Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Dilema, Ce fac cu vechea mea Dacia 1310?

sobolan
post 26 Sep 2018, 22:47
Post #61


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




QUOTE(ViorelX @ 24 Sep 2018, 17:05)
Da, daca raman in plus dupa vanzarea masinii.
*



ar merita salvata,eu zic sa te apuci tu de ea sau daca nu cauta-i un garaj si mai tine-o cativa ani,cel putin undeva sa fie ferita de intemperii,banuiesc ca nu stai in banii astia,adica cu sau fara 2000 ron e cam tot aia.....atunci o sa stii clar daca te apuci de ea sau daca o vinzi(caz in care va valora mai mult),eu am avut una identica si stiu cam ce munca a implicat si ce bani a supt dar dupa mintea mea acum si in starea ei eu nu as da banii astia pe ea....asta e parerea mea,no offence !


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ViorelX
post 27 Sep 2018, 09:31
Post #62


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 19 March 10
From: Brasov




Sigur ca n-o sa castig mare lucru din vanzarea masinii, poate nici 2000 lei cat cer, dar efectiv n-am unde s-o pastrez. As avea un garaj neterminat undeva departe, dar tocmai am fost acolo zilele trecute si am constatat ca acel garaj a devenit inutilizabil.
Nu-mi fac nici iluzii ca o sa ma imbogatesc peste mai multi ani daca pastrez masina.

De aia am scos-o la vanzare si am specificat clar ca e doar pt restaurare, ca altfel s-ar inghesui lumea sa mi-o ia pt tichet 'rabla'.


--------------------
Dacia 1310 1983 - BV 73 VNV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gruiarew
post 28 Sep 2018, 20:40
Post #63


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 11 December 17




Dacă vrei musai s-o dai posteaz-o pe grupul de facebook. Dar după ce o dai ieși de acolo. Că sigur o ia careva, îi dă o spoială și o vinde cu 6000.

Cu restauratul numai dacă o faci singur. Dacă stai după meșteri... stai. A mea are probleme la lonjeroane și am zis să nu fiu eu românul priceput la toate. Dar cred că până la urmă ajung de-mi iau aparat și ori iasă ceva, ori o fac covrig. Din Aprilie tot amânări.

Chiar nu ai niciunde la țară un șopron? Ale mele stau printre porumb și baloți de paie. Că ăla e singurul șopron unde mai e loc. Dar de dat nu le dau nici mort deși nu mă apropii deloc de rezultat...

This post has been edited by gruiarew: 28 Sep 2018, 20:41


--------------------
1300 1300 1974
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 29 Sep 2018, 00:05
Post #64


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




QUOTE(gruiarew @ 28 Sep 2018, 21:40)
Că sigur o ia careva, îi dă o spoială și o vinde cu 6000.

*



asta i-am dat si eu de inteles printre randuri,o putea spoi si el si apoi sa ceara mai mult,decat sa mance altu' pe spatele lui mai bine mananca el tot icon_mrgreen.gif ,treaba merge,gaste sunt,la un moment dat si eu am fost gasca dar nu-i nimic doar din greseli invatam sad.gif ,acum am planul pus in aplicare rolleyes.gif

This post has been edited by sobolan: 29 Sep 2018, 00:07


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gruiarew
post 29 Sep 2018, 06:55
Post #65


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 11 December 17




Scuze. Eu nu mă pricep la finețuri. Am intrat și eu pe grup și-s niște prețuri de te doare capul. Mai am nevoie de niște cromuri dar mă costă mai mult ca mașina.

99% dintre cei de acolo îs să rupă de un kebap. Eu unul nu aș vinde mașina. Mai ales dacă e din familie. Știu cât de greu e de obținut.

This post has been edited by gruiarew: 29 Sep 2018, 06:56


--------------------
1300 1300 1974
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BoR
post 29 Sep 2018, 15:00
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.845
Joined: 20 October 08
From: Buzau




Dacă te ajută încă o opinie, și eu te indemn să-i găsești un loc la adăpost, până când va sosi vremea s-o refaci. Deoarece pare a fi o bază bună și are valoare sentimentală, cu atâția ani petrecuți alături de ea. Mult succes!


