Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Macel la Oslo, incredibil...

Modus
post 28 Jul 2011, 16:05
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




Nu neaparat, anti-semitismul este imbratisat de foarte multi oameni de pe mapamond asa ca nu ar fi avut niciun motiv sa intareasca paza.

Pana acum problemele erau reprezentate de sustinerea Israelului
&feature=related




--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 28 Jul 2011, 16:14
Post #62


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.820
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Nu e o scuza pentru violenta, droguri etc. E o scuza pentru a iesi in strada ca sa iti ceri dreptul de a fi tratat ca fiinta umana, nu ca forta de munca ieftina si de inlocuit. In fine, discutia asta poate fi fara sfarsit si adevarul, ca de obicei, e undeva la mijloc. Atitudinile extremiste, oricare ar fi ele (antimusulmane, pro musulmane, anticrestine etc) nu fac decat rau, istoria e plina de exemple, si oamenii refuza cu incapatanare sa invete din ele


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 28 Jul 2011, 16:17
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09




QUOTE(Madriann @ 28 Jul 2011, 17:00)
Revenind OT, daca subiectul respectiv se discuta la o intalnire a tineretului laburist  blink.gif (nu tu gagicareala, chermeze, baba-oarba, filme de la Hollywood si bere moka), organizatorii sunt de kko - in situatia sensibila vis-a-vis de terorismul global, accesul trebuia organizat cu o paza serioasa.
Trei-patru gardieni inarmati poate schimbau lucrurile...sau macar diminuau fatalitatile.

Ceva ceva e cusut cu ata alba  unsure.gif
*



QUOTE(george_scala_2004 @ 27 Jul 2011, 08:41)
trebuia sa se intimple ce s-a intimplat in norvegia pentru ca occidentul sa se trezeasca ! multiculturalismul e pe duca - au recunoscut-o si primul ministru al marii britanii, si madam merkel...

declaratiile unor lideri ai musulmanilor britanici nu fac decit sa confirme esecul acestei struto-camile in europa...

pacat de victimele nevinovate ! o intrebare totusi ramine: daca serviciile secrete au inceput urmarirea lui breivik inca din martie ce anume le-a oprit sa il impiedice sa actioneze ? nu cumva a fost doar un pion in jocul altora ?
sint multe necunoscute in acest caz...daca autorul ? nu va fi lichidat probabil ca se va afla ceva...
*




--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 28 Jul 2011, 17:43
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




un articol interesant... precizez ca nu am nimic impotriva musulmanilor, insa mi se pare deplasat ceea ce incearca ei sa faca. nu contest efectele benefice insa nu asa.....
de citit


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 28 Jul 2011, 18:09
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




QUOTE(spy_oh_joy1389 @ 28 Jul 2011, 13:44)

Ceea ce faci in fiecare zi. Ii judeci pe musulmani de parca tu ai fi Dumnezeu si stii tu ca ei gresesc. Asta e destula dovada ca te duci la biserica sa dormi.
*




QUOTE(Synyster @ 28 Jul 2011, 15:19)
Modus, de curiozitate, tu ai aruncat ochii pe vreun Coran? Sau vorbesti doar din ce ai vazut/auzit la TV, pe net etc. Nu toti musulmanii sunt asa cum zici tu, dimpotriva, aia sunt o minoritate fata de marea majoritate formata din oameni pasnici si chiar mai deschisi la minte decat un ortodox sau catolic habotnic. Turcii nu sunt musulmani?Marocanii, albanezii, tatarii? Si la ei nu am auzit sa se aplice Sharia...Ce spui tu se aplica doar in tarile inapoiate (Afghanistan, Arabia Saudita) conduse de preotimea lor, si care au fost impinse sau lasate sa ajunga asa din cauza prietenilor nostri, americanii. Pentru ca e benefic pentru economie un razboi, si e nevoie de justificare, hai sa ii infieram pe musulmani... Ca sa vezi despre diferenta intre mentalitatea musulmanilor si cea a crestinilor, da un search dupa Saladin, si vezi ce a facut el la cruciade...

Tu cred ca faci o mare confuzie intre religie si practicile religioase. Practicile sunt impuse de oameni, de-a lungul timpului, si capata statut de traditie, eu iti garantez ca nu gasesti indemnuri la ura si violenta in RELIGIA musulmana, ci doar din partea preotilor lor
*



Citeste mai bine toate linkurile si vedem dupa.... Nemusulmanii sunt discriminati serios in Turcia, Maroc, etc. E acceptabil cumva?

QUOTE(M.C. @ 28 Jul 2011, 15:44)
Ei il recunosc pe Iisus,daca vrei sa stii.

*




QUOTE(Madriann @ 28 Jul 2011, 15:45)
Ce vrei sa spui cu asta?
Ca fapt divers da, nu am sesizat nimic neobisnuit, fiecare om cu religia lui si cu respectul cuvenit.
up.gif
*



Hai sa vedem cum il recunosc unii dintre ei pe Isus, cei din Londra, mai exact!

http://southchild.com/?p=468

http://www.nationalreview.com/articles/218...d/deroy-murdock

28 Jul 2011, 18:13:
Eu sunt cel care e spalat pe creier si indoctrinat

http://www.christianpost.com/news/4-christ...-somalia-40249/

Evreii alti indoctrinati http://menmedia.co.uk/manchestereveningnew...wish-community-

Tot in Anglia se intampla asta a propos de synyster care afirma ca acolo totul e ok

Iar in Liban e raiul pe pamant http://www.asianews.it/news-en/In-Lebanon,...rgin-22207.html



28 Jul 2011, 18:17:
M.C., special pentru tine:

Spune-mi te rog, asa pentru un indoctrinat ca mine.
Stiu ca sunt un rasist xenofob care merita inchis pentru idei deplasate, dar, daca in Franta cu o populatie de 60.000.000 de locuitori si unde musulmanii sunt maximum 10.000.000 (poate un pic mai putini) peste 60% dintre detinutii din inchisori sunt musulmani cum e?

