post #382


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.113
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




QUOTE(b06fcn @ 12 Aug 2018, 11:12)
oricum, eu cu plaja nu suntem prieteni, de aia ma duc direct si iau sezlong cu umbrela, ma culc si ma invelesc cu un prosop mare, ca nu suport sa ma dau cu creme pe piele si sa stau la soare...
*



Așa au apărut poveștile cu vampiri... laugh.gif


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 12 Aug 2018, 20:56
Post #383


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.707
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Chiar nu suport senzatia de crema de plaja pe mine, plus mirosul, plus dat din nou dupa ce vin din apa...asa ma mai bag in apa, dupa care in prosop...
Nici cand eram mic si ma duceau ai mei la ocean in fiecare saptamana nu agreeam asa ceva, deci macar sunt consecvent...


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 12 Aug 2018, 21:16
Post #384


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Nici mie nu-mi place soarele, mă feresc de el cît pot, iar cînd nu pot să mă feresc mă umplu de creme. Dar îmi place să stau pe plajă sub umbrelă, pe șezlong, și să rezolv integrame/sudoku/whatever în sunet de valuri și sub briză cu miros de sare și nisip, în timp ce restul familiei se bălăcește. Nu e o corvoadă pe care o suport de dragul lor, ci chiar îmi place; mă bucur cînd mergem la mare.
Uneori mai intru și în apă, dar dup-aia mă șterg imediat și mă bag sub umbrelă. Te poți bucura de mare și fără să te prăjești neapărat ca un pui la rotisor. happy.gif

This post has been edited by VladSoare: 12 Aug 2018, 21:20


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 12 Aug 2018, 21:21
Post #385


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.707
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




My point exactly...


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 12 Aug 2018, 21:22
Post #386


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Lasa ca stau eu si pt voi.
Mie imi place sa stau pe cearceaf, pe nisipul incins, fara creme, nimic.
Doua ore, nu mai mult.
Pe urma sezlong, umbrela, baie, kindle, carte.
Bine, pe mine ma ajuta si pielea.

This post has been edited by dizzy: 12 Aug 2018, 21:23


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 13 Oct 2018, 08:18
Post #387


bgd


Group: Members
Posts: 3.291
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Lefkada. the last one!

Attached thumbnail(s)
IMG_20181012_184429.jpg ( Size: 2.83mb ) Number of downloads: 138


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 13 Oct 2018, 08:54
Post #388


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.113
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Așa de dimineață? biggrin.gif


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 13 Oct 2018, 09:01
Post #389


bgd


Group: Members
Posts: 3.291
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Nenorocirea(golirea) s-a intamplat ieri. Seara.


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
13 Pages « < 11 12 13
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 10:04
Dacia