Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

42 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

[Bucuresti] Serus, Bld. Timisoara 60E, Sector 6

ssilviu
post 9 Jun 2007, 11:22
Post #91


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(ssilviu @ 23 Jan 2007, 01:41)
Pe 12 sunt programat si eu pentru o indreptare si vopsire de usa. Cica in 3 zile m-ar rezolva si imi dau masina cum o termina, nu trebuie sa stau dupa confirmarea platii de la casco. Daca nu o sa iasa ca noua o sa-i pun sa o refaca.
*




Asadar. Am lasat masina luni. Joi i-am bombardat cu telefoane...Dar degeaba. Ca oricum masina era deja gata si ma suna tipul sa o iau. Deci joi seara am fost la ei si am luat-o. Au spalat-o, nu prea bine, nu era bai. Am avut de vopsit usa spate si aripa spate. De afara arata impecabil. E adevarat, daca ma uit de super aproape vad vreo doua trei gunoaie. Iar cand deschid se simte la mana pe prag unde s-a terminat noul strat de vopsea. Insa asta s-a intamplat atunci cand am stat eu sa o verific. Dar de atunci nimic nu mi-a atras atentia sa-mi aminteasca de aceasta reparatie. Asadar 4 zile a durat si s-a vopsit decent. Evident ca se putea mai bine, dar din ce vad pe aici cred ca ar trebui sa fiu multumit. Si avand in vedere ca se vede reparatia doar daca o cauti, eu sunt multumit. Sa vedem cat o sa tina. Poate peste cateva luni imi pica lacul icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 9 Jun 2007, 12:12
Post #92


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




silviule.. pregateste-te pentru vopsea sarita.. nu doar lac sad.gif


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zetu
post 11 Jun 2007, 08:42
Post #93


Membru autentic


Group: Members
Posts: 633
Joined: 18 December 04




Atata timp cat lumea inca se mai duce la ei pentru ca nu au unde in alta parte, iar curtea aia mica e ticsita de masini pe care le muta ca sa poti intra in service cu masina. Pana la urma e jenant sa nu-ti iasa masina perfect pentru ca au tehnologia necesara, numa ca nu stiu sa o foloseasca.
Eu va rog sa-i reclamati la VC si pe unde mai puteti sa le faceti reclama negativa. Pentru ca sunt multi care se orienteaza dupa mesajele de pe forum.
Eu nu as acepta ca masina mea sa aiba gunoaie in vopsea sau alte treburi. Asa am avut un logan si l-am vopsit la AMG si cand le-am aratat gunoaiele alea au zis ca iese cu polish si nici macar cu dala nu au incercat sa-si indrepte greseala, au lasat-o asa sa o polishez eu. Apropo nu ies gunoaiele cu polish.


--------------------
NISSAN QASHQAI 1.3 dct Tekna 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex_5
post 21 Jun 2007, 21:04
Post #94


Membru incepator


Group: Members
Posts: 73
Joined: 22 June 06
From: Bucuresti




Astia de la serus sunt niste hoti. La ei revizia de 20000 km ma costa 910 Ron. Nu m-am impacat cu ideea ca asta e si am dat niste telefoane. Pana la urma am aflat ca la Serviceul de la Filaret este cu 300 Ron mai ieftin (aproape) si normal ca m-am dus acolo. Am cumparat masina de la Serus , chiar am fost multumit de baiatul care mi-a vandut-o dar la revizii si la orice altceva sunt HOTI.


