Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

audio

iulik
post 8 Sep 2005, 11:47
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 129
Joined: 8 September 05




Am o dacia berlina, acum am luat-o si vreau sa-mi bag niste muzica in ea. M-am tot uitat pe net, am cautat, si am vazut la flanco RADIO CD AUTO JVC KD-G401 la 250 RON. Ce ziceti de el? Nu vreau sa-mi fac discoteca in masina, dar nici nu vreau sa ascult bazaituri. Ce boxe sa-mi pun, sau ce-mi recomandati?
http://www.flanco.ro/?action=viewProduct&id=11452 ph34r.gif


--------------------
Dacia Berlina 1310L - AB-02-RWK
The people who get on in this world are the people who get up and look for the circumstances they want, and, if they can't find them, make them.
- George Bernard Shaw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Raoul
post 8 Sep 2005, 14:06
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 78
Joined: 7 July 05
From: Curtea de Arges




La banii astia cred ca e super. Pe deasupra am vayut ca citeste si MP3.
Daca as fi in locul tau mi-as pune pe spate niste difuzoare ovale pe 3 cai, iar pe fata in usi unele pe 2 cai (in usi). Atentie la puterea maxima admisa pe aceste difuzoare; trebuie sa fie>= cu puterea de iesire a CD-player-ului (adica mai mare de 50W).

This post has been edited by Raoul: 8 Sep 2005, 14:08


--------------------
DACIA berlina - AG-78-LIR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulik
post 8 Sep 2005, 15:44
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 129
Joined: 8 September 05




QUOTE(Raoul @ 8 Sep 2005, 15:06)
La banii astia cred ca e super. Pe deasupra am vayut ca citeste si MP3.
Daca as fi in locul tau mi-as pune pe spate niste difuzoare ovale pe 3 cai, iar pe fata in usi unele pe 2 cai (in usi). Atentie la puterea maxima admisa pe aceste difuzoare; trebuie sa fie>= cu puterea de iesire a CD-player-ului (adica mai mare de 50W).
*


Merci de raspuns. Sunt mai bune difuzoarele ovale decat cele rotunde? De ce? Si care e diferenta intre cele pe 2 cãi si cele pe 3 cãi? Nu le am cu electronica. blush.gif

This post has been edited by iulik: 8 Sep 2005, 15:44


--------------------
Dacia Berlina 1310L - AB-02-RWK
The people who get on in this world are the people who get up and look for the circumstances they want, and, if they can't find them, make them.
- George Bernard Shaw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drakool21
post 8 Sep 2005, 15:53
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 238
Joined: 10 July 05
From: Bucuresti




QUOTE
Merci de raspuns. Sunt mai bune difuzoarele ovale decat cele rotunde? De ce? Si care e diferenta intre cele pe 2 cãi si cele pe 3 cãi? Nu le am cu electronica. blush.gif


difuzoarele ovale suna mai bine pt simplul motiv ca sunt mai mari! membrana cu suprafata mai mare => mai mult aer dislocat => se aude mai tare...e simplu..
diferenta intre difuzoarele pe 2 cai si cele de 3 cai este numarul de membrane...cele pe 2 cai au 2 membrane, una pt bass/medii si una pt inalte, cele pe 3 cai au una pt bass/medii si 2 pt inalte etc...

@raoul...puterea de iesire a cd-playerului nu este 50W (aia e puterea "maxima" care nu are nici o relevanta), puterea de iesire RMS (puterea "reala") este 27W...nu-l sfatui pe om sa faca alegeri dupa puterea maxima...


--------------------
Dacia / SEAT 1310 / Ibiza 1999 1,4l carburatie / 2006 1,4l TDi - B-nn-XXX
In Trance We Trust
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 8 Sep 2005, 16:09
Post #5


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




Eu zic sa dai si tu 3-4 mil pe un mp3 player cu radio luat de nou dar de la "baieti" ca mai mult nu e. Mai te duci la un meserias dupa ce ti l-ai cumparat si iti face niste boxe adevarate pentru spate de 8 sau 10 pe spate (max 2 mil perechea) si pe fata pui niste boxe in usa de medii (alea nu conteaza prea mult) si legi niste tweetere la bord sus (dar nu din alea la 150-200 de mii....nu te zgarci) si daca baietasul ala care iti va face boxele le reuseste sa fie potrivite pe scula care ai cumparat-o o sa se auda de plangi cu vorbe adica criminal.

