Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages « < 8 9 10 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

GERMANIA GP, Detalii despre circuit

GIC
post 23 Jul 2018, 10:05
Post #271


Doar membru


Group: Members
Posts: 917
Joined: 13 January 04
From: Oradea




QUOTE(centurion @ 23 Jul 2018, 09:14)
PS: Sper ca zvonurile despre debarcarea lui Arrivabene sa fie doar niste .... zvonuri.
*


Au spus comentatorii, ieri, la inceputul cursei, ca stirea era de pe ceva forumuri obscure si ca nici gand de asa ceva.


--------------------
Dacia Duster 2021 TCe 150 EDC / Rover 45 1.6L - 2002
Nicio faptă bună nu rămâne nepedepsită!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 28 Jul 2019, 18:37
Post #272


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Ce cursa a fost! Bine ca a plouat, desi initial nu imi doream asta, doar fiindca, teoretic cel putin, Ferrari s-ar fi descurcat bine pe caldura.

Ferrari: Foarte tare recuperarea lui Vettel, de pe locul 20 pana pe locul 2. Leclerc ar fi avut o sansa mare la victorie daca nu gresea in acel viraj (care le-a pus tuturor probleme). Culmea e ca a mai comis-o de cateva ori inainte si tot nu se invatase minte. Experienta se acumuleaza cu fiecare cursa.

Alfa Romeo: Puncte bune luate azi, au mers bine ambii piloti.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 28 Jul 2019, 19:43
Post #273


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Da, cursa a fost interesanta deoarece a fost ploaie si au fost multe incidente. Vettel a recuperat prin prisma acestor incidente, altfel nicio sansa. Leclerc nu are experienta, dupa ce de doua ori a avut probleme mari in virajul ala trebuia sa fie in garda, degeaba, a comis-o. Sezonul asta nu ma asteptam la minuni de la el, dar din ce vad e posibil ca nici la anul sa nu fie suficient de matur.
Verstappen uite ca a crescut mult, mental, in experienta, e un pilot foarte bun acum, anii trecuti era un talend cu orgoliu prea mare si lipsa de experienta, si facea numai tampenii.
Cam nasol pentru Mercedes, cursa lor de casa, 125 de ani de Mercedes, a 200-a cursa de la revenire, si a iesit o catastrofa.

This post has been edited by Andy_ACS: 28 Jul 2019, 19:45


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ProfiBv
post 28 Jul 2019, 19:52
Post #274


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.116
Joined: 12 June 16
From: Bv




Daca se muta la Ferrari sau Mecedes ,si-o ia in cap sau cade-n cap .
Sa ramana la echipa , nr.1 si sa plece Ricciardo (care sa puturosit) .


--------------------
Renault Grand Scenic 3 2010 / 1,5dci 110cp / EDC - Bv
Drumuri bune și RESPECT !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 28 Jul 2019, 22:47
Post #275


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Alfa sub investigare. Eu raman cu al meu, a ajuns bine pe locul 2. Poa sa zica oricine,orice. Nu am treaba cu Ferrari. O sa am treaba si cu Max din cauza lui fimiu. Iar eu am o afinitate pt Newey. Asa ca, ziua de azi a iesit ok.
Nu are sens sa incepem cu faze de genul merc cu basti, poatavuri si bretele. Se pare ca au supralicitat. Sigur, daca nu era ploaia, si nu atat de cald, iar era cursa lor


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 29 Jul 2019, 04:29
Post #276


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Alfa Romeo a fost penalizata, deci fara puncte pentru ambii piloti. Kubica a luat astfel primul punct al sezonului.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 29 Jul 2019, 07:32
Post #277


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Cu jet si spuma a facut Vettel pe restu' lumii radmasa.gif naughty.gif party.gif


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 29 Jul 2019, 09:17
Post #278


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Conta mai mult acest lucru in sezonul trecut decat acum.


29 Jul 2019, 10:19:
Oricum, suntem la jumatatea sezonului si nu pot sa cred ca Honda are 2 victorii (bravo lor & Verstappen) iar Ferrari niciuna. Cine naiba ar fi pariat pe asa ceva?

This post has been edited by centurion: 29 Jul 2019, 09:19


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 31 Jul 2019, 13:52
Post #279


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Netflix au primit permisiunea de a filma pt serial, in garaj la Mercedes, fix la Hockenheim. Aveau dreptul la o singura cursa. In feb 2020 o sa avem ce vedea.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flatron
post 1 Aug 2019, 10:16
Post #280


Membru


Group: Members
Posts: 551
Joined: 10 September 15




Dar cică Hamilton a refuzat să fie filmat din cauza problemelor de sănătate.