O mica parte dintre ei, sa nu generalizam, nu?

Sau vrei sa zici ca cifrele sunt masluite?


This post has been edited by Modus: 28 Jul 2011, 18:17

Attached thumbnail(s)
092006murdock1.jpg ( Size: 23.06k ) Number of downloads: 424
westminster01.jpg ( Size: 14.9k ) Number of downloads: 423


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 28 Jul 2011, 19:32
Post #66


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.820
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Nu am zis ca totul e ok, am zis doar ca amploarea problemelor e mult mai mica. Poate politia isi face treaba mai bine, sau poate englezii ii trateaza mai bine decat francezii. Si repet, e normal sa fie multi in puscarii, spy zicea bine mai devreme, sunt o anumita categorie de oameni care infunda puscariile. Fix acelasi lucru il facem si noi romanii, am umplut Europa de cersetori, hoti de buzunare, spargatori de bancomate si prostituate. Si pe noi ne cam detesta cei mai multi europeni (in special italienii si francezii). Diferenta e ca noi nu purtam basmale pe cap si nu ne asternem covorasul de rugaciune. Am mai spus si repet, ce ne prezinti tu acolo sunt exceptiile, musulmanul de rand nu e cu nimic mai prejos (sau mai presus) decat crestinul de rand. Dobitoci sunt si crestini, o gramada, tu ne prezinti decapitari din somalia, bun, extremisti musulmani, noi discutam pe un topic unde un extremist ne-musulman (chiar rasa ariana, daca vrei sa mergem pe firul asta al istoriei) tocmai a macelarit o multime de oameni nevinovati, culmea de aceeasi nationalitate si cultura ca a lui. Vezi vreo diferenta in afara de religie si culoarea pielii?


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 28 Jul 2011, 21:02
Post #67


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




On topic, ca pareri personale: baiatul ala avea o treaba cu partidul de guvernamant.
In mod evident a organizat totul cu atentie, cu actiuni de distragere a atentiei de la actiunea principala.
A pus bomba la guvern, toata politimea era acolo si colateral legat de eveniment.
A profitat de prostia (nu pot sa-i zic altfel) organizatorilor taberei de vara care, la o multime de peste 20 de persoane nu aveau politisti. Cand ai un grup mai mare deja trebuie sa asiguri si ceva securitate, ca nu stii ce betiv vine pe acolo si strica distractia.
Baiatul asta ar fi fost un castig pentru armata norvegiana, calculat, organizat, nu ciripeste, eficient, priceput in actiuni paramilitare, inteligent, cu lipsa de doage la cap.
Asa, e doar unul bun de belit de viu in piata publica si dat cu sare.

Legat de discutia referitoare la religie, as observa cateva puncte: crestinismul nu a fost o religie atat de toleranta si de luminata de la inceput. La inceput a fost pur si simplu o secta iudaica, care respecta strict normele iudaice.
MUsulmanii nu or fi toti extremisti, insa isalmismul este o religie care sustine in scris negru pe alb lupta armata si autosacrificiul, lucruri ce conduc la un numar mai mare de extremisti decat in alte religii.
Crestinii orientali (actualmente cam ortodocsi) nu au fost intotdeauna "mai saraci", la un moment dat ei erau in Constantinopol (capitala imperiului de rasarit, ala de apus avand ceva "probleme"), erau in Alexandria etc.
Iar in ce priveste musulmanii turci, aia nu-s chiar asa habotnici, sunt niste musulmani mai "reformati"


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 28 Jul 2011, 21:31
Post #68


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(klaus @ 28 Jul 2011, 22:02)
Baiatul asta ar fi fost un castig pentru armata norvegiana, calculat, organizat, nu ciripeste, eficient, priceput in actiuni paramilitare, inteligent, cu lipsa de doage la cap.
*


Asa zic si eu. Parca-l vad ca tine seminarii trupelor antitero norvegiene, la parnaie ph34r.gif


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M.C.
post 29 Jul 2011, 05:28
Post #69


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.152
Joined: 24 January 04
From: Ploiesti ,din cind in cind.




@ Modus

Polemica inutila!
Este atit de usor sa vorbesti stind in fata calculatorului,sau citind ziarul sa spui ala e bun,ala e rau !
Invata sa fii un pic mai tolerant,coane!
Eu nu incerc sa spun nimanui ca astia sunt mai buni,vreau doar sa arat ca totusi nu toti sunt la fel si ca ala cu coarne nu e chiar atit de negru !
Eu traiesc printre ei,nu citesc din ziare sau de pe net.
Ca orice padure,are si uscaturile ei........
Si gata,am terminat cu discutiile inutile.
Cretinul ala ar trebui omorit in chinuri !!!!!!
Dumnezeu sa-i ierte pe acei tineri!!!!!!!

This post has been edited by M.C.: 29 Jul 2011, 05:35


--------------------
Renault Megane II Sedan Influence 1,6 16 V ,2005
Alfa Romeo 159 1,9 JTS, 2007 , Ford Mustang 2,3 Ecoboost, 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 29 Jul 2011, 07:25
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09




QUOTE(kato @ 28 Jul 2011, 18:43)
un articol interesant... precizez ca nu am nimic impotriva musulmanilor, insa mi se pare deplasat ceea ce incearca ei sa faca. nu contest efectele benefice insa  nu asa.....
de citit
*



vezi aici:

QUOTE(george_scala_2004 @ 8 Jul 2011, 17:21)



--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 29 Jul 2011, 08:03
Post #71


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




din ce descrie klauss mai sus plus celelalte informatii legate de acea tabara acea ata alba se cam destrama si ne prezinta un "sleeper", conditionat psihic.
- sa negi practicarea "mind controlul-ului" in istoria umanitatii ar fi o prostie, caci sunt destule cazuri
- sa negi implicarea unor ofrte externe in treburile interne ale diverselor tari iar e o prostie caci din evul mediu si pana in prezent tot exista cazuri dovedite
- miscarile si manevrele evreilor care au avut o mare influenta in ww1 si ww2 iar sunt dovedite

cu o minte analitica si deschisa la informatii nu ai cum sa negi ca toata aceasta "lovitura" nu este prea curata.