This post has been edited by ionutctn: 8 Sep 2005, 16:10


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulik
post 8 Sep 2005, 16:32
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 129
Joined: 8 September 05




QUOTE(drakool21 @ 8 Sep 2005, 16:53)
difuzoarele ovale suna mai bine pt simplul motiv ca sunt mai mari! membrana cu suprafata mai mare => mai mult aer dislocat => se aude mai tare...e simplu..
diferenta intre difuzoarele pe 2 cai si cele de 3 cai este numarul de membrane...cele pe 2 cai au 2 membrane, una pt bass/medii si una pt inalte, cele pe 3 cai au una pt bass/medii si 2 pt inalte etc...

@raoul...puterea de iesire a cd-playerului nu este 50W (aia e puterea "maxima" care nu are nici o relevanta), puterea de iesire RMS (puterea "reala") este 27W...nu-l sfatui pe om sa faca alegeri dupa puterea maxima...
*


Si cum sa-mi aleg difuzoarele pe care sa le pun? Ce putere?
Voi (care aveti berlina) cum ati decupat bucata de tabla de sub luneta, unde vin difuzoarele? Vreau sa zic ce scule ati folosit!


--------------------
Dacia Berlina 1310L - AB-02-RWK
The people who get on in this world are the people who get up and look for the circumstances they want, and, if they can't find them, make them.
- George Bernard Shaw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 8 Sep 2005, 16:39
Post #7


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




Faci un chenar din carton ca o macheta pe urma te bagi in portbagaj cu cracii in sus (scuze) marchezi locul (intre geamul de la luneta si bancheta bineinteles) dupa care folosesti bormasina si dalta (eu unul asa am procedat) si stai linistit ca la dacie e tabla proasta imediat termini. Vezi ca trebuie sa stea cineva in masina cu un ciocan pe tabla aia sa iti tina contra (dai si tu la o parte mileu ala de la luneta sau cum ii zice).
Ai grija sa faci bine macheta aia la boxe ca pe urma in caz de ai gresit-o e nasol.
La sfarsit tai tapiteria aia de la luneta sau cum ii zice tot din portbagaj fiind cu un cutter dar sa iti tina cineva intins de ea din msina sa nu iasa cu valuri.
Spor la treaba si revin cu informatii.

This post has been edited by ionutctn: 8 Sep 2005, 16:42


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drakool21
post 8 Sep 2005, 16:40
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 238
Joined: 10 July 05
From: Bucuresti




QUOTE
Si cum sa-mi aleg difuzoarele pe care sa le pun? Ce putere?
Voi (care aveti berlina) cum ati decupat bucata de tabla de sub luneta, unde vin difuzoarele? Vreau sa zic ce scule ati folosit!


pai....difuzoarele ti le alegi in functie de ce vrei tu de la sistemu ala de sunet...trebuie sa te uiti la raspuns in frecventa, putere, impedanta, raport semnal/zgomot etc...mai bine zii tu exact ce vrei si de cati bani dispui si iti zic eu ce sa-ti iei...

tabla din spate se decupeaza cu bromasina si fierastraul pendular...mi se pare ca s-a mai discutat...


--------------------
Dacia / SEAT 1310 / Ibiza 1999 1,4l carburatie / 2006 1,4l TDi - B-nn-XXX
In Trance We Trust
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulik
post 8 Sep 2005, 17:10
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 129
Joined: 8 September 05




Bugetul nu e prea mare. Sa zic... vreo 500 RON sad.gif . Acum ca eu putin mai mult fac eu rost de inca vreo 100. La banii astia sunt constient ca nu imi pot face cine stie ce, dar sa fie un suntet decent. Merci de ajutor, am nevoie.


