Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

50 Pages « < 30 31 32 33 34 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Achizitionare Laguna III, sfaturi utile

liman64br
post 15 Jan 2018, 10:12
Post #931


Membru autentic


Group: Members
Posts: 487
Joined: 10 November 10




Sunt detinatori de masini cu km multi chiar fara a sti, si eu ma uit pe anunturi de vanzari auto si ultima data vazuse un ww din 2016 cu 180000 km ....si atunci mi-am dat seama ca nici europeanu nu e prost sa dea 30000 euro pe masina si sa o vanda in 2 ani la pret de nimic,motivul vanzarii intotdeauna va fi km multi sau iesirea din garantie
Parerea mea e ca daca masina arata impecabil, trage , motorul nu face galagie aiurea , e dreapta caroseria nu mai conteaza km din bord


--------------------
renault laguna III 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marocico
post 18 Jan 2018, 17:32
Post #932


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 12 August 15




Am o programare la reprezentanta Suceava pe 23.01 si mai vad ce e cu ea. Va multumesc pentru sfaturi. Daca o sa gasesc probleme mari la ea(mai putin: lant de distributie + role, curea de transmisie +role aferente, frane, suspensie, tablarie) nu cred ca o cumpar. Mai vad. Multumesc inca odata!


--------------------
renault laguna 3 berlina 2013 berlina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
syka2210
post 18 Jan 2018, 18:04
Post #933


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 25 August 16
From: Roman, Bacau, Brasov




Proprietar de laguna 3, am un alt coleg care si-a achizitionat tot L3 inaintea mea, a luat-o cu 160-170.000 km bord reali. a vandut-o tot uni coleg de-al nostru (da, colegialitate foarte mare la noi ) cu 240.000 km, si zilele trecute a depasit 300.000. masina e din 2010, a schimbat la ea: -ulei filtre, discuri, placute, distributie , un brat (degeaba, cei de la reprezentanta i-au spus ca are o bataie din cauza pivotului, era de fapt de la bieleta antiruliu).
eu dupa ce am achizitionat masina a trebuit sa ii schimb din prima arcurile, s-au rupt ambele la o luna dupa ce am cumparat-o (164.000). ideea e ca vor fi de schimbat piese la ele, si km multi nu ar trebui sa te sperie, ci in ce stare se afla masina.


--------------------
Renault Laguna 3 2011, hatchback , 1.5 dci, climat rece - Nr de neamt
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marocico
post 18 Jan 2018, 18:43
Post #934


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 12 August 15




”cu ocazia verificarii(la reprezentanta Suceava) au gasit urmatoarele defecte: 44g de funingine in filtrul de particule(mi-au recomandat o regenerare fortata inainte de a face scimbul de ulei), un arc pe spate, sonda proportionala imbogatire(ce-o fi asta), bieleta antibasculare si cam atat.” ...daca ar fi numai atat ar fi bine(repet 370000km). Masina merge f. bine, arata f. bine, are niste julituri pe capota/bara fata(pretul s-a negociat si in functie de aceste defecte), mici urme de uzura scaun sofer/schimbator de viteze(...alta negociere). Desigur va trebui sa schimb: distributie(am inteles ca e pe lant si se verifica daca trebuie schimbata), transmisie(am vazut in istoric ca e schimbata cureaua de accesorii de doua ori - cel puțin), frane(tot in istoric am vazut ca s-au schimbat de cateva ori placutele si cred ca o data discurile), a fost schimbat ambreajul+volanta etc...

This post has been edited by marocico: 18 Jan 2018, 18:44


--------------------
renault laguna 3 berlina 2013 berlina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 18 Jan 2018, 18:48
Post #935


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.599
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Daca tot s-a verificat la reprezentanta ti-au spus si daca are piesele de origine....cutie/motor mai ales?


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marocico
post 18 Jan 2018, 19:08
Post #936


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 12 August 15




Rog pe posesorii de laguna 3(2010 - sau+) din zona Botosani, Suceava sau chiar Iasi, sa-mi recomande un service(sau un mecanic bun, priceput) pentru renault-ul meu. Eu sunt din Botosani si nu prea stiu sa existe un service autorizat renault in BT, deși mai am un renault laguna 1(1998, 1,6- benzina),... care nu a necesitat niciodata vreo interventie complicata. A fost si este o masina buna!

18 Jan 2018, 19:12:
QUOTE(espacern @ 18 Jan 2018, 18:48)
Daca tot s-a verificat la reprezentanta ti-au spus si daca are piesele de origine....cutie/motor mai ales?
*


Nu mi-au spus asta...ar trebui sa-i intreb? Am fost surprins ca are toate reviziile/reparatiile in reteaua renault.