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 29 Jul 2011, 08:22
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




QUOTE(T.rac3Er @ 29 Jul 2011, 08:03)
- sa negi implicarea unor ofrte externe in treburile interne ale diverselor tari iar e o prostie caci din evul mediu si pana in prezent tot exista cazuri dovedite
- miscarile si manevrele evreilor care au avut o mare influenta in ww1 si ww2 iar sunt dovedite

cu o minte analitica si deschisa la informatii nu ai cum sa negi ca toata aceasta "lovitura" nu este prea curata.
*



Vrei sa spui ca tinerii aia de pe insula care erau indoctrinati anti-Israel si pro-palestinieni au fost ucisi de Mossad? Mergi prea departe cu teoria constipatiei fara nicio dovada.

Care sunt ma rog manevrele evreilor in cele doua razboaie mondiale? Sau te pomenesti ca sunt niste manipulatori atat de sado-maso incat au zis ca e cazul sa piara vreo 6 milioane dintre ei in chinuri groaznice?

Mi se pare ingrozitor faptul ce face dobitocul asta de partid de stanga din Norvegia cu tineretul: indoctrinare anti-semita si pro-palestiniana.
Pacat ca indoctrinarea nu se face pe teren...
De ce nimeni nu zice nimic de asta?


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 29 Jul 2011, 08:28
Post #73


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Bine că ai zis tu.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 29 Jul 2011, 15:57
Post #74


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




CINE A DECLANSAT SI LA CE AU FOLOSIT RAZBOAIELE MONDIALE?
Benjamin H. Freedman, evreul care a spus adevarul, dezvaluind adevaratele intrigi si motive ale celui de-al Doilea Razboi Mondial
Articol preluat din revista Lumea nr. 7/2010


