Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Japonez omorat de maidanezi

alex275
post 30 Jan 2006, 09:32
Post #31


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 313
Joined: 5 May 05
From: Bucuresti




Ma, am vazut acum la stiri imaginile cu sangele de pe jos! ohmy.gif 256.gif
Pana la urma, a murit un om muscat de caine. Nici salvarea n-a mai avut timp s-o cheme.
Apoi imi aduc aminte de un episod crunt cu niste maidanezi care au atacat o fata. Insa n-am dispozitia necesara sa-l povestesc acum.
E drept ca pe strazile pe care circula oameni, n-au ce cauta maidanezii. Si aici ma gandesc ca poate vreunul isi trimite copilul de 6 anisori la paine. Nu vreau sa continui........
Avem intr-adevar dreptul la siguranta pe strada.
Nu stiu ce-o sa faca si cum, dar sa ne scape de maidanezi.

In ceea ce ma priveste, puteti ignora posturile mele de mai sus!


--------------------
dacia logan 1,6 laureate - B 46 W S T
[i]Inteleptii vorbesc pentru ca au ceva de spus. Prostii pentru ca nu pot sa taca.[/i] [b]PLATON[/b]
Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permite inteligenta!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florin_el
post 30 Jan 2006, 09:55
Post #32


The Expert


Group: Members
Posts: 114
Joined: 28 December 04
From: Iasi, Casablanca






Vorbeam cu un prieten libanez si i-am povestit de problema pe care o avem cu maidanezii in Romania. El mi-a zis zimbitor ca la ei a fost mai acuta dar au rezolvat-o intr-o zi. Cum??? Si cum a fost mai acuta?

Dupa ani buni de razboi in Liban ciinii se obisnuisera cu carnita buna de om caci de multe ori ramineau corpuri pe strada si 2-3 zile pina sa-i culeaga cineva. Mai apoi au trecut de la "imobili", cind piata a scazut la "mobili"... au inceput maidanezii sa consume copii, batrini si in cele din urma si "full size". Asa ca s-a dat intr-o buna dimineata la radio un apel ca toti tre sa-si ia mitralierele, pe care inca le mai au si acum in dotare (pentru protectia personala) sa iasa pe strada si sa curete toti patrupezii. Toti au fost bucurosi cu programul de dezmortire a aratatorului si dupa citeva ore... "hallas!" Problema rezolvata! NU stiu daca a aflat Brigitte Bardot de asta, nu stiu daca e o solutie dar stiu ca in Romania abia reuseam sa ajung de la o luna la alta cu salariu (bun pentru vremea respectiva) si ne gindim sa investim milioane de dolari in "pensiuni", operatii chirurgicale, tratamente psihologice si "crowd control" pentru javre.

Pe mine m-a muscat serios un dulau dintr-asta, l-am prins si l-am "eutanasiat" pe loc, l-am dus la spital sa-l verifice. Numai asa am scapat de nu stiu cite injectii in burta... in schimb am incasat antibiotice in locuri ascunse de soare pe care am si platit o mica avere.


--------------------
Dacia Logan 2005 Laureate - IS-05-FTY
Don't drink and drive - you might hit a bump and spill it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DRE
post 30 Jan 2006, 09:57
Post #33


Pimp inside


Group: Members
Posts: 141
Joined: 12 March 03
From: Bucuresti




Parere pur personala si subiectiva: inclin sa cred ca nu a fost chiar un caine maidanez... Am citit in ziar ca era in CURTEA INTERIOARA, si omul a murit in urma a 6 (SASE) muscaturi aplicate cam in acelasi loc. Un maidanez nu musca asa. Mai degraba un caine de atac. Si avand in vedere ca omul ala nu era un nimeni... Zic si eu, nu dau cu parul, dar parca e cusuta cu ata alba. Oricum, problema cainilor fara stapan ramane!