--------------------
Reno Clio III 1.5 dCI 2006 Dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bashtalu
post 22 Jun 2007, 12:22
Post #95


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.051
Joined: 9 September 06
From: Bucuresti




eu am facut programare on line la mach 1 sofitel, astept sa ma contacteze, am cerut si masina la schimb pe durata reviziei contra cost normal
la serus nici eu nu mai ma duc....la ce necazuri mi-au pricinuit nu mai merita sa le mai dau bani


--------------------
Audi A4 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B73BOS
post 17 Jul 2007, 21:14
Post #96


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 22 June 07




SERUS un alt service de doi lei...
am fost cu masina la ei sa imi repare macaraua electrica de la geamul fata dreapta...sau pus doi mecanici pe treaba au dat fata de la us jos...si surpriza defectiunea era ca din nush ce motiv se incurcase cablul care ridica si coboara geamul....si a urmat constatarea lor "trebuie alta macara noua, asta sa stricat" smile.gif)..au pus fata usi inapoi si am mers cu ei la receptie sa vedem daca au macara pe stoc si cat costa....
aici alta surpriza, nu aveau pe stoc mi-au spus ca macaraua costa 250 euro dar ca trebuie sa dea comanda sa o aduca din Franta si ca va costa transportu plus vama plus TVA......in total cu toate taxele si cheltuielile plus montaj ma costa 510 EURO smile.gif)))) asa ca am renuntat.......
in drum spre casa am trecut pe la un service particular care in 30 de minute mi-a pus la loc cablul incurcat si ma costat 130 RON

Deci ce incredere sa mai ai intr-un service mare cand ei incearca sa te fure pe fata


--------------------
Renault Laguna II 2002 , 1,9 dCi - B73BOS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bacu
post 18 Jul 2007, 11:54
Post #97


Membru Privilegiat


Group: Members
Posts: 1.956
Joined: 11 May 06
From: Luxembourg




subscriu, sunt niste cacaciosi astia de la serus.


--------------------
Honda CRV 2017 Executive Sensing 1.6 iDtec 9AT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MikeRG
post 2 Aug 2007, 14:55
Post #98


Membru incepator


Group: Members
Posts: 38
Joined: 1 November 05
From: Bucuresti




Soooo...putintica rabdare dragilor ca sunt multe de povestit:

Prin martie i-am luat nevestei Symbol - alea alea, clima, metalizata, scaun sofer reglaj vertical - nivel de dotare Expression + optionale

Buuun - dupa vreo luna de rateuri din cauza unuia dintre agentii de vanzari - care se pare ca e recunoscut atat printre colegi cat si printre colaboratori pentru incompetenta crasa - intru in posesia masinii

Ciurpriza zilei - masina este livrata fara reglaj scaun sofer pe verticala

Luat la rost mi se iegzblica, de catre acelasi "pafarist" ca, pentru remedierea problemei trebuie sa bag mana in buzunar (!!!) asta in conditiile in care platisem pentru un scaun care nu fusese livrat - vreo 2000 ron, asa un mizilic, sa imi schimbe scaunul!

Dupa ce am vazut diverse culori, am pus mana pe telefon, am sunat la vocea clientului, trei zile la rand, in luna mai

Dupa ce am fost luat la impins vagoane, cu oferte de genul: o pereche de paravanturi si un antifurt pentru shimbatorul de viteze tongue.gif, in momentul in care am schimbat placa si le-am explicat ca am depus si plangere la OPC (which, btw, nici pana azi, nu au miscat nimic, plangere depusa din 7 mai), ca sunt jurist, imi cunosc drepturile si ii voi actiona in justitie, au inceput sa reduca viteza vagonetelor - ca imi ofera gratuit extensia de garantie - mamalasi? ce are sooola cu subprefectura?, pe urma au recunoscut ca masina face parte dintr-un lot cu deficiente!

Intr-un final apoteotic, si dupa doua luni de nervi, telefoane si tergiversari, am invins!

E drept ca exista si oameni care se incadreaza la capitolul exceptii, este vorba de un domn inginer de la Serus care, implicat in rezolvarea reclamatiei, a depus toate eforturile pentru ca problema sa fie remediata cat mai repede, dupa tot ping-pongul dintre dealer si Renault Nissan.

Astfel a fost comandata partea de actionare pe verticala si "grefata" pe scaunul actual - toata operatiunea nedurand mai mult de o ora jumatate (am stat pe langa masina)

Concluzii:

- rusine Serus, ca mai dati de mancare unor dobitoci incompetenti;

- rusine Renault Nissan Romania - aveti impresia ca vindeti maimutelor din Africa, care sunt obligate sa va inghita toate rahaturile drept masini!;

- oameni buni, cereti-va drepturile, nu va mai lasati calcati in picioare - NU MERGE SI ASA!

