Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Brăila – Măcin - Babadag - Constanța, Cateva vorbe si mai multe poze

gibonu
post 25 May 2017, 11:41
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.979
Joined: 29 May 06




@Sudsemnatu

Am inteles.
Pare un camion Bugegi, insa nu sunt in masura sa apreciez si modelul.
Mai multe detalii despre camioanele Bucegi: https://ro.wikipedia.org/wiki/Bucegi_(camion)



--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 29 May 2017, 22:40
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.979
Joined: 29 May 06




Duminica, 30.04.2017
Baia - Sinoe - Istria - Sacele - Corbu - Navodari - Mamaia - Constanta
89 km [inclusiv pista de pe calea Victoriei]

Pentru ca tot am vorbit despre fitze la Jurilovca, cateva vorbe despre cazarea de la Baia.
Initial am planificat tura cu cazare la Sinoe, la pensiunea Grindul Lupilor. Insa, avand in vedere ca atunci era vacanta prelungita de 1 Mai, pensiunea de la Sinoe era ocupata in intregime pe tot week-end-ul prelungit.

Asa ca singura optiune a ramas Hotelul Mondial din Baia: http://complexhamangia.ro/
Adica 200 [doua sute] Lei / camera dubla pe noapte, cu mic dejun inclus. Nu a incantat pe nimeni acest tarif, insa alta optiune nu aveam.

Camera.

01.jpg ( Size: 248.41k ) Number of downloads: 280


Si baia.

02.jpg ( Size: 279.06k ) Number of downloads: 282


Piscina, inca goala.

03.jpg ( Size: 401.11k ) Number of downloads: 285
04.jpg ( Size: 147.38k ) Number of downloads: 279


Micul dejun, inclus in pret a fost OK. Plus unt, gem si cafea.

05.jpg ( Size: 318.75k ) Number of downloads: 291


Ramane o enigma cine vine in satul Baia intr-un hotel de 4 stele . Cand l-am intrebat, baiatul de la receptie, care era si chelner, ne-a spus cam incurcat "vin, vin si straini".

Din Baia am continuat alergarea vreo 7 km pe DN 22.

06.jpg ( Size: 261.17k ) Number of downloads: 56
07.jpg ( Size: 247.9k ) Number of downloads: 38


Apar si eolienele din zona [extinsa] Fantanele - Cogealac.

08.jpg ( Size: 138.05k ) Number of downloads: 37


Intram in judetul Constanta.

09.jpg ( Size: 284.69k ) Number of downloads: 39


Apoi viram stanga spre Sinoe pe DJ 226.

10.jpg ( Size: 305.34k ) Number of downloads: 38


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 30 May 2017, 10:06
Post #33


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




QUOTE(gibonu @ 24 May 2017, 23:07)
Pe langa Hotelul Plutitor micul port din Jurilovca era plin de imbarlligatori care iti ofereau o barca catre Portita. Involuntar mi-am adus aminte de taximetristii tepari din Gara de Nord sau de la aeroportul Otopeni care te abrodau cu "un taxi la domnu'?".
*

Vaporasul oficial costa 50 lei/traversare si calatoria dureaza vreo 90 minute.
"Imbarligatorul" costa tot 50 lei/traversare si dureaza 15 minute. Daca-i umpli barca cu pasageri, mai poti negocia la pret. De asemenea, aceiasi "imbarligatori" iti mai pot oferi diverse alte servicii pe parcursul sejurului de la Portita, cum ar fi excursii cu barca pe la coloniile de pasari. Spre deosebire de taximetristii din Bucuresti, barcagiii nu au nici un interes sa te plimbe aiurea-n tramvai pe Golovita sau Razim. "Imbarligatorii" sunt autorizati, platesc taxe in port si catre alte autoritati si isi ingrijesc motoarele asa cum fac unii pe DaciaClub cu masinile. Vaporasul oficial e Diesel si, daca e tot ala pe care l-am vazut ultima data, ar fi bine daca l-ar trimite cineva la fund.

