Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Apan Braila de RAHATEL

zoliv
post 13 Oct 2010, 21:30
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 13 October 10




Felicitari service-ului din Galati.Ei mi-au reparat ceea ce Apan Braila a fost platita sa rezolve si nu a facut-o. In primul rind am o Dacia Solenza la care tin foarte mult.Din cauza infundarii scurgerii de sub capota, am fost obligat sa schimb rezistenta situata sub capota parte stinga.Binenteles ca a trebuit demontat tot bordul.Pret 6.500.000 Pe linga suma asta, am sesizat dupa vreo 3-4 zile cind am condus masina pe timp de noapte ca ledurile ce luminau bordul zona nivel benzina/apa si cele 3 butoane pentru aeraj,AC si nivelul 1-4 nu functionau si pe linga asta incepusem sa am joc in volan.Nu am stat pe ginduri si m-am dus imediat pe Cosbuc la Apan Galati.Cind au vazut situatia, mecanicii s-au crucit !!! Lipsea una din cele patru piulite situate in axul din volan iar celelalte 3 erau slabite !!!!!, iar becurile din bord erau arse pur si simplu si a trebuit din nou demontat bordul(o parte) pentru a fi inlocuite. Intrebare: Apan Braila, cu toate ca e un service autorizat si recunoscut chipurile, chiar trebuie sa mori pentru incompetenta lor? Deci fiti cu bagare de seama referitor la APAN Braila.Stati departe cit puteti de mult.Numai bine si rulaj fara evenimente.[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=blue] mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif

This post has been edited by zoliv: 13 Oct 2010, 21:31


--------------------
Dacia Solenza 2005 - gl 08 vzi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rino
post 13 Oct 2010, 21:57
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 838
Joined: 9 December 07




esti fericit!!! daca te duceai la total service international ti-o dadea in trei roti ca fiind normal fara nicio explicatie, iar la tulcea ti-o dadea in trei roti plus o explicatie savanta ca asa e normal


ps. .... cam la acelasi pret

This post has been edited by rino: 13 Oct 2010, 21:58


--------------------
Renault Megane 2005, 2009
DIY / open source fan.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
99AIM
post 14 Oct 2010, 17:49
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.134
Joined: 26 June 05




S-au cam schimbat treburile la TSI,am fost eu pt. o testare si pot spune ca au fost destul de amabili,daca te duci cu figuri de sef de trib esti tratat ca atare si va pot spune ca nu duc lipsa de clienti.


--------------------
Clio III ph 1 Renault Fluence ph 2 1.6 dci - CT 99 xxx
Sufletele mari au intalnit intotdeauna opozitie din partea mintilor mediocre. (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ion_ion
post 1 Feb 2011, 23:46
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 5 July 08




Salut,



Nu stiu cum e prin alte zone din tara la reprezentante auto , dar eu am fost cu masina mea la apan braila si mai nou la galati. Drept sa va zic nu eram impresionat de apan braila(eu sunt din galati), dar trebuia sa merg ca eram in garantie, smteam ca nu sunt tratat asa cum trebuia, ca ascundeau mai mereu cate ceva, sosoteau intre ei inainte sa-mi transmita mie ce aveau de zis la reclamatiile mele.
Acum cu toate ca nu mai sunt in garantie merg la apan galati, vreau sa va zic ca esti tratat exact ca un client "exact ca vorba aia cu clientul-stapanul", acum nu stiu daca ma trateaza asa ca nu mai sunt in garantie sau asa se poarta cu toata lumea........
Imi place ca baietzii de la receptie stau tot timpul pe langa tine si vorbesc despre masina si despre lucrurile care mai trebuiesc la ea.
Deci mergeti cu incredere la apan galati .


--------------------
Renault Clio 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 06:21
Dacia