Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

DEVIERE E85, Ocolire pod Buzau

i96nds
post 12 May 2005, 15:51
Post #31


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.707
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




Sigur nu merita prin Brasov ca faci foarte mult. Gandeste-te ca treci de 2 ori muntii.... M-am uitat si pe harta si nu are rost.

Eu insa revin cu problema mea ca maine trebuie sa plec la drum:

*************
Nici mie nu mi-e clar... Presupunem ca vin de la Bucuresti. Merg pe centura aia noua a Buzaului, da? Adica nu o iau spre zona industriala ci pe drumul cel lat, cu 2+2 benzi.

Apoi merg tot pe drumul acesta, trec de primul pod, ajung la intersectia cu Ploiesti-ul. Trec de Lukoil si mai e un pod. Acolo, dupa pod, fac dreapta si intru pe sub pod si merg (drept concluzie) tot pe centrura cea mare cu 4 benzi pana ajung la noul pod pe care l-au terminat recent. Acolo parca era drumul catre Brasov, nu?

Deci... Pe acolo o iau ?
*************


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
Stefan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
teodor
post 12 May 2005, 15:54
Post #32


.


Group: Members
Posts: 176
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




Ieri am vorbit cu un sofer de pe un microbuz care opreste la gara obor si merge pana la ramnicu sarat, atentie citez: OCOLIREA ACESTUI POD SE FACE IN 30-40-50 MINUNTE PE UN DRUM DE TARA DE TOATA JENA, PLIN DE GROPI SI DE PETICE cu CAI SI CARUTE PE ALOCURI........BIP_BIP.
Daca stam si ne uitam cum ia apa podurile, si altii isi fac case cu materialele de intretinere sau de investitii ............exact ca si cu pompele alea unguresti.........adica noi avem pompe domne' mai mari si mai frumoase dar.........nu ne miscam cu ele in Banat ca de.........cu ce le ducem cum le instalam..........puii mei numai scuze.....in loc sa ii ajute pe ungurii aia sa pun pompele alea in folosinta mai repede ....noi ne laudam sus si tare.
Rusine celor care isi fac reclama (astia de la AVERSA) si sustin ca ei o au mai mare si mai groasa laugh.gif SA PUNA MANA SA LE INSTALEZE SA SCOATA APA=ADICA SA FACA TREABA, apoi ne laudam ce treaba am facut.....


PS:podul ala a fost facut de cei de la CFR , intretinut de apa, ploaie, vant, camoiane si masini...


--------------------
Passat 4Mot 2.0TDI SLZ 1,9 Diesel 2006 - BZ-xx-www
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mil
post 12 May 2005, 15:58
Post #33


ocupat


Group: Members
Posts: 309
Joined: 23 January 04
From: x




da, dar ce frumoasa tara avem... V Prahovei, V Buzaului (apropo ai vazut Cheile Buzaului), si apoi sa nu uitam multele obiective turistice din zona Buzaulu care te vor ademeni: barajul de la Nehoiasu cu Siriul care strajuie in zare, vulcanii noroiosi, chilimbarele din Colti smile.gif ... ce credetii voi ca a cazut podul ala degeaba...a cazut cu metoda sa incurajeze agroturismul din zona smile.gif

Doamne, ca nu ne mai invatam minte!

P.S. m-am uitat si eu la film dar podul care a ramas in picioare pare de alta conceptie...mai moderna...s-ar putea sa fie mai recent ca asta care a cazut si tocmai constructia "fiului" sa il fi zdruncinat...

Oricum pilonii celui nou nu pareau afectati, insa asta vechi chiar daca ramanea in picioare era inutilizabil...toti pilonii trebuie intariti...si la vara buzaul e mic, il treci prin vad cu caruta, hei rup si cu o macara...si gata treaba, vorba e sa nu faca hei rup in exces.

stiu si podul CFR din zona, ala e si mai vechi ca asta rutier, norocul lui ca e mai departisor si nu l-a atins entuziasmul constructiv si renovator al contemporanilor de la AND....ai naibi nemti...sa vina repede sa il reclame cat nu se ating si de ala.


--------------------
x x - x
I Bog te veselit!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stefan.A
post 12 May 2005, 16:06
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 431
Joined: 21 June 04





oi fi sarit eu a doua cafea, ca nu prea inteleg rationamentu'.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_i
post 12 May 2005, 16:06
Post #35


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 28 January 04
From: Bucuresti




QUOTE(i96nds @ 12 May 2005, 16:51)
Nici mie nu mi-e clar... Presupunem ca vin de la Bucuresti. Merg pe centura aia noua a Buzaului, da? Adica nu o iau spre zona industriala ci pe drumul cel lat, cu 2+2 benzi.
Apoi merg tot pe drumul acesta, trec de primul pod, ajung la intersectia cu Ploiesti-ul. Trec de Lukoil si mai e un pod. Acolo, dupa pod, fac dreapta si intru pe sub pod si merg (drept concluzie) tot pe centrura cea mare cu 4 benzi pana ajung la noul pod pe care l-au terminat recent. Acolo parca era drumul catre Brasov, nu?

