Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

53 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Tarife RCA, informativ

ursul-alb
post 26 Jan 2011, 17:44
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




QUOTE(radian @ 11 Jan 2011, 08:08)
Logan, 1,6 PMi, 6 ani vechime
RCA - 263 lei (anul trecut am platit 574 lei...)
CASCO - 200 EURO
OMNIASIG (la ei am toate asigurarile, si pentru masina si pentru locuinta, sunt clientul lor de vreo 10 ani).

Acceasi masina, aceeasi vechime smile.gif
Si mai si: 18.01.2011 RCA Astra: 326 lei pe an
20.12.2010 CASCO (ultimul an de credit BRD): 127 € pe an la Groupama.

This post has been edited by ursul-alb: 26 Jan 2011, 17:45


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danutsb
post 26 Jan 2011, 18:25
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 341
Joined: 15 September 07




Dacia Logan 1.4 - 270lei/an Allianz
Opel Astra G 2.0 - 417lei/an Allianz


--------------------
Wir leben Autos
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rokos
post 28 Jan 2011, 16:35
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 536
Joined: 25 January 07
From: IASI




Persoana fizica pensionar, dacia 1310 1397 cmc 6 luni 111.20 ron la asirom


--------------------
VW // DACIA Golf IV 1.9 TDI // LOGAN 1.5 DCI 2000 // 2008 - is-%%-###
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cielo99
post 29 Jan 2011, 09:20
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 478
Joined: 21 November 10




259 lei RCA pe un an la Cielo, polita incheiata la Omniasig.


--------------------
Daewoo/Peugeot Cielo/307 1999/gle 2003/break - de cluj
[COLOR=blue]Banii in lipsa inteligentei sunt foarte periculosi.[/COLOR]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Johnny91
post 30 Jan 2011, 09:18
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 563
Joined: 26 June 10




QUOTE(danutsb @ 26 Jan 2011, 18:25)
Dacia Logan 1.4 - 270lei/an Allianz

*


Mult!
Astra 251.97/an


--------------------
- dizl -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danutsb
post 30 Jan 2011, 11:20
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 341
Joined: 15 September 07




Cu 20 mai mult decat la tine smile.gif dar au compensat la Opel, la Uniqa cerand 660/an.


--------------------
Wir leben Autos
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
teryro
post 15 Feb 2011, 16:32
Post #67


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 25 February 05




Solenza 1.4 MPI din 2004 fara incidente in ultimii 2 ani

250 RON - ASTRA


--------------------
Dacia Solenza aug 2004 Europa cu AC
Prima mea masina Solenza EUROPA cu A/C si imbunatatiri
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 16 Feb 2011, 16:01
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09




131 lei - 6 luni astra.


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cnisav
post 16 Feb 2011, 17:05
Post #69


Membru


Group: Members
Posts: 143
Joined: 7 September 09
From: Baia Mare




1,5 dCI - 154 Ron/6 luni Omniasig.


--------------------
Renault Clio Symbol 2007 - 1,5 dci - 68 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pician90
post 21 Feb 2011, 09:43
Post #70


fost Membru posesor de JumpJet.


Group: Members
Posts: 667
Joined: 24 May 09
From: Din centrul Ardealului




1.4 Supernova Astra 132 Ron /6 luni.(fara incidente)


--------------------
ex : dacia super nova 2002
am avut o revelatie...sa nu ai incredere in femei si in franele de dacie ........
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lenafnafets
post 23 Feb 2011, 21:15
Post #71


Membru


Group: Members
Posts: 121
Joined: 4 May 05




RCA-ul se poate face si pe 6 luni?


--------------------
Dacia Logan Ph1/ Logan Ph2 04-Laur 1,4 Rosu Passion/08-Laur 1,4 Gri Platine - B-XX-XXX / B-YY-YYY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pician90
post 24 Feb 2011, 13:40
Post #72


fost Membru posesor de JumpJet.


Group: Members
Posts: 667
Joined: 24 May 09
From: Din centrul Ardealului




QUOTE(lenafnafets @ 23 Feb 2011, 21:15)
RCA-ul se poate face si pe 6 luni?
*



normal.