P.S. - masina a fost intre timp si reparata in urma unui accident - schimbata capota fata, radiator, spoiler, grile - livrata cu spoilerul cleampa, cu lichidul de racire la minim, cu capota nereglata, cu vopseaua alta nuanta - e drept ca e mai pretentioasa dar pana la urma e vopseaua din paletarul lor, nu am mixat-o eu acasa - olive metalizat - remediat toate cele de mai sus - mai putin vopseaua - la sediul cel nou Serus de langa Carrefour, unde se spera ca lucrurile sa mearga inspre normal.

This post has been edited by MikeRG: 2 Aug 2007, 15:01


--------------------
Renault Clio 2007/ 1.5 dCi /Expression
Renault Clio Symbol Expression 1.5 dCi 85 C.P. 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 5 Aug 2007, 21:11
Post #99


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Pai se pare ca merg la fel de prost, ca la orice Serus!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 16 Aug 2007, 12:51
Post #100


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(claus @ 9 Jun 2007, 13:12)
silviule.. pregateste-te pentru vopsea sarita.. nu doar lac sad.gif
*



Uite unde era mama Omida. Ai avut dreptate. icon_mrgreen.gif Zilele astea ma duc cu scandalul pe la ei. cool.gif


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 16 Aug 2007, 14:05
Post #101


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Incredibil! radmasa.gif
Fa scandal si din partea noastra. tongue.gif


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OVIDIUS
post 7 Sep 2007, 10:08
Post #102


bogat în valori simple


Group: Members
Posts: 1.719
Joined: 14 February 05
From: Orasu' lui Bucur




Am avut o problema electrica la una din usi (stanga spate). Nu vroia sa mai inchida, doar deschidea. Am fost la Serus, au comandat piesa noua, era in tara pe undeva, m-au programat, au rezolvat problema, am stat langa ei, a fost mult mai ok decat m-am asteptat. Vorbesc aici de baietii de la electrica. De altii nu stiu si nici nu prea vreau sa stiu, pana la revizie. Dar pentru amabilitate, promptitudine si profesionalism, m-am gandit sa va spun si voua. Repet, pe partea electrica. Multa bafta!


--------------------
Renault Laguna 2.0 T 2007 / Dinamique + Twingo 1.2 16v 2004
Chiar si ziua de luni poate aduce minuni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 3 Oct 2007, 11:12
Post #103


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Nu-mi vine sa cred! Reparatia de mantuiala facuta de Serus acum dupa aproape 2 ani da semne de violenta. In locul unde au locrat boii aia si unde s-a luat vopseaua si chitul a aparut rugina. E cam 2 mm, dar a aparut!
Pt Serus:&pound;$%^&* mad.gif mad.gif


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DnI
post 8 Oct 2007, 23:34
Post #104


Membru


Group: Members
Posts: 171
Joined: 22 November 03
From: bucuresti DR.TABEREI




Am schimbat astazi la Serus de pe Timisoarei, geam fata dreapta.
L-au comandat joi, astazi (luni) l-au schimbat pe Casco BCR.

Tipul a lucrat foarte curat si elegant. Mi-a aspirat mormanul de cioburi din usa a curatat tot. A durat cam 1 ora.
Am fost multumit de operatia asta.