--------------------
Audi A4 2010
Viteza luminii este mai mare decit cea a sunetului. De aceea, unii oameni par straluciti, pina ii auzi vorbind...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
trf
post 30 Jan 2006, 10:18
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 6 September 04
From: Bucuresti




Si eu am aceeasi parere ca si DRE...un maidanez ...nu e in stare sa omoare un om in felul asta...ci mai degraba un caine dresat special...inclin sa cred ca a fost un pittbull...si ca a fost o reglare de conturi...dar politia nu se va deranja cu o ancheta ...ca e mai simplu sa dai vina pe maidanezi

This post has been edited by trf: 30 Jan 2006, 10:20


--------------------
Dacia Logan 2004 Preference 1.4 - B - 81 - T R F
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 30 Jan 2006, 10:22
Post #35


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




QUOTE(hotnews)
Viceprimarul general al Capitalei, Razvan Murgeanu, a declarat, la TVR, ca trebuie luate masuri radicale pentru strangerea cainilor vagabonzi si modificata legea prin care sa fie redus timpul de cazare a cainilor. Autoritatile locale au scos aseara hingherii pe strazi adunand zeci de maidanezi.
[...]
Murgeanu propune ca persoanele care lasa cainii liberi sa fie amendati cu 2.000 de lei, iar perioada de cazare a cainilor in centre sa fie redusa de la 15 zile, la 72 de ore

http://www.hotnews.ro/articol_41679-Un-cai...l-capitalei.htm

Sper ca totusi de data asta vor face ceva.


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OVIDIUS
post 30 Jan 2006, 10:25
Post #36


bogat în valori simple


Group: Members
Posts: 1.719
Joined: 14 February 05
From: Orasu' lui Bucur




QUOTE(trf @ 30 Jan 2006, 11:18)
Si eu am aceeasi parere ca si DRE...un maidanez ...nu e in stare sa omoare un om in felul asta...ci mai degraba un caine dresat special...inclin sa cred ca a fost un pittbull...si ca a fost o reglare de conturi...dar politia nu se va deranja cu o ancheta ...ca e mai simplu sa dai vina pe maidanezi
*



cat se poate de plauzibil...asa cred si eu...


--------------------
Renault Laguna 2.0 T 2007 / Dinamique + Twingo 1.2 16v 2004
Chiar si ziua de luni poate aduce minuni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lolek
post 30 Jan 2006, 10:40
Post #37


Ignorog


Group: Members
Posts: 93
Joined: 4 October 04




QUOTE(OVIDIUS @ 30 Jan 2006, 10:25)
cat se poate de plauzibil...asa cred si eu...
*



Comunitatea japoneza e formata din oameni de afaceri seriosi, cu afaceri onorabile . Din punctul meu de vedere, nu prea exista probabilitatea ca 1) astia sa se execute intre ei si 2) sa recurga la caini vagabonzi antrenati pentru chestia asta.

In plus, daca respectiva jivina ar fi fost "dresata" in sensul asta, eu zic ca mai exista inca vreo cateva zeci de mii specimene asemanatoare (probabil experimente nereusite, ca sa pastram teoria conspiratiei) pe strazile Bucurestiului. Ceea ce ar fi bine, o afacere de amploarea asta ar fi usor de "prins".

Lasand ironia la o parte, chiar daca, prin absurd, scenariul vostru ar sta in picioare, problema cainilor vagabonzi ramane (cu atat mai mult) in picioare.

Oricum, inteleg ca o sa dau mai rar pe la Tokyo House, imi cam crapa obrazul, acuma serios vorbind.

This post has been edited by Lolek: 30 Jan 2006, 10:41


--------------------
Dacia Pobeda - B-**-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 30 Jan 2006, 10:44
Post #38


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Cate tampenii puteti vorbi

Ca tot pomenea cineva ca tarile cu apa calda nu prin exterminare au rezolvat problema....sa povestim putin pe tema asta.....

Caini, pisici, serpi, iguane, rate, porci, etc sunt luati in centre speciale. Daca au probleme de comportament sau probleme serioase de sanatate se decide destul de usor eutanasierea lor. Altfel sunt reparati si oferiti spre adoptie. Nu stiu pentru ce perioada, ca doar nu o sa il tii o vesnicie (e o utopie sa aduni atatea animale) dupa care sunt eutanasiate in cazul in care timpul de adoptie a expirat.

