Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

48 Pages « < 6 7 8 9 10 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Ungaria

corleone
post 3 Feb 2006, 09:55
Post #211


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 1 February 06




Salut,
Sunt membru incepator sad.gif si as vrea sa stiu ce trebuie sa fac pentru a ajunge cat mai repede si mai ieftin din Bucuresti in Budapesta (prin ce vama sa ies, taxe, nr.km. etc.)
De asemenea se poate pleca seara din Buc.si ajunge pana dimineata la Bud?
Vreau sa o vizitez ziua, sa plec noaptea spre Viena, sa vizitez si Viena ziua, destinatia finala fiind Torino.
E posibil acest traseu in 3 zile ? Unde dorm ? blink.gif
Va multumesc! radmasa.gif


--------------------
dacia logan - B-44FRU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tarzy
post 3 Feb 2006, 09:59
Post #212


aroist


Group: Members
Posts: 1.958
Joined: 12 January 04
From: Bucuresti




pai ... cel mai bine cu trenul
ba ... mai mult, poti sari peste budapesta, intr-o noapte ajungi direct in viena
trenul pleaca parca in jur de 17.00 si ajunge in viena pe la 8-9 (ore locale)

nu stiu cum e ptr mai departe spre torino, dar ... sigur sunt trenuri de noaptew

de dormit daca te tine poti dormi numai in tren, altfel ... la hotel


--------------------
DACIA / ARO / TICO L 1,6 / 244 / SX 2005 / 1993 / 1999 - B55MGY
Aha
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 3 Feb 2006, 10:32
Post #213


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




REcomand citirea topicurilor intitulate sugestiv: Ungaria, Austria ... precum si a celor legate de planificare calatoriilor (pentru distante etc.).... pentru trenuri exista site-ul SNCFR www.cfr.ro ... pentru autobuze se poate folosi www.autogari.ro ... pentru cazare exista site-uri si topicuri dedicate.... recomand www.hostelworld.com sau cautarea site-urilor locale...

daca insa te gandesti sa mergi cu masina am si eu o intrebare.... CAND INTENTIONEZI SA DORMI daca ziua vrei sa vizitezi iar noaptea sa mergi distante de sute km care se fac in cateva ore (Bucuresti-Budapeste min. 10 ore, Budapesta-Viena 2-3 ore iar Viena-Torino in jur de 10 ore)???? ... ina cest caz e posibil sa nu-ti ajunga nu 3 zile ci o viata de om pentru ce vrei tu!


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 5 Feb 2006, 13:36
Post #214


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




recomand vizitarea budapestei, tocmai m-am intors de acolo (prima vizita) si merita. orasul e civilizat, la fel si oamenii.
in ceea ce priveste drumul acolo cu trenul, pe www.cfr.ro vad ca nu merge partea de international, ca si pe mine ma intereseaza un drum la zagreb. exista vreo alta varianta pe web de a verifica mersul trenurilor internationale?


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tabek
post 6 Feb 2006, 12:13
Post #215


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 23 June 05
From: Cluj Napoca




Pentru trenuri internationale vezi www.elvira.hu


--------------------
Dacia/Peugeot 1310L/307 1996/2006 - MM05HVM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tyr
post 16 Feb 2006, 22:51
Post #216


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 21 October 03




Vara trecuta am fost pana la Geneva si vrand nevrand am trecut prin Ungaria. Nu am folosit autostrazile asa ca nu am platit nici o vigneta. La intoarcere am urmat urmatorul traseu: Rabafuzes - Veszprem - Enying - Simontornya - Kecskemet - Bekescsaba - Gyula - Varsand si pot spune ca a fost super. Drumul nu e cine stie ce, ca prin Romania, insa toti mergeau tare pe acolo asa ca au fost portiuni unde te apropiai de 130 km/h. Am traversat relativ rapid Ungaria. E drept ca la dus am facut o gramada mai ales pe tronsonul Budapesta - Tatabanya - Gyor - Mosonmagyarovar (pe DN 1, respectiv DN 10-ul lor).
In Budapesta am primit o amenda pentru ca nu am parcat regulamentar. Nu era parcare ci cred ca era "Restricted Area" (undeva pe malul stang, Pesta, intre Erzsebethid si Lanchid). Nu am lipsit mai mult de 15 min. Am plecat rapid, pt. a nu risca si blocarea rotilor si bine am facut. Insa plecand in graba parcarea nu am mai platit-o. Vreau sa va intreb ce se poate intampla. Este adevarat ca pot primi restrictie de mai intra in Ungaria, cum am vazut ca a zis cineva pe acest forum? Vreau niste opinii pe baza unor situatii reale, ce s-a intamplat si altora in situatii similare, nu povesti cum ca am auzit de la mama unui prieten care lucreaza la ... Daca e adevarat cum fac sa o platesc pentru a putea iesi la vara din nou! Totusi e o simpla amenda de parcare, o contraventie cel mult si nu o infractiune! Majorarile sunt mari?
In rest, Budapesta e intr-adevar ff frumosa si ai ce vedea. Dar cam atat! Astept sa se scoata vizele la sarbi, sa pot trece pe acolo, pt. ca experienta cu amenda mi-a cam lasat un gust amar!

