Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

probleme display radio/ceas

eddy1973
post 20 Feb 2017, 20:38
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 10 February 08
From: bucuresti




incep cu a ii linisti pe cei care te trimit din prima cu "cauta pe forum",sa le zic ca am cautat si nu am gasit nicaieri raspuns cu rezolvare clara! le au sugerat unora sa caute pe forum,si am apasat si eu pe acele topicuri si nu exista nici o rezolvare concreta(cel putin pe vreo 5 topicuri deschise pe tema asta cu display pe care le am deschis nu am gasit)
asa ca fara suparare am sa fac si eu un topic si poate de data asta la mine se rezolva ceva !
cand este frig(pana se mai incalzeste in habitaclu) displayul merge distorsionat,sters..nu se vede tot..cand e cald e tot ok
deci ideea ar fi ca eu am display cu mufa verde si fara nici un buton pe el AFFA3 NAV serie 8200107520(vad ca sunt alte 2 modele unul cu butoane rotunde lateral dreapta si altele cu 2 late jos) si nu am reusit sa gasesc pe nicaieri la dezmebrari,am inteles ca este foarte rar ..
bun; acum ideea ar fi pot pune altul?pot adapta?sau macar sa il repar pe al meu? stie cineva cum?! eventual daca mi l poate face sau macar sa ma indrume daca nu e greu?
multumesc anticipat celor care cu adevarat imi pot da o mana de ajutor!ca de criticat si de facut caterinca sunt satul

This post has been edited by eddy1973: 20 Feb 2017, 20:59


--------------------
megan renault 2004
cj59mae 0723821697
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
greny
post 20 Feb 2017, 22:31
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 212
Joined: 18 July 15
From: Timisoara




Salut,
Acele ecrane sunt cu cristale lichide si este normal sa aiba un raspuns intarziat cand sunt reci.daca ai avut vreodata nokia 3310 stii ca nu ii facea bine sa stea in frig.Este posibil ca la tine sa se fi deteriorat un pic mai mult iar singura solutie este sa-l inlocuiesti cu unul original de la dezmembrari.
Mai poti sa-l desfaci si sa cureti cu alcool buretele de contact si contactele de pe ecran, insa daca este deja stricat nu prea mai ai ce sa-i faci.Posibil sa-i adaptezi un sistem arduino, dar nu stiu exact cum se face.Mai cauta pe google.
bafta!


--------------------
Renault Megane 4 2019
Mégane II 1.6 16v 113 BM0J 2002
Mégane Sedan IV 1.33 tce 140 LVNB 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 20 Feb 2017, 22:56
Post #3


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.600
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Rezolvare concreta nu exista pentru ca fiecare care are o problema asemanatoare deschide topic nou....si dupa ce rezolva uita sa posteze solutia.
Asa ca nu mai trebuie deschis alt topic nou pentru acceasi veche problema....postati intr-un topic deja deschis ca informatia sa ramana concentrata nu dispersata pe zeci de topice.

Inchidem aici!


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 09:33
Dacia