Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages « < 4 5 6 7 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Reparare vopsea, zgarieturi, retusuri

z_fdd bacau
post 25 Feb 2014, 12:48
Post #151


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 16 April 10
From: BC




smirghel foarte fin, parca ala de 1200 sau chiar mai fin (auzisem la cineva, dar n-as baga mana in foc). Vezi ca benzina parca iti matuieste vopseaua... eu folosesc o masina de polisat si o pasta abraziva medie/fina si mai ies zgarieturi, dar nu cele proeminente

stefanvasco, daca s-a luat vopseaua (in zona aia alba) degeaba mai dai polish... daca e zgariata la suprafata, la un polish se duce

aviz amatorilor: real are niste creioane corectoare. e vreo 25 de lei bucata. au o pensula pentru aplicare, ca la oja de unghii. eu am gasit exact culoarea masinii (gri acier) si trebuie sa retusez niste zone unde mi-a dat un baiat de treaba o dunga in iarna asta

alte culori: rosu, visiniu, alb, negru... cam atat imi amintesc.

si daca e zgarietura si nu puteti aplica cu pensula aia, luati o scobitoare si bagati vopsea doar in santul zgarieturii smile.gif cred ca iese mai bine decat la pensula...






--------------------
Renault Symbol 2006 - 1.4 8v ||| Megane 2 - 2005 - 1.5dci 82 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
z_fdd bacau
post 27 Feb 2014, 08:50
Post #152


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 16 April 10
From: BC




revin:
au mai multe culori (metalizate si nemetalizate): galben, rosu, visiniu, bleumarin, negru, gri, alb. cam atat am vazut. si pretul la oferta era de 17 lei / 12 ml


--------------------
Renault Symbol 2006 - 1.4 8v ||| Megane 2 - 2005 - 1.5dci 82 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 27 Feb 2014, 09:48
Post #153


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




salut care real?afi?

eu am gri metalizat platine d69 blush.gif



This post has been edited by wolfin: 27 Feb 2014, 09:54


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexgeogabriel
post 27 Feb 2014, 10:00
Post #154


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.417
Joined: 24 September 11
From: Bucuresti




@wolfin, el este din Bacau, dar gasesti in Realu-urile din Bucale, au si la Auchan(eu am vazut la cel din Militari daca tot esti din zona) creioane si spray-uri tot pe la 17-25 lei. Au testat deja unii nuantele pe jos langa raftul respectiv. Iei o bucata mica de metal dupa tine, dai cate un fas(primul fas este mereu mai inchis la culoare) din diferitele nuantele de gri si apoi compari cu vopseaua de pe masina. Daca nu se potrivesc, iei de la un centru de preparare vopseluri.

@Adrian2011, cauta smilgher de apa ca cele de mai jos, eu le am dintr-un kit de la Turtle wax dar nu il recomand intrucat bucatile de smilgher sunt micute si le folosesti de 2-3 ori, plus ca sunt mai ieftine cumparate separat:
2400 granulatie, pentru nivelarea vopselei pigmentate
3200 granulatie pentru nivelarea stratului transparent al vopselei
3600 granulatie pentru un finish desavarsit
4000 granulatie tampon de amestecare a vopselei.
Foloseste instructiunile de la kitul lor ca oricum sunt universale. Spray-ul acela oricum e doar apa iar in loc de compusul respectiv de luciu se poate folosi orice pasta de polish/luciu ieftina, eu aveam oricum Prevent dinainte de a cumpara kitul respectiv. Repet, kitul isi face treaba dar nu merita 60-80 lei.

This post has been edited by alexgeogabriel: 27 Feb 2014, 10:07


--------------------
Renault Symbol 2007, 1.4, 75cp, 8v - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian2011
post 27 Feb 2014, 19:42
Post #155


Membru autentic


Group: Members
Posts: 693
Joined: 30 August 11
From: Isle of Man




ok.deci 3600 e cea mai potrivita.


--------------------
Renault Symbol 2011 Collection 1.2 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
#Dino
post 28 Feb 2014, 00:02
Post #156


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.189
Joined: 10 November 07
From: Loading...




