Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

23 Pages « < 13 14 15 16 17 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Pareri achizitie NISSAN QASHQAI 1.3L DIG-T 157CP, Sfaturi achizitie

proles1979
post 25 Feb 2020, 20:36
Post #421


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 24 January 19




No comment...dar pana la urma vali...daca e revizie nu trebuie ei sa puna la dispozitie uleiul si filtrele? ca le platesti tu asta e alta treaba...si chiar daca nu vrei sa faci la ei...ca si recomandare trebuie sa zica tipul de ulei care trebuie bagat in motorul ala ce naiba...dar daca tu teoretic vorbind erai total neavizat si bagai uleiul ke90090043 ptr ca vb aia ti l-au recomandat ei...si buseai motorul...cine raspundea? cred ca stim cu totii raspunsul....


--------------------
Nissan QQ Tekna 2019 DCT 157 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
teal_c
post 2 Mar 2020, 16:46
Post #422


Ceva ani vechime in ale sofatului.


Group: Members
Posts: 252
Joined: 18 August 06
From: Bucuresti




Gata, astazi mi-au sosit amortizoarele de capota motor si le-am si montat. A durat ceva pana au sosit. Comanda data pe 13 ianuarie si sosita la posta de care apartin pe 02 martie. Greu de montat pentru ca nu prea poti folosi mainile la capacitatile lor normale daca le ai ca ale mele (de pianist) dar cu rabdare se rezolva.

Exemplificare si sursa de cumparat aliexpress.com. Pret aproximativ 22 USD perechea cu free shiping

FIT FOR NISSAN QASHQAI J11 2014-2019 ACCESSORIES CAR BONNET HOOD GAS SHOCK STRUT LIFT SUPPORT CAR STYLING

Un lucru nemultumitor este faptul ca nu trimit si piulitele de prindere in partea inferioara a amortizorului. Am fost nevoit sa caut eu doua saibe si doua piulite ca sa pot monta. In rest......multumit.




This post has been edited by teal_c: 2 Mar 2020, 16:52


--------------------
NISSAN QASHQAI 1.3L HP M/T 2WD PACK N-CONNECTA 2019 - B-Nr-XXX
Daca muncesti ca sa traiesti de ce te mai omori muncind?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
proles1979
post 3 Mar 2020, 20:16
Post #423


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 24 January 19




Foarte frumos...baga si tu o poza doua ceva.


--------------------
Nissan QQ Tekna 2019 DCT 157 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
teal_c
post 25 Mar 2020, 12:54
Post #424


Ceva ani vechime in ale sofatului.


Group: Members
Posts: 252
Joined: 18 August 06
From: Bucuresti




Nu stu care e treaba dar nu ma lasa sa postez poze, nici macar una.
Asta este!
Oricum, isi fac treaba.



--------------------
NISSAN QASHQAI 1.3L HP M/T 2WD PACK N-CONNECTA 2019 - B-Nr-XXX
Daca muncesti ca sa traiesti de ce te mai omori muncind?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TheTrinitY
post 14 Jun 2020, 09:09
Post #425


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 18 September 10




Buna ziua si va sakut smile.gif Din Constanta.

Dupa multe .. muuuuulte nopti zile si TD-uri cu n! marci si modele .. m-am decis la un QQ. Intr-un final smile.gif

Am fost ieri, vazut si vorbit in showroom in COnstanta, si acum vreau sa va cer sfaturi si pareri.
Varianta aleasa de mine este 1.3 160HP, automata, Tekna Bose cu optiune de culoare plus pachet Luxury. (piele etc).

