Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages « < 7 8 9 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

R-Link 2 Kadjar

henrywallace
post 22 Nov 2018, 23:29
Post #241


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 28 November 17




200 USD pentru faptul ca Mazda nu e in stare sa tina pasul cu vremurile e hotie. La cum ar fi hotie ca orice producator auto sa-ti ceara bani pt asa ceva postvanzare pentru o optiune ce o pun standard pe modelele restilizate.
Dar, nah, industria auto mizeaza mult pe ignoranta clientilor si pe superficialitatea celor mai multi dintre ei.


--------------------
Renault Captur 2017 zen
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian Constantin
post 23 Nov 2018, 10:25
Post #242


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 5 June 16




Renault promite tot felul de lucruri. Dar ce sa ceri de la companie condusa de penali?
Eu nu mai cred in promisiunile lor. De altfel UNDE a ti gasit promisiunea de AA pe R Link 2 cu 2.2????


--------------------
Renault Kadjar 1.2 2016
Kadjar este o mașină perfectă și Renault un dar de la Dumnezeu!! 😁
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 23 Nov 2018, 10:35
Post #243


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Mergand pe logica asta, in momentul in care apare un facelift sau un model-year nou, care vine cu dotari in plus, constructorii ar trebui sa faca gratis upgrade-ul celor care au cumparat modelul din anul precedent. Asa ceva nu exista si n-a existat vreodata...astfel de actiuni se fac doar in cazuri in care e afectata siguranta sau functionarea vehiculului, la piese importante.

Cand cumperi o masina, se presupune ca o cumperi stiind bine ce dotari are si ce nu are...studiezi lista de dotari, studiezi articolele de pe net (daca se anunta un facelift peste o luna te gandesti daca il astepti sau nu etc)...si cand ai dat banul, ti-ai asumat ca primesti fix ce scrie in fisa aia de comanda. Sa ai pretentia ca sa iti dea constructorul gratis astfel de upgrade-uri e putin exagerat.

Faptul ca Mazda cere 200 de euro (atat costa in Romania de fapt upgrade-ul) pentru upgrade e normal, fiind vorba de modificari de hardware, nu doar un update de soft. Nu era o chestie care sa afecteze functionarea masinii deci nimic nu ii obliga sa o dea gratis. E de laudat ca totusi iti ofera posibilitatea asta. Ca pretul e putin exagerat...asta e alta discutie. Dar ei cer 500 de euro pentru un card SD cu hartile de navigatie, in conditiile in care masina are tot ce trebuie pentru sistemul navi, mai putin hartile smile.gif Si nici update-uri la harti nu ai gratis decat 3 ani.

Eu unul am cumparat Mazda fara aceasta dotare, chiar daca stiam ca va fi disponibila in curand. Restul masinii indeplinea cerintele mele si am considerat ca pot trai fara o astfel de aplicatie. Apoi am vazut cum functioneaza sistemul dupa upgrade la alti utilizatori si am hotarat ca nu merita banii, fiindca nu il poti folosi asa cum trebuie, si vine cu niste limitari foarte dubioase. Nu din vina Mazda, din vina Apple, fiindca asa au facut aplicatia. Daca imi cereau 200 de euro in plus la pretul masinii fiindca venea cu el, mi-ar fi parut rau de banii dati.

Si, in final...ce naiba e atat de important sa ai Android Auto sau Carplay? Masina nu e o tableta, sunt mai importante alte lucruri...modul in care se conduce, fiabilitate, siguranta, economie. Cine a luat Kadjar in mod cert nu l-a luat pentru sistemul R-link, ci pentru tot pachetul si raportul corect calitate/pret. Imi vine greu sa cred ca daca era vreo Lada Niva cu cel mai bun sistem de infotainment si Android Auto o cumparau multi de pe aici

This post has been edited by AndreiMR: 23 Nov 2018, 10:36


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian Constantin
post 23 Nov 2018, 10:56
Post #244


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 5 June 16




1. Dotarile ce apar ca urmare a unui facelift TREBUIE platite. Nimeni normal la cap nu cere sa primeasca gratis ceva ce nu este CLAR o vina a constructorului.
2. Cand cumperi ceva, ORICE, te straduiesti sa ai o imagine cat mai buna. O masina este ceva complex, nu e ca o pereche de manusi. Deci ESTE posibil sa scapi unele lucruri, sau sa crezi in promisiunile de tipul "o sa facem upgrade" sau "o sa gasiti sute de aplicatii de downloadat". Vad ca ai avut multe masini. Este imposibil ca TOATE sa fi fost perfecte!
3. Da, este laudabil ca Mazda ofera asta. E mult? E putin? Fiecare analizeaza. Daca nu ai nevoie de navigatie.... e mult... nu iti pui. Daca ai nevoie poate e nesmnificativ!
4. Iar revenim la ce e sau nu important pentru cineva. O chestie 100% subiectiva. Da, pentru unii e important. Unul imi zicea ca a luat nu stiu ce masina pentru ca venea cu grilaj la portbagaj. Omul mergea des la vanatoare si ducea cainii acolo. Cine naiba sunt eu sa ii spun altuia ce e sau nu important pentru el????

