Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Pregatiri de iarna, Antigel si altele

RaffZilla
post 14 Nov 2016, 15:46
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 1 June 16




Buna ziua,

Am cumparat in vara asta prima mea masina - Renault Megane 1 Cabriolet - 2000 - 1.6 - Benzina.
Sunt incepator in tot ce inseamna intretinerea unei masini si doresc sa imi cumpar antigel. Stiu suna stupid, dar nu am idee de care. Ma poate ajuta cineva ?

Multumesc


--------------------
Megane Cabrio 2001 Cabrio
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 14 Nov 2016, 15:51
Post #2


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Inainte de a deschide un topic nou trebuie sa ai putina bunavointa si sa cauti in discutiile existente ... fiind vb. de un M1 100% ca toate subiectele sunt atinse.

Ca sa iti raspund la intrebare, inainte de a inchide topicul, tu ai nevoie pentru masina ta de antigel RX Type D (asta este tipul de antigel) ... producatorul lui este mai putin important, dar musai trebe de tipul asta.

Ca si idee, Renault recomanda ca toate lichidele (antigel, frana, servo) sa fie schimbate o data la 4 ani ...

Fiind vb. de o masina proaspat cumparata vezi cum stai / schimba distributia, fa o revizie completa (ulei, filtre, antigel, lichid de frana, distributie) si stai linisiti dupa.

Spor!


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 22:14
Dacia