Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Vreau sa renunt la Vodafone

cristianxxl
post 21 Dec 2008, 11:18
Post #61


flower power


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 31 July 07
From: Otopeni




A trecut mai bine de un an de cind m-am abonat la cosmote.Am fost destul de multumit de oferta lor, mai am 10 luni pina se fac cei 2 ani obligatorii.
Am primit o oferta de la digi mobil cu abonament de 2 eur/luna , nelimitat in reteaua mobila si fixa digi, 5 centi in cnx si dialog si 7 centi in zap si cosmote.
Singura problema in acest moment e ca imi trebuie un noka compatibil cu frecventa UMTS 2100, 3g ca sa bag simul de digi in el, am un Huawei cadou de la ei ,dar prefer un telefon nokia, am inteles ca 3120 classic merge in reteaua Digi.
PS- la rezilierea contractului cu cnx mi-au propus sa trec pe cartela (pe care mi-au trecut-o pe factura) ca sa imi pastrez numarul.Prin aprilie 2008 la 5 luni de la reziliere , m-a sunat o fatuca sa imi propuna ceva ,eram in timpul antrenamentului si i-am zis sa revina , ceea ce evident nu a mai facut!
Am dat cartela cu numarul vechi de 10 ani , la schimb unui coleg de forum ,pentru un cosmote!
Am facut o miscare buna trecit de la vomafone la cosmote, iar peste 10 luni , voi vedea ce imi ofera cosmote ,daca nu imi convine voi ramine cu digi, care in acest moment e cel mai avantajos de pe piata ca tarif lunar si minut in afara retelei!


--------------------
renault Megane 4 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 21 Dec 2008, 16:16
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Digi sta prost cu semnalul in afara orasului. Ramai in continuare pe Cosmote.

This post has been edited by Laurentziu83: 21 Dec 2008, 16:16


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristianxxl
post 22 Dec 2008, 09:12
Post #63


flower power


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 31 July 07
From: Otopeni




Am digi de un an , mi l-au dat moca, am fost cu el pe litoral si in afara de Vama am avut semnal peste tot , inclusiv pe autostrada soarelui.


--------------------
renault Megane 4 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caktuss
post 22 Dec 2008, 09:23
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.433
Joined: 7 May 05
From: Iasi




vreau sa prelungesc azi un abonament, de fapt sa-l transform in abonamentul de 8 euro la orange; are 6 ani in retea cu el, fara nici o fidelizare (adica nu s-au luat telefoane pe puncte)...
ma duc la orange shop si va spun ce a iesit dupa tiganeala (pardon, negociere icon_mrgreen.gif )... poate pica un telefon la pret special... etc; si parca am vazut pe undeva, ca pentru prelungiri, abonamentul e 7 euro in loc de 8.


--------------------
Renault Megane Sedan II 1.6 16v 05-2005 - numar cu gaura
m2 sedan expression 1.6 16v 06/2005
20 000 km (1/09/2006)
33 600 km (26/09/2007)
45 000 km (o3/01/2009)
50 000 km (03/06/2009)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 22 Dec 2008, 12:33
Post #65


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Ce bafta acum cu portabilitatea wink.gif ...
In prezent sunt extramega multumit de vomafone. Ptr. mine orange nu exista, zapp a murit iar digi e ptr. vorbit cu rudele si cu romtelecoamele... Cosmote sa nu aud. Telefonie mai naspa ca astia de la cosmote nu cred ca exista...pana si digi unde are acoperire functioneaza perfect fata de astia...

Acum cu portabilitatea e mult mai usor sa te muti de colo colo cum vrea muschii tai.


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 20:15
Dacia