Daca R Link nu era important nu il puneam. Pentru tine navigatia nu este importanta (dovada ca nu l-ai pus nici pe Mazda), pentru mine este. Nu am sa incerc sa te conving PE TINE ca este - asa ca te rog frumos sa nu incerci sa ma convingi ca NU ESTE! Ai avut mai multe masini si iti respect opiniile (mai ales cele de ordin tehnic) dar.... in zona asta subiectiva fiecare cu parerea lui!
O doamna de la firma unde lucrez a luat Fiat 500 pentru ca venea in culoarea "fistic".


--------------------
Renault Kadjar 1.2 2016
Kadjar este o mașină perfectă și Renault un dar de la Dumnezeu!! 😁
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 23 Nov 2018, 11:12
Post #245


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Departe de mine sa incerc sa conving pe cineva de ceva...nu am niciun fel de interes in asta. Insa mi se pare ciudat ca e o tendinta de a exagera utilitatea unor aplicatii imperfecte, in conditiile in care o masina inseamna mult mai mult decat sistemul de infotainment. Da, in 2018 e important sa poti avea o conexiune decenta cu telefon, de acord... insa banuiesc ca stiai ca R-link nu stie sa faca tot ce ti-ai dori cand ai luat masina.


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian Constantin
post 23 Nov 2018, 16:11
Post #246


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 5 June 16




Ai dreptate! Poate am exagerat! Ce sa faci? In Romania nimeni nu mai are rabdare sa asculte si argumentele celuilalt si toti credem ca suntem stapanii adevarului absolut!

Uite o tema de reflectie: in mai a aparut versiunea de Kadjar "cu imbunatatiri". OK? Nu este facelift ci doar au adus unele corectii! Absolut toate corectiile aduse de Renault au fost semnalate ca "plangeri" in sectiunea "ce nu imi place la Kadjar". Putem deci sa spunem pe cale de consecinta ca Renault a recunoscut ca pe ici pe colo a facut greseli?

Daca da, atunci de ce nu a pus la dispozitia doritorilor niste "kit-uri" de upgrade - CONTRA COST!!! Iti ardea buza dupa walk away lock? Te costa 200 Euro si iti pui!

Mazda macar s-a straduit.

Pentru un fumator lipsa brichetei si a scrumierei poate sa fie o catastrofa! Pentru mine ... e complet nerelevant.

Astept, asa cum spunea cineva pe aici ori sa imi dea Renault solutia, ori sa iasa masina din garantie sa ii aduc micile modificari pe care mi le doresc - mai ales la R Link.


--------------------
Renault Kadjar 1.2 2016
Kadjar este o mașină perfectă și Renault un dar de la Dumnezeu!! 😁
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RveMO
post 23 Nov 2018, 18:12
Post #247


Membru autentic


Group: Members
Posts: 902
Joined: 4 July 16




@AndreiMR In primul rand Renault nu a adus mirrorlink odata cu un facelift, indiferent de ce model cu R-Link 2. E o functie importanta la acea tableta pentru multi oameni, asa ca puteau sa ii spuna R-Link 3 si cu siguranta era mai putina valva, dar era ciudat sa pui alt R-Link la 1 an dupa ce lansezi unele modele. Cand dai o poala de bani pe masina si producatorul vine si arunca pe ea in aceiasi bani o functie importanta in cateva luni de la lansare nu are cum sa nu iti fie ciuda, pentru ca poate mai stateai putin si o luai cu respectiva functie.

De exemplu eu am luat-o in noiembrie 2017 din destocaj. Peste tot scria ca Megane 4 are AA(doar in anumite locuri scria ca la comenzile dupa martie 2017). Dealerul nu a spus "vedeti ca tableta nu vine cu functia de mirrorlink". Am constat la cateva zile dupa ce am luat-o ca nu are. Oare daca stiam ca nu are functia asta, mai luam masina? Nu stiu...