Din ce am inteles, ar trebui sa iasa un alt model de QQ anul acesta. Este adevarat ? Si daca stie cineva aceste informatii, m-ar interesa o perioada aproximativa cand ar iesi, dar si care ar fi modificarile aduse. Cumva eu vreau sa o cumpar sa scap de o grija smile.gif

Poate am noroc si exista cineva din Constanta cu aceeasi versiune ..
1. Pretul oferit de dealer, cred ca fara sa scadem rabla este de 27.500. Sunt curios daca are cineva vreo oferta mai buna pentru aceasta versiune, si daca da unde anume, la ce dealer. Sa il salut si eu cu incredere smile.gif
2. Detalii referitoare la un consum real in orasul Constanta, medie de 10.000 km anual. Majoritar oras, drum gen Poarta 6 centru.
3. Probleme intampinate cu masina.
4. Relatia cu cei din service.
5.
Masina actuala ar fi un Clio3 2008, 75 martoage. Cred ca trecerea va fi una foarte mare, nava cosmica la inceput smile.gif

Multumesc.


--------------------
Reanult Clio III 2008
Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacia.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jughi92
post 17 Jun 2020, 12:22
Post #426


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 5 June 20




Salut.
Nu o sa apara sigur anul acesta noul qq.
Cel devreme in primavara anului urmator


--------------------
SEAT IBIZA 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
proles1979
post 18 Jun 2020, 17:35
Post #427


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 24 January 19




@TheTrinity...Frate daca crezi ca esti o idee ghinionist...FUGI DE QQ !!!!!!!!!!!!!! Am un QQ din iulie 2019 in varianta Tekna+ adica aia fara Bose si full piele...Mi-a scos peri albi masina asta. Si daca ar fi fost vorba numai de problemele strict legate de masina mai ziceam...asta e ghinionul meu dar toate se rezolva pe garantie...Voceaclientului Nissan ....NISTE INCOMPETENTI o zic cu cea mai mare convingere....3 reclamatii am la ei si nu am primit 1 SINGUR telefon inapoi cu vreo solutie de rezolvare...service-uri...CATASTROFA...cauta numai motive puerile de genul...ce sa fac eu asa a fost fabricata !!! masina mea cea veche de nici un an la care platesc de ma doare inima ( chestie pe care sincer am ignorat-o la inceput pentru ca pur si simplu eram indragostit de aceasta masina) baraie din toate plasticele , balamalele , difuzoarele , dupa 3 luni am gasit puncte de rugina, se dezlipesc ornamentele portierelor , haionul nu se inchide decat daca masina sta pe plan perfect drept , daca esti la un gratar pe o suprafata denivelata si ai apucat sa deschizi haionul asa ramai cu el pana la sosea inapoi...la 40 km/h in oras a sarit o pietricica din roata unuia din fata care era pe franare inainte de trecere pietoni S-A SPART PARBRIZUL !!!!!!!!! si chiar era o pietricica ca a ramas pe stergator...la 2 luni s-a spart PANORAMA la fel cu un punct minuscul de penetrare ...cautau aia de la casco disperati eu le ziceam ca e punct ei nu il vedeau...si nu numai...ca mai sunt de povestit. Si toate astea la o masina cu pret de lista 24000 euro luata de noua cu 3km in bord din reprezentanta si care are acum 11 luni vechime si 9000 de km. Am luat masina asta din dragoste la prima vedere...si ca in toate situatiile astea...regret AMARNIC.


--------------------
Nissan QQ Tekna 2019 DCT 157 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mykissfm
post 5 Jul 2020, 21:17
Post #428


