Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Sfat achizite

cristi BRN
post 10 Feb 2014, 20:31
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 11 July 13




sunt oameni care au bafta, si oameni care nu au, acum depinde si in ce e domeniu din parcursul vietii lui, am prieteni cu masini scumpe gen BMW, Audi fara probleme si altii care nu mai stiu sumele de bani investite in diverse reparatii , deci totul e o loterie,. Un exemplu la mine, am un clio 2007 1,4 16v, tehnic nota 10 la 120.000 nimic schimbat decat consumabile, si un polo 2011 1,2 TDI ( ca romanu vrea tedei) schimbat furtun turbo la 15.000, mers in service pt egr de 7 ori pana la 90.000 cand mi l-au si schimbat ( ca o paranteza , in ziua respectiva erau programate la service pentru diagnoza 6 masini TDI din grupul Vag, Audi, Skoda, Porsche Panamera!!! , VW cu probleme la EGR, o Skoda avea doar 3000 km). Nu mai e valabila treaba ca numai nemtii fac masini fiabile, problema este ca totul in ziua de astazi e facut pentru consum, am cunostiinte la Continental si cerceteaza diverse piese de pe masini VAG si alea sunt programate sa pice la un numar fix de kilometrii, totul pentru a fi schimbate, pentru "consum"... asa fiecare poate arunca cu noroi in orice marca de masini sau grup auto... a spus cineva mai sus si sustin "romanisme"...


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BlueHack
post 21 Sep 2017, 14:19
Post #32


Membru


Group: Members
Posts: 147
Joined: 4 June 08




Mă puteți ajuta cu niște păreri despre acest Clio 3? Merită cumpărat?

https://www.olx.ro/oferta/renault-clio-3-20...pl-ID9gU0f.html

Până acum am căutat Megane 2 sau Laguna 2 dar nu am găsit nici unul care să intre în buget și care să îmi inspire încredere.

M-am gândit că nici Clio 3 nu pare a fi rău iar cele cu motoare de 1.4 pe benzină par a fi și fiabile din ce am citit pe forum și pe internet.


--------------------
Kia Ceed 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 08:11
Dacia