Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Imobilizer-ul nu se opreste

AndreyStyle007
post 29 Dec 2016, 21:52
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 29 December 16




Salutare tuturor. De cateva luni sunt detinatorul unui Renault Twingo din 1997, iar acum am reusit sa raman blocat in Bucuresti din cauza imobilizatorului. Recent, am schimbat bateriile cheii (singura pe care o am) si de atunci au aparut anumite probleme. Ideea este ca chipul cheii, dupa schimbarea bateriilor a inceput sa se comporte ciudat. Initial totul a functionat perfect, LED-ul cheii cliparind normal de cateva ori cum este normal, iar apoi a inceput sa ramana aprins cateva secunde si sa inceapa sa clipare o data sau de doua ori, insa functiona fara probleme. Am sunat la cei de la service-ul Renault unde mi s-a spus sa revin maine, caci la telefon nu raspundea nimeni. Dansa a spus ca pentru a debloca temporar imobilizatorul masinii trebuie sa dau unui reprezentant VIN-ul masinii. Voi incerca aceasta procedura ziua urmatoare pentru a putea ajunge macar acasa cu ea si m-am gandit sa va intreb pe voi, daca cineva a mai fost in situatia mea si ce as putea face in acest caz. Va multumesc din suflet, sunteti singura mea speranta.


--------------------
Renault Twingo 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 29 Dec 2016, 22:17
Post #2


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.599
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Cauta bine pe forum ca este descrisa procedura de functionare dupa ce deblochezi imobilizatorul cu cod de urgenta....generat de un program si cu datele de pe masina/cheie.


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreyStyle007
post 31 Dec 2016, 20:40
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 29 December 16




Am reusit sa ii dau de cap. Programul il gasiti aici https://www.reno.ro/imobilizator-stresant-t206312.html , iar daca aveti calculatoare noi nu il va rula !!! Trebuie sa descarcati un virtual machine pentru a putea rula Windows XP pe 32 biti, iar apoi intrati in program si va merge perfect ! Mai multe detalii aveti in topic. Multumesc din suflet !


--------------------
Renault Twingo 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 12:40
Dacia