Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

29 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Manerele interioare se cojesc, Megane 2.2 (in special) si 2.1

Vi s-au cojit manerele interioare de la usi? (exista doar varianta da pentru a numara cazurile de exfoliere)
 
Da [ 1091 ] ** [82.84%]
Nu [ 226 ] ** [17.16%]
Total Votes: 1317
Guests cannot vote 
radari
post 17 Jul 2006, 10:47
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 217
Joined: 30 September 05
From: Bucuresti




as vrea sa semnalez o problema si mai ales sa intreb daca exista probleme similare, mai ales la 2.1:
- deci... sad.gif mi se cojesc manerele de la usi. varianta e privilege deci au o "crusta" bej ce a inceput sa se ciupeasca. sad.gif
- am un mare soarece de camp (greierii sunt mici copii) in montant usa sofer sau chiar in usa, nu reusesc sa ma prind.
Nici 1500 km nu am facut cu masina si va inchipuiti ca e intretinuta si manevrata cu grija...
wacko.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 2006 1.6-16V
Daewoo Nubira II - 2002,1.6-105hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nacht
post 17 Jul 2006, 11:15
Post #2


F U H R E R


Group: Members
Posts: 350
Joined: 27 April 05




Si eu am aceeasi problema. Manerul interior al portierei stanga a inceput sa se cojeasca. Am fost la un service si mi-au spus ca nu poate fi vopsit si ca trebuie inlocuit daca vreau sa arate bine. Manerul este imbracat intr-un fel de cauciuc.
Am aflat si cateva preturi doar pentru capacele manerelor care cica vin numai la set (stanga-dreapta): 7 mil ROL. La pretul asta mai bine stau cu ele asa.


--------------------
Honda Accord 2.0L 155CP, SSE, 2008 - a swing to perfection
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
darem
post 5 Sep 2006, 20:28
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 617
Joined: 19 January 06
From: Constanta




Cum nu stiu unde sa postez in alt topic, intreb aici: A MAI PATIT CINEVA ASA CEVA?
....si daca a fost in perioada de garantie a fost o rezolvare la aceasta problema! Mersic frumos!

This post has been edited by darem: 5 Sep 2006, 20:29

Attached thumbnail(s)
IMGP5895.JPG ( Size: 376.43k ) Number of downloads: 16654
IMGP5897.JPG ( Size: 343.98k ) Number of downloads: 17681


--------------------
renault megane SEDAN 2005 PRIVILEGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dmc
post 6 Sep 2006, 10:41
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 703
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Abia acum dupa 2 ani am patit si eu cam acelasi lucru: in grila am montat un support de tel mobil care s-a frecat de aceasta, de unde si vopseaua exfoliata. Acelasi lucru am patit si pe manerele de la usi sad.gif Calitatea proasta a vopselei cred ca incep sa se vada.

This post has been edited by cipman: 7 Sep 2006, 10:30


--------------------
Renault Megane II 2004 - 1.6 115
Megane 2 Sedan 1.6 115 Privilege
Iulie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 6 Sep 2006, 20:37
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




A aparut si prima problema: vopseaua de pe manerele portierelor a inceput sa se exfolieze sad.gif
Am sa iau maine camera foto, in pozele facute cu telefonul nu se prea vede mare lucru Im_18_.jpg ( Size: 56.63k ) Number of downloads: 17842
Im_19_.jpg ( Size: 49.42k ) Number of downloads: 17057


This post has been edited by Manuel: 6 Sep 2006, 20:38


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Meganer
post 6 Sep 2006, 20:47
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 239
Joined: 24 August 06
From: Bucuresti




E vopsea, sau un fel de plastic?
Am patit si eu, dar din cauza ca am ars cu tigara incercand sa deschid geamul. S-a strans exact ca punga de plastic si a ramas o mica gaurica. La tine parca e agatat.
E drept ca eu am 2.1, deci de-aia intreb


--------------------
renault megane 2005 estate
Megane Estate 2.1 2005 Confort Privilege 1.9 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 6 Sep 2006, 20:58
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Eu zic ca-i vopsea, desi initial am crezut ca-i un fel de musama. Nu e agatat, alaturi de pata neagra e o umflatura ca si cum s-ar exfolia.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Nicotine
post 6 Sep 2006, 21:09
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 22 September 04
From: Bucuresti




Nu e cazul sa te sperii! Asa face toate. Si pe zi ce trece se vor exfolia si mai mult.
Eu chiar ma gandeam manerele respective odata desfacute. date la sminghel date cu primer si vopsite un crem metalizat nu cred ca ar trebui sa mai fie probleme.
Vopseaua cauciucat cu care sunt vopsite e de cacao rau.
Poate la urmatoare vizita la tinichigerie o sa-mi fac si damblaua asta dar sper sa nu mai fiu nevoit sa ajung pe acolo.


