Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

[IASI] BRAS, Str. Silvestru Nr.36 Tel.0232276320

ionutz83
post 14 Feb 2007, 15:51
Post #1


ing.


Group: Members
Posts: 124
Joined: 13 February 05
From: Iasi




Iasi, str. Silvesru nr.4, langa benzinaria Mol in Podul de Piatra

tel.0232276320

Service Mecanica
0744519774 ing. Georgian Zugravu

Service Caroserie
0746159943 ing. Robertino Negara

Piese de schimb
0745140708 ing. Popa Daniel


--------------------
Renault Twingo 1.2 8v 2001 - IS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dil
post 13 Sep 2008, 17:27
Post #2


Membru verde


Group: Moderatori
Posts: 1.361
Joined: 7 December 04
From: Corbeanca, Ilfov




De ceva vreme s-a mutat service-ul la DN28, Iasi – Tg.Frumos, km 10.
Noutati, numere de telefon se gasesc pe situl http://www.bras.ro/ la rubrica Contact.


--------------------
- - - - -
Renault Captur 0.9 TCe XMOD (2015)
ex Daewoo Matiz 2004 (2012-2015)
ex Renault Clio Symbol 1.5dci 80CP 2006 Fidji (2006-2011)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TommyGun
post 21 Mar 2009, 11:24
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 19 March 09




Tot respectul pentru Dealership-ul de la Iasi din partea mea!... Am un Megane 1 si ii fac reviziile de pe la 200.000 de km la ei(acum am 383.000)... au existat mici neintelegeri(normale zic eu)... dar per total... se ocupa bine de masini... au baieti buni prin service... si daca te tii de ei(lucru normal in service-urile romanesti) fac o treaba buna... Noul showroom e foarte ok pentru au introdus si ei sistemul de "veghere" a masinii in timp ce este in service(cu exceptia tinichigeriei).. Per total un dealership bun... Care ma surprinde placut(ceea ce nu se poate spune despre multe dealership-uri auto din Rromanica)


--------------------
Renault Megane/ Laguna/ 2001/ 2008 - NT 04 WFE/ NT 55 WFE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DCC
post 11 Jun 2009, 18:24
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 12 November 08
From: Iasi




Salut,

Am maine programata revizia de un an la Bras. Sunt curios cum o sa decurga. Oricum sunt un pic ofticat pe ei. Anul trecut mi-am revopsit spolierul fata la ei, mi -au dat 3 luni garantie, iar dupa 3 luni si o saptamana, bineinteles, a inceput vopseaua sa se exfolieze "din interior catre exterior" cum le place la ei sa zica pe marginea dinspre roti mad.gif . Asa ca daca aveti probleme de tinichigerie fugiti de BRAS cat va tin picoarele.
A, ca sa nu spuneti ca doar eu am patit-o, exact aceeasi faza a patit-o si varamea cu aripa fata la un Clio, fix 3 luni si o saptamana.

Va tin la curent in legatura cu revizia de maine.

Numai bine!


--------------------
Renault Megane Sedan 1.5 dci 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shading_cone
post 15 Jul 2009, 13:07
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 15 July 09




Despre cei de pe partea de mecanica numai de bine.
!!!!!Atentie!!! Doresc sa va vrobesc despre recenta mea vizita la atelierul de caroserie de la Bras.