QUOTE(alexgeogabriel @ 25 Feb 2014, 12:39)
Kissfm,  alea din primele poze ies la polish. Celelalte nu prea, verfica un pic de benzina daca nu cumva albul acela este doar lacul matuit sau vopseaua altuia. Eu am avut tot alb si credeam ca e zgariata, cu un smirghel de apa si polish manual, era ca nou. Parca tu ai si o zgaritura( ruptura) in aripa?
*



Nu e ruptura, doar a sarit vopseaua de pe plastic...


--------------------
'22 Duster 1.0 Eco-G / Megane 3 1.6 16v 2013 / Logan 1.4 MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
z_fdd bacau
post 28 Feb 2014, 00:59
Post #157


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 16 April 10
From: BC




wolfin, posibil sa gasesti si la afi, nu am mai fost in realul de acolo de un an, dar astia parca au cam aceleasi produse peste tot.

nu stiu pe coduri (al meu e grey metal c12, parca), dar ochiometric am zis ca se potriveste si l-am cumparat, ca mi s-a parut foarte ieftin. si uite ca a fost exact nuanta mea de la masina smile.gif


kissfm, daca a sarit vopseaua.....polishul nu o pune la loc, deci nu prea rezolvi nimic....


--------------------
Renault Symbol 2006 - 1.4 8v ||| Megane 2 - 2005 - 1.5dci 82 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexgeogabriel
post 28 Feb 2014, 11:27
Post #158


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.417
Joined: 24 September 11
From: Bucuresti




Asa am avut si eu 2 puncte negre cu vopsea sarita, am dat cu un bat de urechi, urmat de toate procedurile din instrctiunile de mai sus si e ok. Dar sa lasi vopseaua sa se usuce o zi-doua cand e mai cald. Dupa doar 6 ore, se lua de tot si a trebuit sa o iau de la inceput.


--------------------
Renault Symbol 2007, 1.4, 75cp, 8v - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexgeogabriel
post 30 Mar 2014, 08:03
Post #159


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.417
Joined: 24 September 11
From: Bucuresti




Mda, acum o saptamana si ceva, m-am trezit cu alarma urland, cand ajung la masina aveam ditamai zgarietura, portiera stanga fiind un pic infundata in drepturi zgarieturii mai mari. Acum s-a mai indreptat indoitura. Din ce vad este doar lacul matuit. Am dat cu mana si nu pare a agata. L-am descoperit si pe inculpat dar nu a vrut sa recunoasca in ruptul capului desi se pupau la fix zgarietura din partea de jos a portierei si cea cu indoitura. Masurate zgarieturile si cu ruleta, se pupau la fix... mad.gif Zgarietura o scot cum o scot dar pentru indoitura trebuie sa desfac fata de la usa.

This post has been edited by alexgeogabriel: 30 Mar 2014, 08:10

Attached thumbnail(s)
20140319_130147.jpg ( Size: 2.38mb ) Number of downloads: 682
20140319_132302.jpg ( Size: 2mb ) Number of downloads: 696
20140319_132311.jpg ( Size: 2.04mb ) Number of downloads: 664
20140320_175443.jpg ( Size: 1.46mb ) Number of downloads: 676


--------------------
Renault Symbol 2007, 1.4, 75cp, 8v - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
theodor2004
post 31 Mar 2014, 09:51
Post #160


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.707
Joined: 8 February 10




QUOTE(alexgeogabriel @ 30 Mar 2014, 08:03)
L-am descoperit si pe inculpat dar nu a vrut sa recunoasca in ruptul capului desi se pupau la fix zgarietura din partea de jos a portierei si cea cu indoitura. Masurate zgarieturile si cu ruleta, se pupau la fix... .
*



Dupa cum arata, nu pare sa iasa aflfel decat prin revopsire+indreptare.
Dar, daca esti sigur ca acela este faptasul, de ce nu mergi la politie? Te duci la biroul constatari accidente rutiere de pe raza sectorului unde s-a produs accidentul, si primul lucru pe care il va intreba agentul este :,,cunoasteti faptasul?"/ Tu vei spune ca da, vei mentiona numarul masinii lui, marca, culoare, apoi faci o schita a accidentului...si il cheama la politie. Daca nici atunci nu recunoaste, se face expertiza.