--------------------
ex : dacia super nova 2002
am avut o revelatie...sa nu ai incredere in femei si in franele de dacie ........
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 24 Feb 2011, 13:47
Post #73


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Am cerut o oferta RCA si mi-a gresit anul fabricatiei. De cand cu sistemul asta nou, se tine cont si de asta? Ca mi-au imbatranit-o cu 2 ani.

24 Feb 2011, 13:51:
QUOTE(radian @ 11 Jan 2011, 08:08)
Ieri mi-am reinnoit asigurarile si am avut o surpriza placuta:

Logan, 1,6 PMi, 6 ani vechime

RCA - 263 lei (anul trecut am platit 574 lei...)
CASCO - 200 EURO

OMNIASIG (la ei am toate asigurarile, si pentru masina si pentru locuinta, sunt clientul lor de vreo 10 ani).
*


Valeu muica. Mie, la acelasi logan mi-au zis 337,31. Dar printr-un broker.

This post has been edited by Victoras2001: 24 Feb 2011, 13:51


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
murfi
post 24 Feb 2011, 13:55
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 668
Joined: 31 May 04




Eu cred ca sumele puse pe aici sunt irlevante atata timp cat nu se specifica clasa de B/M folosita


This post has been edited by murfi: 24 Feb 2011, 13:56


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 24 Feb 2011, 14:06
Post #75


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.436
Joined: 23 February 07
From: Arad




Necunoscand toate detaliile luate in calcul, sumele sunt irlevante. Ele devin doar o infomare fara prea mult continut.
Pe de alta parte, nemaifiind respectate conditiile impus de initiator datorita modificarilor suvenite pe piata RCA, acest topic va fi inchis.
Multumesc pentru intelegere!


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pician90
post 2 Sep 2011, 17:54
Post #76


fost Membru posesor de JumpJet.


Group: Members
Posts: 667
Joined: 24 May 09
From: Din centrul Ardealului




1.4 Supernova *Astra 140 Ron /6 luni.(fara incidente)


--------------------
ex : dacia super nova 2002
am avut o revelatie...sa nu ai incredere in femei si in franele de dacie ........
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex1500ro
post 5 Sep 2011, 20:18
Post #77


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 9 July 06




Mercedes C200 PJ 950 ron, mai putin ca anul trecut


--------------------
Dacia 1310 1997 berlina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 21 Sep 2011, 17:23
Post #78


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




Ca sa scap de cei doi asiguratori (euroins si carpatica), am ajuns la City Insurance. 122 lei/ 6 luni/ Tico/ B3/, fara reduceri speciale. Au tarife nitel mai mari, insa n-am auzit lucruri rele despre ei.

N-am avut, personal, nicio pb cu cei doi asiguratori, insa m-am jurat sa nu fac niciun fel de polita la ei.


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristio_79
post 22 Sep 2011, 18:51
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.334
Joined: 28 September 05
From: CONSTANTA




Capacitate cilindrica cuprinsa intre 1201-1400, B3, 120 lei pe 6 luni la Asirom.


--------------------
Citroen / Peugeot C3 / 308 SX 1.4 HDI 2005 / Allure 1.5 BlueHDI 2020
Mai traiti? Bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladone1
post 22 Oct 2011, 08:29
Post #80


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 1 May 11




180 Ron pentru 6 luni la Carpatica; megane 1.5.

cine poate sa-mi explice de ce exista diferentede pret intre asiguratori la RCA? in cazul meu preturile sunt intre 180 si 500 RON. Personal cred ca pretul ar trebui fixat, suficient de mare ca atunci cand intra unu in mine sa nu-mi dea o hartie si eu sa inebunesc pe la service-uri/ asiguratori/politie ci sa se ocupe firma de asigurare la care el are RCA sa primesc masina la schimb cat a mea e in service, sa verifice preturile folosite de service, sa plateasca la timp etc. Diferentierea de pret ar fi justificata doar de serviciile oferite, insa nu stiu sa existe in momentul de fata si nu stiu cine se gandeste la interesul altuia in dauna propriului buzunar.

scuze daca s-a mai discutat


--------------------
Renault Megane 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
leinad
post 22 Oct 2011, 10:18
Post #81


Membru dacionist


Group: Members
Posts: 395
Joined: 17 March 05
From: Constanța




QUOTE(vladone1 @ 22 Oct 2011, 08:29)
...ca atunci cand intra unu in mine sa nu-mi dea o hartie si eu sa inebunesc pe la service-uri/ asiguratori/politie....
*




Asta se va intampla daca Doamne fereste intri tu in unul si ii dai rca-ul carpatica. O simpla hartie...