--------------------
. . .
Megane 2 1.5 dCi
ex. Opel Astra Bertone TURBO
ex. Clio 2 bicorp 1.5 dCi
ex. Reno 5 GT TURBO
ex. Opel Calibra C20XE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romeo3108ro
post 16 Oct 2007, 17:28
Post #105


Conducator de Twingo


Group: Members
Posts: 1.218
Joined: 4 March 06
From: Dirty Bucharest




astazi am fost la magazinul de piese din show room sa intreb de un cablaj.Tipul de acolo era cam plictisit (sa nu folosesc alte calificative) de parca el imi dadea banii mie nu viceversa.Toate raspunsurile erau cu jumatate de gura.la rugamintea de -mi da referinta am primit un raspuns foarte concis: "daca comanzi la mine o primesti daca nu la revedere".
Halal vanzator


--------------------
i help if i can
Ex Dacia Berlina 1310
Opel Zafira Y20DTH
Twingo 1.2 16 ventricole
ex angajat renou :))
Alan 42 Multi + Ml 145 / MIO Moov 500 cu Igo 8.3 si Ioana
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Trigger
post 17 Oct 2007, 19:03
Post #106


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 10 October 07




Romeo, esti convins ca in discutia ta cu vanzatorul ai folosit vreo-data termenul de '' te rog frumos'' ?! Eu personal de cate ori am intrebat de o piesa chiar si la telefon (atunci cand se sinchisesc sa raspunda) si am folosit formula magica descrisa mai sus, nu numai ca mi-au comunicat referinta si pretul, s-au si interesat daca piesa care nu o aveau pe stoc este la Pitesti sau nu (2 zile din Pitesti - 14 din Franta).
Schema asta am facut-o de nenumarate ori si a mers de fiecare data rolleyes.gif
Asa ca ,,vorba dulce mult aduce'' la astia functioneaza, ca peste tot dealtfel....


--------------------
Renault Clio 2008 Symbol 1.2 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romeo3108ro
post 17 Oct 2007, 20:43
Post #107


Conducator de Twingo


Group: Members
Posts: 1.218
Joined: 4 March 06
From: Dirty Bucharest




deci ce te face sa crezi ca nu pot face rost de o piesa pe care ei zic in 2 zile in maxim 24 de ore sau daca e comanda franta in maxim 7 zile?
ce motiv avea sa pup in fund aiurea cand Mr. Semit poate confirma cat de prompt a fost unul din concesionari atunci cand a facut o comanda de piese


--------------------
i help if i can
Ex Dacia Berlina 1310
Opel Zafira Y20DTH
Twingo 1.2 16 ventricole
ex angajat renou :))
Alan 42 Multi + Ml 145 / MIO Moov 500 cu Igo 8.3 si Ioana
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octav99
post 17 Oct 2007, 21:15
Post #108


membru


Group: Members
Posts: 209
Joined: 13 November 06
From: Romania




romeo daca este un nea caisa mai chelios si pe la 50 ani , asta asa e tot timpul -trist si neinteles ,cred ca ii e sila sa de-a si buna ziua la colegi asa ca nu te mira de comportamentul lui , o sa cada singur in cap mai devreme sau mai tarziu smile.gif


--------------------
- - - - -
Megane2.2
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 17 Oct 2007, 22:51
Post #109


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




octav99>Ai perfecta dreptate...Dar mai este unul foarte de treaba...sunt 2 care se ocupa de piese....Cel chelios numai in sictir raspunde...De obicei cand am nevoie de ceva de la ei ma uit sa vad care este...daca este cel chelios nu ma duc ca nu am chef sa ma cert cu el..asta e.. '''clientul nostru fraierul nostru''


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romeo3108ro
post 18 Oct 2007, 05:44
Post #110


Conducator de Twingo


Group: Members
Posts: 1.218
Joined: 4 March 06
From: Dirty Bucharest




da cel cu chelie era si nu prea avea chef de viata


--------------------
i help if i can
Ex Dacia Berlina 1310
Opel Zafira Y20DTH
Twingo 1.2 16 ventricole
ex angajat renou :))
Alan 42 Multi + Ml 145 / MIO Moov 500 cu Igo 8.3 si Ioana
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Trigger
post 18 Oct 2007, 21:20
Post #111