Discurs tinut de Benjamin H. Freedman, consilierul presedintelui W.Wilson, in 1961
Aici, in Statele Unite, sionistii si coreligionarii lor detin un control total asupra guvernului nostru. Din foarte multe motive (prea multe si prea complexe pentru a le analiza acum), sionistii si coreligionarii lor conduc aceste State Unite, precum niste monarhi absoluti ai acestei tari. Veti putea, evident, considera ca este o afirmatie foarte vaga, dar permiteti-mi sa va descriu ce s-a petrecut in timp ce noi dormeam.
Ce s-a petrecut? Intai s-a petrecut primul razboi mondial, care a izbucnit in 1914. Mai sunt putini oameni de varsta mea care-si amintesc lucrul acesta. Acest razboi a fost purtat intr-o tabara de catre Marea Britanie, Franta si Rusia, si, in cealalta tabara, de catre Germania, Austro-Ungaria si Turcia. In doar doi ani, Germania practic castigase acel razboi: nu doar "de iure", ci chiar "de facto". Submarinele germane, care au fost o surpriza pentru intreaga lume, nimicisera toate convoaiele din Atlantic. Marea Britanie ramasese fara munitii pentru soldatii ei, cu alimente doar pentru o saptamana, dupa care a urmat foametea.
In aceeasi perioada, armata franceza era zguduita de rebeliuni. Francezii pierdusera 600 000 de tineri pe Somme, in timpul defensivei de la Verdun. Armata ruseasca inregistra dezertari masive, oamenii isi luau jucariile si plecau acasa; rusii nu-l iubeau pe tar. Armata italiana era si ea pe cale de a se prabusi.
Nu se trasese un singur foc pe teritoriul Germaniei. Niciun singur soldat inamic nu trecuse frontiera in Germania si, cu toate acestea, Germania era cea care oferea Angliei conditiile pacii. Germania oferea Angliei o pace negociabila pe care juristii o numesc "status quo ante basis". Aceasta inseamna "sa dam razboiul deoparte si sa consideram totul asa cum a fost inainte ca razboiul sa inceapa".Deci Anglia, in vara lui 1916, incepuse sa analizeze aceste propuneri si inca in mod serios.
Nici nu prea avea de ales. Era una din doua: sa accepte o pace negociabila, pe care Germania o oferea cu generozitate, sau sa continue un razboi inutil pana la nimicirea totala.
In timp ce aceste evenimente aveau loc, sionistii din Germania (care-i reprezentau de fapt pe sionistii din estul Europei) au mers la Ministerul de razboi britanic si - aici voi fi foarte laconic pentru ca povestea este lunga, dar am toate documentele care dovedesc afirmatiile mele - au spus: "Uitati cum stau lucrurile: inca mai puteti castiga acest razboi. Nu trebuie sa va predati. Veti putea castiga acest razboi, daca Statele Unite ar deveni aliatii vostri".
La vremea respectiva Statele Unite nu erau implicate in razboi. Eram proaspeti, eram tineri, eram bogati, eram puternici. Sionistii au spus Angliei: "Va garantam ca vom aduce Statele Unite in acest razboi Ca aliat al vostru, sa lupte de partea voastra, cu conditia sa ne promiteti Palestina pentru dupa victorie".
Cu alte cuvinte, ei facusera urmatorul targ: "Vom aduce SUA in razboi ca aliat al vostru. Pretul pe care trebuie sa-l platiti este Palestina, dupa ce anihilati Germania, Austro-Ungaria si Turcia". Anglia avea tot atata drept sa promita cuiva Palestina, asa cum SUA ar fi avut dreptul sa promita, de exemplu, Japonia Irlandei, pentru vreun motiv oarecare. Este absolut absurd ca Marea Britanie, care nu a avut niciodata vreo legatura sau vreun interes sau vreun drept asupra a ceea ce se numea Palestina, sa foloseasca aceasta tara precum moneda de schimb oferita sionistilor pentru serviciul lor de a aduce SUA in razboi. Cu toate acestea Marea Britanie a facut aceasta promisiune sionistilor, in octombrie 1916.
Si, la putin timp dupa acest moment - si nu stiu cati dintre dumneavoastra isi mai amintesc - Statele Unite, care erau in cvasi-totalitate pro-germane, au intrat in razboi impotriva Germaniei, de partea Marii Britanii. Am afirmat ca SUA erau in cvasi-totalitate pro-germane, deoarece ziarele americane erau controlate de evrei, bancherii americani erau evrei si, in general, mass-media americana apartinea evreilor; iar ei, acesti evrei, erau pro-germani. Erau pro-germani, deoarece foarte multi dintre ei proveneau din Germania si doreau sa vada o Germanie care-l va distruge pe tar. Evreii nu-l iubeau pe tar si nu doreau sa vada Rusia castigand razboiul.
Acesti bancheri evrei-germani, precum Kuhn Loeb si alte banci celebre americane refuzasera sa finanteze Anglia sau Franta, chiar si cu un dolar. Ei au stat deoparte spunand: "Cata vreme vedem Franta si Anglia aliate cu Rusia - nici un cent!". In schimb, acesti bancheri au pompat bani in Germania, luptand in acest mod alaturi de Germania, in speranta de a vedea Rusia ingenunchiata si tarul anihilat. Acum, aceiasi evrei, cand au vazut nesperata posibilitate de a obtine Palestina, au mers in Anglia si au facut acest targ. si, la vremea respectiva, aceasta a dus o schimbare totala de atitudine, exact ca un semafor care trece de pe rosu pe verde.
Dupa ce toate ziarele americane fusesera pro-germane, explicand despre dificultatile intampinate de catre Germania in razboiul dus impotriva Angliei, deodata, pentru aceleasi ziare, germanii nu mai erau buni. Germanii erau ticalosi. Germanii erau numiti "huni". Germanii executau surori ale Crucii Rosii. Germanii taiau mainile bebelusilor. La putin timp dupa acest moment, Woodrow Wilson a declarat razboi Germaniei. Sionistii din Londra au telegrafiat in SUA judecatorului Louis Bradeis (de la Curtea Suprema de Justitie), spunandu-i. "Du-te acum si fa presiuni asupra presedintelui Wilson. Noi obtinem de la Anglia ce dorim. Acum e randul tau sa faci presiuni asupra presedintelui Wilson sa aduca in razboi Statele Unite".
Iata cum au intrat in razboi Statele Unite ale Americii. America nu avea niciun interes in acel razboi. America avea la fel de mult interes in acel razboi ca cineva care ar trebui sa fie pe luna in aceasta seara, in loc sa fie in patul lui. Pentru contextul Primului Razboi Mondial, nu a existat niciun sens ca America sa fie implicata in acel razboi.
Dupa ce noi, americanii, am intrat in razboi,sionistii au mers in Marea Britanie si au spus: "Ei bine, noi ne-am indeplinit obligatiile din acord. Hai acum sa vedem ceva scris care sa ne arate ca veti respecta targul si ca ne veti da Palestina dupa razboi". Ei atunci nu stiau daca razboiul va mai dura un an sau zece ani. Asa ca s-au gandit sa conceapa "o chitanta". Iar "chitanta" a luat forma unei scrisori, care a fost insa redactata intr-un limbaj foarte criptic, astfel incat lumea sa nu-si poata da seama despre ce e vorba. Aceasta scrisoare a fost denumita Declaratia Balfour.
Declaratia Balfour nu era deci decat promisiunea Marii Britanii de a plati sionistilor pretul efortului lor de a aduce SUA in razboi. Deci aceasta celebra Declaratie Balfour, despre care tot auzim vorbindu-se, este la fel de falsa ca o bancnota de trei dolari. Si nu cred ca as fi putut demonstra acest lucru mai mult decat am facut-o.
De aici au inceput necazurile. Statele Unite au intrat in razboi. Statele Unite au strivit Germania ... Cand razboiul a luat sfarsit si germanii au mers la Paris pentru Conferinta de Pace, acolo se aflau 117 evrei: era delegatia condusa de catre Bernard Baruch. Eu am fost acolo: e normal deci ca stiu. Ce s-a intamplat apoi? Evreii, in cadrul Conferintei de Pace, in timp ce taiau in felii Germania si imparteau bucati Europa natiunilor care aveau si ele pretentii, au spus: "Ce-ar fi sa ni se dea noua Palestina?" Dupa care au scos in public, in fata germanilor (care nu stiau nimic), Declaratia Balfour. si, in acea clipa, germanii au inteles ca fusesera invinsi si obligati sa plateasca inspaimantatoarele reparatii de razboi, numai din cauza faptului ca sionistii dorisera Palestina si fusesera decisi sa o obtina, prin orice mijloace.