--------------------
MII Sedan 1.6 16v Confort Privilege Beige Angora 2005; sistem supraveghere presiune pneuri; bavete noroi fata spate
, etrieri vopsiti rosu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 6 Sep 2006, 21:18
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Pentru inceput, o sa incerc sa gasesc un creion cu vopsea corectoare. Partea nasoala e ca in Vaslui/Iasi n-am nicio sansa sa gasesc. Daca vede cineva prin Bucuresti, poate-si face mila... smile.gif


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zetu
post 6 Sep 2006, 22:13
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 633
Joined: 18 December 04




Eu cred ca e chiar o problema la meganeu 2.2 am fost al test drive si aveau varianta pe care o ai si tu privilege si avea manerele cojite destul de rau, si l-am intrebat pe cel de acolo daca se schimba pe garantie in caz ca o sa mi se intample si mie ...si mi-a spus ca "A pai astea le-a frecat un angajat de-al nostru cu nu stiu ce substanta si daia arata asa"


--------------------
NISSAN QASHQAI 1.3 dct Tekna 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 6 Sep 2006, 22:30
Post #11


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




Asta-i din categoria teardfraiere. Pana la urma ti-a zis daca le schimba sau nu pe garantie? Oameni de FKL, ce sa mai...


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zetu
post 7 Sep 2006, 13:26
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 633
Joined: 18 December 04




Nu mi-a zis, mi-a dat de inteles ca nu s-ar putea intampla asa ceva daca nu la freci cu o substanta daunatoare. Oricum daca o sa mi se intample probabil or sa dea vina ca le-am frecat ..si eu o sa spun ca nu si tot asa ...o sa vedem atunci. Cei carora li s-a intamplat chestia asta au fost in service sa reclame? sau la vocea clientului? sunt curios cum or sa dovedeasca, ca nu le-ai utilizat in conditii normale.


--------------------
NISSAN QASHQAI 1.3 dct Tekna 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
viorel230
post 7 Sep 2006, 13:53
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 60
Joined: 1 August 06




aceeasi problema o am si eu la un 2.1... buna ideea cu decojitul complet si apoi revopsit..


--------------------
renault grand scenic edc 2010
grand scenic 1,5 dci 110 cp edc 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 7 Sep 2006, 18:26
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Pai halal calitate daca si la 2.2 au inceput sa se intample treburi din astea... Ar trebui shimbate fara discutii de Renault. Este clar defect de fabricatie, si asta nu se mai poate explica prin calitatea proasta a drumurilor de la noi.

Macar la Laguna sunt negre manerele, deci nu au nici un fel de vopsea extra ca sa aiba ce sa se decojeasca.

Chiar citeam pe aici (sunt in vacanta in Franta) cum unii au probleme la masini iesite din garantie, dar probleme nejustificate pentru vechimea si rulajul masinilor (gen turbine duse in 45 de mii de km, pompe de apa, etc). TOTI erau sfatuiti de experti sa ceara inlocuiri cu costuri suportate intre 70 si 100% de catre producator (si nu e vorba numai de Renault, ci si de Ford, Peugeot).

Singura diferenta e ca aici e Franta, la noi e Romania, tara "bananiera" pentru Renault sad.gif


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
darem
post 7 Sep 2006, 19:04
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 617
Joined: 19 January 06
From: Constanta




Bine bine!!!!!!!!!!!
Si nu a fost nimeni la service sa ridice pb de garantie...si aceste piese sa ii fie schimbate!??? .........chiar nimeni!!!!!!!!


