Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

service in Buc care accepta cu piese aftermarket

adimegane2019
post 18 Jun 2019, 11:44
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 30 September 18




Am ajuns la un service oficial Renault din Bucuresti cu o problema ca nu mai functiona ventilatorul.

Am fost neplacut surprins sa aflu dupa constatare ca am de inlocuit "motorasul de la aeroterma" care ar costa 1700 de lei la ei si cand l-am cautat online era 200 de lei, dar nu accepta sa lucreze cu piese aduse de client. Inselaciune pe fata.

Imi puteti spune un service care lucreaza cu Megane 2 din 2008 care sa accepte sa vin cu piesa?


--------------------
renault megane 2 2008 facelift
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 18 Jun 2019, 12:21
Post #2


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




E si nu e inselaciune. Ma refer la faptul de a nu accepta sa vii tu cu piesa ta. Serviceul respectiv isi asuma niste lucruri in momentul in care fac reparatia iar daca tie iti ia foc masina pe autostrada o sa te cam superi pe ei. In ceea ce priveste pretul , aia e alta discutie.

In ceea ce priveste cererea ta sunt destul de multe serviceuri, nu reprezentante care accepta sa cumpere clientul piesa de schimb.


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 18 Jun 2019, 12:24
Post #3


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Problema discutata .... atat despre defect cat si despre service ... inchidem aici si rog initiatorul ca data viitoare inainte de a deschide topic nou sa caute daca problema nu este discutata ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 02:09
Dacia