Deci... Pe acolo o iau ?
*************
*


Man, si eu incerc sa aflu acelasi lucru, dar se pare ca e mai interesant sa injuri conducatorii...
Deci, se pare ca ai dreptate. Singura chestie e ca centura Buzaului am impresia ca incepe de la podul de dupa Lukoil. Si acolo, la baza podului, din cate am inteles, trebuie sa faci dreapta si sa treci pe sub pod in partea stanga a orasului.
Ei, pt mine de aici e o negura totala... Si as fi si eu recunoscator daca s-ar gasi cineva sa ne lumineze, eventual cu indicii vizuale. Mai ales ca eu de obicei merg pe intuneric.


--------------------
RENAULT Symbol - b-45-...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 12 May 2005, 16:09
Post #36


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




mil....baga o geana pe stirile romanesti sau pe www.andnet.ro... DN10 ala care leagata Buzau de BV e inchis datorita alunecarilor de teren si caderilor de stanci in zona Siriu... adica e si mai rau...

iar pe alt topic (nu mai stiu pe unde) zicea cineva ca drumul ala e un fel de "drumul oaselor" (sau amortizoarelor, pivotilor etc) ... adica e VARZA!


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mil
post 12 May 2005, 16:14
Post #37


ocupat


Group: Members
Posts: 309
Joined: 23 January 04
From: x




dragilor, faceam si eu haz de necaz...vedeam jumatatea plina a paharului etc...ca altfel innebunesc de disperare...


--------------------
x x - x
I Bog te veselit!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 12 May 2005, 16:45
Post #38


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




STimati domni!
Pt a ajunge din Buc in Moldova se face asa:
Buc/urziceni-Bz
Inainte de Bz o luati pe centura
La pod (fabrica Ursus) urcati pe pod si o luatila dreapta spre Brasov
Treceti de Vernesti, Satuc si in satuc faceti DREAPTA spre BERCA
Treceti podul peste buzau si la intersectie o luati spre PLESCOI (dreapta)
Si tineti drumul spre sapoca-mateesti/ potoceni- Maracineni back to E 85


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_i
post 12 May 2005, 16:47
Post #39


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 28 January 04
From: Bucuresti




124.gif

Am gasit si o harta, pe site-ul Min. Transporturilor. E la http://www.mt.ro/images/inundatii%20buzau/...20buzau%201.jpg

Inca o chestie: E mai bine oare daca ajungi pe drumul asta intrand prin oras, si sa nu o iei pe centura (stiu ca pe acolo mai e si o bariera... rolleyes.gif )


--------------------
RENAULT Symbol - b-45-...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 12 May 2005, 16:53
Post #40


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Sunt 2 variante!
V1. Dinspre Buc spre Bacau

Buc/urziceni-Bz
Inainte de Bz o luati pe centura
La pod (fabrica Ursus) urcati pe pod si o luatila dreapta spre Brasov
Ajunsi sub pod faceti dreapta spre Brasov
Treceti printr/un cartier de tigani (simileasca)

Treceti de Vernesti, candesti Satuc
Atentie la radar in Satuc e o portiune dreapta si ff rapida dupa care urmeaza o portiune in urcare! Acolo sta garcea !!
In satuc faceti DREAPTA spre BERCA
Treceti podul peste buzau si la intersectie o luati spre PLESCOI (dreapta)
Si tineti drumul spre sapoca-mateesti/ potoceni- Maracineni back to E 85 unde faceti stanga spre Bacau.

V2.Buc-urziceni-slobozia-drumul spre Braila
La Viziru faceti stanga spre Bordei Verde-Oprisenesti
La Oprisenesti STANGA spre Ianca
La Ianca DREAPTA spre SUtesti Gradistea Boldu Rimnicelu Rm sarat

V2.2 Buc-urziceni- Bz- SPRE BRAILA
La Ianca STANGA spre SUtesti Gradistea Boldu Rimnicelu Rm sarat

http://www.mt.ro/images/inundatii%20buzau/...20buzau%201.jpg


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 12 May 2005, 16:58
Post #41


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




Mai, mie inca nu mi-e clara o chestie. Din film se vede ca podul pe sensul catre Buc a ramas in picioare. Se poate circula pe el? macar pe jos? Sunt o gramada de oameni din Maracineni sau gura Calnaului care lucreaza in Buzau. Ei ce fac? Merg 60 de Km in plus pe zi?


