Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

espace 3 1998 2.2dti, caut ajutor si sfaturi

Johnnelu
post 12 Oct 2016, 15:31
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 1 October 16




Buna tuturor ! acu doua saptamani am achizitionat un espace 2.2 dti din 98. un pic cam praf ...dar l-am luat la pret bun. Acum, sa va zic problemele ce l-am gasit: Radiator de ulei spart, intercoolerul ..spart =cred eu = oricum l-am inlocuit..tablout de bord functioneaza doar jumate din el ...nu imi arata cat am in bord in timpul mersului , si automat nu imi merge contorul de la kilometraj. In schimb imi afiseaza tot felul de mesaje ..gen OK, SERVICE, LOW BATERY...in fine ...Nu asta ar fi o problema ...un panel il gasesc in 100 de euro. Problema e ca am urcat masina pe rampa si undeva deasupra turbinei ..este un tub de apa ..cred eu ..ce traverseaza motorul de la un capat la altul din stanga in dreapta. Acest tub are o fisura si imi picura apa. Desi am dat radiatorul jos ...apa a iesit ...inca ,mai am apa in motor si acea zona a tubului este tot timpul umeda, deci nu pot pune nimic pe deasupra ca sa il lipesc. am incercat cu fibra de sticla..degeaba . Acea picatura de apa isi creaza culoar si nu se videaza. Intrebare: CUM LIPESC TUBUL? SAU CUM DAU JOS ACEL TUB FARA SA SCOT MOTORUL? sau CUM GOLESC MOTORUL DE TOATA APA CE O ARE? EXISTA VRE-UN SURUB DE GOLIRE A APEI? TUB = TEAVA DE METAL . alta intrebare: CUM SCOT AJUNG LA TURBO FARA SA DAU JOS MOTORUL? AS VREA SA VERIFIC IN CE STARE E ! MULTUMESC !

13 Oct 2016, 06:26:
Cum scot apa din motor??? Chiar nimeni nu stie? Exista vre-un buson ceva?

This post has been edited by Johnnelu: 13 Oct 2016, 08:26


--------------------
Renault Espace III 1998 - 54-69-LA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
flavyus1987
post 13 Oct 2016, 20:21
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 43
Joined: 31 May 15




Inghesuite tare motoarele la astea.avemsi noi in familie un espace din 2002, dar 2.2 dci de 130cp are multe calitati masina.dar bagat motorul prea sub parbriz...


--------------------
dacia 1310 1989 - CT-05-SZL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 19:19
Dacia