Luni 6.07.2009 imi duc masina la indreptat si vopsit portiera spate stanga. Mi se promite ca pana miercuri o iau inapoi. Miercuri nu ma suna nimeni sa imi spuna ca se mai amana. Sun eu Joi. Mi se spune ca nu e gata si ca va fi gata vineri seara. Sun vineri ca sa nu ma duc degeaba si sunt din nou amanat pe luni. Pana aici nimic "neobisnuit".
Luni la ora 11.00 ajung la Bras, intru in curte imi vad masina parcata afara. de la distanta parea perfecta . eram bucuros si gata sa le iert amanarile neanuntate. cand ma apropii de portiera in cauza constat cu stupoare ca prezenta pe toata suprafata bule de aer, puncte de nisip, si stropi de vopsea sub bandou scursi in jos pe portiera. Il chem pe consilier, se uita cu mine, se duce inapoi, cheama pe altcineva - concluzia trebuie revopsita: Intrebarea mea: Ati vopsit-o afara ca asa pare. Ei spun ca nu si totul se va remedia. Eu tot mirat continui sa intreb: De ce nu v-ati asigurat inainte sa vin eu ca totul este in regula, nu era mai ok sa refaceti fara sa va bata cineva obrazul? ei ridica din umar si imi promit ferm ca pana a 2 zi anume marti la orele 16 va fi gata. Sun marti la orele 16 sa vad daca e gata...stupoare...nu e gata, mai au de facut nustiu ce,ma aburesc pe acolo si zic ca mi-o dau a 2 zi la 9 dimineata. eu zic "bine ce e luni seara, ce e marti dimineata, tot aia, numai sa iasa bine."
Ma duc marti dimineata pe 11, zic sa fie totul bine si sa fie gata masina. ajung acolo vb cu consilierul de la service care imi spune: Masina dumneavoastra nu este gata si ca se duce sa se intereseze de stadiul ei. Eu ma gandeam ca o fi la spalatorie, cand vine un domn slabut cu parul grizonat, se apropie si imi spune: " - Stiti, aseara cand va monta maneruld e la usa un angajat a scapat surublenita si a zgariat in dreptul manerului si a trebuit sa refacem" Sa pic jos nu alta...Masina mea, ratele mele, banii mei, Doamne cat mai tineam la ea. Totusi imi pastrez calmul si il intreb cat mai am de asteptat. imi spune ca la 12 mi-o preda gata. Incer sa ma linistesc si ii spun ca astept ora respectiva acolo. el zice bine. Intre timp ce imi trece prin cap: ma duc in partea unde se fac livrarile ptr ca am vazut ca pe acolo e usa de la vopsitorie: cand ma duc ce constat. cei de acolo vopseau cu usile larg deschise si de o parte si de alta a cladirii. Normal ca intra praf si alte impuritati care se depuneau pe vopsea. Alt angajat de acolo tocmai iesea cu un renault laguna de la vopsit si iesea cu scartiiit de roti. imi pun in cap ca sa nu plec de acolo pana nu vad maisni iesita din cuptor. Astept, astept. la 11.55 iese din cuptor. cel care a scos-o a lasata-o aproape de usa de la iesire si pleca spunadu-mi ca e pauza de masa si ca sa astept pana la 12:30. Intre timp ma gandesc sa ma uit atent la lucrare cand sa lesin nu alta: portiera prezenta aceleasi urme de nisip si bule de aer si stropi de vopsea scursi.
Ii arat celui responsabil intr-un tarziu, si imi zice ca sa stau linistit ca iese la polish. Prin capul meu trec mii de intrebari...de ce tocmai mie? de ce tocmai masinii mele?
Ca sa nu mai vorbim ca cel care mi-a montat manerele la usa avea mainile pline de vaselina si mi-a patat toata tapiteria usii........ Ma gandesc, o iau asa si vin cum zice el la polish vineri desi stiu ca daca era ceva de iesit iesea de la prima plangere si nu de la a 3.
NU stiu ce sa mai cred: gresesti odata la vopsit, dar cum sa mai gresesti si a 2 oara si mai ales si a 3-a oara. Nu imi vine sa cred.
Ajung acasa, ma dau jos sa ma mai uit odata, sa imi sstea inima in loc iarasi, bandoul pe care ii platisem cu 2 milioane plus manopera sa mi-l schimbe, era un bandou vechi, zgariat...
Sun la vocea clientului, Imi raspunde un domn, incep sa ma plang, imi dau seama ca cel de acolo e instruit sa ma asculte si sa ma lase sa ma descar. Dar eu nu de asta am nevoie, eu vreau sa imi faca cineva portiera calumea......Imi zice ca va face o ancheta si vor vedea ce masuri trebuie luate. Eu acum nu mai vrea sa o duc si a 4 oara la vopsit tot la Bras, deja stratul e prea gros de vopsea si risc sa iasa exact la fel.
Sfat: Faceti cum vreti dar eu va recomand sa ocoliti Bras Caroserie, Mergeti unde stiti in alta parte. Ptr cei care vor probe sunt dispus sa le ofer.
Deviz: 1360 Roni Manopera si piese. Masina: Megane II Bleumarin

This post has been edited by shading_cone: 15 Jul 2009, 13:12


--------------------
Renault Megane II 2005
Renault Megane II sedan, 1.6 16V 83 Kw, 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danman
post 17 Jul 2009, 11:27
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 113
Joined: 23 October 08




Da, cei de la caroserie nu sunt foarte priceputi profesional... in schimb numai de bine pe partea mecanica. Iar cei de la ambele receptii jos palaria.