Evenimentele acestea ne conduc la un alt punct interesant al istoriei. Cand germanii au realizat ce se petrece, au fost evident indignati. Trebuie precizat ca, pana in acel moment, in nicio tara a lumii, evreii nu erau mai confortabil instalati decat in Germania. Era acolo domnul Rathenau - un personaj la fel de important in finantele si industria Germaniei cum era Bernard Baruch la noi. Era domnul Balin, care detinea doua mari linii maritime - North German Lloyd's si Hamburg-American Lines. Era domnul Bleichroder, bancherul familiei Hohenzollern. In Hamburg era familia de evrei Warburg, detinatori ai celor mai mari banci comerciale ale lumii. Evreii traiau foarte bine in Germania, fara indoiala. Deci germanii au avut tot dreptul sa gandeasca: "Iata, intr-adevar, tradare!".
A fost o tradare care poate fi comparata cu urmatoarea situatie ipotetica. Sa presupunem ca SUA ar fi in razboi cu URSS. Si ca noi invingem. si ca le spunem rusilor: "Stiti ceva, hai sa uitam toata tarasenia. Va oferim o pace negociabila". Si deodata China comunista ar intra in razboi, ca aliata a URSS. Iar implicarea Chinei ar duce la infrangerea noastra. O infrangere dureroasa, cu un cortegiu de reparatii pe care imaginatia unui om nu le poate concepe. Apoi imaginati-va ca, dupa infrangerea noastra, am afla ca tocmai chinezii de la noi ne-au tradat. Ca e vorba de proprii nostri chinezi. Ca ei ne-au tradat si ca, prin ei, China comunista a fost ademenita in razboi impotriva noastra. Care ar fi atunci atitudinea noastra, a americanilor fata de cetatenii nostri de origine chineza? Probabil niciun chinez nu si-ar mai arata fata pe strazile Americii. si nu ar fi destui stalpi de iluminat si copaci, pentru a ne ocupa de ei. Imaginati-va deci, cum v-ati simti.
Ei bine, asta au simtit germanii fata de evrei. Fusesera asa de draguti cu ei: din 1905 incoace, dupa ce prima revolutie comunista esuase in Rusia si evreii trebuisera sa fuga de acolo, toti luasera calea Germaniei. Iar germanii le oferisera azil. Germanii i-au tratat cu respect. si acum evreii vandusera Germania, doar pentru motivul ca doreau Palestina, pentru a crea acolo "un stat evreu".
Nahum Sokolov, precum si toate marile personalitati de care stiti ca sunt legate azi de sionism, in 1919, 1920, 1921, 1922 si 1923, au scris in toate articolele lor (si presa era plina de afirmatiile lor) ca sentimentul antievreiesc din Germania a aparut numai dupa ce poporul german a aflat de interventiile evreiesti in scopul aducerii in razboi a Statelor Unite, insisi evreii au recunoscut acest lucru.
Antievreismul german nu a aparut din cauza ca germanii, in 1919, au descoperit ca un pahar cu sange de evreu e mai gustos decat Coca-Cola sau berea müncheneza. Nu era, in plus, nici vorba de un resentiment religios. Era ceva totalmente politic. Era ceva totalmente economic. Orice, dar nu religios.
Nimanui nu-i pasa, in Germania de atunci, de faptul ca evreul merge acasa, trage storurile si spune "Shema'Israel" in loc de "Tatal Nostru". Resentimentele evreiesti mereu crescande in Germania interbelica nu s-au datorat decat unui lucru: germanii ii considerau pe evrei raspunzatori de inspaimantatoarea lor infrangere militara. Iar primul razboi mondial a fost pornit impotriva Germaniei fara niciun motiv de care Germania sa fie responsabila. Germanii nu aveau nici o vina decat una: vina de a avea succes. Germanii creasera o flota puternica, germanii creasera comertul mondial.
Nu trebuie sa uitam ca, pe vremea Revolutiei Franceze, Germania era constituita din 300 de orase-stat, principate, ducate si asa mai departe. 300 de entitati politice separate. Iar aceste entitati, pe timpul lui Napoleon si Bismarck, au fost reunite intr-un stat unic. Pentru ca, in urmatorii 50 de ani, Germania sa devina una dintre marile puteri ale lumii. Marina germana rivaliza cu cea a Marii Britanii; comertul si afacerile germane erau de talie mondiala; Germania surclasa pe oricine; Germania producea produsele cele mai bune.
Si care a fost rezultatul acestor lucruri? O conspiratie intre Anglia, Franta si Rusia, pentru a o demola. Nu exista un singur istoric pe lumea aceasta care sa gaseasca motivul plauzibil pentru care aceste trei state au decis sa stearga Germania de pe harta, din punct de vedere politic.
Sa revenim la situatia de dupa primul razboi mondial.
Dupa ce descoperisera ca evreii purtau vina infrangerii tarii lor, resentimente puternice s-au dezvoltat in germani. Dar niciun fir de par de pe capul vreunui evreu nu a fost atins. Profesorul Tansill de la Universitatea Georgetown (care a avut acces la multe documente de la Departamentul de Stat) citeaza un raport semnat Hugo Schonfedt, un evreu trimis de catre Cordell Hull, in 1933, in Germania, ca sa inspecteze asa-zisele lagare de detinuti in perfecta stare de sanatate si pline de comunisti. E drept, multi dintre ei erau evrei, dar aceasta pentru ca, intamplator, la vremea respectiva, circa 98% din comunistii Europei erau evrei. Tot in acele lagare se mai aflau si preoti, si ministri, si masoni, toti banuiti de afiliatii internationale.
Acum, niste rapeluri istorice necesare: in 1918-1919, comunistii au preluat puterea in Bavaria, pentru cateva zile. Rosa Luxemburg si Karl Liebknecht si alti evrei au reusit sa preia puterea guvernamentala pentru trei zile. De fapt Kaiserul, cand a incheiat razboiul, a fugit in Olanda, deoarece banuia ca cei ce vor prelua puterea in Germania vor fi comunistii si ca el va fi executat, asa cum patise tarul. Asa ca si-a cautat refugiu in Olanda.
Apoi insa, dupa ce amenintarea comunista in Germania a fost anihilata, evreii au incercat sa reintre in vechile posturi, iar germanii au inceput sa lupte impotriva lor in toate modurile, dar fara sa se atinga de vreun fir de par al vreunui evreu german. Lupta de atunci a germanilor impotriva evreilor era similara cu lupta noastra impotriva delincventilor de pe vremea Prohibitiei. Nu era deci o lupta cu pistoale.
Si, nu uitati, la acea vreme existau intre 80 si 90 milioane de germani contra a numai 460 000 evrei. Numai 0,5% din populatia Germaniei era evreiasca. Si, cu toate acestea, evreii erau cei care controlau presa, precum si cea mai mare parte a economiei germane (actionasera in momentul prabusirii marcii si practic cumparasera tot ce se putea cumpara).
Evreii au incercat sa ascunda acest lucru: tradarea poporului german si adevarata cauza a resentimentelor germanilor. Germanii au demarat actiuni impotriva evreilor, organizand o discriminare globala. Practic evreii au fost indepartati din structurile nivelurilor sociale, asa cum noi americanii i-am indeparta, de indata, pe chinezi sau negri sau catolici sau pe oricine care s-ar afla in tara si care ne-ar fi tradat, inamicului nostru aducandu-ne in fata unei infrangeri umilitoare.
Dupa o vreme, evreii lumii au organizat o conferinta la Amsterdam. In iulie 1933, evrei din toate colturile lumii s-au reunit in acest oras. Si acei evrei au spus Germaniei: "Il concediati pe Hitler si instalati fiecare evreu in postul pe care-l detinea, fie el comunist sau nu. Nu ne puteti trata asa. Noi, evreii lumii, lansam aici acest ultimatum impotriva voastra!" Va puteti imagina ce au raspuns germanii".