Despre informatii despre parcare in Budapesta: www.fkpt.hu, un site ce contine si traducere in engleza, dar care insa nu m-a lamurit. Sper sa o faceti voi!

Multumesc ff mult!


--------------------
TYR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kaspersky
post 16 Feb 2006, 23:19
Post #217


maistru Zen


Group: Members
Posts: 1.063
Joined: 23 April 03
From: Cluj-Napoca




informatii despre parcari in Budapesta mai sint si aici , din pacate doar in limba maghiara!


--------------------
KIA Cee'd SW 1.6 GSL Base 2008
"Să fii patriot în România înseamnă să puți a iesle în timp ce constați că toate celelalte popoare ne sunt inferioare."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tyr
post 16 Feb 2006, 23:52
Post #218


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 21 October 03




Multumesc, dar chiar nu le am deloc cu maghiara! Ma uit ca vitelul la poarta noua!


--------------------
TYR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 17 Feb 2006, 10:06
Post #219


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Daca ai primit o amenda in Ungaria, o poti plati cam in 30 de zile. Daca amenda e cu datele tale personale din pasaport, ai foarte mari sanse sa nu te lase sa intri daca nu ai platit-o (esti pe lista lor neagra). Cel mai bine cauta un prieten care are drum in Ungaria si da-i lui sa iti plateasca amenda.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tyr
post 17 Feb 2006, 11:07
Post #220


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 21 October 03




Amenda nu e cu datele din pasaport. Pe PV e doar nr. de inmatriculare al masinii! In aceste conditii, ce stiti? Pot intra cu alta masina? Sau cu avionul, daca fac vreo escala la Budapesta? Nu de alta, dar nu am chef sa ma intoarca din drum cand mi-e lumea mai draga!
La vara, daca ma duc cu masinuta mea si sunt pe lista neagra, oare pot plati in vama (numerar sau cu card in euro) si sa trec imediat mai departe? Sau sa ma lase sa intru si o platesc in Budapesta? O platesc daca alta solutie nu e, numai sa pot calatori!!! Mama ei de amenda!!!


ph34r.gif Data viitoare trec pe la ucraineni!


--------------------
TYR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 17 Feb 2006, 12:15
Post #221


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Daca esti pe lista neagra sigur nu poti plati in vama...


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 17 Feb 2006, 19:00
Post #222


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Ultima data cand am primit amenda de circulatie in HU mi-a zis politaiul ca o pot plati si din Romania in termen de 60 de zile, prin Posta Romana. Daca mai ai fituica aia galbena si ai cateva minute libere intra la un oficiu postal. Pate afli ceva lamuriri (si ne povestesti si noua) in legatura cu depasirea celor 60 de zile.

This post has been edited by radian: 17 Feb 2006, 19:00


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
burliu
post 17 Feb 2006, 19:43
Post #223


Membru autentic


Group: Members
Posts: 267
Joined: 11 September 03




si eu mi-am luat o amenda in Szeged pentru parcare , cu prima masina acum 5 ani ,anul urmator am vindut masina si am schimbat numerele ,si am intar dar nimeni nu m-a intrebat nimic (atunci am gasit in parbriz o fituica de culoare roz cu amenda , prietenii mei din budapesta mi-au spus ca firma care dadea atunci amenzi nu avea nici un temei legal de atunci poate s-a mai schimbat ceva... ) si am intrat de mai multe ori de atunci