O alta treaba frustranta e ca pe R-link 1 s-a putut activa mirrorlink foarte usor, iar Renault vine si spune ca la R-link 2 nu se poate ca nu duce hardware. Dupa mai bine de 1 an de lupte grele, niste baieti destepti ne demonstreaza tuturor ca Renault ne-a mintit si ca R-Link 2 cu 2.2.X. suporta 3.3.X si odata cu asta AA (nu ca nu am fi intuit).

Probabil ca Renault a zis ca o sa mearga asa, dar cand au vazut cati oameni pretuiesc functia asta au incercat si incearca sa gaseasca o solutie (vezi discutia pe sectiunea Talisman).

Nu iei tableta cu masina, dar in orasele mari aplicatia WAZE este aur! Cu ea pe tableta vezi si mult mai bine, o si butonezi mult mai bine daca e cazul. De asta multi oameni tin foarte mult sa aiba AA.


--------------------
Ford Focus 2005
Megane Intense 1.5 dCi EDC 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexpslr
post 23 Nov 2018, 20:50
Post #248


Membru autentic


Group: Members
Posts: 219
Joined: 22 October 17




Părerea mea e ca Renault a avut dreptate. Ei au zis ca e o problema de hardware și nu merge Screen Mirroring, adică, AA și CarPlay. Lucru confirmat chiar de cei care au pus 3.3 pe 2.2. Norocul celor cu Android ca merge, ghinionul celor cu Iphone ca nu merge.
Cu siguranță tableta duce și firmwarele 7. și 8.

Dacă Renault ar considera ca e profitabil sa investească ar fi investit. Dacă voi reușiți sa ii convingeți ca fac profit schimbând unitățile, dacă eu as fi Renault as face-o. Dacă nu mi-ar aduce profit nu as face-o.


--------------------
Peugeot 307 2007 | Kadjar Zen 1.5 dci 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 23 Nov 2018, 20:53
Post #249


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Asta pentru că Renault nu obișnuia să vină cu modificări importante de la un an la altul. La alte mărci se practică chestia asta. N-am ce face și dau iar exemplu Mazda...fiindcă sunt mai la curent cu ce fac ei. Mazda CX-5 e recent lansată și nu a apărut încă un facelift. Pentru model year 2019, care se livrează din decembrie anul asta, toate mașinile vin cu modificări la echipări. În echiparile mai sărace se introduc în standard anumite dotări (inclusiv android auto), care cuprind și sisteme de asistenta la condus mai avansate, de la echiparile superioare. Pentru cele superioare se introduc dotări noi, gen tablou de bord digital.

Deci cine a luat în aprilie sau mai o cx5 are niște dotări, cine a comandat-o în iunie are altele. Aceeași mașină, fără facelift. Android auto poți pune dar display de bord digital sau asistent de bandă sau de unghi mort nu poți. Se practică în industrie, în America din anii 50-60 făceau asta.

Și să privim și invers...ai lansat o mașină cu niște dotări de bun simt pentru 2018. În 2 ani se schimbă și tehnologia de infotainment destul de mult, și apar și îmbunătățiri ale sistemelor de asistență. Pentru că IT, procesoare, camere video etc și astea evoluează în alt ritm decât era obișnuită industria auto. Ce faci? Aștepți 4 ani până la facelift riscând să pierzi potențiali clienți care vor tablete pe roti, sau vii cu modificări dese ca să îi atragi, cu riscul de a apărea nemulțumiți care și-au luat cu 6 luni în urmă mașina fără ultima versiune de tableta?


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RveMO
post 23 Nov 2018, 21:05
Post #250


Membru autentic


Group: Members
Posts: 902
Joined: 4 July 16




Tu nu intelegi ca de fapt probema e ca puteau sa puna mirrorlink si nu au facut-o din nu stiu ce dracu de motiv? Reanult nu iti pune alta varianta de R-Link nici daca ii dai toti banii din lume, eventual poate daca bagi surubelnita in tableta si iti pun alta noua (unii zic ca nici atunci nu primesti soft nou). Carplay nu merge din cauza alimentarii USB. Sunt convins ca ei cunosc foarte bine de ce si cum si ar putea sa rezolve cu costuri minime. La iPhone se deconecteaza si acum de la masina cand vrea muschiul lui, asa ca tableta aia android oricum nu se intelege prea bine cu iPhone.

Eu i-am intrebat luni de zile daca vor aduce 1.2 tce cu EDC in Romania si nu au avut raspuns. La nici 2 luni dupa ce am luat masina au bagat si 1.2 cu EDC. Ce dracu de companie e asta care nu stie azi ce va face maine, dar peste cateva luni?!
Renault e varza cu carne pe partea asta. Au noroc ca nu sunt singurii si au destule atuuri pe alte parti.