--------------------
Renault Trafic & Laguna Sport tourer Combi 8+1 / 2006 & Laguna 2007
Trafic 1,9 dci 2006 500.000 km - fara probleme majore
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shading_cone
post 17 Jul 2009, 12:34
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 15 July 09




nu foarte priceputi e putin spus, sa vopsesti de 3 ori o portierea in 5 zile si sa nu iti iasa niciodata, e muult mai mult decat putin nepriceputi, celor de la receptie nu am ce sa le zic, ei au fost ok adica pana si ei au vazut ce jalnic au lucrat vopsitorii. de aia nici nu au comentat cand am refuzat sa iau masina in starea aia


--------------------
Renault Megane II 2005
Renault Megane II sedan, 1.6 16V 83 Kw, 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ricochet2
post 20 Jul 2009, 12:28
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.770
Joined: 8 November 08
From: Timisoara




shading, nu poti pune poze, sa vedem cum a iesit ?


--------------------
Renault Laguna Concorde 1.6 16V 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
user2
post 21 Jul 2009, 22:10
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 21 July 09




@shading_cone tocmai azi m-am dus si eu la ei tot la caroserie sa-mi rezolv o problema nu foarte grava la spoiler. Din prima mi-a spus ca sa vin saptamina viitoare ca-s aglomerati si mi-au dat de inteles ca o sa dureze ceva pina va fi gata. Oricum dupa estimarea celui de la receptie va fi gata in cel mult 3 zile, dar din atitudinea lui mi-am dat seama ca va dura.
Insa daca spui ca in privinta calitatii sunt jalnici m-ai cam pus pe ginduri serioase si m-as duce la alt service.

Totusi te rog pune niste poze eventual devizul de lucrari.

Daca m-am dus la ei cu dosarul de dauna ma pot duce la asigurator si sa ma schimb la alt service?

22 Jul 2009, 00:06:
@shading_cone tocmai azi m-am dus si eu la ei tot la caroserie sa-mi rezolv o problema nu foarte grava la spoiler. Din prima mi-a spus ca sa vin saptamina viitoare ca-s aglomerati si mi-au dat de inteles ca o sa dureze ceva pina va fi gata. Oricum dupa estimarea celui de la receptie va fi gata in cel mult 3 zile, dar din atitudinea lui mi-am dat seama ca va dura.
Insa daca spui ca in privinta calitatii sunt jalnici m-ai cam pus pe ginduri serioase si m-as duce la alt service.

Totusi te rog pune niste poze eventual devizul de lucrari.

Daca m-am dus la ei cu dosarul de dauna ma pot duce la asigurator si sa ma schimb la alt service?

This post has been edited by user2: 21 Jul 2009, 23:06


--------------------
clio masina 2000 - is01abc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shading_cone
post 22 Jul 2009, 08:02
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 15 July 09