This post has been edited by marocico: 18 Jan 2018, 19:12


--------------------
renault laguna 3 berlina 2013 berlina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 18 Jan 2018, 20:26
Post #937


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.599
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Daca ai fost la reprezentanta si s-a accesat istoricul trebuia sa intrebi TOT ceea ce vrei sa stii referitor la masina.....nu doar de interventiile inregistrate si controlul de "rutina".
Dar lasa ca dupa ce o platesti/cumperi mai ai timp sa descoperi si alte "necunoscute".


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pcs
post 19 Jan 2018, 12:10
Post #938


Membru autentic


Group: Members
Posts: 411
Joined: 8 November 08
From: Bethoncourt, FR




@marocico: In afara de Darex nu mai sunt reprezentante Renault in Suceava / Botosani. M-am impacat bine cu ei. La Iasi reprezentanta e chiar la intrare - zona Metro/Dedeman, pe stanga cum intri in oras venind de la Targu Frumos.


--------------------
Dacia/Renault Logan1.6/Laguna3 2.0dci/Clio4 0.9/Megane4 1,33 05 Ambition/08 Privilege/15 Intense/19 Intense GT - GQ286YT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BigDaddyAdy
post 19 Jan 2018, 14:15
Post #939


Membru autentic


Group: Members
Posts: 345
Joined: 1 August 11
From: Bucuresti




QUOTE
a trebuit sa ii schimb din prima arcurile, s-au rupt ambele la o luna dupa ce am cumparat-o (164.000)


Si eu am descoperit la 145.000 un arc rupt pe fata. Saptamana viitoare le schimb, printre altele, pe amandoua.

Si daca tot am o lista maricica de piese de schimbat, va dau aici cateva repere:
Arcuri fata - 606 lei /bucata
Bascule fata - 422 lei /bucata
Flansa amortizor - 268 lei /roata (atentie! Flansa vine din 2 bucati, rulment +flansa. La renault se pot comanda cele doua piese separat si costa 268 lei sau kit flansa, care contine aceleasi piese, la 350 lei)
Bielete antiruliu(bara stabilizatoare) - 187 lei /bucata
Bucse bara stabilizatoare(centrale) - 83 lei /bucata
Bielete directie spate(doar la 4control) - 351 lei /bucata

Toate preturile sunt fara tva si mi-au fost comunicate astazi de Serus.

Toate piesele de mai sus sunt consumabile, iar din experienta proprie, majoritatea trebuirsc schimbate cand cumperi o masina la mana a doua.
Asadar, am de bagat acum 6000lei in consumabile.
Este adevarat ca in afara de arcuri si de bieletele spate, piesele "mai merg". Depinde cum iti intretii masina.
Dar daca esti mai "picky", ca mine, si vrei sa iti tii masina in parametrii optimi, trebuie sa te gandesti ca la pretul de achizitie al masinii mai adaugi vreo 1000eur pentru consumabile.

This post has been edited by BigDaddyAdy: 19 Jan 2018, 14:16


--------------------
Renault Laguna III Coupe GT 205TCe 2009 - B 666 BIG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marocico
post 19 Jan 2018, 16:00
Post #940


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 12 August 15




Va mai spun dupa data de 23.01 cand am programarea la service. Poate mai gasesc si alte defecte... cine stie!Stiu ca la reprezentanta este scump dar nu cred ca toate interventiile la o masina trebuie facute la reprezentanta. Am sa ma mai uit pe istoric sa mai vad ce sa mai schimbat. Sper s-o iau pana la urma ca imi place tare mult masina.


--------------------
renault laguna 3 berlina 2013 berlina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 19 Jan 2018, 17:22
Post #941


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Și a mea a avut un arc rupt pe față când am luat-o, la 145.000 km, și le-am schimbat pe amândouă. De alte consumabile nu a fost cazul până acum, cu excepția kitului de accesorii (la 160.000 km), lichidelor, filtrelor și plăcuțelor, desigur. Urmează discurile de frână și, probabil, un tampon motor.

Legat de treaba cu reprezentanța, la a mea inclusiv anvelopele au fost luate de la Renault, deci nu mă miră deloc că străinii nu se duc în altă parte, mai ales dacă mașina e în garanție. Iar eu am avut noroc să nimeresc un francez tare grijuliu, mi-a dat toate facturile, inclusiv cea de achiziție wink.gif.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BigDaddyAdy
post 20 Jan 2018, 22:32
Post #942


Membru autentic


Group: Members
Posts: 345
Joined: 1 August 11
From: Bucuresti




Si eu am un tampon rupt la motor. Cel de sus. 300 lei fara tva.