--------------------
Dacia Berlina 1310L - AB-02-RWK
The people who get on in this world are the people who get up and look for the circumstances they want, and, if they can't find them, make them.
- George Bernard Shaw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drakool21
post 8 Sep 2005, 17:36
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 238
Joined: 10 July 05
From: Bucuresti




ce-am gasit eu repede asa....

http://www.flanco.ro/?action=viewProduct&id=11479
http://www.magazinultau.ro/product_id/458/...ER-TS-G1748.htm
http://www.magazinultau.ro/product_id/8901...BL-GTO6426e.htm

la banii astia, daca vrei ceva de calitate nu prea cred ca gasesti ceva mai bun...oricum cu astea se va auzi mai mult decat decent


--------------------
Dacia / SEAT 1310 / Ibiza 1999 1,4l carburatie / 2006 1,4l TDi - B-nn-XXX
In Trance We Trust
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hecbv
post 8 Sep 2005, 18:54
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 164
Joined: 6 May 05




http://www.flanco.ro/?action=viewProduct&id=11567
eu zic ca asta e super acuma nu stiu cum stai tu cu banii din cate stiu are egalizator pe 3 cai bass medii si inalte spre deosebire de restu care au bass si inalte oricum eu sunt mort dupa el


--------------------
dacia 1310 Lux - hec_bv
schimb iluminare bord
0723735110
hecaru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulik
post 8 Sep 2005, 18:58
Post #12


Membru


Group: Members
Posts: 129
Joined: 8 September 05




QUOTE(hecbv @ 8 Sep 2005, 19:54)
http://www.flanco.ro/?action=viewProduct&id=11567
eu zic ca asta e super acuma nu stiu cum stai tu cu banii din cate stiu are egalizator pe 3 cai bass medii si inalte spre deosebire de restu care au bass si inalte oricum eu sunt mort dupa el
*


He he, mi-ar manca toti banii de sunet smile.gif

@ drakool21
Difuzoarele care mi le-ai recomandat, alea Pioneer, nu sunt prea mari pentru fata? Am vazut ca tu ti-ai pus, cum se aude?

Ce instalatie de sunet aveti?

This post has been edited by iulik: 8 Sep 2005, 19:15


--------------------
Dacia Berlina 1310L - AB-02-RWK
The people who get on in this world are the people who get up and look for the circumstances they want, and, if they can't find them, make them.
- George Bernard Shaw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hecbv
post 8 Sep 2005, 19:07
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 164
Joined: 6 May 05




asa si difuzoare eu am in bv aduse din ungaria si am luat dif de 25 cm diametru la 500 mii lei bucata si zic ca daca pui 4 in spate rupe masina in doua fara statie eu am achizitionat numai 2 si sunt multumit de ele casu e ceva de generatie mai veche panasonic de 4x35 da si asa cu 2 se aude beton dar cum fac rost de un milion mai iau 2 cas ieftine si bune si zic eu asa ca nu merita sa iei difuzoare scumpe ca pe tabla aia din spate se descentreaza repede si o sa iti para rau de banii care ii dai pe ele


--------------------
dacia 1310 Lux - hec_bv
schimb iluminare bord
0723735110
hecaru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hecbv
post 8 Sep 2005, 19:07
Post #14


Membru


Group: Members
Posts: 164
Joined: 6 May 05




asa si difuzoare eu am in bv aduse din ungaria si am luat dif de 25 cm diametru la 500 mii lei bucata si zic ca daca pui 4 in spate rupe masina in doua fara statie eu am achizitionat numai 2 si sunt multumit de ele casu e ceva de generatie mai veche panasonic de 4x35 da si asa cu 2 se aude beton dar cum fac rost de un milion mai iau 2 cas ieftine si bune si zic eu asa ca nu merita sa iei difuzoare scumpe ca pe tabla aia din spate se descentreaza repede si o sa iti para rau de banii care ii dai pe ele