dimineata am fost la ei si mi-au schimbat bandoul ca mi-l pusesera pe ala vechi desi asigurarile platisera ptr unul nou. ei au motivat ca din neatentie mi l-au pus tot pe ala vechi. Vinerea trecuta am fost la polish. In urma polishului mi-au iesit punctele de nisip dar bulele de aer au mai ramas. De asemenea au iesit, aprope, si stropii scursi, dar oricum se mai cunoaste un picut unde se uneste bandoul cu portiera. In privinta timpului au motivat ca au peste 30 de maisni de reparat in urma ploii cu piatra de la Tg Frumos. Cei de la receptie sunt baieti de treaba si au recunoscut si ei ca nu au ce face daca nu au oamenii care sa vopsesca calumea. Acuma cica ptr vopsit mi-au dat garantie 90 de zile. Dar la cum mi-au dat ei 3 straturi de vopsea si incepe sa se cojeasca dupa 6 luni am incurcat-o. Deviz nu iti da ptr lucrarile refacute, Iar devizul initial a ramas la asigurari in valoare de 1360 RON ptr vopsit o portiera si schimbat bandou + bandou usa fata. Poze nu am reusit sa fac cand erau stropii scursi, bulele de aer si nisipul, iar acuma ar trebuie sa am un aparat care sa faca macro bine ca sa vezi urmele de la bulele de aer. Acuma am ramas cu 3 straturi de vopsea si cu niste urme de bule, cu o linie a portierei foarte putin rotunjita din cauza chitului.

This post has been edited by shading_cone: 22 Jul 2009, 08:05


--------------------
Renault Megane II 2005
Renault Megane II sedan, 1.6 16V 83 Kw, 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
user2
post 22 Jul 2009, 16:38
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 21 July 09




shading_cone pe mine postul tau m-a speriat destul de rau. Oricum ii trimit mail lu ala de la service cu postul tau si tot ce ai scris aici si-si zic ca-mi bag picioarele in el de bras si ma duc sa-mi vopsesc spoilerul la bosch.


--------------------
clio masina 2000 - is01abc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shading_cone
post 23 Jul 2009, 10:41
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 15 July 09




poti sa ii trimiti si chiar sa il intrebi ca sigur stie despre ce este vorba si oricand pot merge cu tine la service sa iti arat ca asa este (daca am timp). am chiar cartea de vizita a sefului de la alteliaer caroserie ptr ca m-a preluat el pana la urma: il cheama Ionescu cu numar de tel 0746 159 942, liviu.ionescu@bras.ro, informatii pe care de altfel le gasesti si pe site la ei, la http://www.bras.ro/contact_service.html iar daca vrei sa vezi cum a iesit pana la urma poti sa vii sa iti arat masina, urmele ami sunt foarte putin vizibile dar sunt si daca as vrea sa o vand cel care ar cumapr-o ar descoperi imediat urmele.


--------------------
Renault Megane II 2005
Renault Megane II sedan, 1.6 16V 83 Kw, 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
golfy03
post 29 Jul 2009, 12:52
Post #13


DIEZEL POWER


Group: Members
Posts: 1.922
Joined: 27 June 06
From: Iasi




Cam multe probleme pentru un rahat de portiera.Krek cu cat iti faci mai multe griji si vrei sa-ti iasa bine,cu atat iese mai rau.
Da nu inteleg partea aia cu "nisip" in vopsea.Si eu am vopsit masina,total,si a iesit super.Si acu arata excelent,vopsita anu trecut in septembrie.
Se mai intampla sa iasa si asa cum ai patit tu,dar foarte rar.
Bafta!


--------------------
renault LAGUNA2 2002 1.9DCI
Orice cazan cu 4 roti si volan...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shading_cone
post 31 Jul 2009, 09:29
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 15 July 09




cei de la bras au spus ca la toti iese cu pucte de nisip dar ca toate firmele le polisheaza ininte sa le vada clientul dar ca ei nus unt de acor cu polishul


--------------------
Renault Megane II 2005
Renault Megane II sedan, 1.6 16V 83 Kw, 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
McLine
post 19 Oct 2009, 18:57
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 19 October 09




Salut,

am un megane 1,5 dci din 2006, pana acum am facut toate reviziile la Bras sau Apan(Galati), dar acum trebuie sa fac revizia generala de 60.000 km si masina ne mai fiind in garantie as prefera sa o fac la un service care sa nu fie de reprezentanta, avand in vedere si diferenta de preturi. Astept de la voi pareri in legatura cu service-urile din Iasi si cu magazinele de unde as putea lua piesele pentru revizie.

Ar trebui sa o fac saptamana asta si daca ma puteti ajuta va multumesc foarte mult.
O zi buna.