Se vehicula la radio idea de a se acorda 72 pentru adoptie. Prea putin parerea mea. La cum arata cainii Made in Romania, si la cata lume stie de centrelele astea, si din cei care stiu cati au initiativa sa si mearga sa ia 1-2, multi caini o sa moara pe capete dupa ce au asteptat degeaba intr-o cusca mica .... un stapan. Poate o saptamana ar fi mai corect, mai etic, desi sunt constient ca costurile sar peste dublu.....


So....mai puneti frana cu aberatiile astea...am citit prima pagina, si m-am crucit ce tampeniii pot circula prin neuronii unora. Mai invatati de la altii ... ca....


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 30 Jan 2006, 10:55
Post #39


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




driverx - 72 de ore e suficient, la ora actuala, in Romania. De ce?
1. Daca ti s-a luat cainele personal, pe care ai fost destul de cretin sa-l lasi nesupravegheat pe strada - ai timp berechet sa observi asta si sa-l recuperezi.
2. Daca ai sufletu' bun si vrei sa adopti un caine - la cata 'marfa' este pe strazi, tot timpul vor fi suficienti cat sa ai de unde alege.
3. Nu mai vad nici un caz '3' care sa justifice pastrarea cainilor si nu omorarea lor pe loc smile.gif

A, da, sigur, daca nu mai avem caini pe strazi, si ajung custile alea sa stea goale - sunt de acord sa creasca perioada de la 72 ore la 2 saptamani.


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 30 Jan 2006, 11:02
Post #40


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Eu am inteles ca respectivei persoane i-ar fi fost sfasiata artera femurala. Cam citi caini stiti voi ca sar la...oua? Eu stiu ca de obicei te iau de gambe, sa te puna jos, dupa care sar la git. Bine, asta stiu eu, da' nu clamez c-as fi mare cunoscator. Totusi, daca ala chiar a fost un caine special antrenat, trebuie sa recunosc faptul ca Yakuza are o imaginatie debordanta. smile.gif
In alta ordine de idei, refuz sa ma exprim vis-a-vis de soarta patrupedelor canine, rasa De Gunois, desi in mare parte sunt de acord cu sistarea brutala a cintarii mierlei in ceea ce-i priveste.
De ce nu sunt de acord?
1) Pentru ca taica-miu are (mai nou) o adevarata pasiune sa hraneasca animalele si, mai rau de cit atit, se pare ca se ataseaza sufleteste de ele. Mi s-a rupt mie sufletu' cind l-am vazut plingind ca murise nu-stiu-ce porumbel. Nu ca n-ar avea inca 50 de porumbei care vin gramada sa haleasca ce le da asta, care fac un zgomot infernal si o mizerie greu de descris. A, apropos, cind le-am urat de sanatate si viata lunga "minca-v-ar gripa aviara", n-a mai vorbit nimeni cu mine vreo 2 saptamini. 04.gif
2) Odata cu disparitia cainilor, iar ne vor invada pisicile, faza pe care chiar n-o suport!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 30 Jan 2006, 11:13
Post #41


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Iar odata cu disparitia pisicilor, soarecii 04.gif
Haide mai Marty, ca si pisicile pot fi prinse, ce naiba. Si in plus, chiar daca tu nu le suporti, tre' sa accepti ca sunt mult mai putin periculoase smile.gif


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 30 Jan 2006, 11:15
Post #42


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(vv @ 30 Jan 2006, 11:13)
Iar odata cu disparitia pisicilor, soarecii 04.gif
Si in plus, chiar daca tu nu le suporti, tre' sa accepti ca sunt mult mai putin periculoase smile.gif
*



Cainii haleau orice, inclusiv sobolani!
Nu le suport din motive de sanatate. Bine, ca nu suport nici parsivenia de care dau dinsele dovada. Da' asta-i alta mincare de peste. smile.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LaurentiuD
post 30 Jan 2006, 11:18
Post #43