--------------------
Dacia SuperNova/ Opel Astra Sports Tourer/ Lada 1200 Combi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ViorelX
post 29 Sep 2018, 20:30
Post #67


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 19 March 10
From: Brasov




Aveti dreptate, asa e, ar fi mai bine s-o pastrez, mi-as dori sa fie posibil, dar nu e posibil si de aia m-am decis s-o vand.

Da, am o casa ramasa de la bunici, cu un garaj mare, dar inutilizabil. Garajul a ramas nefinalizat, ferestrele nu-s inchise. Garajul e ticsit cu tone de boarfe claie peste gramada si mizerie. Am acolo si o remorca pe care voiam s-o vand ca sa eliberez spatiu pt masina. E imposibil s-o scot de acolo, ca e blocata in gunoaie. Si poarta garajului e blocata. In fata portii sunt mormane de deseuri printre care s-a dezvoltat multa vegetatie. Imi faceam iluzii ca vin intr-o sambata, curat totul si refac accesul in garaj. E imposibil! Pe de alta parte, aceste obstacole ii impiedica pe hoti sa intre in garaj.
Pana sa restaurez masina mai trebuie inca mult mai multi bani ca sa restaurez garajul si casa.

Asa ca de aia vand masina. N-am incotro, ca daca o mai tin in parcare se degradeaza si mai rau, de n-o mai pot restaura nici eu, nici altul.

M-am inscris pe cateva cluburi Dacia de pe facebook:
Dacia 1300 Club
Bazar Dacia
Donatii si vanzari piese dacia 1100-1300-1310-1410
Fan Club Dacia 1300, 1310

Am pus si acolo masina la vanzare. Deocamdata m-am ales doar cu cateva 'like'-uri. Tot olx-ul e baza. Zilnic se intereseaza de masina cineva de pe olx. Eu discut cu omul sa vad cat e de serios si motivat sa restaureze si sa pastreze masina. N-o dau decat celui care-mi inspira cea mai mare incredere.


--------------------
Dacia 1310 1983 - BV 73 VNV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ViorelX
post 3 Oct 2018, 17:28
Post #68


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 19 March 10
From: Brasov




S-ar putea sa nu reusesc sa vand masina. Mi se pare ca restauratorii, decat sa dea 2000 lei pe o masina care circula si are ITP valabil inca 6 luni, mai degraba cauta harburi la REMAT. Si e prea mic interesul pt Dacii ca a mea din 1983, cu toate ca ar trebui si astea sa aiba mare valoare istorica. Mie, personal mai mult imi place modelul asta de Dacie, decat cele anterioare.

Intre timp am procurat si o pereche de praguri noi si am cam toate piesele importante pt restaurare. Azi am fost la un renumit service din Brasov sa ma interesez de o estimare a costurilor restaurarii:
-doar vopsirea costa cam 2000 euro;
-usile ruginite la colturi cica nu se repara, ci se inlocuiesc;
-pt o restaurare completa trebuie sa ma gandesc la un buget de 8-10.000 euro;
-doar cu vreo 2000 euro n-am sanse sa aduc masina la starea corespunzatoare atestarii ca vehicul istoric.

Desigur, la alte firme sunt preturi mai mici, dar risc sa cheltuiesc bani degeaba si sa nu obtin atestatul de vehicul istoric.

Deci nu stiu ce sa fac. Daca nu duc masina la REMAT pana la sfarsitul anului, va trebui s-o radiez imediat dupa aceea, voi fi somat de autoritati sa eliberez locul de parcare si tot la REMAT am sa o duc, dar pe platforma.

This post has been edited by ViorelX: 3 Oct 2018, 17:40


--------------------
Dacia 1310 1983 - BV 73 VNV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 3 Oct 2018, 19:09
Post #69


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(ViorelX @ 3 Oct 2018, 18:28)
Azi am fost la un renumit service din Brasov sa ma interesez de o estimare a costurilor restaurarii:
-doar vopsirea costa cam 2000 euro;
-usile ruginite la colturi cica nu se repara, ci se inlocuiesc;
-pt o restaurare completa trebuie sa ma gandesc la un buget de 8-10.000 euro;
-doar cu vreo 2000 euro n-am sanse sa aduc masina la starea corespunzatoare atestarii ca vehicul istoric.

Desigur, la alte firme sunt preturi mai mici, dar risc sa cheltuiesc bani degeaba si sa nu obtin atestatul de vehicul istoric.