Membru autentic


Group: Members
Posts: 347
Joined: 11 May 09
From: Bucuresti




QUOTE(proles1979 @ 18 Jun 2020, 17:35)
@TheTrinity...Frate daca crezi ca esti o idee ghinionist...FUGI DE QQ !!!!!!!!!!!!!! Am un QQ din iulie 2019 in varianta Tekna+ adica aia fara Bose si full piele...Mi-a scos peri albi masina asta. Si daca ar fi fost vorba numai de problemele strict legate de masina mai ziceam...asta e ghinionul meu dar toate se rezolva pe garantie...Voceaclientului Nissan ....NISTE INCOMPETENTI o zic cu cea mai mare convingere....3 reclamatii am la ei si nu am primit 1 SINGUR telefon inapoi cu vreo solutie de rezolvare...service-uri...CATASTROFA...cauta numai motive puerile de genul...ce sa fac eu asa a fost fabricata !!! masina mea cea veche de nici un an la care platesc de ma doare inima ( chestie pe care sincer am ignorat-o la inceput pentru ca pur si simplu eram indragostit de aceasta masina) baraie din toate plasticele , balamalele , difuzoarele , dupa 3 luni am gasit puncte de rugina, se dezlipesc ornamentele portierelor , haionul nu se inchide decat daca masina sta pe plan perfect drept , daca esti la un gratar pe o suprafata denivelata si ai apucat sa deschizi haionul asa ramai cu el pana la sosea inapoi...la 40 km/h in oras a sarit o pietricica din roata unuia din fata care era pe franare inainte de trecere pietoni S-A SPART PARBRIZUL !!!!!!!!! si chiar era o pietricica ca a ramas pe stergator...la 2 luni s-a spart PANORAMA la fel cu un punct minuscul de penetrare ...cautau aia de la casco disperati eu le ziceam ca e punct ei nu il vedeau...si nu numai...ca mai sunt de povestit. Si toate astea la o masina cu pret de lista 24000 euro luata de noua  cu 3km in bord din reprezentanta si care are acum 11 luni vechime si 9000 de km. Am luat masina asta din dragoste la prima vedere...si ca in toate situatiile astea...regret AMARNIC.
*




Eu cred ca esti un mare ghinionist, al meu qashqai dupa un an de utilizare nu caraie nu maraie cu toate ca am mers si pe drumuri grele deocamdata ireprosabil

This post has been edited by mykissfm: 6 Jul 2020, 19:31


--------------------
Nissan Qashqai Acenta 1.33 tce 140cp 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
teal_c
post 8 Jul 2020, 13:43
Post #429


Ceva ani vechime in ale sofatului.


Group: Members
Posts: 252
Joined: 18 August 06
From: Bucuresti




proles1979, chiar ai ghinion frate !!! Eu dupa 1 an jumate am avut o rectificare minora la discuri fata (cica s-au deformat pentru ca incinse fiind au fost udate cu apa si ....gata deformarea. Asta nu intra in garantie (doar 340 RON). Pe langa asta mi-a picat un amortizor care m-a zapacit cu zgomotul si cu insistentele mele a fost schimbat, de data asta pe garantie, fara nici o plata de schimb sau geometrie facuta dupa schimb. O dadeau din colt in colt ca nu se aude, ca nu e de acolo ca.... pana m-am enervat si m-am urcat cu mecanicul in masina (cica nu era voie) si i-am format urechea dupa zgomot. Acum e liniste !!!


--------------------
NISSAN QASHQAI 1.3L HP M/T 2WD PACK N-CONNECTA 2019 - B-Nr-XXX
Daca muncesti ca sa traiesti de ce te mai omori muncind?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
proles1979
post 12 Jul 2020, 09:56
Post #430


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 24 January 19




Pentru moment masina este in service...cand am lasat-o le-am prezentat toate problemele...da da ne uitam ...verificam...mai vorbim cand o iau inapoi. sunt mai mult ca sigur ca nici 40% din problemele expuse nu vor fi rezolvate.


--------------------
Nissan QQ Tekna 2019 DCT 157 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
teal_c
post 13 Jul 2020, 07:36
Post #431


Ceva ani vechime in ale sofatului.


Group: Members
Posts: 252
Joined: 18 August 06
From: Bucuresti




Atata timp cat ceri reparatii pe garantie........nu e adevarat, nu se aude nimic, nu este stricat, mai vedem noi daca e asa, o sa verificam, etc. Daca spui ca o faci contra cost sunt calare pe masina sa ti-o repare. Niste nemernici. Numai cu scandal rezolvi problemele pe garantie de parca aiu primit masina cadou de la ei.