--------------------
Renault Megane GT 2018 205CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 1 Aug 2019, 10:16
Post #281


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Gen are un cos, nu?


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flatron
post 1 Aug 2019, 10:19
Post #282


Membru


Group: Members
Posts: 551
Joined: 10 September 15




Cam așa ceva, răcit cobză. biggrin.gif


--------------------
Renault Megane GT 2018 205CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 1 Aug 2019, 10:25
Post #283


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Aww... bietul metrosexual...

This post has been edited by R19/16v: 1 Aug 2019, 10:25


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 1 Aug 2019, 11:35
Post #284


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Te joci cu focul... nono.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 1 Aug 2019, 19:24
Post #285


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Ne place sau nu, el este cel mai bun pilot din generatia lui. Cu toate fazele lui, demonstreaza mai mereu ce talent are, mai ales cand vorbim calificari. Sigur, are si masina, dar a avut si are si acum coechipier competitiv, si doar intr-un an a reusit sa-i ia fata. Hai sa ne gandim cum ar fi fost daca era unu' mai cu mot coechipier la Ferrari in era Schumacher, si prin absurd i-ar fi lasat sa concureze. Oare ar fi castigat cinci titluri la rand cu un coechipier de talia lui Hakkinen, sa zicem? Am niste dubii, desi sunt mare fan.
Cursa asta a avut de toate, si chiar m-a tinut in priza. Am tras sperante ca poate cu niste incurcaturi reuseste si Hulkenberg sa prinda in sfarsit un podium, dar una dintre incurcaturi a comis-o chiar el... Pacat. omul a avut deja cateva sanse cat de cat si n-a contabilizat, Perez cand are juma' de sansa se trezeste pe podium.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 11 Oct 2020, 20:09
Post #286


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




O cursă frumușică, daca mai și ploua era spectacol complet! Felicitări Renault și în special lui Ricciardo, cred că deja ăștia regreta că renunță la el și îl aduc pe Alonso...
Bottas este eternul loser, și când are o șansă să câștige atunci tot reușește să o rateze, ba mai mult, nici nu termina cursa.
Hamilton...rupe recorduri și cam atât, bravo lui Max că nu l-a lăsat să ia punctul pentru cel mai rapid tur și a tras tare până în ultimul tur.Ferrari face spectacol de la jumătatea clasamentului in jos, nu credeam că vor putea să cadă atât de tare....


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 11 Oct 2020, 21:07
Post #287


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Cine renunta ? El pleaca de buna voie la McLaren, nu a dorit sa prelungeasca contractul. Alonso vedem cum o sa se miste. La anu' vor fi cam aceleasi masini, deci sa vedem daca prinde si el vreun podium. Eu cred ca o sa aiba viata mai grea decat isi imagineaza. Daca nu va fi asa, inseamna ca e intr-adevar un mare pilot.
M-am bucurat pentru Hulkenberg, luat din nou pe nepregatite, de data asta si mai mult ca data trecuta, si tot a reusit sa profite de niste abandonuri si sa termine destul de sus. A terminat peste Vettel, si asta deja spune multe, in conditiile in care ieri la pranz bea cafeaua cand a fost sunat sa vina pentru calificari.
Vettel mi se pare terminat psihic. Sigur ca a dovedit valoarea, dar asta este atat de dependent de ce se intampla in echipa incat nu-l vad prea bine nici la Racing Point. Bine, daca erau destepti astia de la Racing Point la anu' ar fi avut fix echipa asta de azi. Dar Stroll este de neinlocuit, iar faptul ca nici Perez si nici Hulkenberg n-au echipe pentru la anu', deja pare o mare nedreptate.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dil
post 13 Oct 2020, 20:10
Post #288


Membru verde


Group: Moderatori
Posts: 1.361
Joined: 7 December 04
From: Corbeanca, Ilfov




Poate ajung amandoi la Haas.


--------------------
- - - - -
Renault Captur 0.9 TCe XMOD (2015)
ex Daewoo Matiz 2004 (2012-2015)
ex Renault Clio Symbol 1.5dci 80CP 2006 Fidji (2006-2011)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 14 Oct 2020, 08:24
Post #289


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Cred ca e nevoie de un suflu nou in F1 si nu la piloti ma refer, ar trebui sa vina motoristi noi si echipe puternice.Nu prea iese nimeni in pierdere pe acolo, imaginea e buna...Poate ar trebui sa revina BMW sau poate vreun constructor american, dar mai e nevoie si de altceva in afara de Ferrari si Mercedes...
Honda a facut o figura f buna cu motoarele lor dar nu suficient de buna pt pretentiile lor si se vor retrage, Renault munceste mult sa atinga niste rezultate decente dar nici aici nu putem vorbi de constanta, ba pica motoarele ba pleaca pilotii...