Deci nu stiu ce sa fac.

Mda, inteleg ca ai fost la unul din primele doua pe care ti le-am recomandat (nu stiu care, e posibil sa aiba preturi oarecum asemanatoare fiind aproape unul de altul, dar pt. confirmare n-ar strica sa treci si pe la celalalt). La al 3-lea in mod sigur vei iesi mai ieftin, si nu vei avea (cum n-am avut nici eu) probleme in a obtine atestatul, asa ca mergi si pana acolo.

In final, depinde doar de tine daca o tii sau nu. Evident ca banii investiti in ea n-o sa-i scoti niciodata, la o eventuala vanzare.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex1300BV
post 4 Oct 2018, 17:19
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 669
Joined: 20 November 08




@Viorel: Daca iti e de folos: stiu in Fagaras 2 vopsitor la care am fost sa vorbesc: mi-au cerut 1000euro (dar faceau munca de calitate)
(nu am fost la ei). si mi s-au propus tarifele asta in 2014.
Mai stiu si un tinichigiu care mai poate sa peticeasca una alta, un prag, o rama de far, suport de cric...


--------------------
Dacia 1410 1991 1397 cmc TLX Break - xxxxxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 4 Oct 2018, 20:15
Post #71


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




QUOTE(ViorelX @ 3 Oct 2018, 18:28)
S-ar putea sa nu reusesc sa vand masina. Mi se pare ca restauratorii, decat sa dea 2000 lei pe o masina care circula si are ITP valabil inca 6 luni, mai degraba cauta harburi la REMAT.
*



asta e doar impresia care vor sa ti-o lase unii ca sa scazi la pret,in locul tau ori o duceam la remat si-o taiau baietii ori tineam la pret ! nu lasa pe fraieri sa haleasca din farfuria ta,asculta-ma !

Stii dacia mea,aia verde ? a ajuns la constanta la pretul de 3500E pentru ca s-a rugat de mine cineva ca o ia s-o pastreze etc si a plecat de la mine cu 5000lei(un fleac) ...partea asta cu 3500E o stiu mai multi de aici de pe forum,nu fabulez nimic si e in aceeasi stare in care era cand am dat-o,nu s-a investit in ea ca nu prea era la ce sa se mai investeasca,asculta-ma ca is patit !!!
"Norocul" daciei mele e ca am gasit voucher la un pret de kkt ca asta urma sa fac,desi era impecabila cum nu-s multe dacii pe aici orice s-ar zice...
Mai gandeste-te.....o prelata nu costa mult,e 150ron de aia misto,groasa,duci masina la tara,tragi prelata pe ea si iti zic eu ca daca esti baiat destept o faci boboc cu doar 5000lei....

This post has been edited by sobolan: 4 Oct 2018, 20:16


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ViorelX
post 4 Oct 2018, 20:56
Post #72


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 19 March 10
From: Brasov




La Maxi Paint am fost ieri, fiind cel mai aproape. O sa trec si pe la celelalte cand o sa am timp. Nu mi-ar fi peste mana nici la Fagaras. Dar daca 1000 euro e doar vopsirea, cine stie cat ar putea fi tinichigeria.

Insa la ce probleme am eu, cred ca s-ar putea rezolva si fara tinichigerie. Usile au doar niste colturi ruginite. Chiar daca s-au strapuns, curat bine rugina si repar cu fibra de sticla si rasina epoxidica. Doar nu-s piese de rezistenta.
Ba poate chiar si pragurile s-ar putea repara astfel. Doar cel drept are o gaura. Atata lucru as putea face, daca as avea timp si spatiu.
Conteaza la atestare daca ai facut reparatii in felul asta?

In 2015 mi-am reparat masina intr-un fost service dezafectat. Atunci aveam timp si am lucrat vreo 2 sapt. Am platit o suma modica pt inchirierea spatiului si tot putin am platit unui mester pt reparatii la frane si schimbarea setului motor. Eu am facut tot ce am putut, iar mesterul a facut doar ceea ce n-am putut face eu.
Mai veneau acolo saraci sa-si repare aproape singuri masina, cu un minim de ajutor din partea unor mesteri care lucrau la numeroasele service-uri autorizate din vecinatate.
Era pe acolo si un mester care zicea ca mi-ar putea vopsi masina cu 1000 lei, in conditiile in care as participa si eu activ la proces. Dar n-a mai fost sa fie. Eu n-am mai avut timp, iar omul a murit.