Ai ratat biserica din sat, construita pe la 1830. Pacat ca acum e vopsita in acel maro-auriu, nu-i sta deloc. Cand era in alb-bleu (culori traditionale la lipoveni) arata intr-un mare fel. Langa biserica se gaseste un azil (localnicii ii zic "schit") de batrane. Cand o femeie batrana devine neputincioasa, este cazata acolo, iar comunitatea se ocupa de intretinerea ei pana la sfarsit. E un obicei asumat si acceptat de toata lumea si e considerat "normalitate".
La capatul celalalt al aceleiasi strazi se afla cimitirul, diferit de cele romanesti prin faptul ca mormintele sunt din... pamant. Nu beton, nu marmura. Pamant. Asta nu din cauza ca lumea nu si-ar permite un sac de ciment, ci pentru ca traditia ortodoxa de rit vechi asa prevede.
Undeva la jumatatea strazii e casa bunicilor mei, unde mi-am petrecut cei mai frumosi ani ai copilariei.
Acea strada a fost prima asfaltata din sat, dupa ce purtatorii coparseului stra-bunicului meu erau gata-gata sa scape "incarcatura" din cauza noroiului pana la genunchi adunat in urma ploilor. Nu s-ar fi agitat prea tare, dar strabunicu-meu era un "cetatean de vaza" - la 90 ani facea parte din "sfatul batranilor" si avea un cuvant greu de spus pe acolo.

Puteai sa dai o tura cu bicla pana la Capul Dolosman (5-6 km), un loc unic in Romania - un promontoriu stancos deasupra lacului Razim. Acolo ai fi gasit ruinele cetatii Argamum (veche ca Histria) si, poate, ramasitele focurilor de tabara pe care le faceam in vacantele de vara, impreuna cu arheologii, langa un ceaun de pui de balta si povesti la gura cortului.

Nu cunosc prea bine carciumile din Jurilovca, dar nu cred ca sunt specializate pe mancare, ci mai mult pe bautura tongue.gif. As fi curios daca bodega la care ai mancat avea bucatar sau bucatareasa. In Jurilovca, femeile nu gatesc peste - asta e treaba de barbat.

This post has been edited by DannyY: 30 May 2017, 10:07


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 30 May 2017, 11:39
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.979
Joined: 29 May 06




@DannyY

In primul rand, multumesc frumos pentru completare, foarte utile informatiile.

Am spus doar ca acei barcagii mi-au lasat o senzatie de taximetristi imbraligatori.
Bravo lor daca platesc taxe si un bravo si mai mare autoritatii locale care a reusit sa impuna acest lucru.
Ar fi fost si mai civilizat daca ar fi avut un loc marcat si bine stablit in care sa interactioneze cu potentialul client.


Biserica lipovenesca am vazut-o, insa din cauza firelor de pe stapi (o mare problema peste tot in RO) poza nu a iesit chiar bine.

06.jpg ( Size: 556.62k ) Number of downloads: 63


Chiar am si intrar in biserica, insa poze n-am facut pentru ca era slujba. Am remarcat faptul ca la slujba respectiva erau numai femei, probabil vreun obicei lipovenesc.

07.jpg ( Size: 367.25k ) Number of downloads: 59


Cele doua poze de mai sus sunt facute pe prietenul maistru' foto.

As fi mers si la capul Dolosman, insa maistru' foto a zis ca nu mai poate si nu era cazul sa-l fortez.
Ramane pe data viitoare cand mai ajung in zona.

Carciuma Lotca este pe strada Izvoarelor, adica pe drumul catre capul Dolosman.

Bucataresele erau femei, pentru ca la final am asista fara sa vreua la o discutie aprinsa intre chelnarita si bucatareste, iar chelnerita le spunea ceva de genul "sunteti niste nesimtite, v-ati batut joc si de mine si de clienti"

Repet, am stat 2 ore ca sa mancam o ciorba de peste si un salau prajit.

Daca tot te-am prins pe aici, te rog, mai zi-ne cate ceva despre traditiile lipovenesti.
Am auzit ca pestele uscat la vant este un deliciu si ca fiecare casa lipoveneasca are sauna.

31 May 2017, 00:28:
Duminica, 30.04.2017 - Partea a II-a
Baia - Sinoe - Istria - Sacele - Corbu - Navodari - Mamaia - Constanta
89 km

Un fost canal de irigatii. Altfel spus, nu ne vindem tara, o distrugem noi.

01.jpg ( Size: 412.18k ) Number of downloads: 49


DJ 226 atata bine.

02.jpg ( Size: 230.73k ) Number of downloads: 41


O perdea forestiera, undeva dupa Sinoe.

03.jpg ( Size: 268.14k ) Number of downloads: 32


Biserica din satul Istria, cunoscuta si sub denumirea de "biserica ingropata".

04.jpg ( Size: 433.79k ) Number of downloads: 37
05.jpg ( Size: 327.3k ) Number of downloads: 35
06.jpg ( Size: 204.51k ) Number of downloads: 26


Biserica este construita la aproximativ 1 metru adancime fata de nivelul strazii.