--------------------
Renault Clio Symbol 1.4 litri 2003, 8 valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexgeogabriel
post 31 Mar 2014, 15:35
Post #161


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.417
Joined: 24 September 11
From: Bucuresti




Ehe, e cu dus si intors, am fost la politie si au zis ca daca nu am vazut fapta nu imi pot face nimic. Cu presupuneri si cu dovezi facute de mine nici nu ma baga in seama. De, asa se intampla daca sunt corect si nu declar ca am vazu t fapta. In schimb, ma mint pe fata si isi bat joc de mine. Politistul mi-a dat dreptate dar nu are ce sa imi faca. Partea albicioasa a iesit la smilgher fin. Se lipise a naibii mizerie de vopsea sau era vopseaua matuita. Aveam 2-3 zgarieturi unde am acoperit cu vopsea la culoare. Urmeaza azi finalizarea, ramanand doar indreptarea ori cu ajutorul ventuzelor, ori prin desfacerea fetei usii si indreptare folosind o pana de lemn. Oricum pare ca se mai indreapta singura de la apasarea fortelor in mers. Sper sa nu fie doar efectul placebo.

This post has been edited by alexgeogabriel: 31 Mar 2014, 15:57


--------------------
Renault Symbol 2007, 1.4, 75cp, 8v - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
theodor2004
post 31 Mar 2014, 16:12
Post #162


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.707
Joined: 8 February 10




Da, asta vroiam si eu sa iti spun: daca esti sigur ca acela e faptasul, sa spui ca l-ai vazut cand ti-a acrosat masina. Doar daca esti sigur ca el este. excl.gif
ma rog, pentru indreptat si polisat exista o firma, Auto-original se numeste, are sediul chiar in incinta fostului Metro din Otopeni (pe DN1, vis-a-vis de Aeroportul Otopeni, in parcarea Tiriac Auto Rulate). Ei iti indreapta sigur portiera, fara sa dea jos fata de usa: doar ,,sug" infundatura cu niste ventuze, pe care le lipesc cu clei de portiera.
Nu incerca singur cu ventuza, pt ca risti sa iei vopseaua, si nu faci nici o treaba.


--------------------
Renault Clio Symbol 1.4 litri 2003, 8 valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexgeogabriel
post 31 Mar 2014, 20:09
Post #163


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.417
Joined: 24 September 11
From: Bucuresti




Sunt foarte sigur ca respectivul mi-a atins masina pentru ca iesisem pana la masina cu vreo 30 minute inainte si masina lui nu era acolo. Dar de, legile sunt facute in Romania doar pentru smecheri. Stiu de firma respectiva tot de aici de pe forum, stiu ca erai mutumit si inainte de ei. Hai sa iti arat cum am reusit sa refac zgarietura, personal sunt multumit pana acum. Mai spre seara am mai dat inca o data cu vopsea in locurile unde frecasem prea tare si se luase ce am vopsit ieri. Se vede ca un aspect de oala in locul unde e indoitura, se vad masinile ciudate biggrin.gif. De asta si ziceam mai sus ca ori o indrept cu ventuze la un service, ori desfac personala fata de usa. la cat de putin e indoita, cred ca o rezolv relativ usor cu o pana de lemn impingand din aproape in aproape. Imi place sa invat niste lucruri noi, cu atat mai mult cu cat este vorba de bunul personal, totusi nu as fi vrut acest context.

This post has been edited by alexgeogabriel: 31 Mar 2014, 20:10

Attached thumbnail(s)
IMG_20140331_190655.jpg ( Size: 2.01mb ) Number of downloads: 618
IMG_20140331_190706.jpg ( Size: 2.16mb ) Number of downloads: 174
IMG_20140331_190724.jpg ( Size: 1.97mb ) Number of downloads: 171
IMG_20140331_194639.jpg ( Size: 2.36mb ) Number of downloads: 161


--------------------
Renault Symbol 2007, 1.4, 75cp, 8v - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
theodor2004
post 1 Apr 2014, 08:55
Post #164