--------------------
Renault Laguna III Coupe GT 205TCe 2009 - B 666 BIG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 20 Jan 2018, 22:38
Post #943


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




La a mea sunt toate intregi, dar vibreaza usor volanul la rece in D. Ori e de la tamponul hidroelastic, ori asa fac tractoarele.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marocico
post 21 Jan 2018, 15:55
Post #944


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 12 August 15




Am mai deviat un pic de la subiect...dar ca să menținem(subiectul)... discuția(Achiziționare Laguna III), vă spun ce am mai aflat in legătură cu mașina pe care vreau eu sa o cumpăr(Laguna 3, 2013, 2,0 DCI/130CP, 370000km-istoric in rețeaua Renault Franța, 5200Euro):
Trebuie să-i schimb:
- disrtibuție(lanț+role aferente) =1200 lei(cu tot cu manopera și garanție la reprezentanță),
sau cca 620 lei( piesele AM) +manopera =cca 780 lei(cu garanție la service autorizat);
- ulei+filtru = 675lei(cu manopera și garanție Renault- incluse), sau cca 300 lei AM(cu tot cu manoperă si garanție la service autorizat);
- filtre: aer, polen, combustibil+ manopera=590lei(la reprezentanță) sau 380 lei la service autorizat;
- kit accesorii = cca 1000 lei(la reprezentanță -cu manopera și garanție incluse), sau cca 600 lei la service autorizat;
- fulie arbore cotit =1402(OE) sau 950(OEM sau AM...nu mai stiu...), sau cca 700 lei(AM cu tot cu manopera și garanție la service autorizat);
- bieleta antibasculare(față- dreapta sus) = 355 lei(OE) sau 240 lei(AM cu garanție la reprezentanță + 80 manopera);
- două arcuri pe spate(sau 1 arc original = 720 lei) = 300 lei( AM la reprezentanță - cu manopera și garanție- incluse);
- regenerare filtru de particule(forțată...nu știu cum se cheamă) = 150 lei:
- sonda proporțională de îmbobățire(947 lei pe original - lambda... probabil) sau = 600 lei(AM- cu garanție la reprezentanță);

Cam astea vor fi cheltuielile pe viitor. Am mai multe variante de a-i face toate schimburile/intervențiile(între 850 - 1500E). În rest nu văd probleme(deocamdată). Merge și arată foarte bine.

@BigDaddyAdy: Mie cand mi-au recomandat sa schimb arcul pe spate(stanga) mi-au zis așa(reprezentanta Suceava): - schimb doar arcul cu pricina-720 lei(original) sau doua arcuri pe spate(AM-acceptat de reprezentanta cu garantie)- 2 X 138lei. Am gasit la: https://www.autopieseonline24.ro/kyb/825730 uita-te si tu la: https://www.autopieseonline24.ro/kyb/834283 , știu ca sunt bune...???


--------------------
renault laguna 3 berlina 2013 berlina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BigDaddyAdy
post 22 Jan 2018, 19:20
Post #945


Membru autentic


Group: Members
Posts: 345
Joined: 1 August 11
From: Bucuresti




QUOTE
Am mai multe variante de a-i face toate schimburile/intervențiile(între 850 - 1500E).


Cred ca orice laguna 3 iti vei lua SH, va trebui sa bagi banii astia in primul an.
Nu cred ca cineva face toate reparatiile la o masina inainte de a o vinde. Iar, parerea mea, ca dupa 4-5 ani orice masina incepe sa consume bani.
Dar, eu personal, nu cred ca este o suma mare.

QUOTE
doua arcuri pe spate(AM-acceptat de reprezentanta cu garantie)- 2 X 138lei.


Asta cu acceptat de reprezentanta....sigur ca o sa iti garanteze ca nu se rupe, dar parametrii lui sau confortul...?