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 20 July 05
From: Bucuresti




Dragi colegi de forum

Eu am biroul in blocul unde s-a intamplat nenorocirea.Pe omul respectiv (daca e japonez nu e tot OM?!?!? ) il stiam din vedere. Era un batranel simpatic si respectuos cu toata lumea. Nu mi-a venit sa cred cand am auzit la TV ce s-a intamplat. Si pe cainele respectiv il stiam, era agresiv de felul lui. Am avut si eu "placerea" de a face cunostinta cu el, dar fiind mai tanar am reusit sa scap cu fata curata.
Nu era singurul caine care-si facea veacul pe aici. Mai erau inca 3-4 bucati, insa nu la fel de agresivi ca cel in cauza. Azi dimineata nu mai era picior de caine in zona. A trebuit sa moara un om ca sa se faca curatenie.
Nu va spun ce comentarii am auzit dimineata de la cei care "ingrijeau" acesti caini. M-am ingrozit efectiv.
Am vazut ca s-a dat nastere la conspiratia cum ca acel caine a fost "antrenat" pentru a ucide "japoneji". Cat se poate de FALS. Era o javra nenorocita care venea miseleste pe la spate si te ataca. Si nu este curte interioara cum s-a scris in presa. Este pur si simplu spatele blocului, numai ca este un pic mai ferit sa zicem.
Iar pentru cei care sustin ca eutanasierea cainilor este o cruzime: azi dimineata cand am venit la birou am vazut urmele de sange ale acelui om. Va doresc si Dvs. sa vedeti aceasta imagine si apoi sa vorbiti de cruzime.
Dupa cum probabil ati vazut agentiile internationale de presa vuiesc ca in Romania se moare din cauza cainilor vagabonti. Sunt convins ca multi din cei ce sriu pe acest forum au legaturi cu vestul cum am si eu. Ma gandesc cu groaza ce o sa le spun partenerilor mei din vest cand ma vor intreba despre aceasta grozavie.



--------------------
Dacia 1310 - B
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 30 Jan 2006, 11:34
Post #44


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Eu sint de acord sa omoare toti ciinii fara stapin.
TOTI!
Si cit mai repede!

PS. Sorry, Costi, dar cind sint pus sa aleg intre mine (sau copilul meu) si ei, alegerea e clara sad.gif

This post has been edited by paulp: 30 Jan 2006, 11:35


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mil
post 30 Jan 2006, 11:35
Post #45


ocupat


Group: Members
Posts: 309
Joined: 23 January 04
From: x




negru suflet mai cetatene wink.gif ma inreb eu daca nu e mai bine sa ne invadeze pisicile decat soarecii si sobolanii..

obiectiv sunt de acord ca trebuie omorati, parctaic un mic procent va putea fi crutat....pe de alta parte ma rog sa nu fie mama acasa cand vin hingherii ca ultima data cu greu am tinut-o sa nu iasa sa se bata cu ei;



--------------------
x x - x
I Bog te veselit!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 30 Jan 2006, 11:38
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




@Laurentiu

Pai ce sa le spui ?
Le mentionezi ca Basescu a vrut sa rezolve problema cind era primar dar madame Bardott a venit c-o falca in cer si alta-n pamint sa opreasca totul. Dupa plecarea lui Brigitte, doctorul Harbuz - ot PSD a facut pe dracu'n patru sa pape banii alocati sa sa nu faca nimic.
Asta sa le spui.

@ Paul: m-am reprofilat pe pisici smile.gif


This post has been edited by costi: 30 Jan 2006, 11:40


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 30 Jan 2006, 11:38
Post #47


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




mil, cu soarecii si sobolanii e foarte simplu - pe aia nu se zbate nimeni sa-i protejeze. Iar otrava e destul de ieftina wink.gif


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
walleye
post 30 Jan 2006, 11:44
Post #48