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tyr
post 24 Feb 2006, 10:26
Post #224


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 21 October 03




Nu stiu daca se poate plati prin Posta Romana, insa de fiecare data cand am vrut sa fac plati internationale prin banca, imi cereau comisioane SWIFT de cca 30 EUR pentru fiecare plata (15 EUR transmitere, 15 EUR confirmare) plus alte comisioane de conversie valutara (mult mai mici insa). Asa ca mi-am facut card international, dar care poate fi debitat doar la initiativa beneficiarului (ex: rezervari hotel). Asa ca, pt. a plati amenda ar trebui sa introduca autoritatile ungare un ordin de inacasare sau ceva pe contul meu, pt. a evita comisioanele bancare. Nu stiu daca o sa trec pe la Posta, pt. ca nu am timp si oricum, cred ca o sa gasesc greu pe cineva care sa ma lamureasca. Nu cred decat ca o sa pierd timpul si o sa-mi fac o gramada de nervi! Daca stie careva cum functioneaza sistemul de plati internationale prin Posta Romana (daca cumva e diferit fata de cel din banci), il rog sa ne faca cunoscut si noua!
In vara, ar trebui sa merg la o conferinta in Germania cu masina unui coleg. O sa vad atunci daca sunt pe lista lor neagra! Oricum cred ca e prostie acesta lista neagra, pt. ca majoritatea PV-urilor au vicii de forma care le fac nule; numai ca fiind din afara nu le poti contesta decat ff greu si atunci preferi sa le platesti. GOLANEALA MILITIENEASCA! Mai sunt multe de comentat si de spus despre cum se dau amenzile in Budapesta, dar ma opresc aici, ca simt ca explodez!

Va voi tine la curent cu noutatile!


--------------------
TYR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
micutu
post 26 Feb 2006, 09:37
Post #225


Membru incepator


Group: Members
Posts: 94
Joined: 6 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(tyr @ 24 Feb 2006, 10:26)
Mai sunt multe de comentat si de spus despre cum se dau amenzile in Budapesta, dar ma opresc aici, ca simt ca explodez!
*



din experienta mea personala:
in 2002 am trecut prin Budapesta in drum spre Zurich. am hotarat sa facem o vizita prin oras si ca in orice mare oras sunt probleme cu parcarile ... deoarece eram la primul drum international si nu prea stiam cum merge treaba, am facut ca in Bucuresti: am gasit un loc in care incapea supernova mea si am parcat-o. ce mai conta, la tupeul meu de bucurestean smile.gif , ca la doi metri in spatele masinii era un semn rotund cu cu un X in el ... am uitat sa spun ... in momentul acela nu aveam nici macar un forint. era un parking cu plata la vreo 50 de metri ... dar de unde sa stiu eu ca se plateste cand iesi ... blush.gif
am plecat sa vizitez orasul si m-am intors cam in 5 ore. in jurul masinii mele toate celelalte aveau cate un biletel la stergatorul de parbriz, doar a mea ... n-avea. baietii cu amenzile roiau in acea zona (aveau cumva o uniforma) ... asa ca am hotarat sa ma mai plimb un pic. m-am intors cam in 30 de minute ... masina tot fara biletel ... am plecat si ... gata.
am iesit din Ungaria fara probleme, m-am intors ... la fel, iar in 2003, cu aceeasi masina, am intrat din nou ... tot fara probleme.
acuma ce sa zic ... de vazut ... sigur au vazut-o ... ungur sa ierte un roman ... mai rar ... cred ca cel care punea biletelele ... era roman (cu cetatenie maghiara) rolleyes.gif


--------------------
Logan 1.6 Laureate & Ambition - B66__ & B59___
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tyr
post 26 Feb 2006, 11:34
Post #226


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 21 October 03




Ce mai! Ai avut noroc! Mai rar asa ceva sa ia toti amenda din jur, iar pe tine sa te ierte! La mine a fost invers! Numai eu aveam amenda, ceilalti cred ca aveau ceva permise locale, ca tichete de parcare nu aveau! Ma gandesc ca din 2002 s-au schimbat multe, mai ales ca din 2004 au intrat in UE. Am am primit un pliculet roz cu amenda, deci am PV! Problema e ca nu stiu daca acesta intra in circuitul firesc atunci cand se constata ca este din Romania si ca sunt la prima abatere, la prima iesire cu autoturismul propriu din tara!
Daca a mai patit cineva ceva asemanator cat mai de curand si de atunci a reusit/nu a reusit sa intre in Ungaria, PLEASE, LET ME KNOW!!!!

