Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Butuc reno 20

mesteru surubel
post 13 Aug 2009, 20:50
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 214
Joined: 18 November 05
From: Brasov




am si eu un reno 20 an de fabricatie 1977 inmatriculat in 78 , este modelul cu 3 prezoane , problema mare care o am cu el este cu butucul de pe fata stanga , candva la viata lui s-a blocat rulmentul si s-a invartit pe butuc , de curand am incercat sa schimb rulmentii pentru ca se auzea un fluierat ciudat , am desfacut , am scos rulmentul si dorind sa il pun pe cel nou acesta pur si simplu a cazut inauntru , la o atenta examinare am observat urme de invartire si joc al acestuia.

acum vin cu marea rugaminte , m-ar putea ajuta cineva cu o fuzeta sau cu butuc sau cu o informatie unde as putea gasii de cumparat asa ceva ??


--------------------
Dacia Berlina 1310 TLX
Dacia 1310TLX a.f. 1987 - 1.6 5 viteze cu mici modificari
Dacia 1310TLX a.f. 1989 - originalul
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
XtreZz
post 14 Aug 2009, 08:56
Post #2


Addicted


Group: Members
Posts: 794
Joined: 28 June 08




E un centru de dezmembrari Renault la Bodoc...din Sf Gheorghe spre baile Tusnad...e in drum..
Incearca acolo...am fost eu de curand si au o gramada de piese


--------------------
Seat Leon 2008 1.9 TDI BXE - BV 69 XTZ
EX: Renault 21 GTD 1986
EX: Vw Golf 3 1.6
Renault Fluence 1.6 DCI
Seat Leon 1P 1.9 TDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mesteru surubel
post 19 Aug 2009, 13:49
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 214
Joined: 18 November 05
From: Brasov




am intrebat si nu au , au zis ca nu au mai avut demult piese pentru modelu acesta


--------------------
Dacia Berlina 1310 TLX
Dacia 1310TLX a.f. 1987 - 1.6 5 viteze cu mici modificari
Dacia 1310TLX a.f. 1989 - originalul
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elbengoso
post 29 Sep 2009, 20:21
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 20 September 09




QUOTE(mesteru surubel @ 13 Aug 2009, 21:50)
am si eu un reno 20 an de fabricatie 1977 inmatriculat in 78 , este modelul cu 3 prezoane , problema mare care o am cu el este cu butucul de pe fata stanga , candva la viata lui s-a blocat rulmentul si s-a invartit pe butuc , de curand am incercat sa schimb rulmentii pentru ca se auzea un fluierat ciudat , am desfacut , am scos rulmentul si dorind sa il pun pe cel nou acesta pur si simplu a cazut inauntru , la o atenta examinare am observat urme de invartire si joc al acestuia.

acum vin cu marea rugaminte , m-ar putea ajuta cineva cu o fuzeta sau cu butuc sau cu o informatie unde as putea gasii de cumparat asa ceva ??
*



daca vrei pot incerca sa te ajut. cunosc pe cineva care lucreaza la fabrica de subansambele auto din sf gheorghe sa vb cu el si sa-mi dea o solutie. imi trebuie dimesiunile rulmentului sau seria si sa intreb daca se poate face ceva


--------------------
RENAULT 25 Turbo-DX 1986 - CV69LMR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 08:36
Dacia