--------------------
NISSAN QASHQAI 1.3L HP M/T 2WD PACK N-CONNECTA 2019 - B-Nr-XXX
Daca muncesti ca sa traiesti de ce te mai omori muncind?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crysty97
post 20 Aug 2020, 18:12
Post #432


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 8 May 19




Am fost recent la un sch de ulei si filtru ... telefonic au confirmat preturile de 150 manopera... 310 lei ulei nissan si 61 lei filtru.... dupa schimb am primit factura de 789 lei...!!!???... 150 manopera... 550 ulei si 89 filtru !!!!.... am verificat de curios ce ulei PREMIUM de racheta cumva mi au pus si nu stiu eu.... si am aflat....acelasi ulei nissan il puteam cumpara de la magazin cu pretul PREMIUM de... 167 lei ...deci de 3 ori si ceva mai putin.... concluziile le trage fiecare... Am reverificat uleiurile puse de badsi in garantie sunt total diferite de ce cere manualul ....de fiecare data am vorbit cu inginerii de acolo inainte de revizie si am dovada scrisa ca de doua ori la rand habar n aveau sau ii durea la basca de ce ulei pun ei in motor .... deci cititi manualul si cumparati va uleiul corect din magazin inainte !!!

La ultima vizita la service nissan badsi.... domnul inginer mi a transmis ca ei mi au pus alta norma de ulei anul trecut pt ca asa au primit manualele de service gresite de la importator smile.gif)
sa mori de ras.... vai capul lor ... l am intrebat daca a fost curios sa rasfoiasca manualul masinii pt ca scrie acolco clar.... a zis ca nu l-a citit ..... smile.gif)

Ultimul ulei pus de mine este


ULEI MOTOR RAVENOL 1141088 REP Racing Extra Performance 5W30 1L

https://www.ravenolromania.ro/produse/raven...ance-sae-5w-40/


--------------------
Nissan Qashqai 1.3i (160 Hp) DCT

Seat Altea FR 2.0 TDI (170 Hp) DPF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RazvanRazv
post 23 Aug 2020, 22:06
Post #433


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 23 August 20




M-am speriat un pic de cati greierasi discutati pe-aici .... mie mi s-a parut o constructie solida.

Sunt aproape sa achizition un qq 1.3 automata TEKNA BOSE N-TECH. Cu toate discutiile si negocierile am ajuns undeva la 26k..... nu stiu daca sa mai caut la alt dealer sau sa raman pe cel local.


--------------------
Seat Leon 5F 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
proles1979
post 24 Aug 2020, 12:23
Post #434


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 24 January 19




Razvane...mergi la biserica, roaga-te sa nimeresti o masina ok si ai sa ai o experienta placuta de viata impreuna cu noul tau QQ. Daca crezi macar o secunda ca te cam urmareste ghinionul ... ia frate altceva . La 26k euro variante sunt berechet. Nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut si inca trec eu cu masinuta asta a mea. Si totul din cauza nepasarii...neprofesionalismului...incompetentei....nesimtirii...a tot ce inseamna Nissan Romania. Ultima ca sa va faceti si voi o parere...mergi la un service ...le bagi 80 mil in casa pe seceta asta prin contractarea unei reparatii pe casco...printre altele si vopsirea unei portiere...ulterior un ochi avizat observa ca lacul aplicat pe portiera dupa vopsire in service AUTORIZAT s-a scurs formand valuri, nefiind aplicat corespunzator. Solutia service: vii tu la noi...mai pierzi 2 zile concediu ca asta e...una dus una intors...mentionez ca nu am service in oras la mine....asta e...mi-am asumat asta avand in vedere ca mi-am luat masina nou nouta care 5 ani teoretic nu are ce cauta decat la revizii...siiiiiiiiiiiiiii.....incalzim oleaca lacul pe portiera il intindem si gata problema. SERVICE AUTORIZAT NISSAN ROMANIA !!!


--------------------
Nissan QQ Tekna 2019 DCT 157 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RazvanRazv
post 25 Aug 2020, 23:57
Post #435


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 23 August 20




Da .. ti-am citit posturile si imi pare rau ca ai ajuns in situatia asta. Dar nu'sh .. mie imi place la nebunie masina (si o iau pentru sotie). Personal raman fidel vag-urilor.