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 14 Oct 2020, 09:14
Post #290


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Nu știu cât de profitabilă (mai) e formula 1 pentru un motorist. Adică dacă ești Ferrari da, are sens, dar nu cred că își cumpără cineva un Renault sau o Honda doar pentru ca sunt prezenți în F1. Sigur, cum industria auto e lovită din toate părțile, și de reglementari legate de emisii și de pandemie, motorsport e primul domeniu de unde se taie cheltuielile. De-aia la le mans Toyota au fost singuri, de-aia WRC e aproape mort...eu ma tem ca s-ar putea să nu mai vină nimeni, ba chiar să mai și plece

This post has been edited by AndreiMR: 14 Oct 2020, 09:15


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 14 Oct 2020, 16:53
Post #291


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Nu pleca nimeni, stati linistiti. Au semnat acordul Concorde. Pana si Haas ramane. Williams a fost vanduta dar ramane. Iar RBR daca nu facea o palarie de bani din marketing nu stateau ei fara victorii si campionate in f1.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 14 Oct 2020, 17:24
Post #292


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Sa nu ne stresam. Cel mai probabil Red Bull o sa preia productia si dezvoltarea propulsorului Honda, cu ajutorul vreunui producator cu experienta. Pana la urma au buget, stiu ca nu prea au alte solutii competitive. Mercedes nu le da motor ca le e frica sa nu ia bataie, Ferrari nu le da din principiu, poate doar la Alpha Tauri, iar cu Renault cred ca au cam terminat-o, desi daca n-au alta solutie, Renault o sa fie aia obligati sa le furnzieze, ca ei sunt singurii fara client.
Eu as fi vrut sa vad mai multe echipe pe grila, sa fie 24 de masini la start tot ar fi ok, dar sa ne gandim ca la un moment dat parca ramasesera si 18, deci ne multumim si cu 20. \
Mici sanse sa-i vedem si pe Perez si pe Hulk la Haas. Hulk nu cred ca ar merge el. Eu sunt sigur ca ar fi putut sa fie deja acolo langa K-Mag, dar a refuzat sa se complice. Omul spune ca nu prea vrea sa stea doar de dragul de a fi in Formula 1, si trebuie sa aiba o logica din punctul de vedere al performantelor. D-aia nici n-a vrut sa prelungeasca cu Renault inca un an, desi acum cred ca-i pare rau, ca poate ar fi fost el cu Alonso din 2021, odata cu "fuga" lu Ricciardo catre McLaren. Din nefericire ii lipseste acel podium si cred ca nici n-ar mai vrea sa mearga la o echipa care sa nu fie in stare sa se bata la el.
Mi-ar placea sa il vad cumva, printr-o surpriza, la RBR de la anu'. Albon pare sa nu se apropie de performantele lui Max, Max pare sa-l simpatizeze pe Hulk, il elogia dupa prima revenire la Silverstone, mai ales cand a reusit sa se califice in P3. Acum si Perez ar fi din punctul meu de vedere eligibil acolo, unul dintre ei langa Max sigur ar performa mai bine decat o face Albon, cel putin ar fi mai constant. Si Albon inapoi la AT, langa Gasly. Cumva astia par a nu fi suficient de maturi sa faca fata presiunii, la echipa mica conduc bine, mai ales Gasly, dar la aia mare gafeaza prea des.
Nu ar fi exclusa o miscare de genul asta din partea RBR. Acum ca Honda pleaca nu cred ca o sa fie vreo presiune sa il promoveze la AT pe Yuki Tsunoda, Kvyat pare ca o sa fie tras pe dreapta, tinand cont de performantele actuale, asa ca desi ei sunt aia care promoveaza din interior, avem cazul Hartley, care fusese si el candva junior Red Bull, dar nu mai avea treaba cu programul de multi ani si totusi a prins cumva un loc la ei, daca ala a prins, nu vad de ce n-ar face-o si Hulk sau Perez, ambii au experienta multa, Hulk se califica bine in general(sa pui Mercedesul roz in P3 dupa ce l-ai condus doar de cateva ori, mi se pare o performanta. Chiar si in weekendu' trecut a fost la sub o secunda de Perez cu patru tururi facute cu monopostul, cu tot cu alea de incalzire). Perez stie mult mai bine sa tina de pneuri, este oportunist in curse, asta n-a ratat ocazie sa termine pe podium, si daca nu facea o gafa mica, putea sa fie invingator cu Sauber in 2012. Pe de alta parte si Hulk in acel an a avut o sansa la victorie in ultima cursa a sezonului, si a sfarsit prin a rata inclusiv podiumul ala.
Oricum este interesat de vazut ce se intampla mai departe.
Probabil ca Mick o sa fie la Alfa, sper langa Raikonnen, iar Haas poate il aduc pe Calum Ilot. El si cu Mick probabil ca vor fi aia care "promoveaza" anul viitor.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 14 Oct 2020, 18:47
Post #293