--------------------
dacia 1310 Lux - hec_bv
schimb iluminare bord
0723735110
hecaru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hecbv
post 8 Sep 2005, 19:07
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 164
Joined: 6 May 05




asa si difuzoare eu am in bv aduse din ungaria si am luat dif de 25 cm diametru la 500 mii lei bucata si zic ca daca pui 4 in spate rupe masina in doua fara statie eu am achizitionat numai 2 si sunt multumit de ele casu e ceva de generatie mai veche panasonic de 4x35 da si asa cu 2 se aude beton dar cum fac rost de un milion mai iau 2 cas ieftine si bune si zic eu asa ca nu merita sa iei difuzoare scumpe ca pe tabla aia din spate se descentreaza repede si o sa iti para rau de banii care ii dai pe ele


--------------------
dacia 1310 Lux - hec_bv
schimb iluminare bord
0723735110
hecaru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hecbv
post 8 Sep 2005, 19:07
Post #16


Membru


Group: Members
Posts: 164
Joined: 6 May 05




asa si difuzoare eu am in bv aduse din ungaria si am luat dif de 25 cm diametru la 500 mii lei bucata si zic ca daca pui 4 in spate rupe masina in doua fara statie eu am achizitionat numai 2 si sunt multumit de ele casu e ceva de generatie mai veche panasonic de 4x35 da si asa cu 2 se aude beton dar cum fac rost de un milion mai iau 2 cas ieftine si bune si zic eu asa ca nu merita sa iei difuzoare scumpe ca pe tabla aia din spate se descentreaza repede si o sa iti para rau de banii care ii dai pe ele


--------------------
dacia 1310 Lux - hec_bv
schimb iluminare bord
0723735110
hecaru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hecbv
post 8 Sep 2005, 19:07
Post #17


Membru


Group: Members
Posts: 164
Joined: 6 May 05




asa si difuzoare eu am in bv aduse din ungaria si am luat dif de 25 cm diametru la 500 mii lei bucata si zic ca daca pui 4 in spate rupe masina in doua fara statie eu am achizitionat numai 2 si sunt multumit de ele casu e ceva de generatie mai veche panasonic de 4x35 da si asa cu 2 se aude beton dar cum fac rost de un milion mai iau 2 cas ieftine si bune si zic eu asa ca nu merita sa iei difuzoare scumpe ca pe tabla aia din spate se descentreaza repede si o sa iti para rau de banii care ii dai pe ele


--------------------
dacia 1310 Lux - hec_bv
schimb iluminare bord
0723735110
hecaru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hecbv
post 8 Sep 2005, 19:10
Post #18


Membru


Group: Members
Posts: 164
Joined: 6 May 05




asa si difuzoare eu am in bv aduse din ungaria si am luat dif de 25 cm diametru la 500 mii lei bucata si zic ca daca pui 4 in spate rupe masina in doua fara statie eu am achizitionat numai 2 si sunt multumit de ele casu e ceva de generatie mai veche panasonic de 4x35 da si asa cu 2 se aude beton dar cum fac rost de un milion mai iau 2 cas ieftine si bune si zic eu asa ca nu merita sa iei difuzoare scumpe ca pe tabla aia din spate se descentreaza repede si o sa iti para rau de banii care ii dai pe ele

Attached thumbnail(s)
boxee.JPG ( Size: 61.27k ) Number of downloads: 102
boxee.JPG ( Size: 29.31k ) Number of downloads: 54
boxee.JPG ( Size: 29.31k ) Number of downloads: 45
boxee.JPG ( Size: 61.27k ) Number of downloads: 53
boxee.JPG ( Size: 29.31k ) Number of downloads: 46
boxee.JPG ( Size: 29.31k ) Number of downloads: 18


--------------------
dacia 1310 Lux - hec_bv
schimb iluminare bord
0723735110
hecaru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hecbv
post 8 Sep 2005, 19:11
Post #19


Membru


Group: Members
Posts: 164
Joined: 6 May 05




SORRYY DAR A LUAT O RAZNA INTERNETUL


--------------------
dacia 1310 Lux - hec_bv
schimb iluminare bord
0723735110
hecaru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hecbv
post 8 Sep 2005, 19:12
Post #20