--------------------
renault megane SEDAN 2005 PRIVILEGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 7 Sep 2006, 21:01
Post #16


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




QUOTE(Zetu @ 7 Sep 2006, 14:26)
mi-a dat de inteles ca nu s-ar putea intampla asa ceva daca nu la freci cu o substanta daunatoare. Oricum daca o sa mi se intample probabil or sa dea vina ca le-am frecat ..si eu o sa spun ca nu si tot asa ...o sa vedem atunci.
IN-CRE-DI-BIL!!! Marfa de 3ROL vanduta de smenari la suprapret. Pai p.m, cum e posibil asa ceva? Asta e vestitul Megane II.2 facelift? Se cojeste vopseaua de pe manere? Afara-i vopsit gardul? WTF? May I say just W.T.F.???
@darem: sper ca sa fie totusi cazuri izolate si pb. sa apara pe un anumit lot. Defectiunea in sine e una, dar atitudinea de valutisti a vanzatorilor d ela renault franta/rrromania/etc fata de cumparatori e sub orice critica.
@Manuel: eu in locul tau as lua, in ordine: dealerul, vocea jecmanitul^H^H^clientului, OPC, renault franta, ziare, forumuri ale altor marci (dada, stirile negative se propaga usor pe la concurenta). Fa poze, si ce mai crezi tu ca e necesar. Apara-ti drepturile de consumator.
Nesimtirea renault chiar nu are limite. In loc sa recunoasca un defect de fabricatie baga capul in pamant. Jos palaria in fata selzmenilor renault, reusesc sa vanda o butaforie la suprapret radmasa.gif

L.E. Cei care ati observat defectul asta, pe ce versiune era in afara de sedan? E problema si pe bicorp si estate?

Bafta,
Adi "carcotasul de serviciu"

This post has been edited by adip: 7 Sep 2006, 21:14


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rac
post 7 Sep 2006, 21:10
Post #17


teo


Group: Members
Posts: 276
Joined: 23 July 06
From: Rosiori de Vede




Bai, e doar un rahat de maner de pe care a sarit un pic de vopsea. Probabil ca si in Franta si in restul Europei se intampla la fel la manere, insa ma indoiesc ca se schimba in garantie, ce naiba! Probabil ca nici nu se uita la asa ceva proprietarul. E un fier de care te folosesti. La noi e mai mult din pacate. Vezi discutiile pro sau contra unei marci cu considerente asupra mediocritatii posesorilor. post-336-1110552475.gif


--------------------
Renault Megane 2.2 2006 - TR 78 VIV
Bicorp Confort Dynamique, 1.6, 16V, VVT, 2006. 118.000km;1.1.2020.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ncristi
post 7 Sep 2006, 21:43
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.910
Joined: 9 April 05




Vopseua aia cauciucata este super nenorocita. Da bine dar este extrem de pretentioasa si , spre marea dezamagire a multor forumisti se intampla si la alte marci (ex. http://vwforum.vwforum.ro/index.php?showtopic=9107&st=0 ) cu pretentii mult mai mari smile.gif


Imi amintesc ca ma avut la un momnt dat un telefon ericsson T nustu cat (dala rezistent la apa) acre avea antena si ceva insertii din cauciuc. In cateva luni toata chestia aia cauciucata s-a gojit. Cei de la service au spus ca este din cauza transpiratiei...absurd dupa parerea mea. Adica faci un telefon rezistent la socuri in schimb nu-l poti tine in mana...


--------------------
Renault kadjar - 1.2 tce 130 hp ZEN - 2017
Sandero stepway 0.9 tce
Ford focus 1.6 tdci 110 hp
Ford ecosport 1.0 ecoboost 125hp
Skoda octavia 1.2 tsi 105 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Meganer
post 7 Sep 2006, 21:45
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 239
Joined: 24 August 06
From: Bucuresti




QUOTE(rac @ 7 Sep 2006, 22:10)
Bai, e doar un rahat de maner de pe care a sarit un pic de vopsea. Probabil ca si in Franta si in restul Europei se intampla la fel la manere, insa ma indoiesc ca se schimba in garantie, ce naiba! Probabil ca nici nu se uita la asa ceva proprietarul. E un fier de care te folosesti. La noi e mai mult din pacate. Vezi discutiile pro sau contra unei marci cu considerente asupra mediocritatii posesorilor.  post-336-1110552475.gif
*


Din pacate viata noastre e alcatuita peste 50% din detalii pe care tu le numesti "rahaturi". Astea ne incanta sau ne intristeaza pe noi astia "mediocri", detaliile, ca restul avem avem grija sa fie beton. Desigur, scrupulosii au grija ca si detaliile sa fie beton.
In afara se uita si la mai putin, daramite la ceva la 20cm de mana ta, permanent in "vizor"... Noi suntem mai degraba cu "Las-o ma ca merge-asa". Nesanatos dupa mine. Pe urma trecem la confort (ce daca s-au rupt scaunele, n-ai vazut Fred si Barney?), poluare, directie, frane)
Cat despre garantie, nu am remarcat sa scrie "exclusiv manerele...", deci sigur sunt acoperite de garantie in cazul in care nu se constata intretinerea/folosirea necorespunzatoare - de ex folosirea de produse de curatat neadecvate.