Eu personal m-am ghidat la fiecare masina sh pe care am achiziționat-o pe prima impresie.
Daca tie ti-a placut masina asta atat de mult incat sa o cumperi, atunci ai putea sa faci urmatoarele:

Distributie - eu as opta pentru reprezentanta
Ulei + filtru - la reprezentanta iti pune acelasi ulei pe care il gasesti si in hypermarket, dar cu adaosul de rigoare, iar filtru gasesti mann ieftin si bun
Filtre aer, polen, combustibil gasesti tot AM foarte bune
Kit accesorii - nu stiu ce contine si de ce costa atat. Cred ca mai mult de curea nu ar trebui sa schimbi si altceva. Iar o curea nu are cum sa te coste banii aia chiar cu manopera. Rola intinzatoare si fuliile se pot verifica.
Fulie arbore cotit-nu stiu cum e la diesel si de ce ar trebui schimbata
Bieleta antibasculare-banuiesc ca este de la motor si, daca nu te deranjează prea tare, o poti schimba si mai tarziu. Dupa parerea mea, nu este critica.
Arcuri pe spate - eu as lua de origine, dar este strict parerea mea.
Regenerare filtru de particule - daca ai drum prin Bucuresti, pot face eu o incercare(gratis)
Sonda de imbogatire - nu stiu exact ce este, dar banuiesc; eu as merge de asemeni pe original.

L. E. : laguna 3 a fost o masina bine facuta. In general are foarte puține probleme. Acei km nu trebuie sa te sperie foarte tare.

This post has been edited by mars: 24 Jan 2018, 11:31


--------------------
Renault Laguna III Coupe GT 205TCe 2009 - B 666 BIG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marocico
post 24 Jan 2018, 12:00
Post #946


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 12 August 15




QUOTE(BigDaddyAdy @ 22 Jan 2018, 19:20)
Cred ca orice laguna 3 iti vei lua SH, va trebui sa bagi banii astia in primul an.
Nu cred ca cineva face toate reparatiile la o masina inainte de a o vinde. Iar, parerea mea, ca dupa 4-5 ani orice masina incepe sa consume bani.
Dar, eu personal, nu cred ca este o suma mare.
Asta cu acceptat de reprezentanta....sigur ca o sa iti garanteze ca nu se rupe, dar parametrii lui sau confortul...?

Eu personal m-am ghidat la fiecare masina sh pe care am achiziționat-o pe prima impresie.
Daca tie ti-a placut masina asta atat de mult incat sa o cumperi, atunci ai putea sa faci urmatoarele:

Distributie - eu as opta pentru reprezentanta
Ulei + filtru - la reprezentanta iti pune acelasi ulei pe care il gasesti si in hypermarket, dar cu adaosul de rigoare, iar filtru gasesti mann ieftin si bun
Filtre aer, polen, combustibil gasesti tot AM foarte bune
Kit accesorii - nu stiu ce contine si de ce costa atat. Cred ca mai mult de curea nu ar trebui sa schimbi si altceva. Iar o curea nu are cum sa te coste banii aia chiar cu manopera. Rola intinzatoare si fuliile se pot verifica.
Fulie arbore cotit-nu stiu cum e la diesel si de ce ar trebui schimbata
Bieleta antibasculare-banuiesc ca este de la motor si, daca nu te deranjează prea tare, o poti schimba si mai tarziu. Dupa parerea mea, nu este critica.
Arcuri pe spate - eu as lua de origine, dar este strict parerea mea.
Regenerare filtru de particule - daca ai drum prin Bucuresti, pot face eu o incercare(gratis)
Sonda de imbogatire - nu stiu exact ce este, dar banuiesc; eu as merge de asemeni pe original.

L. E. : laguna 3 a fost o masina bine facuta. In general are foarte puține probleme. Acei km nu trebuie sa te sperie foarte tare.
*



Mulțumesc pentru sfaturi!
Am fost azi la reprezentanță:
- schimbat ulei + filtru(7,4 litri de ulei - ??? –atât intră???);
- mi-au făcut regenerare la FAP(au mai rămas vreo 6g de funingine in FAP - din vreo 44 – 46... nu mai știu);
- schimbat sonda lamda 1;
- am întrebat de schimbul de distribuție și mi-au zis că nu e cazul încă(se aude bine);
- am întrebat de schimb de ulei la cutie(manuală) și au zis că nu e urgență;
Mai rămân de schimbat: filtru de motorina+aer+habitaclu, arcuri pe spate, bieleta antibasculare(față – dreapta –sus), fulie arbore cotit(cred ca o sa schimb și cureaua +role) și...mi-au găsit joc(mediu) la caseta de direcție(asta... mă doare)


--------------------
renault laguna 3 berlina 2013 berlina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BigDaddyAdy
post 24 Jan 2018, 12:35
Post #947


Membru autentic


Group: Members
Posts: 345
Joined: 1 August 11
From: Bucuresti




Filtrele de aer si habitaclu, parerea mea, poti sa ti le schimbi singur. Sunt relativ usor de schimbat daca ai cateva surubelnite si sunt destul de usor de gasit si nu prea scumpe.