--------------------
Dacia 1310 1983 - BV 73 VNV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 4 Oct 2018, 21:02
Post #73


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




QUOTE(ViorelX @ 4 Oct 2018, 21:56)
L, curat bine rugina si repar cu fibra de sticla si rasina epoxidica.
*



asa nu....


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ViorelX
post 4 Oct 2018, 21:16
Post #74


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 19 March 10
From: Brasov




QUOTE(sobolan @ 4 Oct 2018, 21:15)
Mai gandeste-te.....o prelata nu costa mult,e 150ron de aia misto,groasa,duci masina la tara,tragi prelata pe ea si iti zic eu ca daca esti baiat destept o faci boboc cu doar 5000lei....
*



Am prelata, dar n-am folosit-o niciodata, de teama, ca dimpotriva, ar dauna mai mult in loc sa protejeze.
Pana la urma ma intereseaza s-o pot restaura cu cel mai mic pret care sa faca posibila atestarea.

Nu mi-ar fi ciuda sa faca altul o afacere cu masina mea, fiindca nu-mi imaginez ca mi-o ia cu 2000 lei si mi-o vinde cu 2000 euro fara sa munceasca nimic la ea. Totusi, nu se compara cu Dacia ta verde.
Pe mine ma intereseaza sa ajunga in final in posesia cuiva care o pastreaza in cea mai buna stare.

This post has been edited by ViorelX: 4 Oct 2018, 21:20


--------------------
Dacia 1310 1983 - BV 73 VNV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 4 Oct 2018, 21:45
Post #75


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




QUOTE(ViorelX @ 4 Oct 2018, 22:16)
Am prelata, dar n-am folosit-o niciodata, de teama, ca dimpotriva, ar dauna mai mult in loc sa protejeze.

nu dauneaza decat iarna daca e sparta si intra apa pe sub ea si vrei sa o dezvelesti...

Pana la urma ma intereseaza s-o pot restaura cu cel mai mic pret care sa faca posibila atestarea.

n-o sa te bucuri mult de ea asa,o s-o umfle iar rugina dupa prima iarna...

Nu mi-ar fi ciuda sa faca altul o afacere cu masina mea, fiindca nu-mi imaginez ca mi-o ia cu 2000 lei si mi-o vinde cu 2000 euro fara sa munceasca nimic la ea.

atunci da-o cu 2000 fix sau daca nu da-o la tocat ca sa nu fac nimeni falca grasa de pe urma ei....daca o vinzi intreaga "e mult cat ceri" iar daca o vinzi pe piese oamenii vor pomana....ia cauta tu piese mai ok pentru ea sa vezi ce preturi se cer.....
cum e ? dry.gif

*



chiar ieri am dat un interior de 1300 pe visiniu (scaune+banchete + fete usi)...ai fi surprins daca ti-as spune ca am luat 100E rapid si inca am cerut putin.....asta-i viata....inca mai am si mai strang ce vad de oltcit/dacia 1300,unele piese sunt bani rapizi....

This post has been edited by sobolan: 4 Oct 2018, 21:49


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ViorelX
post 4 Oct 2018, 22:10
Post #76


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 19 March 10
From: Brasov




Vad care e situatia pieselor si e si asta un motiv sa fiu in dilema: daca pastrez masina va fi tot mai greu s-o intretin, ca tot mai greu si mai scump voi gasi piese. Acum mi se pare f convenabil sa ai un Opel sau VW vechi de 15 ani. Il iei ieftin si mult mai usor si mai ieftin gasesti piese.


--------------------
Dacia 1310 1983 - BV 73 VNV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 4 Oct 2018, 23:10
Post #77


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




un pivot de vw bunisor e 30 de lei,ai doar doi.....un pivot bun de dacie e 45-50 de lei,ai patru....asta e,masina de epoca smile.gif


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gruiarew
post 5 Oct 2018, 15:31
Post #78


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 11 December 17




Dacă ai răbdare până-mi fac eu rabla îți recomand eu un meșter. Dar să văd prima dată ce iese la mine. Că omul e leneșul dracului.

