Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Cum va impacati cu scaunul prea inalt?

reno-cristianco2002
post 13 Feb 2004, 11:45
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 13 February 04




Am o dacie supernova si ma batea gandu sa trec la un symbol, dar, dupa un drum bucuresti-brasov, din cauza pozitiei prea inalte a scaunului si a necesitatii de a mai sta cineva cat de cat in spatele meu, am ajuns cu dureri de spate. In plus, mi se pare tare ciudat sa stai cu capu asa aproape de plafon, parca nu am lumina, nu stiu, e ceva deranjant. La fel si in spate, parca-ti vine tavanu in cap. Portagajul e enorm, in schimb, iar dci-ul asta consuma super-putin. Dar, cu greu m-am obisnuit sa schimb la 3000-3500 in depasiri si nu la 4000-4500... si trage destul de greu, desi se vede ca are cuplu bun, moare pur si simplu pe la 3400 rpm.
Exista scaun sofer reglabil pe inaltime la dci? cum e cu el jos la minim ?


--------------------
Symbol 1.5 dci 80 cp 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cata
post 13 Feb 2004, 22:15
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 26 November 03




Singurele dci cu scaun sofer reglabil pe inaltime sunt cele din seria Alize.La maxim jos pozitia de condus este suficient de buna, nefiind obositoare la drumuri lungi.Volanul reglabil pe inaltime il are doar 1.4 16v.La VW&co geamurile laterale cu o linie mai inalta iti pot da senzatia unei pozitii mai joase la volan insa si acolo se sta "sus".


--------------------
ex-dsn 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 19:48
Dacia