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.707
Joined: 8 February 10




daca te duci la un service sa puna ventuza, risti sa sara vopseaua cand trag de ventuza. E treaba de finete folosirea ventuzei, chiar daca nu pare. biggrin.gif Sa nu te trezesi la urma ca iti spun ca trebuie sa revopsesti toata portiera (totusi, daca este vopseaua originala, riscurile sa sara sunt mici).
Cand am fost la original auto, au folosit urmatoarea metoda: au lipit de marginea infundaturii o ventuza mica, nu avea diametrul mai mare de 3cm.
Pentru lipire au folosit un clei special, dar nu cunosc marca. Apoi trageau de ventuza, indreptand usor infundatura. Cand suprafata respectiva era adusa la nivel, se dadea jos ventuza (se dezlipea cu un spray special) si puneau alta ventuza, pozitionata mai aproape de centrul infundaturii.
Deci, nu uita urmatorul principiu: O INFUNDATURA SE INDREAPTA INCEPAND DINSPRE MARGINI SPRE CENTRU, si niciodata invers. Doar asa poti sa o indrepti, fara sa lasi urme. Daca incepi cu centrul, vor ramane ,,valuri" pe tabla.

Apoi am vazut cum au indreptat alta infundatura. Au dat jos fateta de usa, si au ciocanit dinspre interior, cu un fel de cuie speciale, cu un rotund de cauciuc la capat. Tehnica era asemanatoare: se incepe dinspre marginile infundaturii, si se bate usor, cioc, cior, dinspre margine spre centru.
Suprafata a iesit perfect plana, dar au muncit ore la ea.


--------------------
Renault Clio Symbol 1.4 litri 2003, 8 valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexgeogabriel
post 1 Apr 2014, 15:44
Post #165


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.417
Joined: 24 September 11
From: Bucuresti




Multumesc pentru sfaturi, stiam ca trebuie sa incep dinspre margini tot de pe forum. Mi-ai dat o idee buna cu acel cauciuc, o sa caut un ciocanel pentru gresie sau voi folosi o bucata de cauciuc in loc de acel pistol pneumatic de care mentionezi. Totusi am doar o infundatura minora si da, amvopseaua originala.

This post has been edited by alexgeogabriel: 1 Apr 2014, 15:48


--------------------
Renault Symbol 2007, 1.4, 75cp, 8v - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
theodor2004
post 2 Apr 2014, 08:40
Post #166


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.707
Joined: 8 February 10




daca ai vopseaua originala, merita sa iti indrepti infundatura, in dorinta de a pastra vopseaua. O vopsea aftermarket nu e ca cea originala, indiferent de locul unde s-a facut reparatia.
Nici la Auto Original nu aveau ciocan pneumatic. Aveau un fel de cuie, de diferite marimi, dar cu o maciulie de cauciuc la varf. Scoteau fateta interioara a portierei, si se apucau de batut cuiele cu un ciocan de cauciuc, dinspre interior, si batut usor.
Am vazut cum au scos asa infundaturi mititele (la cele mari nici ei nu se baga).


--------------------
Renault Clio Symbol 1.4 litri 2003, 8 valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vlad_pyn
post 27 Jul 2014, 10:04
Post #167


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 23 January 10




Salut, am avut cu ceva timp in urma o problema la balamalele usii soferului, motiv pentru care un "mester" mi-a dat usa jos si a lucrat vreo doua zile la respectivele balamale, timp in care usa a fost sprijinita pe toate muchiile direct pe podeaua din beton; drept urmare, m-am ales cu vopseaua sarita pe mai multe portiuni ale muchiei usii, pana la chit dar si pana la metal. Spre rusinea mea am observat deabia dupa cateva luni, intre timp portiunile unde s-a luat vopseaua pana la metal au ruginit, cum pot sa repar muchiile de la usa? As prefera sa pot face eu reparatia.
Multumesc!


--------------------
RENAULT CLIO SYMBOL 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexgeogabriel
post 27 Jul 2014, 10:16
Post #168


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.417
Joined: 24 September 11
From: Bucuresti




Desteptul ala de mecanic, ca nu ii pot spune altfel, nu putea pune un carton sub usa? Cred ca merge la smilgher si apoi refacut cu primer si ulterior vopsit dar daca e pe toata partea usii, o sa fie mai greu ca e muchie. Trebuia sa cureti mai deasupra muchiei ca sa prinda bine, mai bine incerci la un service dar sa nimereasca nuanta. Oricum e pe partea de jos deci...