--------------------
Seat Leon 5F 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogladen
post 26 Aug 2020, 12:09
Post #436


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 28 May 07




Razvan, si eu ti-as sugera sa te orientezi catre altceva. Din fericire eu nu am avut probleme cu masina dar un QQ nu merita banii aia. Sunt sigur ca gasesti variante mai ok.


--------------------
Renault Kadjar 2017, 1.2 Tce EDC
Ford Focus 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stanciut
post 31 Aug 2020, 10:26
Post #437


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 31 August 20




QUOTE(proles1979 @ 20 Jul 2019, 09:43)
Salut , am facut si eu primii 1000 km cu al meu QQ 1.3 si 157 CP Tekna + safety shield plus cutie automata. Masina e cum sa zic...super. Insa...pentru ca trebuie si ajuns si la capitolul asta....in primul rand greierasi in coltul din stanga sus al portierei sofer fix in dreptul urechii mele stangi...foarte deranjant si apare mai ales la denivelari sau cand dai muzica mai spre jumatate de volum, urmatorii in zona haionului partea dreapta , si aceiasi greierasi intre volan si parbriz de care povestea colegul mai devreme, acestia din urma am observat totusi apar cand se incinge bordul de la soare. Iar ca sa inchizi haionul este fanta respectiva unde bagi 4 degete sa tragi haionul in jos...toata partea aia din plastic se cam desprinde de zici ca e prinsa in 2 negrese...si da e cam zgomotoasa din cauza jantelor pe 19 dar care de altfel sunt dementiale ca si look. Problema cu zgomotul metalic la capatul cursei volan se pare ca o are toata lumea, iar la mine am mai observat o caraiala a motorului zic eu sau din cutie se aude cand dau in reverse la plecare dupa loc cu motorul rece...dar ceva gen 3-4 secunde dupa care se opreste. Cu greierasii daca stie careva de acopera garantia asa ceva sau a fost in service cu probleme de genul, rog sa ne spuna si noua. Multumim.
*



Salut! Eu am 6000km, cu al meu 1.3Dig-T AT fabricatie Feb 2020. Pot confirma: greierasii din usa soferului (in zona centurii de siguranta) si cei din spatele volanului. Haionul este acoperit de un plastic prins in niste cleme de plastic sub forma conica. Sunt 14 la numar, l-am demontat. Pentru a nu mai avea frica ca raman cu el in mana, am renuntat la acea clema de plastic la cel apropiat de fanta unde bagi mana sa inchizi haionul. Daca scoti acel surub care tine fanta pt mana, vei vedea clema in drapta, in interiorul haionului. Acea clema de plastic am inlocuit-o cu un surub si o piulita pt a fi demontabil. Problema rezolvata! In fapt , am demontat plasticul acela de pe Haion pt ca, evident, cel mai enervant este zgomotul de la haion! GROAZNIC! Chiar si pe drum drept. Pt ca am epuizat toate optiunile, am ajuns sa demontez telescopul stanga (mie imi face zgomot in stanga sus - tu spuneai de drepata sus). Fara telescop liniste totala! Nici un zgomot. Am suspectat ca sunt cele 2 suruburi-nuca in care e prins telescopul. NU! Am schimbat telescoapele intre ele, tot cel din stanga face zgomot. CU haionul inchis, am observat ca e montat descentrat: in drepta, este mai distantat cu 4mm fata de stanga. Probabil aceasta descentrare cauzeaza zgomotul. Insa e limpede: fara telescop e liniste, cu telescopul zdrancane. Cum fara telescop nu pot sta, e montat la loc , zdrancane si nu am solutie! Enervant!