--------------------
Ford Focus 2005
Megane Intense 1.5 dCi EDC 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogus
post 24 Nov 2018, 07:53
Post #251


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 30 November 06




Eu am pus softul 3.x pe o mașină care a venit cu softul 2.x și am AA (mersi Poty!). Am waze, gmaps, spotify. Am altă mașină. Pentru faptul că Renault a mințit când a zis că nu pot să am AA este ultima mașină ce o cumpăr de la ei.


--------------------
Renault Kadjar 2016 INTENS 1.6 dCI 130 CP 4x4 - xx-00-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian Constantin
post 24 Nov 2018, 13:42
Post #252


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 5 June 16




Super!!!! 😁
Intrebare: mai poți să faci actualizări? VIN ul tău nu intră în conflict!? Fac și eu același lucru săptămâna viitoare. 😉


--------------------
Renault Kadjar 1.2 2016
Kadjar este o mașină perfectă și Renault un dar de la Dumnezeu!! 😁
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johnyboy
post 24 Nov 2018, 16:41
Post #253


Membru


Group: Members
Posts: 135
Joined: 7 September 09
From: Bacau




Atunci ar trebui sa fii bucuros ca dai mai putini bani lui poty si nu la golanii de la renault. De ex la mazda dai oricum 200e pt ca e nevoie si de hw si poty nu poate sa faca ceva.

https://www.androidpolice.com/2018/11/23/an...talled-upgrade/


--------------------
Renault Kadjar 2017/Intens/4WD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian Constantin
post 24 Nov 2018, 17:06
Post #254


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 5 June 16




Sa nu revenim la Mazda din doua motive:
1. s-a mai discutat acum cateva zile despre upgrade-ul oferit de ei
2. ne sterge mars pe buna dreptate posturile off topic!

Deci, dupa vrajitoria aplicata de Poty, ce e bine si ce e rau? Se mai pot face update de la Renault? Daca bagi VIN nu recunoaste site-ul ca ai 2.2 si iti da software in consecinta?

This post has been edited by Marian Constantin: 24 Nov 2018, 17:06


--------------------
Renault Kadjar 1.2 2016
Kadjar este o mașină perfectă și Renault un dar de la Dumnezeu!! 😁
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Poty
post 24 Nov 2018, 17:18
Post #255


DDT Guru


Group: Members
Posts: 978
Joined: 19 March 17
From: Slatina/Bucuresti




@Marian Constantin, se primesc in continuare update uri, fiecare "update" facut de mine se face custom dupa vin, de aceea voi avea nevoie si de vin ul tau! R link ul isi va descarca singur toate aplicațiile din nou email sudoku etc direct in masina, iar update ul de harti iti va aparea in continuare de fiecare data cand Renault va scoate ceva nou

Eu de exemplu mi am descărcat hărțile de pe toolbox dupa ce mi am facut update ul, la fel si majoritatea care au apelat la mine.

This post has been edited by Poty: 24 Nov 2018, 17:22


--------------------
Renault Megane Intense Hatchback 1.2 Tce 132CP - OT-06-APV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian Constantin
post 24 Nov 2018, 17:22
Post #256


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 5 June 16




OK! Multumesc! biggrin.gif


--------------------
Renault Kadjar 1.2 2016
Kadjar este o mașină perfectă și Renault un dar de la Dumnezeu!! 😁
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laurdan
post 25 Nov 2018, 11:09
Post #257


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 22 April 18
From: bucuresti




pot sa confirm ca, dupa ce cu ajutorul lui poty, am instalat 3.3 si astfel am android auto, am facut update-ul de harti si de acele mici programele, fara nici o problema


--------------------
Renault Kadjar 1,5 dci EDC 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 25 Nov 2018, 11:27
Post #258


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Reclama si multumirile va rog sa le pastrati pentru topicul de la “Anunturi”. Aici e o arie tehnica si avem un regulament. Altfel, se va inchide topicul, asa cum s-a intamplat la Megane IV.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danielamd
post 25 Nov 2018, 12:37
Post #259


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 25 November 18




Buna,
Care e cea mai rapida metoda de a trece la sursa audio de pe Bluetooh - Telefon mobil? Din pacate la moment, e nevoie sa navighez prin meniuri pina ajung la Multimedia->Bluetooth.
Oare este vreun shortcut? Se poate de pus vreun link pe dashboard la R-link2? Sau poate vreun buton de pe volan activeaza mai rapid aceasta sursa audio?