Ai ales cea mai infecta societate de asigurare!!


--------------------
Logan Preferance 75 ponei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladone1
post 22 Oct 2011, 11:34
Post #82


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 1 May 11




Ok.posibil. Cert e ca nu am ales Carpatica pentru a face rau cuiva. Am ales cel mai mic pret , in lipsa unui argument solid sa aleg un RCA mai scump.

Tu inteleg ca esti altruist si iti faci RCA doar de la Allianz?


--------------------
Renault Megane 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vad_sunete
post 22 Oct 2011, 12:14
Post #83


Membru autentic


Group: Members
Posts: 631
Joined: 20 November 07
From: bucuresti




QUOTE
Cert e ca nu am ales Carpatica pentru a face rau cuiva. Am ales cel mai mic pret , in lipsa unui argument solid sa aleg un RCA mai scump.


raspunsul...
QUOTE
Personal cred ca pretul ar trebui fixat, suficient de mare ca atunci cand intra unu in mine sa nu-mi dea o hartie si eu sa inebunesc pe la service-uri/ asiguratori/politie ci sa se ocupe firma de asigurare la care el are RCA sa plateasca la timp. Diferentierea de pret ar fi justificata doar de serviciile oferite
.

uite cum ti-ai raspuns singur la intrebare. serviciile oferite si faptul ca ti se platesc daunele nu ti se par argumente solide in a alege un asigurator serios?

QUOTE
insa nu stiu sa existe in momentul de fata si nu stiu cine se gandeste la interesul altuia in dauna propriului buzunar


gandesti tipic romaneste, sa moara capra vecinului. ce imi pasa ca ala isi bate capu cu kkt meu de asigurare? ce imi pasa mie ca ala nu isi va repara in veci masina? ce imi pasa mie ca poate ala ma va da in judecata si pierd timp, nervi si poate bani? dar nu o sa te gandesti altfel decat atunci cand va da unu cu o asigurare din asta in tine. si apropo, ai sa ramai surprins cat de multi refuza acest asigurator. ma lovesc de ei zi de zi.
a si ca tot ziceai de allianz. sunt scumpi cand iti faci prima data rca la ei, dar a doua oara au preturi comparative cu asirom, omniasig... la generali de exemplu, am facut un casco si rca unui client la o skoda nou nouta. casco a fost 1460 de lei pe an, full, iar rca pe un an 317. cum ti se par preturile?

drumuri bune

This post has been edited by vad_sunete: 22 Oct 2011, 12:17


--------------------
dacia supernova 2001
dacia supernova 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 22 Oct 2011, 13:39
Post #84


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Mda, vad ca mai sunt unii (nr. in scadere, sper) care intai isi fac la carpatica (sau euroins, dupa cum le zice nevasta), dupa aia citesc (sau scriu) p-aici, si dupa aia se plang cand intra unu/una ca ei in ei, ca au probleme in service cu decontarea...Bai fratilor, daca nu aveti respect pt. ceilalti, nu pretindeti respect ! Auzi,
QUOTE
vladone1      Posted Today, 12:34
..Cert e ca nu am ales Carpatica pentru a face rau cuiva. Am ales cel mai mic pret...

1. Nu, le-ai facut lor (carpatica) un mic bine.
2. Nici macar nu au cel mai mic pret, dar oricum, daca in viata te ghidezi doar dupa principiul asta...


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 22 Oct 2011, 14:44
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




124 roni, Euroins, 6 luni-Dacia 1310 1.4 .


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladone1
post 22 Oct 2011, 16:43
Post #86


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 1 May 11




Ma bucur sa vad ca sunt pe un forum de altruisti.
maho, vad_sunete nu stiu despre voi insa eu muncesc pentru banii mei iar cand pot/ mi se ofera posibilitatea fac economie.