--------------------
Nissan Qashqai 1.3DiG-T AT 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
See'ya
post 14 Sep 2020, 16:52
Post #438


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 18 December 19




Si la mine a aparut un greieras intre volan si parbriz, mai ales cand e bordul incins. Parca undeva in zona difuzorului stanga. Daca apas pe bord sau ridic/apas volanul scartaitul dispare, dar imediat ce nu mai fac asta reapare.
Sunt curios daca a rezolvat cineva in service problema asta.
Sa aiba vreo legatura cu zgomotul de la conducta de ambreiaj de care se plang mai multi posesori de Megane cu motorul de 1.33? Desi nu vad ce legatura ar avea conducta aia cu bordul.
Defect de proiectare nu cred ca e, din moment ce am condus de curand, pe tot felul de drumuri si pe temperaturi de vara, un Tekna 1.33 AT de 157 cai, cu aproape aceeasi vechime si nr de km ca al meu, care nu avea problema asta.
Initial am crezut e vina nivelului de echipare, adica a materialelor de diverse calitati pe care le primești in functie de ce varianta de QQ ai cumparat, dar vad ca aici se plang de problema asta inclusiv proprietari de Tekna.

Mai am un greieras in dreapta spate (pe la stalpul C sau haion), dar apare foarte rar. In schimb, ala din bord e stresant.


--------------------
Nissan Qashqai 1.3 Dig-T 140 2019 Acenta
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiM11
post 23 Sep 2020, 17:32
Post #439


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 23 September 20




Salut! Am achizitonat si eu anul acest modelul Tekna, cutie manuala, 157 CP si am cateva nelamuriri.Astazi am trecut pe sa Serus Militari sa discut cu ei, dar nu stiau, nu au auzit, n-am avut ce sa aflu.

Voua va apare diferenta de viteza intre waze si bord? De exemplu am vazut pe autostrada, cand merg cu 140 km/ora, waze arata 130. Cu acelasi telefon, incelasi traseu, in alte modele de masini nu am diferenta, sunt chiar egale.

Tot la nemultumiri intra si calitatea foarte proasta a plasticului de la bord, l-am sters de praf cu o laveta normala si s-a zgariat rau de tot. Mai are un pic si se matuieste.Acum dau intai cu servetel umed si apoi cu laveta uscata, ca sa nu mai apara alte zgarieturi.

La nici o masina nu am patit pana acum asa.Cred ca au pus cel mai ieftin plastic in acele zone.

Pentru revizie in Bucuresti, care service imi recomandati, Serus, Badsi sau Cobalcescu?

Multumesc!



--------------------
Nissan qashqai Tekna 2020 HR13 - AG 87 DXA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
proles1979
post 23 Sep 2020, 18:16
Post #440


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 24 January 19




Andrei , daca acum te plangi de plastice...stai sa vezi ce sunete vor apare la iarna de prin portiere ...sau pe la iesirile centurilor din stalpi...sau din bord pe la imbinarea cu parbrizul...sau din zona hayon-ului...mai ales dimineata cand o sa pleci la serviciu...stai asa...o sa baraie si o sa zdrangane toate...ok astea se intampla la tekna mea...SPER sa nu se intample si la a ta...mie si acum portiera dreapta fata zici ca e posedata...baraie...caraie...plasticele de la ieisirea centurii sau cel putin din zona aia la fel...la orice denivelare zici ca prin viata...dar in opinia lor...am facut test drive si nu se aude nimic la noi...de ce sa dam jos o fata de portiera sa strangem niste suruburi sau sa lipim la locul lor niste plastice...DE CE ?!?! ti-ai luat NISSAN NOU ca sa le induri pe toate...URASC ziua in care am semnat contractu ala...desi a fost totusi una din cele frumoase...credeam ca mi-am gasit masina pe care mi-am dorit-o intotdeauna...


--------------------
Nissan QQ Tekna 2019 DCT 157 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 23 Sep 2020, 18:23
Post #441


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Toate masinile au o abatere in bord, in sensul ca viteza afisata e cu cativa km/h mai mare decat cea reala, exista si cerinte legale in acest sens in unele tari. La a mea 135 km/h in bord inseamna 130 km/h pe Waze (care indica viteza reala, folosind GPS.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiM11
post 24 Sep 2020, 15:13
Post #442


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 23 September 20




Multumesc pentru raspunsuri. Raman inca optimist, sper sa trec iarna/iernile cu bine si sa nu apara chestii negative in plus. Legat de waze, chiar o sa mai testez, pana la Nissanul meu nu am mai vazut asa diferenta, de 10 km. Oricum, nu cred ca am ce sa fac..


