Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Frana de mana electrica luata din dezmembrari?

scenicsh
post 17 Apr 2018, 08:09
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 78
Joined: 19 August 13




Va salut!

De o bucata BUNA de vreme, circul fara frana de mana si tot incerc sa gasesc o solutie care sa nu implice achizitia uneia noi, care costa cam cat masina sad.gif

Am luat inclusiv o frana de mana din dezmembrari, tot de la un Scenic 2, 2.0 benzina... am dus-o la reprezentanta, au montat-o baietii, nimic. A dus-o cineva la alt service, aceeasi poveste. Noroc ca am putut sa o returnez si sa imi recuperez banii.

Poate nu a coincis totusi codul acela cu 820******* in ciuda motorizarii identica..., nu mai tin minte. Posibil.

De reparat presupun ca este greu, am dus-o cuiva si n-a reusit nimic. Mai am pe linie un electrician care ar vrea sa incerce, vedem ce si cum dar nu imi fac mari sperante.

Presupun ca nu sunt singurul care a patit asa ceva... voi ce ati facut sau ce ati recomanda?

Multumesc mult si toate cele bune!


--------------------
Renault Scenic 2 2005 2.0 benzina 99 kw /135 cp
Kangoo 1.5 DCI (63KW), an 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cid.ciprian
post 21 Apr 2018, 20:04
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 28 December 17




Acceasi problema grand scenic 1.9 dci din 2007.
Ma bate gandul sa iau din dezmembrari insa nu ofera garatie....poate raspunde cineva care a gasit o solutie low cost.


--------------------
Renault Megan Scenic 2 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
scenicsh
post 22 Apr 2018, 15:07
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 78
Joined: 19 August 13




QUOTE(cid.ciprian @ 21 Apr 2018, 20:04)
Acceasi problema grand scenic 1.9 dci din 2007.
Ma bate gandul sa iau din dezmembrari insa nu ofera garatie....poate raspunde cineva care a gasit o solutie low cost.
*



In cazul meu, am vorbit cu cei de la dezmembrari si din start le-am zis ca o iau dar daca nu e potrivita, o returnez. Au marcat-o baietii, am incercat sa o montez, nu am reusit asa ca am returnat-o si mi-am recuperat banii.

Acum incerc iar, de data asta am gasit una cu codul 820****** identic.

Deja a trimis-o persoana respectiva. Si cu el m-am inteles la fel. A marcat-o, incercam sa o punem pe masina si daca nu functioneaza, o trimit inapoi. Bineinteles, m-am oferit sa acopar eu transportul plus o suma pentru deranj, nu pot fi nici absurd.

Vedem.

Maine de la 10 o duc la cineva si incercam. Sper ca a doua oara va fi cu noroc, mai ales ca de data asta chiar e identic codul. Prima data nici nu m-am interesat de cod, am luat pur si simplu una de pe un Scenic cu aceeasi motorizare si am presupus ca va functiona... mare greseala smile.gif


--------------------
Renault Scenic 2 2005 2.0 benzina 99 kw /135 cp
Kangoo 1.5 DCI (63KW), an 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bigigi
post 21 Jun 2018, 06:51
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 882
Joined: 29 September 06
From: Brasov




scenicsh,22 Apr 2018,
Buna
Mai ai un modul defect,ma intereseaza rola din imaginea alaturata..
Ms.

This post has been edited by bigigi: 21 Jun 2018, 13:19

Attached thumbnail(s)
IMG_IROLA_CABLU_DEBLOCARE.jpg ( Size: 31.68k ) Number of downloads: 69


--------------------
Renault Laguna 1.9 dci , Laguna 2.0 dci 2006 - BV 07 UDL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 10:59
Dacia