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Singurul punct unde nu-s de acord cu tine e Albon, care mi se pare ca se descurca al naibii de bine. Adica... cu un pic de noroc, omu' mai ar fi avut vreo 2 podiumuri sezonul asta. Si la alea, o fi fost el avantat, dar nu consider ca a fost doar vina lui ca le-a ratat.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 14 Oct 2020, 19:38
Post #294


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Se descurca bine daca nu il compari cu Max. Cred ca altii s-ar descurca mai bine.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 15 Oct 2020, 07:36
Post #295


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Albon tragea la victorie la Silverstone daca nu il agata Ham.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 15 Oct 2020, 11:02
Post #296


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Nu zic că e slab, doar că acolo s-ar potrivi mai bine unul cu multa experiență.
Echipa Vettel/ Weber a fost foarte ok din punctul asta de vedere.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 15 Oct 2020, 12:11
Post #297


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Nici mie nu imi place Albon, nu e de nivelul Red Bull. A avut foarte multe ocazii sa demonstreze, nu ma asteptam sa fie peste Verstappen, dar macar sa il bata in calificari din cand in cand, macar sa fie acolo dupa el in cursa.
Legat de pilotii "cu experienta" - eu as vrea sa nu ii mai vad de la anul in cursa. Nu vad ce mai pot aduce in plus Raikkonen sau Alonso, au fost buni la vremea lor, acum e timpul sa lase pe altii. Nici pe Vettel nu l-as fi luat in locul lui Perez, dar... marketing, interese...


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 16 Oct 2020, 08:01
Post #298


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Kimi inca din 2014 nu mai performeaza cat de cat, dar se vede ca si asa, tot a fost peste Giovinazzi in perioada asta petrecuta impreuna...

Alonso poate o sa ne surprinda placut. Chiar sunt curios. Schumacher n-a reusit sa mai revina la nivelul ala dininaintea primei retrageri niciodata, sa vedem ce reuseste Alonso cu o revenire la o varsta atat de "inaintata".

Albon nu prea avut cine stie ce cariera inaintea F1, nu retin sa fi fost campion pe undeva. Hulkenberg in schimb a performat in categoriile inferioare cam la nivelul lui Hamilton sau Rosberg, a castigat GP2 din postura de debutant. A pus in pole un Williams Cosworth in primul al carierei de F1. Poate daca nu-l schimbau de dragul petrodolarilor din Venezuela cu Maldonado in 2011, cariera lui ar fi fost alta. In 2012 Williams a avut monopost ok din moment ce a reusit si Maldonado victoria aia celebra...
Eu zic ca nu pierde nimic RBR daca il trimite inapoi pe Albon la AT. S-a vazut in cazul lui Gasly ca pana la urma mutarea a fost benefica. Ar fi amandoi acolo pentru momentul in care ii solicita din nou "echipa mare". Asa ar vedea daca un Perez sau Hulk ii ajuta mai mult sa obtina rezultate bune, alaturi de Max. Astia macar poate nu se demoralizeaza atat de usor cand Max se bate pentru primele locuri ale grilei, iar ei abia prind Q3.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 16 Oct 2020, 10:05
Post #299


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Rbr il tine pe Albon pentru marketing, ca redbull e detinuta de un tailandez. Altfel, la ce belele o sa aiba Rbr daca vrea sa ia fabrica Honda din Milton, nu i-ar strica banii lui Perez. Pilot rau nu e. Hulk din pacate nu are bani.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 16 Oct 2020, 19:56
Post #300


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Nu stiam ca Dietrich Materschitz e tailandez. Poate te gandesti la asta, dar nu a condus el compania vreodata, cel putin nu pe aici.
Asta e ultima chestie ca e ala oarecum tailandez. Ca in fapt el este englez.
Adevarul e ca Hulk nu are bani. ma gandesc ca din afacerea asta nu ies cine stie ce banuti. laugh.gif Pe de alta parte nu tin minte sa fi fost genul de pilot care aduce bani de acasa vreodata, desi probabil si-ar fi permis familia lui sa faca asta.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
10 Pages « < 8 9 10
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 15:24
Dacia