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 10 October 07




N-am pomenit nimic de vre-un pupat in fund ci doar am sugerat cum se poate obtine o informatie pe cale amiabila fara ca interlocutorul sa realizeze ca vrei doar o referinta nu si piesa in sine..
Cat despre sictir la locul de munca sunt convins ca apare si la case mai mari, ideal e sa ascunzi lucrul asta in special cand lucrezi cu publicul.
Cel mai tare exemplu il pot da dintr-o experienta pe care am avut-o acu cativa ani buni in vitan la primul service de alarme din dreapta :
-joi am vazut o statie jbl la un pret bun, n-aveam bani la mine,
-vineri dimineata la 9.10 intram pe usa si desi deschisese de 10 minute patroana ma ia ,, Nu vezi ba ca spal pe jos? IESI AFARA!'' Asta dupa ce am dat ,,Buna Ziua'' si am vazut ca unde am pasit era perfect uscat si nu ajunsese cu mop-ul acolo....
Si ca fapt divers, eram bine inbracat, nu ultimul jegos.
Binenteles ca am luat statia din alta parte si la un pret mai bun.In prezent patroana e tot acolo.


--------------------
Renault Clio 2008 Symbol 1.2 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corvinarh
post 19 Oct 2007, 07:58
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 684
Joined: 24 November 06




la serus nu o rezolvi nici daca te certi, nici daca vb frumos... este starea lor generala... eu astept de o luna sa aduca o volanta din franta... cred ca mai bine ma duceam eu dupa ea... si ca sa imi schimbe bieleta de sub motor (cea care este intre motor si jug) a trebuit sa le arat eu ca este rupta, desi au demontatt-o si au avut-o in mana... la fel si volanta, eu le-am aratat ca este zgariata si ca atinge de blocul motor...


--------------------
mercedes C 220 CDI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 19 Oct 2007, 10:05
Post #113


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




QUOTE(Trigger @ 18 Oct 2007, 22:20)
N-am pomenit nimic de vre-un pupat in fund ci doar am sugerat cum se poate obtine o informatie pe cale amiabila fara ca interlocutorul sa realizeze ca vrei doar o referinta nu si piesa in sine..
Cat despre sictir la locul de munca sunt convins ca apare si la case mai mari, ideal e sa ascunzi lucrul asta in special cand lucrezi cu publicul.
Cel mai tare exemplu il pot da dintr-o experienta pe care am avut-o acu cativa ani buni in vitan la primul service de alarme din dreapta :
-joi am vazut o statie jbl la un pret bun, n-aveam bani la mine,
-vineri dimineata la 9.10 intram pe usa si desi deschisese de 10 minute patroana ma ia ,, Nu vezi ba ca spal pe jos? IESI AFARA!'' Asta dupa ce am dat ,,Buna Ziua'' si am vazut ca unde am pasit era perfect uscat si nu ajunsese cu mop-ul acolo....
Si ca fapt divers, eram bine inbracat, nu ultimul jegos.
Binenteles ca am luat statia din alta parte si la un pret mai bun.In prezent patroana e tot acolo.
*



Stai linistit ca tiganca aia batrana si jegoasa asa e dintotdeauana.. dupa ce am fost de vreo 2 ori sa ma uit de preturi si facea la fel, m-am dus la Tornado, unde culmea erau si mai ieftine produsele


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
etm
post 11 Jan 2008, 12:27
Post #114


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 26 August 05




Salut!

Despre Serus... numai de bine!
Pe 27 dec am facut revizia de 20k la ei, moment in care au constatat ca pompa de servofrana scoate acel suierat mentionat si de alti colegi pe forum. Fara niciun comentariu am fost programat pentru ieri, 10 ian, la schimbare pe garantie. Ieri m-am prezentat si a fost schimbata servofrana. Lucrat frumos, cu test de frane dupa, plus iesire pe traseu.

Asa ca pe partea de mecanica, il recomand...

Bafta!


--------------------
Renault Megane Bicorp 2006, 1.5dCi 80 CP, PA - B-XX-ERV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
enemi
post 12 Jan 2008, 12:19
Post #115


doar membru


Group: Members
Posts: 132
Joined: 5 September 05
From: Bucuresti




Si ca preturi cum au fost? Ma intereseaza pentru ca am luat masina de la ei si nu stiu daca e cazul sa fac si reviziile tot acolo!