Ce au facut in aceasta situatie evreii? Dupa ce Germania refuzase sa se predea ultimatumului evreimii mondiale, lucrarile Conferintei de la Amsterdam au fost intrerupte si Samuel Untermeyer, seful delegatiei americane si presedinte al conferintei, a revenit in SUA! Aici el a mers de pe vapor direct la studiourile de radio CBS, de unde a rostit urmatoarele cuvinte: "Evreii lumii declara azi razboi sfant impotriva Germaniei. Ne aflam din aceasta clipa angajati intr-un conflict sacru impotriva germanilor. Si ii vom infometa pana se vor preda. Vom organiza un boicot mondial impotriva lor. Si aceasta ii va distruge, deoarece ei depind de comertul mondial in cadrul afacerilor de export". Era o realitate: doua treimi din alimentele necesare Germania trebuia sa le importe, pe baza a ceea ce Germania exporta. Implicit deci, fara export doua treimi din germani ar fi pierit de foame.
In aceasta declaratie, tiparita in New York Times, pe 7 august 1933, Untermeyer mai declara, cu indrazneala: "Acest boicot va fi autoapararea noastra. Chiar presedintele Roosevelt ne-a recomandat aceasta metoda, in cadrul lui National Recovery Administration". Va reamintesc ca aceasta era entitatea apartinand de programul New Deal si care putea declara, in context juridic, un stat apt de a fi boicotat economic.
Imediat s-a instalat boicotul economic mondial al Germaniei, un boicot atat de asiduu, incat pe niciun raft de magazin al lumii nu mai puteai gasi un produs avand inscriptionat Made in Germany. Un membru al conducerii retelei de magazine Woolworth mi-a marturisit ca, atunci, au trebuit sa arunce in rau farfurii si ceramica germana in valoare de milioane de dolari. Magazinele cu marfa germana erau, la randul lor boicotate si cetatenii pichetau cu pancarte pe care scria "Hitleristii!" sau "Asasinii!" - asa cum se face uneori in Sud.
Intr-un magazin Macy (retea condusa, paradoxal, de familia evreiasca Strauss), o femeie a gasit o pereche de ciorapi vechi de 20 ani, cu eticheta Made in Germany. Imediat magazinul a fost boicotat si pichetat de sute de cetateni cu pancarte antihitleriste.
In timp ce acestea se petreceau in lume, repet, in Germania nimeni nu se atinsese de un fir de par al vreunui evreu. Nu exista suferinta in randul evreilor. Nu exista foamete. Nu erau crime. Nimic.
Evident, germanii au spus: "Cine sunt aceste persoane care declara boicot impotriva noastra si ne aduc oamenii in somaj si ne fac sa ne inghete industria?! Cine sunt ei, ca sa ne faca asa ceva?!" Erau evident indignati. Unii au inceput sa picteze zvastici pe magazinele evreilor. Lucru normal. De ce s-ar fi dus un german sa-si dea banii unui proprietar de magazin din aceeasi etnie cu cei care ii infometau tara prin embargoul mondial, pentru a face Germania sa ingenuncheze si apoi sa vina sa-i dicteze cine sa fie premierul sau cancelarul? Era ridicol. Boicotul mondial a mai continuat ceva timp.
Dar, de-abia in 1938, cand un tanar evreu polonez a impuscat un diplomat german in ambasada Germaniei din Paris, germanii au devenit intr-adevar duri cu evreii din Germania. Astfel au aparut vitrinele sparte si luptele de strada si tot ce cunoastem.
Acum, cu toate ca nu-mi place cuvantul (pe care-l consider un non-sens), dar dumneavoastra va spune ceva, il voi utiliza in continuare. Dupa cum vedem, supremul motiv pentru care in Germania a explodat antisemitismul si resentimentele impotriva evreilor era responsabilitatea lor pentru izbucnirea primului razboi mondial si boicotarea mondiala a Germaniei. Si, in final, se vede ca ei deveneau autorii celui de-al doilea razboi mondial, pentru ca deja lucrurile nu mai puteau fi controlate si era absolut necesar ca germanii si evreii sa-si incruciseze sabiile intr-un razboi care avea sa decida odata pentru totdeauna cine va supravietui si cine va pieri.
In acea perioada, traiam in Germania si stiam ca germanii decisesera ca Europa urma sa fie sau crestina sau comunista; nu exista cale de mijloc.... Si germanii se decisesera: aveau sa incerce sa mentina o Europa crestina, pe cat posibil. Si au inceput reinarmarea.
In noiembrie 1933, SUA au recunoscut oficial Uniunea Sovietica. URSS devenea foarte puternica, iar Germania si-a dat seama ca, "daca nu suntem puternici, curand vine si randul nostru".
Asa cum azi, in America, spunem "daca nu suntem puternici, curand vine si randul nostru". Iar guvernul nostru cheltuieste 84 miliarde de dolari pentru aparare. Si aparare impotriva cui? Aparare impotriva a 40 000 de mici evrei care au luat puterea la Moscova, dupa care, prin varii metode, au obtinut comanda in atatea tari ale lumii.
Ce putem face noi, azi, in pragul celui de-al treilea razboi mondial? Daca actionam rapid, poate salvam niste vieti care ar putea fi ale fiilor nostri. Fiii dvs. ar putea fi chiar in seara aceasta chemati sub arme si dvs. nu stiti, asa cum englezii nu au stiut in 1916, in Londra, ca sionistii faceau un targ cu cabinetul de razboi britanic, pentru a le trimite cei mai buni copii sa moara intr-un razboi absurd ca toate razboaiele. Dar cine a stiut de asta in SUA, la vremea respectiva? Nimeni.
Nimanui in SUA nu i se permitea sa stie asta. Dar cine a stiut sigur? Presedintele Wilson a stiut. Colonelul House a stiut. Alti oameni din interior au stiut. Ma intrebati daca eu am stiut? Ceva idei aveam, pentru ca eram omul de legatura al lui Henry Morgenthau Sr., in 1912, in timpul campaniei in care Wilson a fost ales, si circulau zvonuri prin birouri la vremea aceea.
Eram omul de incredere al lui Morgenthau, care era presedintele Comitetului de finantare, eram omul de legatura intre el si Rollo Wells, trezorierul.
Deci am asistat la sedintele lor, cu presedintele Wilson in capul mesei. Toti ceilalti erau acolo si ii auzeam cum il bombardeaza pe presedinte cu chestiunea impozitelor si a situatiei grave a lui Federal Reserve Bank si ii auzeam cum il indoctrineaza pe presedintele nostru cu teorii sioniste. Judecatorul Brandeis si presedintele erau acolo si vorbeau, ii vad si acum, aproape unul de altul, la fel de lipiti ca degetele unei maini. Presedintele Wilson, cand venise la discutii sa afle despre ce este vorba, era la fel de nestiutor ca un nou-nascut.
Asa am fost noi, americanii, atrasi in primul razboi mondial, in timp ce dormeam cu totii. Ne-am trimis copiii in Europa, pentru a fi macelariti! Dumneavoastra stiti ce fac evreii de Ziua Iertarii, care credeti ca este asa de sacra pentru ei? Eu stiu, pentru ca am fost unul din ei.. Ceea ce spun nu este din auzite. Sunt aici sa va prezint fapte.
In Ziua Iertarii, ca evreu, intri in sinagoga si rostesti o ruga, singura ruga care te obliga sa ramai in picioare. Aceasta ruga scurta se repeta de trei ori: ea se numeste Kol Nidre. Ruga se refera la un acord pe care-l faci in clipa aceea cu Atotputernicul Dumnezeu, in sensul ca orice promisiune, declaratie sau juramant pe care-l vei face in urmatoarele 12 luni sa fie nul si neavenit. Juramantul nu va fi juramant; promisiunea nu va fi promisiune. Acestea nu vor avea nici o valoare. Cu atat mai mult, Talmudul reaminteste evreului ca ori de cate ori face o promisiune sau un juramant, sa nu uite ca legamantul facut sub Kol Nidre, de Ziua Iertarii, il scuteste de respectarea lor.
Deci, cat de mult ne putem noi baza pe loialitatea evreilor? Ne putem baza pe loialitatea lor la fel de mult cat s-au bazat germaniipe loialitatea lor, in 1916. Si, fara indoiala, noi, americanii, vom avea aceeasi soarta pe care au avut-o germanii, si din aceleasi motive.