Faza cu cumpăratul ieftin, eu unul nu aș da mai mult de 1500 pe o Dacie. Că nu știi ce belele îs pe sub. Mulți le dau o mânjeală și le vând ca "ținute în garaj". Prea mulți care vor să rupă de o chiflă. Dacă ti-o ia cu 1500 lei si o da cu 2500 el s-a scos. Are ce mânca o vreme.

Asta cu restauratorii e poveste de adormit copiii. M-am apucat eu să curăț și să fac, au trecut deja 30 zile și încă îs la faza de desfăcut și curățat. Bat aproape în fiecare week-end 400km dus întors ca să frec table ruginite în speranța ca o să am și eu rabla funcțională cândva. Că am dus-o la sat la ai mei, nu pot s-o țin în fața blocului.

Du-o undeva la țară dacă nu ai chef și timp să te apuci acum de ea. Imposibil să nu ai pe cineva cu un șopron sau o șură.

Vezi că pragul la Dacie cam e piesă de rezistență.


--------------------
1300 1300 1974
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victor3001
post 5 Oct 2018, 20:19
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 324
Joined: 4 February 15
From: Medias, Sibiu




@ViorelX Pt MaxiPaint e un pret normal. Adica il stiu personal pe Mihai si stiu ce iese de acolo. Scurt, iese masina demna de concursuri de eleganta. Daca o iei asa, parca nu mai e asa mult, nu?... dar nu cred ca ai asa pretentii, deci si ceva mai low-cost e ok. Daca chiar vrei sa o dai, da-o cuiva care iti inspira incedere ca si eu sunt de parere ca mai bine ii dau eu foc decat sa o ia cineva si dupa sa se laude ca ce afacere a facut si cum m-a fraierit. Nu mersi...


--------------------
Dacia 1300 1975/ 1976 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 6 Oct 2018, 09:06
Post #80


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.061
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(Victor3001 @ 5 Oct 2018, 21:19)
Pt MaxiPaint e un pret normal. Adica il stiu personal pe Mihai si stiu ce iese de acolo. Scurt, iese masina demna de concursuri de eleganta.

Se pot spune multe pe tema asta.
Cand m-am dus la ei acu' vreo 5 ani (Mihai, la vremea aia nici nu era pe-acolo, nici nu stia ce-i aia dacie) in cautare de service care sa-mi faca "Diamantina", mi-a zis Budac (patronul) ceva de genul:
-"A, nu merita, e dacie... vezi porsche-le ala? Proprietarul baga 8000 de euro doar in sistemul audio, si masina sta de o saptamana, nu i-am facut inca nimic. Cat pot sa-ti cer tie, ca sa merite?!"
- "Omule, tu spune-mi un pret, si decid eu daca merita sau nu..."
N-a vrut sa-mi zica nici un pret, a dat-o cotita. Si masina mea era in stare mult mai buna ca a ta. In final am gasit altii (i-am zis initiatorului) si-am facut-o convenabil pt. toate partile.
In privinta lui Mihai, ce sa zic: el "restaureaza" masini, dar la dacia pe care-a dat-o la tombola (concursul cu revista) a inlocuit (nu discut daca motivat sau nu) mai multe elemente, inclusiv o usa. Daca asta se numeste restaurare... s-avem pardon. Din nou, nu discut (pt. ca nu cunosc) de calitatea lucrarilor facute de ei, si nici de preturi, date de cerere si oferta, pe principiul "nu-i prost cine cere". wink.gif


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 6 Oct 2018, 21:39
Post #81


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




Discutiile pe tema aste se pot prelungi la infinit atat timp cat exista service-uri...eu personal stiu doi oameni buni in tinichigerie(cu lucrari complexe la activ vazute de mine) care lucreaza acasa in particular si practica preturi decente,omenesti,accesibile si ambii lucreaza la masini scumpe dar pe plan secundar lucreaza si la dacii,orice masina....
Trebuie cautat,nimeni nu zice sa te duci unde gasesti prima data,mie daca imi cadea masina aia pe mana era gata pana in iarna(vorbim de tablarie si vopsitorie) si mergeam cu ea dar nu ma mai tenteaza de multa vreme dacia ca masina,preferam un oltcit mai degraba desi ala e alt drac incaltat.