Membru


Group: Banned
Posts: 159
Joined: 28 June 05
From: Timisoara




domnilor, ca va place, ca nu va place, ciini vagabonzi sint un efect, nu o cauza. cauza sint acele animale bipede care descopera ca n-au vocatie sa ingrijeasca un ciine si nici stomac sa-l dea la omorit preferind in schimb sa-i faca vint pe strazi "ca ei e umani". credeti-ma, la cit e mortalitatea de mare la cateii nascuti maidanezi, asta e principalul mod de completare al efectivului. asa ca solutii precum eutanasierea si castrarea vor reusi in cel mai bun caz sa tina constanta populatia de vagabonzi, nu s-o reduca asimptotic spre zero. nu zic ca nu trebe hingheri, nu zic ca nu trebe luati si deparazitati si oferiti spre adoptie, vedem zilnic pe animal planet ca merge sistemul, zic ca in primul rind trebuie umblat la firmware-ul bizonului. ca atita timp cit o sa avem indivizi care umbla fara rca si itp o sa avem si ciini vagabonzi.


--------------------
Alco Century 628 - Monon 404
nu hraniti moderatorii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 30 Jan 2006, 11:45
Post #49


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




De unde si pana unde isteria asta nationala? Cum adica, merg hingherii sa-si faca treaba pentru care au fost angajati si primesc salariu si se gasesc oamenii de bine care se organizeaza in potere ad-hoc si ...

Ce ar fi ca oamenii de bine sa agreseze echipele de interventii de la gaze, de la electricitate sau de mai stiu eu unde, care fac munca de teren?

Cum sugera cineva mai sus, nu au decat sa ceara ajutorul politiei comunitare, si dupa aplicarea a catorva amenzi pentru tulburarea linisitii publice, actiune care sa fie si uin pic mediatizata, sigur s-ar linisti oamenii de bine.

This post has been edited by radian: 30 Jan 2006, 11:46


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 30 Jan 2006, 11:46
Post #50


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(mil @ 30 Jan 2006, 08:35)
negru suflet mai cetatene wink.gif ma inreb eu daca nu e mai bine sa ne invadeze pisicile decat soarecii si sobolanii..


*



Populatia de soboloani este tinuta sub control de caini.... nu de pisici!
Pisicile nu sar la sobolanii "adevarati" !

Pe de alta parte controlul rozatoarelor ar trebui facut tot de catee municipalitate si nu lasat in seama maidanezilor...!

Si pe de alta, alta parte.... biggrin.gif MAidanezii trebuie eliminati!
Si asta o spune unul care tine la caini!
Io... ca "iubitor" de animale.... am luat unul de pe strada si-l tin in casa! Iar cind iese la plimbare... sub NICI O FORMA NU STA FARA LESA! Nici macar un minut!


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Aºılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kukuruz
post 30 Jan 2006, 11:57
Post #51


Membru


Group: Members
Posts: 127
Joined: 4 June 04
From: Bucuresti




QUOTE(trf @ 30 Jan 2006, 11:18)
Si eu am aceeasi parere ca si DRE...un maidanez ...nu e in stare sa omoare un om in felul asta...ci mai degraba un caine dresat special...inclin sa cred ca a fost un pittbull...si ca a fost o reglare de conturi...dar politia nu se va deranja cu o ancheta ...ca e mai simplu sa dai vina pe maidanezi

si mie mi separe ca "miroase" ceva in povestea asta. japonezul nu era un tip oarecare sau un simplu "director de asociatie romano-japoneza" cum au trambitat primele relatari ale reporteritelor tv trimise la fata locului:

"Firma la care cel decedat ieri dupa-amiaza a detinut functia de director general, Koyo Romania, face parte din grupul japonez Koyo Seiko, care la randul sau este parte a concernului Toyota. Dupa preluarea fostei fabrici Rulmenti Alexandria, Koyo Romania a semnat, in primavara lui 2001, un contract cu firma japoneza Honda Motor ce prevedea livrarea unor rulmenti care urmau sa intre in componenta rotilor motoretelor."

ramane de vazut daca politia va "extinde" cercetarile sau va ramane varianta cu maidanezu'.



--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rooster
post 30 Jan 2006, 11:59
Post #52


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 27 December 05
From: Tulcea, oras cu strazi jalnice




Eu sunt din Tulcea si nu am mai vazut hingherii in actiune sa prinda cainii de pe vremea lui Ceausescu. In schimb masinuta pe care scrie ECARISAJ a carat toata luna Decembrie braduti ...