Benjamin H. Freedman
Benjamin H. Freedman a fost una dintre cele mai uimitoare, dar si contradictorii personalitati ale secolului trecut.


Nascut in 1890, acesta a fost un om de afaceri evreu de succes in New York City, fiind
principalul actionar al companiei Woodbury Soap.
Dupa cel de-al doilea razboi mondial, a intrerupt contactul cu organizatiile evreiesti si si-a petrecut restul vietii cheltuind o mare parte din averea sa evaluata la cel putin 2,5 milioane dolari, pentru a prezenta opiniei publice structurile de putere ale evreilor care dominau Statele Unite.
De aceea marturiile sale sunt extrem de valoroase, deoarece provin chiar din interiorul celor mai inalte nivele ale organizatiilor evreiesti si masinatiunilor acestora puse la cale pentru a-si castiga si mentine puterea asupra natiunii americane.
Freedman a lucrat alaturi de Bernard Baruch, Samuel Untermeyer, Woodrow Wilson, Franklin Roosevelt, Joseph Kennedy, John F. Kennedy si multe alte personalitati de vaza ale societatii americane.
Discursul pe care l-am redat cititorilor nostri a fost tinut in 1961, la Hotelul Willard din Washington DC, si publicat la acea vreme de Commori Sense.
Despre actualitatea mesajului sau nu e cazul sa va convingem. E suficient sa parcurgeti discursul sau