--------------------
renault megane 2005 estate
Megane Estate 2.1 2005 Confort Privilege 1.9 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ncristi
post 7 Sep 2006, 21:47
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.910
Joined: 9 April 05




QUOTE
Din pacate viata noastre e alcatuita peste 50% din detalii pe care tu le numesti "rahaturi".


F adevarat smile.gif


--------------------
Renault kadjar - 1.2 tce 130 hp ZEN - 2017
Sandero stepway 0.9 tce
Ford focus 1.6 tdci 110 hp
Ford ecosport 1.0 ecoboost 125hp
Skoda octavia 1.2 tsi 105 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Turkish
post 8 Sep 2006, 08:56
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 339
Joined: 11 November 05




adi, noi avem MII.I din 2003. Pe toate trei masinile se cojesc manerele de la usi. Nu e numai de facelift.



--------------------
Honda Accord 2.4, 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rombu
post 8 Sep 2006, 09:03
Post #22


FOR SALE


Group: Members
Posts: 586
Joined: 20 August 04
From: Bucuresti




e clar ca manerele standard sunt cele negre. eu am confort dynamique bicorp si nu s-a cojit nimeni...pt ca cred ca nu are cine sa se cojeasca...
ar trebui facuta o investigatie daca manerele cu problema nu sunt cumva facute la izmir/istambul/bursa si apar numai pe sedan. ca poate turcu a furat din cauciuc sa isi bage si el la Tofash


--------------------
Renault Megane 2 2004 Confort Dynamique
Megane II BICORP 1.6 16V Confort Dinamique
Gris Hologramme- 2004
Bucuresti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 8 Sep 2006, 09:06
Post #23


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Daca in manualul masinii nu scrie despre modul de folosire al manrelor ( excepti bla bla...si din cate tin eu minte nu scrie) mergeti cu bata la aia de la Renault si le schimbati pe garantie. De fiecare data cand se exfoliaza va duceti si le schimbati. Poate asa or sa se sature si or sa vopseasca bine prostia aia de maner.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 8 Sep 2006, 09:07
Post #24


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




mda, credeam ca masina noastra e caz special, dar se pare ca nu.
Megane 2 bicorp (2003) - dinamique, se cojesc manerele bine de tot. bordul nu am observat.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reganu
post 8 Sep 2006, 09:09
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 6 September 06




[quote=adip,7 Sep 2006, 21:01]
IN-CRE-DI-BIL!!! Marfa de 3ROL vanduta de smenari la suprapret.



Ieri am fost iarasi la dealer a verific treaba cu manerele usilor. Am fost dezamagit cumplit. Bijuteria pe care facusem drive testul aveam manerele cojite vai de mama lor, dupa doar cateva luni de exploatare. Nici pielea de pe tapiserie nu arata foarte bine. Am intrebat tipul de acolo care este cauza exfolierii. S-a cam incurcat putin, desi am simtit ca avea raspunsul pregatit: poate ca s-au agatat inelele sau verighetele in manere. L-am intrebat daca el crede despre mine ca am ciunga in cap? (Adica daca sunt extrem de prost sa inghit gogoasa asta). N-a inteles subtilitatea. Dar eu am plecat profund dezamagit. Mi-e groaza sa ma gandesc la alte chestii serioase care pot aparea. Este adevarat, sunt facute in Turcia, si este posibil ca acea chestie care acopera manerele( eu nu i-as spune vopsea) sa fie de o calitate foarte proasta, sa se exfolieze ca pielea de pe un ardei copt. Eu nu inteleg insa lipsa de reactie a firmei, este totusi o masina de peste 16K si este pacat ca aceste mici probleme sa ii afecteze imaginea. Dar cred ca ii doare in cotul manereleor. Poate fi, alaturi de altele, o explicatie a faptului ca vanzarile Reno au inceput sa scada, fiind depasite de Opel.