This post has been edited by alexgeogabriel: 27 Jul 2014, 11:58


--------------------
Renault Symbol 2007, 1.4, 75cp, 8v - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
z_fdd bacau
post 10 Aug 2014, 09:51
Post #169


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 16 April 10
From: BC




baieti, ieri m-am pus pe treaba cu un prieten sa dam polish masinilor. Eu - un clio symbol din 2006, el - un golan din 2009...

toate bune si frumoase pana in momentul in care am inceput sa aplicam pasta abraziva medie-fina pe logan... pe toata partea dreapta se ia vopseaua blink.gif postez aici pentru ca el nu are cont, dar e o problema care ma ingrijoreaza si pe mine

nu am mai vazut asa ceva... am folosit pasta abraziva exact ca asta la mai multe polishuri, pe mai multe masini (VW, Opel, Reno...). niciodata nu am patit asa ceva, desi eu am dat pe masina mea de cel putin 6 ori cu produsele respective...

am atasat si cateva poze, ca sa vedeti cum se lua culoarea pe discul masinii de polishat si apoi pe carpa cu care stergeam in urma...

intrebarea mea e urmatoarea: ce naiba poate sa aiba vopseaua aia incat sa se duca???? vopseaua e originala, nu a fost revopsita, masina e din 2009.... si se duce doar pe partea dreapta, in rest - nicio urma pe discul de polish sau pe carpa.... masina e iesit ok, omul multumit, dar a ramas cu niste semne de intrebare...

stie cineva vreo posibila cauza? a mai patit-o cineva?

Poze: http://i58.tinypic.com/2pqnqyc.jpg
http://i57.tinypic.com/rirhuc.jpg
http://i58.tinypic.com/2i1ieq1.jpg
http://i58.tinypic.com/124h2cm.jpg


--------------------
Renault Symbol 2006 - 1.4 8v ||| Megane 2 - 2005 - 1.5dci 82 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian2011
post 10 Aug 2014, 10:35
Post #170


Membru autentic


Group: Members
Posts: 693
Joined: 30 August 11
From: Isle of Man




QUOTE(z_fdd bacau @ 10 Aug 2014, 10:51)
... pe toata partea dreapta se ia vopseaua  blink.gif
masina e iesit ok, omul multumit, dar a ramas cu niste semne de intrebare...




pai cum sa fie multumit daca zici ca i s-a luat vopseaua? a revopsit-o dupa polish sau cum, ca nu prea s-a inteles.


--------------------
Renault Symbol 2011 Collection 1.2 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
z_fdd bacau
post 10 Aug 2014, 10:59
Post #171


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 16 April 10
From: BC




deci nu i s-a luat de pe masina, masina a iesit uniform, s-au dus zgarieturile fine, de suprafata, de aia am pus si poza cu masina dupa polish... nu te gandi ca a plecat vopseaua cu totul smile.gif

vopseaua nu se ia in asa hal cat sa ramana tabla goala, dar, asa cum vezi si in poze, ''se imprima'' pe carpa sau pe husa masinii de polishat, nu stiu cum sa zic...

rezultatul e ok, dar a ramas cu intrebarea: de ce dracu' se ''imprima'' vopseaua de pe partea dreapta a masinii....?


--------------------
Renault Symbol 2006 - 1.4 8v ||| Megane 2 - 2005 - 1.5dci 82 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexgeogabriel
post 11 Aug 2014, 10:30
Post #172


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.417
Joined: 24 September 11
From: Bucuresti




Pentru ca nu este vopseaua orginala, s-a intamplat ceva pe partea dreapta si au revopsit-o inainte de vanzare, mai mult ca sigur ca la dealer. A patit-o un amic cand a comandat masina. Ii adusesera una care mirosea un pic a vopsea pe langa portbagaj, avea cateva cioburi subtiri prin portbagaj. A refuzat si i-au dat alta. Asta se intampla la ditamai reprezentanta Renault. Probabil o lovisera la urcarea in tir.