Membru


Group: Members
Posts: 164
Joined: 6 May 05




ASTEAS BOXELE

Attached thumbnail(s)
boxee.JPG ( Size: 136.42k ) Number of downloads: 85


--------------------
dacia 1310 Lux - hec_bv
schimb iluminare bord
0723735110
hecaru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hecbv
post 8 Sep 2005, 19:17
Post #21


Membru


Group: Members
Posts: 164
Joined: 6 May 05




http://www.sal.hu/cikkccs/cikkdokumentumok/04305_03_01.pdf SI ASTA E LINKUL PT CARACTERISTICILE DIFUZORULUI


--------------------
dacia 1310 Lux - hec_bv
schimb iluminare bord
0723735110
hecaru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drakool21
post 8 Sep 2005, 19:24
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 238
Joined: 10 July 05
From: Bucuresti




@iulik, alea pioneer sunt ideale pt usile din fata...trust me...se aude cel mai bine din scaunul soferului, pana la urma asta te intereseaza cel mai mult...eu mai am niste sony mai vechi pe spate pe care sper sa le schimb cat de curand...ideea e ca pe la jumate din volum imi fac oglinzile ca toti dracii....parca mai au putin si cad biggrin.gif

@hecbv, alea sunt de-a dreptu subwoofere fratele meu....nu cred ca el vrea asa ceva wink.gif


--------------------
Dacia / SEAT 1310 / Ibiza 1999 1,4l carburatie / 2006 1,4l TDi - B-nn-XXX
In Trance We Trust
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hecbv
post 8 Sep 2005, 19:26
Post #23


Membru


Group: Members
Posts: 164
Joined: 6 May 05




pai sunt subwoofere si chiar ieftine


--------------------
dacia 1310 Lux - hec_bv
schimb iluminare bord
0723735110
hecaru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hecbv
post 8 Sep 2005, 19:26
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 164
Joined: 6 May 05




daca e din bv il ajut la montaj sau macar ii dau niste sfaturi daca le vrea


--------------------
dacia 1310 Lux - hec_bv
schimb iluminare bord
0723735110
hecaru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 8 Sep 2005, 20:06
Post #25


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(iulik @ 8 Sep 2005, 11:47)
Am o dacia berlina, acum am luat-o si vreau sa-mi bag niste muzica in ea. M-am tot uitat pe net, am cautat, si am vazut la flanco RADIO CD AUTO JVC KD-G401 la 250 RON. Ce ziceti de el? Nu vreau sa-mi fac discoteca in masina, dar nici nu vreau sa ascult bazaituri. Ce boxe sa-mi pun, sau ce-mi recomandati?
http://www.flanco.ro/?action=viewProduct&id=11452 ph34r.gif
*




laugh.gif laugh.gif
M-am indoit de ras...reveniti-va cu picioarele pe pamant si nu mai credeti toate aberatiile ce se gasesc pe unele site-uri.
Playerul e peste 6 milioane la orice magazin, in nici un caz 2,5 milioane laugh.gif

Cocluzie..internetul in exces tampeste... excl.gif

This post has been edited by argon: 8 Sep 2005, 20:07


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulik
post 8 Sep 2005, 22:49
Post #26


Membru


Group: Members
Posts: 129
Joined: 8 September 05




QUOTE(argon @ 8 Sep 2005, 21:06)
laugh.gif  laugh.gif
M-am indoit de ras...reveniti-va cu picioarele pe pamant si nu mai credeti toate aberatiile ce se gasesc pe unele site-uri.
Playerul e peste 6 milioane la orice magazin, in nici un caz 2,5 milioane laugh.gif

Cocluzie..internetul in exces tampeste... excl.gif
*


@ argon
Pai da si tu un click pe link-ul ala care l-am atasat si vezi ce scrie. Eu nu zic ca ai dreptate, zic doar ce scrie acolo. Si totusi... poate e vreo oferta tongue.gif

Si de ce sa nu corecteze de atata timp? Oricum maine o sa ma duc la Flanco (la magazinul din Alba) si o sa fac comanda, in cazul in care e 250 RON. Daca nu e atat... Daca sunteti interesati de acel model am o adresa de net de unde il comanzi cu 138 parca (din Germania parca). Nu stiu daca se platesc si taxe pt transport, tot ce se poate.