Stie careva care este taxa consulara pentru tranzitarea Ucrainei? 04.gif


--------------------
TYR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Conny
post 7 Mar 2006, 16:52
Post #227


Membru


Group: Members
Posts: 180
Joined: 21 February 03




salutare

peste 2 saptamani voi face si eu o plimbare in Budapesta si aveam si as vrea s astiu si eu care sunt taxele la granita cu Ungaria.
a fost cineva de curand si ma poate informa?

multumesc

conny


--------------------
Solenza Scala
Conny
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 8 Mar 2006, 11:03
Post #228


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Esti sigura ca intrebi de Ungaria si nu de Bulgaria? Ca numa milogii aia de bulgari pretind taxe ca sa intri la ei.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
litza
post 8 Mar 2006, 13:43
Post #229


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 27 August 03
From: Bavaria, DE




De cand cu aviara au bagat o taxa cand te stropsesc cu apa chioara. De alte taxe nu am auzit.


--------------------
Dacia Solenza 2003-2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 8 Mar 2006, 17:32
Post #230


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




da, este o taxa de dezinfectie la toate granitele Romaniei ca masura temporara impotriva gripei aviare... taxa e modica, de 50.000 lei vechi.


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fbatran
post 10 Mar 2006, 09:05
Post #231


Membru


Group: Members
Posts: 181
Joined: 13 March 03
From: Timisoara




dezinfectie la iesire sau la intrare in tara?
si o platesti la romani.. daca e 50.000 ...?


--------------------
Dacia si Audi LGN si mai nou A4 2005 - BFO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 11 Mar 2006, 12:07
Post #232


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




Daca in perioada urmatoare merge cineva prin Ungaria pe M3 , sa ne spuna daca s-au dat in folosinta tronsoanele spre Debrecen si spre Nyiregyhaza , aveau termen martie 2006 , m-as bucura sa fie si mai 2006 , ies din tara pe la Satu-Mare si mi-ar fi de folos . Multumiri anticipate .


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tibiaprica
post 14 Mar 2006, 23:19
Post #233


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 14 March 06




Stie cineva cum e starea drumului acela care duce de la Bors (Berettyoujfalu-Szolnok) direct spre Budapesta, fara sa mai intri pe autostrada. Merita mers pe autostrada sau respectivul drum e cel mai scurt in ideea ca voi iesi din tara pe la Bors-Oradea?

Salutari...revin...
Mai am o intrebare ... oarecum offtopic...la vama iti trebuie si Cartea de Identitate a masinii sau e suficient doar Certificatul de Inmatriculare?


--------------------
VW POLO 9N - BC-05-FRM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
micutu
post 15 Mar 2006, 08:23
Post #234


Membru incepator


Group: Members
Posts: 94
Joined: 6 November 04
From: Bucuresti




daca mergi doar pana la Budapesta, nu merita sa intri pe autostrada. mergand pe langa aceasta, drumul e mai lung cu vreo 10-15km, iar ca timp, probabil ca vei face cu vreo 20-25 minute mai mult ... dar nu opresti sa-ti iei vigneta blush.gif .
mai e o varianta sa o iei prin Dabas ... depinde unde vrei sa ajungi in Budapesta
atentie mare cu autostrada: se fac controale chiar pe breteaua de intrare, iar amenda e undeva pe la 40 de euro (10000Ft), asa ca daca vrei autostrada, ia-ti vigneta inainte de intrare. alt loc de control e in parcari.
pe M0 nu ai nevoie de vigneta ... e doar o centura o Budapestei.


--------------------
Logan 1.6 Laureate & Ambition - B66__ & B59___
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 15 Mar 2006, 23:15
Post #235


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




O pagina interesanta privitor la termenele de executie ale autostrazilor din Ungaria si ceva date despre trafic si incasari
http://www.asecap.com/presentations-vienna...8_Hungary_E.pdf

Conforma acesteia , s-au dat in folosinta potiunile de ocolire a oraselor Debrecen si Nyiregyhaza ?!