Reganu


--------------------
Dacia Nova 1998
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
another_brick_in_the_wall
post 8 Sep 2006, 09:12
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 30 August 05




Salut,
si minerul meu de la usa stinga fata a inceput sa se curete.... la mai putin de un an si jumatate... si masina mea este facuta in Spania....
Este doar o idee buna implementata prost....
Insa n-am mai facut scandal pentru ca raspunsul lor este standard "utilizare necorespunzatoare....."... probabil ca or sa sustina ca am si pielea mai aspra decit au ei pe manechinele de test.... Anyway, de raspunsurile de la Renault Romania, sint satul....

De ce credeti ca, din garantia extinsa, este scos tot ce se atinge sau comanda cu mina, etc, etc....


Numai bine voua, numai de bine lor....

This post has been edited by another_brick_in_the_wall: 8 Sep 2006, 09:18


--------------------
Renault Megane II 2005/Dynamique
Megane II Bicorp
1,5dCi - Dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reganu
post 8 Sep 2006, 09:15
Post #27


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 6 September 06




QUOTE(AlexV @ 8 Sep 2006, 09:07)
mda, credeam ca masina noastra e caz special, dar se pare ca nu.
Megane 2 bicorp (2003) - dinamique, se cojesc manerele bine de tot. bordul nu am observat.
*




Din cate stiu, Bicorpul nu se face la turci, care pot fi banuiti ca utilizeaza o vopsea proasta. Atucni este clar ca este un viciu generalizat.

Ieri am fost iarasi la dealer a verific treaba cu manerele usilor. Am fost dezamagit cumplit. Bijuteria pe care facusem drive testul aveam manerele cojite vai de mama lor, dupa doar cateva luni de exploatare. Nici pielea de pe tapiserie nu arata foarte bine. Am intrebat tipul de acolo care este cauza exfolierii. S-a cam incurcat putin, desi am simtit ca avea raspunsul pregatit: poate ca s-au agatat inelele sau verighetele in manere. L-am intrebat daca el crede despre mine ca am ciunga in cap? (Adica daca sunt extrem de prost sa inghit gogoasa asta). N-a inteles subtilitatea. Dar eu am plecat profund dezamagit. Mi-e groaza sa ma gandesc la alte chestii serioase care pot aparea. Este adevarat, sunt facute in Turcia, si este posibil ca acea chestie care acopera manerele( eu nu i-as spune vopsea) sa fie de o calitate foarte proasta, sa se exfolieze ca pielea de pe un ardei copt. Eu nu inteleg insa lipsa de reactie a firmei, este totusi o masina de peste 16K si este pacat ca aceste mici probleme sa ii afecteze imaginea.

Reganu, inca neposesor de Megan.
Daca mai citesc mult forumu' asta cred ca renunt si ma indrept spre un PJ 307SW, desi nu are dotarile Reno, dyupa care voi ofta mult timp
Desi, cu cat sunt mai multe dotari, cu atat mai multe sanse de aparitie de surprize-surprize neplacute- neplacute.


--------------------
Dacia Nova 1998
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 8 Sep 2006, 10:22
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Nu te stresa cu 307, ca nici acolo nu stau colacii pe garduri. Citeste un pic pe la pejo.ro si o sa vezi cam care e situatia si pe acolo. NU e departe de ce se intampla la "prietenii" nostri Renault.

Nu a fost inca nimeni la service sa schimbe manerele decojite pe garantie?


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ctudose
post 8 Sep 2006, 10:48
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 6 January 04
From: Bucuresti




Salutare,
Eu am patit asa si am schimbat grila de aerisire de pe consola centrala. Vine cu tot cu palete si kosta 3,8 mil. Partea argintie de pe consola centrala e tot vopsita nu s-a decojit cum a patit DAREM. Partea proasta e ca e pe la 21 mil. Atentie mare la AMBIPUR sau alte chestii de genul asta cat si la COCACOLA. toate ataca vopseaua si o decojesc.
Nu se schimba pe asigurare.

This post has been edited by ctudose: 8 Sep 2006, 10:50


--------------------
Renault Megane Sedan 2005 Confort Expression
1,5 dci 100cp, 11/2005, 150.000km la 29.05.10
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ctudose
post 8 Sep 2006, 10:54
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 6 January 04
From: Bucuresti






--------------------
Renault Megane Sedan 2005 Confort Expression
1,5 dci 100cp, 11/2005, 150.000km la 29.05.10
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
29 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 23:39
Dacia