Din ce stiu eu, la cutiile manuale schimbul de ulei nu se face in mod normal. Numai in cazul in care se intervine la cutie.

Jocul mediu in cutie depinde foarte mult de ce inseamna acel "mediu". Eu am avut la laguna 2 joc mare in caseta de directie si am mers asa vreo 2 ani, adica destul de mult. Se poate reconditiona caseta de directie si nu costa atat de mult. Oricum una noua este destul de scumpa, iar pentru drumurile din Romania, nu stiu daca merita una noua.

In orice caz, sa inteleg ca te-ai decis din moment ce ai inceput sa bagi banii in ea.
S-o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara incidente.


--------------------
Renault Laguna III Coupe GT 205TCe 2009 - B 666 BIG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marocico
post 25 Jan 2018, 23:32
Post #948


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 12 August 15




QUOTE(BigDaddyAdy @ 24 Jan 2018, 12:35)
In orice caz, sa inteleg ca te-ai decis din moment ce ai inceput sa bagi banii in ea.
S-o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara incidente.
*



Da, am cumpărat-o.
Mulțumesc pentru sfaturi și urări!

This post has been edited by marocico: 26 Jan 2018, 17:18


--------------------
renault laguna 3 berlina 2013 berlina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
formotion
post 3 Feb 2018, 21:07
Post #949


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 23 October 11
From: bucuresti-militari




Salut
Unde pot gasii ce tip motor am ,m9r...,m9r...,scrie pe undeva pe la motor sau cum imi dau seama?
Laguna 2011 2.0 96kw.cred ca am si filtru de particule nu?Daca va scriu si un vin imi poate da cnv mai multe detalii.

Multumesc

This post has been edited by formotion: 3 Feb 2018, 21:09


--------------------
Renault Laguna 2011 2.0dci 131cp fap
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 3 Feb 2018, 21:22
Post #950


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Ia baga un VIN, sa vedem.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BigDaddyAdy
post 3 Feb 2018, 21:28
Post #951


Membru autentic


Group: Members
Posts: 345
Joined: 1 August 11
From: Bucuresti




Cred ca scrie si in talon


--------------------
Renault Laguna III Coupe GT 205TCe 2009 - B 666 BIG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 3 Feb 2018, 21:32
Post #952


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Nu scrie. La a mea nici in carte nu e dat indicativul complet al motorului, scrie doar M9R.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
formotion
post 3 Feb 2018, 22:43
Post #953


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 23 October 11
From: bucuresti-militari




VFIKT3S0646216263
Sorry de intarziere


--------------------
Renault Laguna 2011 2.0dci 131cp fap
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 3 Feb 2018, 22:52
Post #954


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.599
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Motor M9R 814....de 130 cu FAP.

This post has been edited by espacern: 3 Feb 2018, 22:54


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
formotion
post 3 Feb 2018, 22:55
Post #955


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 23 October 11
From: bucuresti-militari




Iti multumesc
Seara buna


--------------------
Renault Laguna 2011 2.0dci 131cp fap
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 4 Feb 2018, 00:05
Post #956


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Ia vezi aici. Numarul de inmatriculare de afara e bun wink.gif?


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
formotion
post 4 Feb 2018, 00:54
Post #957


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 23 October 11
From: bucuresti-militari




Nr este corect.Eu am inmatriculato pe romania din mai 2017.Vroiam cod motor ca sa schimb diverse.Sa ma mai documentez.
Multumesc


--------------------
Renault Laguna 2011 2.0dci 131cp fap
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marius Ionut
post 14 Feb 2018, 20:58
Post #958


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 5 February 18




Salutare. Sunt nou pe acest grup, asa ca nu am stiut unde sa postez. Momentan sunt posesor de logan dci de care sunt foarte mumtumit si care va ramane in familie, dar sunt in cautarea unei laguna 3 de preferat ar fi 2.0dci si as vrea cateva pareri si mai ales daca e cineva cu suflet mare din bucuresti care sa ma dea o tura cu respectiva sa.mi fac o parere mai in detaliu.


--------------------
Renault Laguna III 2014 2.0dci 96kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
coco80
post 25 Feb 2018, 16:18
Post #959


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 17 January 18




Salutari,sunt nou posesor de laguna 3 va rog daca puteti sa ma ajutati cu detalii in privinta tipului de motor pt ca nu mi reiese niciunde VIN;VF1BT32G647441430. Multumesc!


--------------------
renault laguna3 2012initialeparis 2.0dci150 - cs80lcd
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 25 Feb 2018, 16:34
Post #960


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04






--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
50 Pages « < 30 31 32 33 34 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 13:32
Dacia