Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Probleme Volan, Volan

patrick
post 8 Aug 2008, 14:55
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 10 April 06




Salut allz,

Nu am mai scris demult.. dar o fac acum.. cu okazia unor probleme pe care le am.

In primul rand am suferit un boom-boom cu unu care mi a taiat calea si am masina putin avariata in fata. Asta trece usor.. dar am alta problema legata de volan.

Cand invart volanul se aud niste zgomote ciudate de plastic peste plastic si merge mai greu ca inainte. M am uitat la el si am remarcat ca o folie de plastic alba cu ceva riduri pe ea este complet data peste cap.. ce s-a intamplat>?


De asemenea de o saptmaana martorul airbag / service stau aprinse pe board.. am incercat sa umblu la mufele de sub scaun si nimic.. careva vreo idee?

si inca ceva.. pe capota masinii mi a sarit vopseaua in mai multe locuri.. si a ajuns la al doilea strat de vopsea.. chiar asa de proasta e vopseaua sau am avut eu ghinion?

Multam fain.


--------------------
Renault Megane II 2005 1,6 16 V
Megane II - 1,6 16 V 115+5 CP Mandru fost proprietar al unui Renault Megane II
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
georgelapusneanu
post 8 Aug 2008, 16:30
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 24 August 06




sal.
da-i un search s-a discutat treaba cu airbagul. ai contactul mobil sub volan rupt. se aprinde airbag + service si nu se mai blocheaza usile si volanul.


--------------------
Renault Megane II 2002 Expresion 1.5 DCI 82 CP - GL 08 DGG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
solidconvert
post 11 Aug 2008, 11:52
Post #3


Donator


Group: Members
Posts: 3.247
Joined: 3 May 06
From: Bucuresti




Sustin si eu ce a spus georgelapusneanu... in plus referitor la vopsea eu nu stiu sa existe mai multe straturi de vopsea(defapt ar trebui sa existe dar nu sa se exfolieze unu si sa sa se vada al2lea.Exista 2 explicatii: ori se exfoliaza lacul si se vede vopseaua, ori a mai fost vopsita si nu a fost pregatita bine.


--------------------
. . .
Audi A4 B9 S-tronic TFSI...
Gîndirea corectă vine din experiență. Experiența, la rîndul ei, provine din gîndirea greșită.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 00:03
Dacia