--------------------
Renault Megane 2006/megane expression/1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DCC
post 11 Jan 2010, 00:29
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 12 November 08
From: Iasi




shading_cone stai linistit nu esti singurul care a patit-o. Mie mi-au schimbat si vopsit spoilerul fata. Mi-au dat garantie 3 luni pentru lucrare. La fix 3 luni si o saptamana mi s-a cojit vopseaua la marginile din dreptul rotilor. Prinde orbu scoate-i ochii. Dupa un timp mi s-a cojit vopseaua si de pe bandou. Cand le-am batut obrazul (ca nu putea fi vb de revopsit) s-au facut ca ploua si nu au zis nimic. Sunt niste nesimtiti!!
Varamea si-a vopsit aripa fata de doua ori la ei (pentru ca se cojea vopseaua de fiecare data) pana am convins-o sa mearga la un alt service. Prin urmare va recomand EVITATI ATELIERUL DE CAROSERIE DE LA BRAS!!!! Niste neseriosi!!! sa invete meserie pe masinile lor, nu pe ale noastre!


--------------------
Renault Megane Sedan 1.5 dci 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pistolaru
post 16 Jan 2010, 15:49
Post #17


membru


Group: Members
Posts: 134
Joined: 5 December 09
From: iasi




reinvii topicul : sad.gif vreau sa va intreb daca si-au mai indreptat "greselile" cei de la bras ? tocmai mi-am lovit masina si vreaus a stiu daca tot asa de priceputi sunt multumesc biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 2.2 manager 2009 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudiusdsd
post 16 Jan 2010, 16:58
Post #18


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 11 November 09




daca nu e vina ta .. du te .. la mine a lucrat bine ..vopsit spoileru spate ..plus indreptat aripa spate ..plus vopsit !! au zis ca mi o da in 3 zile si a fost o saptamana .. nah .. asta e ... daca te duci pe punga ta .. s ar putea sa te omoare la manopera.. bafta! mellow.gif


--------------------
RENAULT CLIO SYMBOL 2005 BERLINA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pistolaru
post 16 Jan 2010, 22:02
Post #19


membru


Group: Members
Posts: 134
Joined: 5 December 09
From: iasi




nu este vina mea si am rca respectivului sper sa iasa bine si la mine... luni ma duc cu masina cand se termina cu toata povestea am sa revin cu un raspuns ms mult claudiusdsd


--------------------
Renault Megane 2.2 manager 2009 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pistolaru
post 12 Feb 2010, 21:59
Post #20


membru


Group: Members
Posts: 134
Joined: 5 December 09
From: iasi




in sfarsit am ajuns si eu cu masina in service de o luna am zis ca tot o duc dar nu am mai ajuns .miercuri am dus masina si mi-au spus sa ma intorc vineri si ca o sa ma sune el (inginerul) azi pe la ora 9 primesc telefon de la el sa ma duc sa iau devizul sa il duc la groupama si cu ocazia asta am vazut masina . a iesit super bine . m-am speriat degeaba laugh.gif si nu a durat asa de mult . nici vopsea scursa sau diferenta de culoare a iesit perfect .
multumesc pentru ajutor claudiusdsd

vreau sa va intreb ceva cei care au schimbat distributia la bras cam cat va costat la un benzinar 1.6 poate stie cineva unsure.gif ? daca fac revizia in alt oras ies mai ieftin? de exemplu : la tulcea multi se duc acolo sa schimbe distributia blink.gif


--------------------
Renault Megane 2.2 manager 2009 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gigi_kent
post 8 Feb 2011, 17:16
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 2 September 07




Pai pana la Tulcea, mananci 3 paini, ce castigi la piese dai pe drum smile.gif. La Iasi am schimbat eu, la 60.000 kit distributie + accesorii, placute fata spate, filtre, filtru motorina, ulei motor + cutie, 2000 lei, la Bras.

This post has been edited by gigi_kent: 8 Feb 2011, 17:19


--------------------
Renault Megane II Sedan 1.5dci 2007 - is
www.cartefunciara.com
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
olive
post 30 Mar 2011, 09:07
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 30 March 10




Azi dimineata am dat o fuga la service Bras cu sediul in str. Silvesru nr.4.

Intreb daca la ei se aplica promotia cu "Zilele Renault" si mi-au spus ca da.