@ hecbv
Nu sunt din Brasov, sunt din Alba Iulia. Merci pentru intentie.

This post has been edited by iulik: 8 Sep 2005, 22:49


--------------------
Dacia Berlina 1310L - AB-02-RWK
The people who get on in this world are the people who get up and look for the circumstances they want, and, if they can't find them, make them.
- George Bernard Shaw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 9 Sep 2005, 06:13
Post #27


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(iulik @ 8 Sep 2005, 22:49)
@ argon
Pai da si tu un click pe link-ul ala care l-am atasat si vezi ce scrie. Eu nu zic ca ai dreptate, zic doar ce scrie acolo. Si totusi... poate e vreo oferta  tongue.gif

Si de ce sa nu corecteze de atata timp? Oricum maine o sa ma duc la Flanco (la magazinul din Alba) si o sa fac comanda, in cazul in care e 250 RON. Daca nu e atat... Daca sunteti interesati de acel model am o adresa de net de unde il comanzi cu 138 parca (din Germania parca). Nu stiu daca se platesc si taxe pt transport, tot ce se poate.


*



Pai chiar am dat click, si e o greseala acolo..nu se poate la Flanco sa fie 250 si la restul 600-650..cel mai bine dute la magazin live, nu prin intermediul tampinetului..am luat si eu multe tzepe.
Flanco e un magazin scump si prost..dute si tu la Hypermarket, iei acelasi produs mult mai ieftin..uite de exemplu ieri am vazut la Metro Clarion cu mp3 4x51w cu 4 milioane.(si nu sunt dobitoc sa citesc pretul fara TVA, era cu totul)
In magazin acelasi e cu 1,5 mil mai scump!!

This post has been edited by argon: 9 Sep 2005, 06:18


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 9 Sep 2005, 07:41
Post #28


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




Pe mine m-a costat 6-7 mil ROL toata treaba dar vreau sa spun ca se aude de plangi cu vrobe:
- CD MP3 SONY XPLOD R3300 (am dat pe el 4 mil nou de la baieti)
- Boxe spate facute de un tovaras meserias (mari de 10 mai avea un pic si nu mai puteam sa bag bancheta la loc). Alea au costat 2 mil ROL setul.
- Boxe fata 2 Panasonic mai vechi le aveam eu pe masina cu vechiul cas (alea mergeau de medii).
- Tweetere la bord sus facute tot de tovarasul meu la 600k ROL setul.
- Firele nu m-au costat mult dar sa iti iei de 1.5 asta pentru alimentare boxe
- Firul de alimentare al casetofonului sa ti-l iei gros si sa aiba 2 m la berlina asta ca sa nu tragi de el prin masina.
Alimentarea trage-o direct din baterie asta ca sa nu clipeasca casetofonul cand e basul tare.

This post has been edited by ionutctn: 9 Sep 2005, 07:43


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 9 Sep 2005, 07:47
Post #29


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




Sincer iti recomand sa nu iti iei CD PLAYER-ul sau ce scula vrei sa iti iei de la FLANCO sau alte magazine. Eu cand mi l-am cumparat pe al meu am dat 4 mil nou nout sigilat in cutie si la FLANCO si altele era de la 8 mil in sus asa ca..........


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 9 Sep 2005, 21:38
Post #30


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




De ba "baieti" nu e o solutie, e pe riscul tau, nu are garantie , poate e furat sau umblat in el, nu poti sa te duci la ei daca se strica ca sar cu sabia ninja la tine..cel mai bine e din magazin serios cu factura, garantie etc..nu de la Glume gen Flanco, Altex, sau alte organizatii de fraierit romani.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 20:53
Dacia