--------------------
Renault Megane Bicorp 2007 Extreme 1.5dci 78kW
"Don't steal! Goverment hates competition..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
etm
post 14 Jan 2008, 14:07
Post #116


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 26 August 05




Enemi,

ca preturi nu cred ca difera de ceilalti din Buc.... revizia de 20k facuta pe 27 dec a fost 670 Ron. Inlocuirea servofranei s-a facut pe garantie, asa ca n-am idee...

Bafta!


--------------------
Renault Megane Bicorp 2006, 1.5dCi 80 CP, PA - B-XX-ERV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corvinarh
post 20 Jan 2008, 23:17
Post #117


Membru autentic


Group: Members
Posts: 684
Joined: 24 November 06




FUGITI CAT PUTETI DE SERUSSSSSSSSSSSSSSSS... nu isi asuma raspunderea pentru faptele lor... dupa ce am schimbat volanta pe garantie - dupa o asteptare de 4 saptamani ca sa vina piesa din franta - am descoperit apoi ca mi-au zgariat aripa stanga fata... si am vorbit cu un srf de atelier de la ei... care imi spune ca daca nu am vazut in service si am plecat cu masina de acolo - ca era murdara si am vazut dupa o saptamana, cand am spalat-o - nu pot sa ii acuz pe ei ca mi-au zgariat-o...
asa cum nu isi asuma raspunderea ca mi-au vandut o masina neconforma... o masina fabricata in octombrie 2005, mi-au vandut-o ca fabricata in februarie 2006... si eu nu sunt vinovati de inselaciune...

21 Jan 2008, 00:18:
ei...

This post has been edited by corvinarh: 20 Jan 2008, 23:18


--------------------
mercedes C 220 CDI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bliss
post 20 Jan 2008, 23:29
Post #118


-


Group: Members
Posts: 937
Joined: 10 July 06




Din pacate pentru tine, ei au dreptate. Nu ai cascat ochii pe loc, degeaba vii peste o saptamana fiindca zgarietura poate proveni de oriunde altundeva.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SwatKat
post 23 Jan 2008, 12:56
Post #119


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.087
Joined: 22 June 04
From: eterna si fascinanta RO




QUOTE(etm @ 11 Jan 2008, 12:27)
Salut!

Despre Serus... numai de bine!
Pe 27 dec am facut revizia de 20k la ei, moment in care au constatat ca pompa de servofrana scoate acel suierat mentionat si de alti colegi pe forum. Fara niciun comentariu am fost programat pentru ieri, 10 ian, la schimbare pe garantie. Ieri m-am prezentat si a fost schimbata servofrana. Lucrat frumos, cu test de frane dupa, plus iesire pe traseu.

Asa ca pe partea de mecanica, il recomand...

Bafta!
*




E necesar testul de frana dupa schimbarea servofranei? Ce se intelege prin test de frana?


--------------------
Skoda O3 FL 1.4TSI DSG 2017
Ex -M2.2, 1.5/100
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
etm
post 23 Jan 2008, 15:38
Post #120


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 26 August 05




@SwatKat: din ce mi s-a spus, testul de frana este obligatoriu dupa schimbarea servofranei....
Masina a fost "urcata" pe standul pt ITP (cel cu role) si s-a verificat franarea atat pe rotile fata, cat si pe spate. Am inteles ca rezultatele trebuie sa fie peste o anumita valoare (evident diferita fata-spate), iar diferenta stanga-dreapta sa nu depaseasca x% (mi s-a spus cat, dar n-am retinut)!
Oricum, valorile nu trebuie retinute, pt ca sunt afisate pe monitorul pc-ului legat la standul de frana. Apoi se printeaza testul si ... gata!

Bafta!


--------------------
Renault Megane Bicorp 2006, 1.5dCi 80 CP, PA - B-XX-ERV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
42 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 09:49
Dacia