--------------------
VW Sharan 131CP TDI Dacia face putori de automobile, parerea mea !
EX: Nova GTI & Logan 1.4MPI Laureate Plus. Aveam sentimentul ca am cumparat de la sh dupa ce am vazut cat a economisit francezu la masina mea noua.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 30 Jan 2006, 12:00
Post #53


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




QUOTE
ramane de vazut daca politia va "extinde" cercetarile sau va ramane varianta cu maidanezu'.


Da maaaaa, pe ciine il chema Yakuza, si avea un tatuaj pe ureche si un deget lipsa 243.gif
Se leaga ....


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 30 Jan 2006, 12:01
Post #54


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




mad.gif Brigitte Bardot ... chiar sunt curios ce mai comenteaza acuma mad.gif

Clar pentru eutanasierea urgenta si totala a tuturor patrupedelor fara ID. Eu am fost muscat de doua ori de javre si de 2 ori a trebuit sa fac injectii in burta. Din fericire pentru mine nu am patit nimic foarte grav la picior (doar semne mad.gif) dar acuma cu orice ocazie prind o javra dintr-asta parsiva pe strada exersez miscarea "rupe gatu" mad.gif


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 30 Jan 2006, 12:01
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Coroborind cele spuse de domnii

QUOTE(Marty @ 30 Jan 2006, 11:02)
Eu am inteles ca respectivei persoane i-ar fi fost sfasiata artera femurala. Cam citi caini stiti voi ca sar la...oua?
*

si
QUOTE(kukuruz @ 30 Jan 2006, 11:57)
"Firma la care cel decedat ieri dupa-amiaza a detinut functia de director general, Koyo Romania,
*


pot spune un singur lucru: ezista o esplicatie!

Asta-i muscatura de firma !

This post has been edited by costi: 30 Jan 2006, 12:02


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kukuruz
post 30 Jan 2006, 12:07
Post #56


Membru


Group: Members
Posts: 127
Joined: 4 June 04
From: Bucuresti




QUOTE(costi @ 30 Jan 2006, 13:01)
Asta-i muscatura de firma !

LOL - muscatura de Koyo!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 30 Jan 2006, 12:09
Post #57


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Mai, cititi un pic, ce naiba. A ajuns in scara blocului, unde a fost ajutat de vecini care au incercat sa opreasca sangerarea.
QUOTE(http://thestar.com.my/news/story.asp?file=/2006/1/30/worldupdates/2006-01-30T011345Z_01_NOOTR_RTRJONC_0_-234392-1&sec=worldupdates)
"The dog cut an important vein in the man's left leg. He crawled maybe 30 metres and only managed to tell a guard 'dog and ambulance' before he died," police spokesman Christian Ciocan said.

Voua nu vi se pare cam ciudata/neprofesionista o crima in stilul asta? Unde omul ajunge pana in scara blocului, ba chiar mai apuca sa si vorbeasca?


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 30 Jan 2006, 12:18
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




vv nu citisi cu atentie !
ia vezi mata # 43 above !
fu maidanez sadea, ce Yakuza !!


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 30 Jan 2006, 12:18
Post #59


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




Wow, ce de sherloc holmsi p-aicia nene. Azi sunt si mai siderat ca ieri, pe bune. Cand vad ce elucubratii se zic p-aici, singurul meu regret e ca nu doare. E mana mafiei deci... wacko.gif wacko.gif 052.gif 052.gif


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
Ramas bun, ne vedem pe alt forum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kukuruz
post 30 Jan 2006, 12:23
Post #60


Membru


Group: Members
Posts: 127
Joined: 4 June 04
From: Bucuresti




QUOTE(costi @ 30 Jan 2006, 13:18)
vv nu citisi cu atentie !
ia vezi mata # 43 above !
fu maidanez sadea, ce Yakuza !!

l-au dat cumva la televizor? pe maidanez, adica, ca io nu l-am n-am retinut deloc. acuma, exista si maidanezi d'astia mai deosebiti... metisi... boxer cu pitbull, de pilda...




--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th April 2024 - 19:49
Dacia