e ca si cum ai zice ca revolutia din 89 a fost generata de poporul roman si pentru poporul roman, si nu de fortele...sper ca nu inghite nimeni cu forta informatiile, ci doar le baga la cap. nu se vrea a se intelege din varii motive nu e nimeni obligat.
stima
dar sa si negi asa, pana in panzele albe anumite adevaruri, e cam deplasat.


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 29 Jul 2011, 16:07
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




Pure afirmatii, speculatii...
Vreo sursa credibila?

Ce legatua are asta cu masacrul de la Oslo?
Daca ar fi sa ma iau dupa rationamentul tau Mossadul ar trebui sa elimine procente uriase din populatia globului care e anti-semita, anti-Israel si care simpatizeaza cu arabii.

Nu prea se leaga mai nimic....



--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 29 Jul 2011, 16:22
Post #76


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




Defineste sursa credibila. Cineva care sa aiba parerea ta, nu? radmasa.gif


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 29 Jul 2011, 23:20
Post #77


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Ultima gaselnita:

QUOTE
Anders Breivik, autorul dublului atac terorist care a avut loc in Norvegia, s-ar fi antrenat intr-o baza militara secreta din Belarus la inceputul acestui an, a declarat un politician al opozitiei din Belarus, citand surse ale securitatii, informeaza RIA Novosti.

"Breivik a vizitat Belarus de cateva ori. In aceasta primavara, pregatindu-se pentru viitorul atac, acesta a vizitat Minsk si s-a antrenat intr-o baza militara secreta", a dezvaluit liderul opozitiei din Belarus, Mikhail Reshetnikov, citand surse din securitate.

Breivik a mentionat in manifestul postat online ca a vizitat Belarusul pentru a studia efectele dezastrului nuclear de la Cernobil din 1986. De altfel, autoritatile din Belarus au confirmat faptul ca Breivik a vizitat tara in 2005, in perioada 4 martie - 11 martie.

Mikhail Reshetnikov sustine, de asemenea, ca Breivik a participat la o tabara de pregatire a teroristilor, specializati in sabotaj, el fiind instruit de un fost ofiter al serviciilor secrete bieloruse si ca Breivik a folosit un pasaport fals atunci cand a intrat in tara. "Numele sau de cod era Viking", a adaugat Reshetnikov si, conform zvonurilor, Breivik ar fi avut chiar o iubita in Belarus.

"Teoria cum ca fortele speciale din Belarus ar fi implicate in pregatirea lui Anders Breivik pare, bineinteles, exagerata", spune Viktor Demidov, un analist politic citat de ziarul rusesc Gazeta. "Pe de alta parte, prietenia dintre presedintele Alexander Lukashenko si Muammar Gaddafi nu este un secret pentru nimeni, nici macar pasiunea lui pentru Adolf Hitler", a adaugat expertul politic.

Muammar Gaddafi a amenintat Europa cu atacuri teroriste dupa ce Norvegia a decis sa ia parte la oeratiunile NATO din Libia.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 31 Jul 2011, 17:00
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




QUOTE(spy_oh_joy1389 @ 29 Jul 2011, 16:22)
Defineste sursa credibila. Cineva care sa aiba parerea ta, nu? radmasa.gif
*



Daca sursele lui T.rac3Er sunt credibile pentru tine ma abtin.

31 Jul 2011, 18:20:
Norvegia: o tara profund anti-semita si anti-Israel.
Declaratiile ambasadorului norvegian din Israel mi se par revoltatoare

http://www.aish.com/ci/s/Norways_Bigotry.html



This post has been edited by Modus: 31 Jul 2011, 18:20


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 31 Jul 2011, 18:20
Post #79


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




Asta nu-mi raspunde la intrebare wink.gif


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 31 Jul 2011, 18:56
Post #80


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




O tara pasnica care uraste evreii

http://rehmat1.wordpress.com/2011/04/06/de...omed-in-norway/

Mi se pare groaznic ca intr-o tara cu 800 de evrei si 93.000 de musulmani (http://www.state.gov/g/drl/rls/irf/2010/148970.htm) sa se duca o propaganda anti-semita si anti-Israel atat de feroce:

"A television news feature in March 2010, produced by a state-owned broadcasting company, highlighted increasing anti-Semitic attitudes, expletive-filled language, and bullying incidents against Jewish students in schools, particularly by Muslim youth. Four teachers interviewed anonymously on the news program said that anti-Semitism has become acceptable among some students, with some denying the Holocaust openly in the classroom"


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 31 Jul 2011, 19:26
Post #81


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




Nenea ala este evreu. E perfect normal si logic sa strige ca evreii sunt discriminati. Nu e obligatoriu sa fie chiar asa.
Nu m-as hazarda sa judec o natiune pe baza unor speculatii.


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 31 Jul 2011, 19:36
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4085695,00.html

Sursa este evreiasca, dar sondajul e facut de Primaria din Oslo.


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 31 Jul 2011, 19:36
Post #83


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




Pacat de romanca , Dumnezeu sa o ierte ! Asta e , peste tot pe glob apar tacaniti .

This post has been edited by djasu82: 31 Jul 2011, 19:36


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 31 Jul 2011, 20:32
Post #84


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




&feature=player_embedded#at=42



--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tataiedaciotul
post 1 Aug 2011, 06:46
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 504
Joined: 20 September 08
From: Bucuresti




Si evreii si arabii sunt popoare semitice...(semiti).


--------------------
Dacia Solenza Scala - B-31-PGD
Bucuresti,Dacia Solenza, Scala 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 1 Aug 2011, 07:04
Post #86


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09




blink.gif sigur ? unde scrie ?


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 1 Aug 2011, 08:35
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




Nebunia asta multiculturalista a degenerat in asemenea hal incat anumite informatii nu transpar deloc pe canalele media accesate de publicul larg, gen BBC, CNN, etc. ci pe canale rusesti!!!
Occidentul a ajuns in ultimul hal...


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 1 Aug 2011, 08:43
Post #88


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-14261716

http://edition.cnn.com/2011/WORLD/europe/0...?iref=allsearch

In caz ca n-ai observat posturile de stiri din occident sunt ocupate cu ce se va intampla cu datoriile SUA pentru ca asta va afecta toata lumea in foarte scurt timp daca nu gasesc o solutie.

Rusii normal ca vor sa arunce cu rahat in occident, ce anume sa faca? Sa ii laude?


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 1 Aug 2011, 08:48
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08






--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 1 Aug 2011, 08:52
Post #90


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




Wow! Au trecut cateva ore! Trebuia ca toate stirile sa revina la Norvegia rolleyes.gif


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 03:37
Dacia