Multumesc mult,
Daniela


--------------------
Renault Kadjar 2017 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexpslr
post 25 Nov 2018, 15:24
Post #260


Membru autentic


Group: Members
Posts: 219
Joined: 22 October 17




Eu fac asta de pe maneta din spatele volanului. Butonul de sus e pentru sursa. Apeși pe al pana ai sursa pe care o vrei. Dacă ai doar telefonul conectat Apeși o data și trece de la radio la telefon.


--------------------
Peugeot 307 2007 | Kadjar Zen 1.5 dci 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danielamd
post 26 Nov 2018, 20:48
Post #261


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 25 November 18




Mersi mult Alex


--------------------
Renault Kadjar 2017 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ntn742003
post 15 Apr 2019, 15:41
Post #262


Membru


Group: Members
Posts: 143
Joined: 17 February 16
From: Craiova




Daca iau zen plus camera mers cu spatele aceasta va afișa pe ecranul r-link2 doar imaginea camerei sau și efectele vizuale ale senzorilor de parcare? Adică acele lunii care aproximează distanta până la obstacol.
La zen scrie că senzorii de parcare au doar avertizare sonora nu și vizuală.
Deci daca iau zen plus camera are alertă sonora și vizuală sau doar sonora?


--------------------
Renault kadjar zen 2019 /1,33 TCE /140 CP... Ford eco sport titanium 2020/1l/125 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicu suciu
post 15 Apr 2019, 18:16
Post #263


Membru


Group: Members
Posts: 196
Joined: 18 February 19




cred ca treaba cu liniile de ghidaj tine de rlink2,de program si nu de camera...eu am intens,asa ca nu pot sa iti spun sigur...la mine e asa...


--------------------
renault kadjar 1,5 dci intens 2019
kangoo van 1,5 dci 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ntn742003
post 15 Apr 2019, 18:22
Post #264


Membru


Group: Members
Posts: 143
Joined: 17 February 16
From: Craiova




Eu iau zen plus câteva accesorii printre care și cameră și navigație deci r-link2


--------------------
Renault kadjar zen 2019 /1,33 TCE /140 CP... Ford eco sport titanium 2020/1l/125 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PeRuZzI
post 15 Apr 2019, 20:31
Post #265


Membru incepator


Group: Members
Posts: 54
Joined: 28 June 09




Eu am zen cu optionale printre care si camera + r-link 2. Imi arata senzorii de parcare pe ecran + camera. Nu cred ca s-a schimbat nimic la facelift.


--------------------
Peugeot 3008 2019 1.6 Benzina EAT8 Allure
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spon901
post 6 Jun 2019, 22:03
Post #266


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 5 October 17




Renault nu face upgrade de la vers 2.X la 3.X pentru simplul motiv ca acest lucru nu se poate fara o modificare hardware. Faptul ca exista o metoda de a face sistemul sa arate ca si 3.x activand chiar si functia Android Auto nu inseamna ca sistemul a devenit 3.X .
Update-ul de software de la 2.x la 3.x nu suporta CarPlay, deci nu este complet 3.3.
Nu are rost sa platiti bani pentru upgrade. Folositi instructiunile de aici: Upgrade de la 2.x la 3.x
Cine vrea sa instaleze orice harti de IGO pe RLINK poate urma instructiunile din atasament.



Attached File(s)
Attached File  1558385970_Tutorial20aggiornamento20navigatore20REV03.pdf ( 390.13k ) Number of downloads: 160


--------------------
Renault Clio 2015 - B-10-IXU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 7 Jun 2019, 07:17
Post #267


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




Rog un moderator sa blocheze acest topic asa cum s-a facut si pe aria Megane IV...toate discutiile despre R-link si modificarile sale sa fie purtate doar pe topic-ul de pe aria Talisman.

@Spon901 daca erai putin atent si te uitai pe aria Talisman aici - https://www.reno.ro/index.php?showtopic=316334&st=270 postarea #282 observai ca exista un tutorial pentru trecerea de la 2.x la 3.x, ce a fost preluat de catre cei renaultkadjarforum ... iar daca citesti pana la capat acest topic o sa vezi ca exista si o solutie tehnica oficiala prin care se poate trece de la versiunea 2.x la 7.x.

Cat despre update-ul hartilor neoficial, aici pe forum nu ai voie sa pui astfel de lucruri ...nu e totul chiar asa usor cum crezi.

Exista de ieri update oficial pentru harti la versiunea V2018.06

This post has been edited by Gill_ro: 7 Jun 2019, 07:18


--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
9 Pages « < 7 8 9
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:49
Dacia