07.jpg ( Size: 262.58k ) Number of downloads: 34


Se pare ca impunerea constructie sub nivelul strazii era o veche cutuma otomana, care impunea ca bisericile crestine sa se diferentieze de moschei. Prin Grecia am mai vazut biserici contruite sub nivelul strazii.

Biserica s-a aflat mult timp in restaurare, nici acum nu stiu daca procesul este finalizat. Nu ma pricep, insa parca termopanul nu se potriveste tocmai bine cu o cladire construita in 1857.

08.jpg ( Size: 423.14k ) Number of downloads: 38


Mai multe detalii despre biserica: http://www.histria-cheiledobrogei.ro/turis...comuna-istria-9

Floarea de rapita.

09.jpg ( Size: 265.74k ) Number of downloads: 37


This post has been edited by gibonu: 30 May 2017, 22:28


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 31 May 2017, 11:42
Post #35


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




QUOTE(gibonu @ 30 May 2017, 11:39)
1. Ar fi fost si mai civilizat daca ar fi avut un loc marcat si bine stablit in care sa interactioneze cu potentialul client.

2. Am remarcat faptul ca la slujba respectiva erau numai femei, probabil vreun obicei lipovenesc.

3. Bucataresele erau femei, pentru ca la final am asista fara sa vreua la o discutie aprinsa intre chelnarita si bucatareste, iar chelnerita le spunea ceva de genul "sunteti niste nesimtite, v-ati batut joc si de mine si de clienti"

4. Am auzit ca pestele uscat la vant este un deliciu si ca
5. fiecare casa lipoveneasca are sauna.
*


1. Eu nu zic ca sunt prea civilizati (pentru ca nu sunt), ci ca nu sunt escroci. Ala e "fieful" Piscicolei, barcagiii sunt doar tolerati pe acolo si incearca sa se descurce cum pot.

2. Mai degraba e obiceiul barbatilor de a se duce la carciuma cand femeile merg la biserica radmasa.gif

3. QED. Daca vrei peste pregatit cum trebuie, gaseste un pescar. Femeile NU se pricep sa-l gateasca. La mine in familie, tata pregatea intotdeauna pestele, maica-mea nu se atingea de el (dar manca cu mare placere). Tata nu e pescar, dar a invatat cum se prepara pestele de la bunicul, care pleca pe lac si mare cu saptamanile, asa ca trebuia sa-si prepare mancarea in barca. biggrin.gif
La mine s-a pierdut total acea pricepere...

4. Sunt multe "delicatese" in zona, dar nu le gasesti la restaurant, ci in gospodariile proprii. Uscat, afumat, sarat, pus la otet, foarte multe specialitati. Peste cu cartofi fierti in coaja si mujdei crema - o nebunie.

5. Da, asa este. Noi ii zicem baie, nu sauna, dar e acelasi principiu. Aburul se obtine prin aruncarea unei galeti de apa peste niste pietre incinse la un foc rapid de stuf. Dupa ce stai o jumatate de ora sau o ora (pentru cei mai rezistenti) in caldura si abur, vine nevasta si te bate pe tot corpul cu o matura din frunze uscate pana se inroseste pielea ca la racul fiert. Dupa o baie din asta dormi neintors cel putin 8 ore si te trezesti plin de energie si optimism biggrin.gif
Cand am venit in Olt, am constatat cu surprindere ca pe aici casele nu sunt dotate cu baie, iar lumea se spala in lighean...

Casele lipovenesti, de obicei, se construiesc cu un perete la strada si sunt organizate in stil "vagon" - dintr-o camera intri in cealalta. De regula sunt trei camere:
Cea de la strada, mai mult pentru oaspetii care raman sa innopteze. Camera e dotata cu soba de teracota.
Apoi o camera "hol" care are iesire la prispa (zavalinka in rusa) care se intinde pe toata lungimea casei, apoi dormitorul matrimonial, dotat cu "lijanka" - o lavita de chirpici, incalzita de focul din soba din bucataria alaturata. Practic, fumul produs de soba trece prin lijanka in drumul lui spre horn. Acea lijanka e sistemul de incalzire al dormitorului, dar are si un cuptor incorporat in care se coc niste prajituri incredibile. Pe lijanka aia dormeam in vacantele de iarna. Ca sa nu ma topesc, puneam cate 3-4 paturi pe ea.
La urma vine bucataria, care e la fel de mare ca si dormitorul matrimonial si chiar are un pat pe care se prabuseste barbatul cand vine rupt de beat de la carciuma biggrin.gif. Bucataria are si ea iesire la "zavalinka" si e intrarea principala a casei.
In toate incaperile descrise pana acum se pun icoane lipovenesti cu candela.