This post has been edited by Ghidioneanu: 15 Mar 2006, 23:20


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 16 Mar 2006, 11:40
Post #236


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.313
Joined: 3 January 05




Pagina:
http://www.nart.hu/index.php
e mai la zi, astfel se vede autstrada M5 terminata pana la Szeged, spre deosebire de multe alte site-uri (ex. viaMichelin).
Ocolirile oraselor Debretin=M35 si a Nyiregyhaza=M3, apar cu termenul martie 2006 si se pare ca ungurii se tin de treaba.
Daca aveti timp intrati in multimedia ( merita), la pagina de mai sus si veti vedea poze, filme cu diferite stadii si moduri de lucru a autostrazilor.
Pe cand si la noi?
Intrati si in " fejlesztések" pentru planurile de executie pe 2006 si 2007, pentru portiuni sau continuari de autostrazi, se intelege chiar daca nu se cunoaste maghiara de loc.


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 22 Mar 2006, 17:41
Post #237


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE(tibiaprica @ 14 Mar 2006, 22:19)
Stie cineva cum e starea drumului acela care duce de la Bors (Berettyoujfalu-Szolnok) direct spre Budapesta
*


Dupa Barand (cum iesi din el) in drum spre Puspokladany (sau cum se scrie) e o portiune de drum de vreo 6 km GROAZNICA. Arata ca dupa bombardament. Sa mergi cu 20km/h acolo e o viteza EXAGERAT DE MARE excl.gif Asta daca tii la masina ta. Evident ca sint si nebuni care merg cu peste 100 acolo, cei carora nu le pasa de masina lor.

Duminica mergea unu cu un BMW cu numar de Germania spre Barand, l-am intilnit chiar unde se termina portiunea de drum proasta pentru mine si incepea pentru el. Cind l-am vazut cum a reactionat cind la vreo 150 km/h a dat de drumul ala "minunat" nu am putut decit sa radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin
post 24 Mar 2006, 20:46
Post #238


pilot de renault


Group: Members
Posts: 883
Joined: 15 November 04
From: Lebbeke,Belgia




Uite ca s-au facut 10 ani de cand nu am fost de paste in Romania.
MoneyTalks vad ca tu faci cel mai des drumul acesta,Austria-Romania via Bors,ai putea sa-mi spui si mie daca este bine de evitat Nickelsdorf din cauza aglomeratiei?Ar fi mai bine sa ajung acolo noaptea?Sau sa trec in Ungaria pe la Klingenbach-Sopron?
Oricum la Bors nu cred ca scap de coada.Vin italienii.


--------------------
MEGANE 2 1,9dCi --ESTATE --octombrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 24 Mar 2006, 21:56
Post #239


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




Eu personal am preferat sa trec pe la Nickelsdorf la orice ora , chiar daca e aglomerat , mai mult de 15 minute nu am stat . De la Budapesta am preferat sa merg pe M3 spre Debrecen , chiar daca e mai lung cu 60 km , merg pe autostrada majoritatea drumului , si nici nu e aglomerat . Depinde unde vrei sa ajungi in Romania , pentru mine , in Iasi , e mai convenabil acum sa folosesc traseul prin Nyiregyhaza- Satu-Mare , merg mai putin prin Romanica unde nu e e groapa mica , si pe la Sighetul -Marmatiei -Borsa - Iacobeni- Campulung Moldovenesc -Iasi . Nu stiu sigur daca se poate intra de la Debrecen in Romania pe la Valea lui Mihai , ar fi doar 50 de km de la autostrada , dar de la Valea lui Mihai spre Oradea sau spre Satu-Mare am auzit ca e drumul prost , cineva se plangea ca trebuie sa mearga de la Oradea la Satu-Mare prin Ungaria !

This post has been edited by Ghidioneanu: 24 Mar 2006, 22:06


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin
post 25 Mar 2006, 13:20
Post #240


pilot de renault


Group: Members
Posts: 883
Joined: 15 November 04
From: Lebbeke,Belgia




Eu merg chiar la Oradea deci de Bors oricum nu scap de aceea ziceam.La Nickelsdorf am stat si 2-3 ore in ambele sensuri.


--------------------
MEGANE 2 1,9dCi --ESTATE --octombrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
48 Pages « < 6 7 8 9 10 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 03:26
Dacia