Pe langa raspunsurile demagogice si afirmatiile gratuite , imi poate explica cineva de ce exista diferente intre preturile la la RCA in conditiile in care beneficiul pentru mine e acelasi. De ce cand iti faci prima data la Allianz e mai scump in conditiile in care criteriile de stabilire a pretului sunt teoretic aceleasi iar pretul ar trebui sa reflecte istoricul meu ca sofer??

Pretul = suma de bani pe care o plateste cumparatorul pentru un produs/ serviciu. Pentru mine serviciul e acelasi.

QUOTE
si apropo, ai sa ramai surprins cat de multi refuza acest asigurator. ma lovesc de ei zi de zi.


Aici e o prostie in legea romaneasca (care ar trebui sa oblige asiguratorii sa plateasca, urmand ca ulterior sa se judece cu cei de la service/ vinovat daca nu le convine ceva) si dorinta celor de la service de a se imbogati peste noapte umfland devizele pentru asiguratori. Asta e gandirea tipic romaneasca de care ma acuzi pe mine , nu dorinta de a cauta un pret mic.

QUOTE
a si ca tot ziceai de allianz. sunt scumpi cand iti faci prima data rca la ei, dar a doua oara au preturi comparative cu asirom, omniasig...



si nu mi-ai zis cum iti explici tu asta...


--------------------
Renault Megane 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aurelyan
post 22 Oct 2011, 16:53
Post #87


Membru cu familie


Group: Members
Posts: 1.280
Joined: 20 June 09
From: Iasi




OFF Mai vorbim cand o sa te pocneasca unul cu asigurare la Carpatica sau Euroins, care a facut ceva "economii", iar tu o sa umbli din poarta-n poarta sa-ti repari masina...


--------------------
Ford Focus Mk3 2012 - 1.6 16v Ti-VCT
Imbatranesc si tot invat - Eschil
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 22 Oct 2011, 17:10
Post #88


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




"raspunsurile demagogice si afirmatiile gratuite"...vezi ca mai sunt (daca cauti) topicuri legate de carpatica si euroins, si nici unul laudativ. Pt. cativa lei chiar crezi ca merita tinuti "in viata" (la perfuzii, de fapt; app., uita-te putin pe bilantul carpatica pe ultimii ani) toti falitii rau-platnici ? Cand mi-am facut in decembrie 2010 rca-ul, am intrebat de curiozitate si la carpatica, si chiar nu erau cei mai ieftini. Iar in privinta banilor, toti muncim pt. ei. Diferente de pret vei vedea la orice produs oferit de mai multi, oricum pe partea de rca toti ies pe pierdere, profitul vine de la alte produse.
aurelyan a sintetizat.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vad_sunete
post 22 Oct 2011, 17:21
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 631
Joined: 20 November 07
From: bucuresti




QUOTE
Pe langa raspunsurile demagogice si afirmatiile gratuite , imi poate explica cineva de ce exista diferente intre preturile la la RCA in conditiile in care beneficiul pentru mine e acelasi.


pentru acelasi motiv pentru care exista diferente de pret intre mercedes si dacie. ambele au 4 roti, ambele te duc din punctul A in punctul B, ambele merg cu acelasi tip de carburant, ambele au un volan, dar confortul, siguranta, tehnologia dotarile sunt altele fata de dacia... intelegi ideea?

QUOTE
De ce cand iti faci prima data la Allianz e mai scump in conditiile in care criteriile de stabilire a pretului sunt teoretic aceleasi iar pretul ar trebui sa reflecte istoricul meu ca sofer??


e mai scump din motivele pe care ti le-am mai spus: serviciile. criteriile de stabilire a pretului sunt aceleasi in mare, la toti, iar ei pe langa bonus malus, pot face reduceri suplimentare. nu ma refeream ca e mai scump decat prima initiala a celor de la allianz, ci ca e mai scump decat astra spre exemplu, iar daca revii la ei pt asigurare ai preturi mult mai mici decat data trecuta in functie de profilul fiecaruia in parte. spune-i fidelizare, spune-i cum vrei.
de exemplu groupama iti repara si tie masina pe rca-ul tau si asigura asistenta rutiera pentru ambii soferi implicati in accident. mai nou si bcr asigurari ofera asistenta rutiera. observi diferente de servicii intre ei si "ceilalti"?

fragment din conditiile care de ofera atunci cand inchei un rca la bcr:"se acopera contravaloarea serviciilor de asistenta rutiera, generate de producerea, in limita teritoriala si in perioada de valabilitate a politei RCA, a unui eveniment asigurat pe polita RCA - aparitia pe un drum public si in limitele teritoriale acoperite a unui accident de vehicule de care Asiguratul raspunde fata de terte persoane si care are drept consecinta imposibilitatea deplasarii prin forta proprie a vehiculului Asiguratului RCA si/sau a vehiculului persoanei pagubite."