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian Frigo
post 6 Oct 2018, 23:36
Post #82


Membru cu o tigaie de dacie


Group: Members
Posts: 2.031
Joined: 4 February 15
From: Undeva,pe dreapta




Ionut,ce sport ti-ai luat? biggrin.gif


--------------------
Dacia 1300/ 1310/1410 GTL/CL/Lj/Renault /1972/1986/1997/2000 și ceva... - XX-00-UAP/ACR
Mașina este ca femeia,dacă nu o întreții....TE LASĂ!
Daciot convins!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 7 Oct 2018, 07:30
Post #83


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




una pe care nici n-am cautat-o,am dat de ea fara sa vreau si culmea e ca e intr-o stare foarte buna,am scapat-o de remat si p-asta biggrin.gif


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian Frigo
post 10 Oct 2018, 14:04
Post #84


Membru cu o tigaie de dacie


Group: Members
Posts: 2.031
Joined: 4 February 15
From: Undeva,pe dreapta




Te-ai scos la ce scoruri au astea acum! laugh.gif


--------------------
Dacia 1300/ 1310/1410 GTL/CL/Lj/Renault /1972/1986/1997/2000 și ceva... - XX-00-UAP/ACR
Mașina este ca femeia,dacă nu o întreții....TE LASĂ!
Daciot convins!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 10 Oct 2018, 19:37
Post #85


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




pai de aia am si arestat-o,mai recuperez din pierderi ca de la aia verde am ramas pe minus cam mult,masina e strong la tabla si la motor dar si pretul va fi la fel,mai am mici "retusari" de facut si o scot la targ...oricum ,poluam topicul omului,n-are rost.....


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex1300BV
post 11 Oct 2018, 09:30
Post #86


Membru autentic


Group: Members
Posts: 669
Joined: 20 November 08




pune si tu 2 poze cu sportul, sa vedem si noi icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia 1410 1991 1397 cmc TLX Break - xxxxxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 11 Oct 2018, 20:20
Post #87


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




Nu prea e nimic de vazut,e o dacie sport crem,usa lunga ,fara jurnal de bord,fara cunoscatori,fara mistocareli,am luat-o ca s-o vand pentru ca inafara de nostalgie nu ma leaga nimic de daciile 1310,e mai mult decat o baza buna de plecare pentru ca n-ai de unde sa pleci la ea fiind impecabila la tabla si motor,is doar mici detalii de refacut si cam atat,hai sa inchidem aici discutia legata de ea,va multumesc mult de intelegere !

This post has been edited by sobolan: 11 Oct 2018, 20:21


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian Frigo
post 12 Oct 2018, 22:43
Post #88


Membru cu o tigaie de dacie


Group: Members
Posts: 2.031
Joined: 4 February 15
From: Undeva,pe dreapta




Eh,daca nu vrei sa dai din casa asta e...macar mai clateam ochii,prea alearga tufisurile de ciulini pline de praf p'acilea... unsure.gif


--------------------
Dacia 1300/ 1310/1410 GTL/CL/Lj/Renault /1972/1986/1997/2000 și ceva... - XX-00-UAP/ACR
Mașina este ca femeia,dacă nu o întreții....TE LASĂ!
Daciot convins!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ViorelX
post 29 Oct 2018, 22:02
Post #89


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 19 March 10
From: Brasov




In fine, am gasit un nou proprietar pt Dacia mea. Pare om de incredere si sper sa reuseasca s-o restaureze si s-o atesteze ca vehicul istoric. Omul e din zona si imi promite ca-mi va da ocazia sa mai vad masina.
4 saptamani a durat pana am reusit s-o vand, timp in care ma razgandeam de nenumarate ori. Si totusi, asta a fost cea mai buna solutie, ca daca mai ramanea la mine se degrada in continuare in fata blocului, fiindca n-am sanse sa am garaj prea curand.
In locul Daciei am acum un Opel Zafira 1.6 din 2001:
Opel_Zafira.JPG ( Size: 600.04k ) Number of downloads: 128


Sunt f incantat, merge f bine: porneste usor, nu scoate fum, e f silentioasa, consuma ceva mai putin decat Dacia,...

Dar inca imi pare rau dupa Dacia!

This post has been edited by ViorelX: 29 Oct 2018, 22:03


--------------------
Dacia 1310 1983 - BV 73 VNV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:22
Dacia