In continuare vine bucataria de vara, care nu are tavan (nu e necesar), ci doar acoperis. Bucataria de vara, de multe ori, serveste si ca depozit de lemne de foc, fiind o zona acoperita si protejata. Aici gasim o soba cu cuptor (astazi si aragaz cu butelie), dulapul cu cele trebuincioase si scara de lemn pe care se urca in pod.
In pod se pastreaza fructele pe perioada iernii (imi aduc aminte de strugurii pe care ii mancam in februarie), dar si diverse acareturi cum ar fi plase de pescuit, sticle si borcane goale. Peste afumat sau conservat altfel n-am vazut in pod, bunicul prefera sa-l pastreze tot in zona de jos, in bucataria de vara.
Curtea principala e pozitionata de la strada pana unde se termina bucataria de vara, apoi urmeaza o curte pentru pasari si animale. Curtea principala e plina de flori si pomi sau arbusti, ca si zona din fata casei de la strada.
Langa bucataria asta se gaseste beciul, sapat cam la 3 metri adancime si zidit in forma de bolta. Acolo se pastreaza o temperatura constanta, indiferent de anotimp, iar pepenii, muraturile, conservele, tuica si vinul se depoziteaza la marele fix. Deasupra beciului e o magazie unde se tin butoaie, damigene, cantare, scule de reparatii pentru plasele de pescuit si orice altceva.
In continuare vine baia, apoi un sopron in care se tin balotii de stuf, caruta, uneltele de gradina. La capatul casei gasim haznaua. Aici se termina a doua curte si incepe gradina, pe care fiecare si-o organizeaza cum vrea.

Inca o chestie specifica lipovenilor: in fiecare gospodarie exista un carucior care seamana cu o caruta in miniatura, numita "kaleaska" cu care lumea transporta diverse chestii - de la saci de grau pana la copii mici - dintr-un loc in altul. Cand eram drac de copil, faceam concursuri cu kaleaska aia pe valea pe care ai vazut-o intre biserica si port. Eram printre cei mai buni, stiam sa o conduc atat cu rotile directoare in fata, cat si in spate cool.gif Lumea ma stia ca pe calul breaz - ma duceam sa cumpar o paine din deal cu ditamai caruciorul dupa mine doar ca sa ma intorc "la mansa". Ma rugam de trecatori sa-mi dea un vant la vale si asa coboram de la scoala pana la biserica.

Cand ma uit la copiii de acum, imi dau seama ca eu am avut chiar o copilarie adevarata.


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Brainie
post 1 Jun 2017, 13:10
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 464
Joined: 2 May 07
From: Bucuresti




DannyY și gibonu up.gif up.gif up.gif !


--------------------
Ex Dacia 1310 Li ; Ex Logan ABS+ 1.6 MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 2 Jun 2017, 18:14
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.979
Joined: 29 May 06




Duminica, 30.04.2017 - Partea a III-a
Baia - Sinoe - Istria - Sacele - Corbu - Navodari - Mamaia - Constanta
89 km

Pe la Histria n-am mai trecut. Am înțeles ca drumul până acolo este cam nasol.
01.jpg ( Size: 261.23k ) Number of downloads: 29



A urmat o pizza foarte bună la Corbu, apoi rafinăria Petromidia.

02.jpg ( Size: 284.51k ) Number of downloads: 26


Ecluza de la Năvodari.

03.jpg ( Size: 422.59k ) Number of downloads: 29
04.jpg ( Size: 480.86k ) Number of downloads: 22


Pista de biciclete din Năvodari în Mamaia.

05.jpg ( Size: 405.05k ) Number of downloads: 29


Pistă care are inclusiv un pod peste șosea.

06.jpg ( Size: 278.09k ) Number of downloads: 31
07.jpg ( Size: 371.18k ) Number of downloads: 32


Nu mă pricep, însă la câți bani au intrat in acel pod cred ca se mai construiau măcar niște zeci de km de pistă.

După cum mă așteptam, în Mamaia era haos, noroc că eram cu bicicletele.

08.jpg ( Size: 430.53k ) Number of downloads: 37


Nu m-aș fi așteptat să văd mașini din Bihor, Maramureș, Timiș sau Bistrița. Încă o dovadă că românii sunt masochiști.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 3 Jun 2017, 22:59
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.979
Joined: 29 May 06




Duminica, 30.04.2017 - Partea a IV-a
Baia - Sinoe - Istria - Sacele - Corbu - Navodari - Mamaia - Constanta
89 km

Pista de biciclete in Constanta, pe bd. Tomis.

