Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Renault Auto-Moldava Roman, baieti priceputi

VIPESUL
post 18 Jan 2009, 15:42
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 78
Joined: 30 August 08
From: m




Am fost la renault Auto-Moldova Roman ,niste baieti de pus la rana foarte frumos mi-au vorbit dupa ce au constatat defectele m-au chemat in atelierul de lucru mi-au explicat pe fiecare defect in parte plus costuri eventual piese de schimb.M-au invitat sus in sala de asteptare unde in timp ce savurezi o cafea buna poti sa-ti urmaresti masina in ce stadiu e, oricum cert e ca nu te plictisesti pt mine 3 ore nici nu stiu cand au trecut.Sincer, felicitari Renault Auto-Moldova


--------------------
m m m
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TommyGun
post 21 Mar 2009, 11:20
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 19 March 09




Poate ai dreptate ca te-au servit cu cafea... pe mine m-au tinut 2 luni ca sa astept livrarea unor piese... iar dupa ce m-am dus la iasi mi le-au adus in 2saptamani... iar unui cunoscut i-au schimbat distributia asa de bine de i-au pocnit curelele 250 de km mai tarziu.. altui tip i-au reglat geometria dezumfland o roata... te rog... nu vorbi de ei de bine ok?


--------------------
Renault Megane/ Laguna/ 2001/ 2008 - NT 04 WFE/ NT 55 WFE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
megane1
post 13 Jul 2009, 13:03
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 793
Joined: 27 March 07
From: Moinesti




am avut inainte de masina din semnatura un Megane classic 1,4 16v, second hand.
am fost printre primii clienti de service pe Renault, la AUTOMOLDOVA Roman(numele corect al topicului) .
la masina veche am efectuat acolo : schimb distributie si supape motor, schimb planetara dreapta si multe altele..extrem de multumit de calitate, atitudine si rezultate..
astea insumate m-au convins ca masina din semnatura sa o cumpar tot de la ei, desi nu ofereau nimic promotional(huse, presuri, alarma, etc)..
pot spune ca sunt profesionisti si ca mereu s-au straduit sa ma faca sa ma simt bine si sa revin..
am acum multi prieteni carora le-am recomandat acest service, fie pentru Dacia, fie pt Renault, si toti mi-au confirmat ca sunt mai mult decat multumiti fata de alte concesiuni Dacia-Renault (@tommygun - sunt si oameni care vin din iasi, vaslui, bacau special pt automoldova roman si care spun ca sunt mai multumiti sa faca drumul asta decat sa mearga la caremil iasi-spre exemplu) .
cat timp voi avea renault, voi fi clientul lor.
felicitari, AUTOMOLDOVA ROMAN!


--------------------
renault megane2.2 privilege 1,6 16v mai 2007
privilege, gris platine+mp3
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TommyGun
post 31 Aug 2009, 19:03
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 19 March 09




Tot ce este posibil.. Eu fac o comparatie cu Auto Sima Beyer(varfu de lance in service-uri la care am facut revizii) si Bras(unde ma inteleg bine cu ei.. momentan..) iar aici "in urbea me" au facut-o de oaie prin lipsa de profesionalism.. Si dat fiind si alte cazuri ale unor amici.. Nu mai merg acolo.. Poate s-au mai dat pe brazda.. Who knows!

P.S.: Caremil nu este cel mai bun exemplu(by far).. De ei am auzit "numai de bine"!.. La BRAS au probleme la tinichigerie, dar la mecanica sunt foarte buni, la IPSO mi-am luat o teapa o data si un mai revin(ma refer la IPSO Otopeni), iar la Sima Beyer mi-am facut vreme de 200.000 de km reviziile dar distanta si-a spus cuvantul.. Insa pentru mine au ramas cei mai buni:D

This post has been edited by TommyGun: 31 Aug 2009, 19:04


--------------------
Renault Megane/ Laguna/ 2001/ 2008 - NT 04 WFE/ NT 55 WFE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CYP VFS
post 16 Sep 2009, 20:56
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 797
Joined: 31 July 09
From: roman/neamt




O nota proasta le-o dau la dotari, m-am dus cu masina petru o diagnoza pe calculator si mi-au spus ca nu au program pentru masina din semnatura. Pentru personal nota 10 amabili si stiu sa-ti vorbeasca


--------------------
RENAULT LAGUNA 2 1.6 16V EXPRESION 2001 - NT 77 BYA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CYP VFS
post 8 Apr 2013, 00:32
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 797
Joined: 31 July 09
From: roman/neamt




Atunci cand am fost aveam laguna 1 acum cu laguna 2 sa schimbat situatia foarte multumit de baieti mi-au dat si istorcul servisari pe care il are masina, nota 10 baieti buni.


--------------------
RENAULT LAGUNA 2 1.6 16V EXPRESION 2001 - NT 77 BYA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oanavas
post 14 Mar 2014, 19:46
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 591
Joined: 14 April 09
From: Bacau




Inca o data m-au facut sa ma simt bine in acel service prin modul de abordare si cred ca de azi sunt client fidel.
Astazi am schimbat kitul de distributie si nici nu stiu cand a trecut timpul.
De precizat este ca m-au lasat tot timpul sa stau langa masina,nu ca as fura meserie dar iti da sentimentul de incredere.
Distributia ca distributia dar astazi dupa 3-4 ani in care am umblat cu scutul metalic prins cu fasete de plastic si zdranganea la toate denivelarile si cand credeam ca nu mai am sorti de izbanda si am sa-l bandajez mereu cu fasete,minunea sa intamplat mi-au sudat piulite de suport si scutul e prins solid de nici masa nu la scos de nou.
Asta zic eu implicare, nu a trebuit sa-i intreb eu ci doar ma intrebau ei? Aici pot? se poate? doriti sa?
Respect Renault Auto Moldova Roman
Pentru cei interesati OFERTA PROMOTIONALA LA SCHIMBUL KITULUI DE DISTRIBUTIE. SE MERITA!!! cercetati oferta lor pe internet


--------------------
skoda fabia Renault megane 2007 1,6 16 valve GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
monicarecrutare
post 11 Nov 2015, 14:51
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 11 November 15




In cadrul unui proiect mai amplu căutăm în toată țara si persoane care să detina autoturism marca RENAULT (orice model) si sa îndeplinească următoarele condiții:
- autoturismul să aibă o vechime de maxim 10 ani (să fie produs în anul 2006 sau după)
- autoturismul să aibă sub 115.000 km rulați
- autoturismul să abiă nevoie de revize în următoarele 2-3 luni.

Oferim revizie gratuită. Dacă sunteți interesați, vă rog să mă contactați la m.monicarusca@gmail.com.


--------------------
renaut clio III 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:20
Dacia