--------------------
Nissan qashqai Tekna 2020 HR13 - AG 87 DXA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogladen
post 24 Sep 2020, 16:54
Post #443


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 28 May 07




Andrei, oriunde te-ai duce la revizie, sa ai pregatiti 1100-1300 lei. smile.gif


--------------------
Renault Kadjar 2017, 1.2 Tce EDC
Ford Focus 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RazvanRazv
post 26 Sep 2020, 23:33
Post #444


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 23 August 20




QUOTE(Bogladen @ 26 Aug 2020, 12:09)
Razvan, si eu ti-as sugera sa te orientezi catre altceva. Din fericire eu nu am avut probleme cu masina dar un QQ nu merita banii aia. Sunt sigur ca gasesti variante mai ok.
*



Greu. Adica oscilez intre cx30 si qashqai. Mai am si varianta backup un ford Puma (care ma lasa cu multi bani in buzunar fata de masinile mentionate anterior).

offtopic: am revenit din grecia halkidiki ... incredibil cate qashqai-uri au oamenii acolo. Cam cum sunt loganurile la noi biggrin.gif.


--------------------
Seat Leon 5F 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 27 Sep 2020, 00:00
Post #445


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




QUOTE(RazvanRazv @ 27 Sep 2020, 00:33)
Greu. Adica oscilez intre cx30 si Qashqai
*


Mazda, evident wink.gif.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogladen
post 27 Sep 2020, 10:01
Post #446


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 28 May 07




Puma e un crossover de clasa mica. E foarte frumusel, plin de tehnologie si dotari la un pret foarte bun. DAR e extrem de inghesuit la interior. Incomparabil cu Qq, in spate cel putin e Matiz like. Ca spatiu Qq e lejer cel mai incapator dintre cele 3 dar calitativ Mazda este in alta liga. Mergi pe Mazda, e recomandarea mea...


--------------------
Renault Kadjar 2017, 1.2 Tce EDC
Ford Focus 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RazvanRazv
post 27 Sep 2020, 22:37
Post #447


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 23 August 20




Dupa ce citesti si forumul Mazda ... o iei razna:). In fine .. revenim la QQ.


--------------------
Seat Leon 5F 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RazvanRazv
post 10 Oct 2020, 00:03
Post #448


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 23 August 20






--------------------
Seat Leon 5F 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
janos
post 10 Oct 2020, 11:20
Post #449


User


Group: Members
Posts: 610
Joined: 24 January 11
From: Tg Mures




Este noul X-Trail pentru ca QQ este Rogue Sport.


--------------------
CMF-C/D Renault–Nissan–Mitsubishi Alliance 2015 - MS 2 cifre 3 litere
Life is a bitch. Arguing with the mods is allowed, winning an argument against the mods will get you banned.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
proles1979
post 4 Nov 2020, 21:30
Post #450


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 24 January 19




Salutare...daca e cineva cu parbriz incalzit la QQ poate verifica intr-o dimineata daca perpendicular fix pe mijlocul parbrizului lipseste un rand de sarmulita din aia zig-zag-zata? Eu am inlocuit parbrizul vara asta...si cel original nu avea acel rand lipsa din cate stiu eu. Acum doua zile cand am dat drumul la incalzire am observat ca imi ramane aburit parbrizul pe mijloc pe o portiune lata de 1 cm sa zic si cand m-am uitat cu atentie am vazut ca e lipsa un rand de sus pana jos...

This post has been edited by proles1979: 4 Nov 2020, 21:30


--------------------
Nissan QQ Tekna 2019 DCT 157 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
23 Pages « < 13 14 15 16 17 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:05
Dacia