QUOTE
Pentru mine serviciul e acelasi.

teoretic, insa practica ne omoara.
in ceea ce privesc legile...din pacate in romania si ceasu se invarte invers. nu ma intelege gresit, nu ii apar pe cei de la allianz, doar am ocazia de a lucra zilnic cu firme de asigurari si stiu cate ceva despre fiecare. si inca ceva, in peste 90% din cazuri daca un asigurator refuza o plata e din cauza serviceurilor care umfla devizele cu nesimtire. chiar citisem pe undeva pe forum ca a avut cineva o dauna, spolerul i-a venit pe comanda de nu stiu unde si costa destul de mult, astra a achitat bara, dar a refuzat manopera care era in jur de 1200 lei. manopera care se referea parca doar la montat spoileru.

si eu tot pe bani muncesc, dar prefer sa dau un 10-15-20 lei in plus si sa ma asigur la unii mai de doamne ajuta. si da, poate ar trebui si romanii sa devina mai altruisti nu sa astepte sa moara vecinu sa ii ia capra.

This post has been edited by vad_sunete: 22 Oct 2011, 17:37


--------------------
dacia supernova 2001
dacia supernova 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladone1
post 22 Oct 2011, 18:03
Post #90


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 1 May 11




QUOTE
dar prefer sa dau un 10-15-20 lei in plus si sa ma asigur la unii mai de doamne ajuta.


ok, dar tot nu-ti garanteaza ca daca intri in cineva, il scapi de probleme, in conditiile in care manopera pentru spoiler e 1200 RON. poate ca si aici e problema. inseamna ca cei de la allianz/ generali isi asuma ca o sa primeasca si o sa plateasca facturi umflate nesimtit de cei din service si pun preturi mai mari la politele de asigurare... . Iar ca traim in tara lui Papura Voda (dpdv legi / protectia cetatenilor) cred ca nu mai mira pe nimeni...

Cum am mai zis, intr-o tara normala, ar trebui ca in momentul in care unu intra in mine, platforma pana la service, reparatia, masina de schimb pentru mine pe perioada reparatiei, platforma pana in fata blocului sa fie platite de catre asiguratorul vinovatului, care ulterior va plati mai mult la polita. Iar daca toti asiguratorii ar garanta toate aceste servicii, nu vad de ce ar mai exista diferente de pret. Ar trebui sa alerge dupa clienti sa-i convinga sa semneze cu ei ca sa nu dispara ..

in fine, mai e mult pana departe si nu vreau sa va consum sambata dupa amiaza smile.gif. m-ati convins partial sa mai caut si alti asiguratori data viitoare.


--------------------
Renault Megane 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Acest topic are caracter pur informativ. De aceea sunt permise doar mesajele care contin liste de preturi RCA de la asiguratori si link-uri directe catre site-urile asiguratorilor, preferabil catre sectiunea RCA.
Orice alte mesaje se sterg fara preaviz.

Ofertele si link-urile catre site-uri ale brokerilor sau agentilor de asigurari sunt strict interzise in acest topic. Abaterea se sactioneaza cu stergerea mesajului si avertisment (warn). Recidiva sa sanctioneaza cu Ban.
Multumesc.

Tarifele publicate pe site-urile asiguratorilor sunt cele corecte.
Tot corect este si faptul ca asiguratorii au voie sa acorde reduceri celor cu istoric curat, adica fara dauna in anul/anii anterior(i).
Sfatul nostru este ca, daca nu ati produs daune in anul incheiat (e vorba de 365 zile in urma si nu de anul calendaristic), sa cereti cotatia direct la acelasi asigurator, pentru ca aveti sanse mari sa obtineti o cotatie mai mica decat cea de lista si apoi sa comparati cu preturile celorlalti.


--------------------
Go to the top of the page
53 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 14:21
Dacia