01.jpg ( Size: 513.94k ) Number of downloads: 40


Piata Ovidiu, cu statuia omului si Muzeul de Istorie Nationala si Arheologie, pe care pana acum, spre rusinea mea, n-am reusit sa il vizitez.

02.jpg ( Size: 279.56k ) Number of downloads: 35
03.jpg ( Size: 346.75k ) Number of downloads: 25


Anghel Saligny cu un pescarus in cap.

04.jpg ( Size: 196.31k ) Number of downloads: 27


Poarta nr. 1 a portului Constanta. Imediat dupa poarta, in stanga este drumul de acces pe digul nordic sau digul de larg.

05.jpg ( Size: 438.58k ) Number of downloads: 31


Lumea multa la plimbare pe faleza.

06.jpg ( Size: 351k ) Number of downloads: 33


Moscheea Carol I si Muzeul de Istorie Nationala si Arheologie vazute din portul Tomis.

07.jpg ( Size: 257.31k ) Number of downloads: 31


Pentru cine vrea o plimbare cu yachtul.

08.jpg ( Size: 333.08k ) Number of downloads: 36
09.jpg ( Size: 452.94k ) Number of downloads: 34


Un vas de pescuit.

10.jpg ( Size: 321.05k ) Number of downloads: 42
11.jpg ( Size: 369.28k ) Number of downloads: 34


Hotelul Palas care, din pacate, am inteles ca este de multi ani inchis.

12.jpg ( Size: 364.53k ) Number of downloads: 36
13.jpg ( Size: 209.01k ) Number of downloads: 34


Peronul garii din Constanta aproape gol comparativ cu nebunia care a fost a doua zi pe 1 Mai.

14.jpg ( Size: 351.71k ) Number of downloads: 35


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 4 Jun 2017, 10:38
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Minunata calatorie ! trophy.gif


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 5 Jun 2017, 23:00
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.979
Joined: 29 May 06




@meganus_bicorpus

Chiar minunata n-a fost tura asta, insa a fost interesanta.
Plus ca bucata Babadag - Constanta o stiam din alte tura, mai putin ocolul pe la nordul lacului Babadag.
Oricum, multumesc pentru apreciere.


Duminica, 30.04.2017 - Partea a V-a
Baia - Sinoe - Istria - Sacele - Corbu - Navodari - Mamaia - Constanta
89 km

IR 1588 Constanta [19:00] - Bucuresti Nord [21:05], tren direct, fara nicio oprire.
Doua bicicleta cu ghidoanele aliniate paralel cu cadrul stau foarte bine la ultima usa a trenului si nici nu incurca pe nimeni.

01.jpg ( Size: 243.51k ) Number of downloads: 39


O poza artistica de pe podul lui Saligny.

02.jpg ( Size: 408.34k ) Number of downloads: 46


In cazul in care mai exista dubii ca podul lui Saligny inca este functional.

03.jpg ( Size: 285.38k ) Number of downloads: 39


Dupa Fetesti trenul merge cu 160 km / h pana la Bucuresti.

04.jpg ( Size: 170.44k ) Number of downloads: 43


Ultimul vagon era de clasa I-a si aproape gol, asa ca am profitat de ocazie.
Butonul care regleaza electric pozitia scaunului.

05.jpg ( Size: 397.55k ) Number of downloads: 49


Spatiul dintre scaune este sensibil mai mare fata de cel de la clasa a II-a.

06.jpg ( Size: 494.08k ) Number of downloads: 47
07.jpg ( Size: 501.35k ) Number of downloads: 39


A urmat un sptitz in gara de Nord la terasa Pamir dupa care am taiat-o spre casa.
Pista de pe calea Victorie, pustie pe la ora 22:15.

08.jpg ( Size: 333.09k ) Number of downloads: 47


Cam asta a fost.
Daca are cineva vreo intrebare, cu cea mai mare placere.

This post has been edited by gibonu: 5 Jun 2017, 23:02


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 12 Jul 2017, 11:39
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.979
Joined: 29 May 06




@DannyY

Pentru ca tot am vorbit despre capul Dolosman, ce poti sa imi spui despre camparea pe acolo?

M-ar bate gandul sa stau o noapte cu cortul la capul Dolosman.
Am sanse sa gasesc vreo sursa de apa (in afara de lacul Razim)?

Multumesc.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th April 2024 - 14:07
Dacia