Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Scoatere aeroterma symbol 1.5 dci 2006

Ioan Suciu
post 27 Sep 2017, 14:02
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 3 January 17




Buna ziua. Poate cineva sa imi dea indicatii despre cum as putea sa scot aeroterma pentru a o schimba pe un renault symbol 1.5 dci din 2006? La ce sa fiu atent, pe unde sunt suruburi etc. Orice informatie ma ajuta! Va multumesc.

ps: daca din experienta considerati prea dificila operatia si ar fi indicat sa fie efectuata de un mecanic puteti impartasi si acest lucru cu mine. Precizez ca am putina experienta de lucrat pe masina.

ps2: Problema este ca nu merge deloc pe absolut nicio treapta. Singurul lucru care il face este sa scoata un mic zgomot(ca si cum ar comuta ceva) cand schimb de pe 3 pe 4 si inapoi. Am citit tot ce se putea citi pe forum si nu am gasit rezolvare.


--------------------
Renault Talisman 2019 - IF29AWE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 27 Sep 2017, 17:28
Post #2


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.600
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Trebuia sa postezi acolo unde ai citit....nu sa deschizi topic nou pentru aceeasi problema.
Ai verificat comutatorul de actionare trepte/rezistenta termica/cablajul motorasului....pentru inceput?
Sau esti convins 100% ca este aeroterma defecta?
Aici se inchide...dar putem discuta pe unul din topicele deja deschise cu acelasi subiect.


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 17:09
Dacia