This post has been edited by alexgeogabriel: 11 Aug 2014, 10:32


--------------------
Renault Symbol 2007, 1.4, 75cp, 8v - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
z_fdd bacau
post 11 Aug 2014, 10:56
Post #173


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 16 April 10
From: BC




pfffff.... ''misto'' sad.gif

eu banuiam vreo ''eroare'' in procesul de vopsire, ca alta idee nu imi venea in cap...

ok, si are cineva vreo idee cum s-ar putea rezolva treaba asta (fara sa vopseasca jumate de masina)??? vreun tratament, ceva care sa protejeze vopseaua? pentru ca in halul asta omul se gandeste ca dupa vreo 2-3 ierni romanesti (cu sare pe sosele, gheata si zapezi cat masina) sa nu mai gaseasca vopsea pe ea...

spun asta pentru ca masina a stat doar in strainatate pana anul asta si nu s-a confruntat cu extremele meteo de la noi...

ce sfaturi aveti? multumesc!

This post has been edited by z_fdd bacau: 11 Aug 2014, 11:06


--------------------
Renault Symbol 2006 - 1.4 8v ||| Megane 2 - 2005 - 1.5dci 82 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andutu
post 26 Sep 2015, 23:35
Post #174


Membru autentic


Group: Members
Posts: 682
Joined: 27 September 10
From: Bucuresti




Am "julit" si eu putin masina

20150911_112454.jpg ( Size: 3.29mb ) Number of downloads: 83
20150924_185310.jpg ( Size: 211.54k ) Number of downloads: 62
20150924_185340.jpg ( Size: 138.02k ) Number of downloads: 58


Paguba 1900 lei , traversa spate schimbata , luneta dezmembrari , vopsit plafon.

Detalii:http://www.reno.ro/Coltul-suparatilor-t47829-s24840-p4368534.html#entry4368534


--------------------
Renault Clio Symbol 1.5 dci 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bleano1
post 27 Sep 2015, 14:33
Post #175


Membru


Group: Members
Posts: 166
Joined: 13 January 13
From: iasi




Si eu ma astept la niste zgaraieturi din partea copacelului. smile.gif
Dar n-am ce face,locuri de parcare nu sunt.
DSC02251.JPG ( Size: 1.39mb ) Number of downloads: 55

DSC02252.JPG ( Size: 1.38mb ) Number of downloads: 53


--------------------
renault clio2 1,5dci 65cp,2004,caroserie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
devilgenius
post 27 Sep 2015, 16:05
Post #176


The God


Group: Members
Posts: 525
Joined: 9 October 12




Aveti idee ce nuanta are acest cod de culoare MV632 cu tenta albastruie?
Am fost la un magazin de vopsele sa imi prepare pe cod si din pacate in calculator apar mai multe variante, de exemplu este baza, MV632 + Y si MV632 + BL.

Vopseaua este de la Klar.

Aveti idee care ar putea fi ?



This post has been edited by devilgenius: 27 Sep 2015, 16:08


--------------------
Renault Clio 2000 1.4

Dacă Dacia are 6 roate, cât ulei consumă când închizi ușa ? :))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andutu
post 27 Sep 2015, 16:10
Post #177


Membru autentic


Group: Members
Posts: 682
Joined: 27 September 10
From: Bucuresti




Cel mai bine te duci cu capacul de la rezervor si compari.


--------------------
Renault Clio Symbol 1.5 dci 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
devilgenius
post 27 Sep 2015, 16:11
Post #178


The God


Group: Members
Posts: 525
Joined: 9 October 12




Din pacate nu are paletar pentru acest cod... :|


--------------------
Renault Clio 2000 1.4

Dacă Dacia are 6 roate, cât ulei consumă când închizi ușa ? :))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andutu
post 27 Sep 2015, 16:23
Post #179


Membru autentic


Group: Members
Posts: 682
Joined: 27 September 10
From: Bucuresti




Vad pe un site de vopsea auto ca au doar o nuanta si anume Gri Boreal 632.
vopsea.jpg ( Size: 124.04k ) Number of downloads: 53


--------------------
Renault Clio Symbol 1.5 dci 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexgeogabriel
post 28 Sep 2015, 17:01
Post #180


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.417
Joined: 24 September 11
From: Bucuresti




Mv632 nu e culoare ca mea? Ia vezi mai sus in poze, nu-s la masina.


--------------------
Renault Symbol 2007, 1.4, 75cp, 8v - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages « < 4 5 6 7 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 10:41
Dacia