Atunci ii rog sa-mi schimbe si mie cauciucurile de iarna cu cele de vara.
Vine un Domn de la receptie si imi comunica pretul, pare ok.
Ii spun ca vreau sa ne apucam de treaba. Domnul imi spune ca-mi trebuie programare. Sta cu caietul in fata mea de programari si se uita... Ma uit si eu, avea un spatiu gol azi de la 10-14. Imi propune sa vin a doua zi de la ora 8. Ma uit la el... ma uit la caiet... si nu-mi prea vine a crede. Incearca sa ma abureasca ca are programate niste revizii care dureaza muuult si azi nu se poate. Ma uit din nou in caietul cu programari si nah, ce sa zic, el are pita si cutitu', nu-l pot cotrazice. Imi propune sa revin a doua zi la ora 8:15.
Cand ma intreaba ce masina si ce jante am incepe sa o coteasca ca au un singur om care face treaba asta, ca daca am jante din aliaj ar fi mai bine sa merg la o vulcanizare... Pana la urma imi recomanda sa merg la celalalt service Bras si-mi face o programare. Dupa ce-mi termina de facut programarea imi spune si pretul: era de 2.4 ori mai mare!!!
Curat profesionalism, imi scot palaria, Respect!


--------------------
Renault Fluence 2009 / AUTHENTIQUE 1.5 DCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
disaster
post 30 Mar 2011, 19:57
Post #23


Membru cu detector de radar


Group: Members
Posts: 367
Joined: 31 May 04
From: UE - Bucharest




@olive: Promotia "zilele Renault" incepe maine, 31.03, si ar trebui sa te coste ~60 RON (TVA inclus) cu tot cu echilibrat si discount aplicat.

This post has been edited by disaster: 30 Mar 2011, 19:59


--------------------
Renault Latitude 2011
Life sucks. Enjoy
Viteza nu ucide, oprirea brusca da.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
al1n
post 31 Mar 2011, 22:21
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 416
Joined: 1 August 08
From: Iasi




olive ne poti spune care era pretul exact? ca sa nu mai batem un drum degeaba


--------------------
Dacia/Renault Berlina 1.4/Symbol Expression 1.2 16v '99/2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
olive
post 1 Apr 2011, 17:52
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 30 March 10




Salut!

Pret la BRAS - DACIA - 50 ron
Pret la BRAS - Renault - 120 ron

Preturile le am de la receptionerul de la Renault Dacia.

Am urmat sfatul lui si am mers la o vulcanizare unde in 30 minute am rezolvat cu 60 ron.

Intre timp mi-am amintit ca am mai avut parte de profesionalism de la ei (Brass Dacia) la partea de "programari" pentru service.

Concluziile le trageti voi.


--------------------
Renault Fluence 2009 / AUTHENTIQUE 1.5 DCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
al1n
post 3 Apr 2011, 21:59
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 416
Joined: 1 August 08
From: Iasi




salut. merci,
oricum la service de cartier e maxim 60 lei si intradevar treaba dureaza o jumatate de ora, oricum nu am sa pot intelege de ce diferenta intre dacia si renault de 70 ron pe acceasi operatiune si cu aceeasi durata.in fine ms inca odata.


--------------------
Dacia/Renault Berlina 1.4/Symbol Expression 1.2 16v '99/2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
siriteanu
post 21 Jun 2011, 14:40
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 748
Joined: 19 May 11
From: Iasi




salut .. eu am o laguna din 2004 1.8 16v benzina 174000 km , am ceva probleme , nu-mi place cum suna motorul, suna ca un diesel cand e cald, la relanti.
recomandati-mi va rog un mecanic, sau niste mecanici priceputi, ca sa merg sa o asculte si sa dea un verdict.

21 Jun 2011, 14:41:
ori un service calumea, cu personal calumea... nu vrea sa merg la cine stie ce ghicitor si sa ma trezesc ca segmentez motorul sau mai stiu eu ce avioane ....
multumesc

This post has been edited by siriteanu: 21 Jun 2011, 14:41


--------------------
Renault Laguna II Ph II 1.9 Dci 96KW Dynamique 2006 -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 09:08
Dacia