Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Setare ora ceas Kangoo

Liviu Zanvetor
post 24 Jan 2018, 17:11
Post #1


Hunter


Group: Members
Posts: 8
Joined: 5 June 17
From: Husi




Va salut stimati prieteni de pe forum. Va rog daca poate careva sa -mi spuna cum se poate regla ora ceasului din bordul unui kangoo, daca comenzile cd-payerului nu functioneaza. Am schimbat azi bateria si trebuie resetata ora pe ceasul din bordul cu kilometri efectuati. Multumesc anticipat. O zi frumoasa.


--------------------
Renault Kangoo1.6 16v benzina 02/2003, PR16 I5 P microbus - 86JON
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andrei.87
post 25 Jan 2018, 23:03
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 25 January 18
From: Suceava




Buna , la modelul meu de Renault Kangoo am 2 butoane pe maneta de stergatoare, cumva + si -
Dau la Heure palpaie si apoi setez tinand apasat unu din cele doua
Am patit si eu cand imi dau cei de la reprezentanta bateria jos pentru a schimba la pedala de ambreiaj o prostie de plastic.


--------------------
Renault Kangoo 2016 Kangoo Maxi Van
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ccoto
post 26 Jan 2018, 07:22
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 22 April 09
From: Navodari




Ceasul se ajusteaza din butonul de langa afisaj km si ora, cel cu care se reseteaza odometrul. Se roteste scurt catre dreapta butonul si ceasul incepepe sa palpaie la digitii de ora. Prin mentinerea apasata a butonului, se fixeaza ora. Se roteste din nou catre dreapta butonul si incep sa palpaie digitii pentru minute. Se apasa butonul si se potriveste ceasul la minute. Apoi se roteste inca o data la dreapta pentru confirmare.


--------------------
Renault Kangoo 1.9D 2003, 1.5 dCI 2006 - CT07KZM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu Zanvetor
post 1 Jun 2018, 18:11
Post #4


Hunter


Group: Members
Posts: 8
Joined: 5 June 17
From: Husi




Domnilor imi cer scuze ca nu am raspuns fiind foarte des plecat din tara. Va multumesc frumos ptr intersul si atentia acordata solicitarii mele. Va doresc drumuri bune. Inca o data scuze si multumesc frumos.


--------------------
Renault Kangoo1.6 16v benzina 02/2003, PR16 I5 P microbus - 86JON
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
_Marian_
post 30 Sep 2018, 17:09
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 30 September 18




salut, la mine am pe cadran acel buton tip tija. ca sa intru in setarea datei procedez astfel: apas pe acel buton pana cand imi arata kilometrii parcuri in total(aceea suma de ordinul sutelor de mii). atunci tin din nou apasat pe acel puton si imi intra in partea de setare a ceasului. dupa tin din nou apasat pe acel buton, incepand astfel ca digitii minutelor sa creasca. astfel ei timp de cateva seconde cresc in mod normal apoi cresc rapid. odata cu aceea crestere rapida a digitilor minutelor cresc si digitii orei in mod alert.. urmam procedura descrisa mai sus pana se ajunge la ora dorita. apoi apas in mod consecutiv pe acel buton pana se ajunge la minutul dorit cu mentiunea ca se va vrea sa se seteze c-un minut in plus. ca sa confirm nu mai trebuie sa fac nimic, se confirma si apoi astfel se seteaza ora+minutul in ceasul de bord.


--------------------
Renault Kangoo 1.6 16v 2003 cv. au Priviledge 1.6 16v 2003 cv. au
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 21:01
Dacia