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 12 May 2005, 16:59
Post #42


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Podul nou e si el busit ca share-uiau pilonii


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mil
post 12 May 2005, 17:07
Post #43


ocupat


Group: Members
Posts: 309
Joined: 23 January 04
From: x




din film nu pare asa. Sunt piloni diferiti, cel putin asta vechi ii vad pilonul complet cazut pe toata latimea soselei...rezon ca nici aia noi nu se pot simti prea bine dupa asta si trebuie expertizat mai inatai...imaginile sunt incomplete dar din alura podului nou...nu reiese cau au piloni comuni, ca se forfecau odata.

ma lovi o idee nu cumva au largit E85 si atunci au facut podul asta nou (inca in picioare) in anii gloriosi ai acestiu mileniu? Parca eu stiam doar un pod rutier cu 2 benzi acolo...iar cel nou va sa mai aiba garantie...cel putin asa am auzit eu ca se reclama cand construiesti cu fonduri de la UE.


--------------------
x x - x
I Bog te veselit!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_m
post 12 May 2005, 17:11
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




De la Sapoca pana la Maracineni nu e rau drumul ... Bucata ailalta nu o stiu


--------------------
Lada / Logan 1200 / 1.6 8v ABS - B-NN-MMM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mil
post 12 May 2005, 17:47
Post #45


ocupat


Group: Members
Posts: 309
Joined: 23 January 04
From: x




http://www.hotnews.ro/articol_22073-Podul-...-a-prabusit.htm

cica improvizeaza ceva pe E85 intr-o spatamana baietii. probabil un pod de flori...sau cum spunea Ake o sa permita traficul pe podul cel nou, eventual pe o banda, cu limitare de tonaj...

cat despre alt pod in 4 luni 10 milioane euros eu zic ca exagereaza si la data si la pret


--------------------
x x - x
I Bog te veselit!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 12 May 2005, 18:18
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Pacat ca nu a fost clonat Anghel Saligny!
Podurile construite de el peste Dunare in 1895 rezista falnice si acum. Cele construite in epoca de aur, paralel cu cele vechi au prezentat fisuri la mai putin de 10 ani de cand au fost date in functiune.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
disaster
post 12 May 2005, 18:20
Post #47


Membru cu detector de radar


Group: Members
Posts: 367
Joined: 31 May 04
From: UE - Bucharest




QUOTE(mil @ 12 May 2005, 19:47)
http://www.hotnews.ro/articol_22073-Podul-...-a-prabusit.htm



cat despre alt pod in 4 luni 10 milioane euros eu zic ca exagereaza si la data si la pret
*





referitor la construirea unui pod in graba.tot pe E85 in dreptul localitatii urziceni s-a construit un pod peste calea ferata pe directia bucuresti-buzau in ultimii 3 ani cred si s-a dat in folosinta acum aproximativ un an.pentru cei care au trecut pe el poate imi explica si mie cineva de ce un pod nou este inclinat inspre dreapta de ti-e frica sa nu cazi de pe el la 100km/h?
asta asa ca sa nu va asteptati la cine-stie-ce s.f. de pod in locul raposatului.


--------------------
Renault Latitude 2011
Life sucks. Enjoy
Viteza nu ucide, oprirea brusca da.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 12 May 2005, 19:59
Post #48


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




Vreti sa va spun eu de sunt de cacao podurile?
1 lucrarile se liciteaza sub pretul pietei
2 din banii incasati se platesc spagi la cei care aranjeaza licitatiile
3 muncitorii fura cel putin un sfert din materiale.
4 cum devine evident ca la un moment dat ca un pod de X miliarde nu se poate costrui cu X/2 miliarde, incep abaterile de la proiect: n/2 armatura, n/2 beton, nx2 balast, pamant si alte materiale de pe rau.

Garantie? Da ce crezi, ca mai exista firma aia peste 2 ani?

Procedeul de mai sus nu se aplica numai la poduri, ci la orice se face cu bani de la stat (UE,Phare, etc...)

Parerea mea e ca podul de la Urziceni nu a fost construit inclinat, s-a inclinat singur wink.gif


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bomicabomic
post 12 May 2005, 20:01
Post #49


Ex-membru DaciaClub


Group: Members
Posts: 1.072
Joined: 7 September 04




1.Bai nu mai vorbiti de podul ala. Era vechi si gata. Cit pana mea sa tina. Hoho, daca nu era facut de nemti, nici atit nu tinea. Si acum s-a darimat din cauza dobitocilor aia cu balastiera, de sub el, care au mutat pietrisul pentru cele 3 poduri de la Spataru pina Buzau.
2. Ruta Buzau-Satuc e foarte buna. N-are gropi.
3. Satuc-Brasov e varza de 2 ani si ceva. Deh, nea Mitrea avea interese in Moldova.
4.Astia de la TV sunt niste dobitoci. La Siriu cad pietre, in fiecare zi. Dar, deh, acum cad mai multe si e de senzatie.



--------------------
x x - x
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 13 May 2005, 09:44
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




mai e o varianta de drum, buc-buzau-faurei-rm. sarat.. e un pod peste buzau pe langa faurei, dar nu stiu cat de bun e drumul...



--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romulus
post 13 May 2005, 09:58
Post #51


membru fost posesor de Dacie


Group: Members
Posts: 460
Joined: 11 January 05
From: Targu Mures




QUOTE(AL @ 12 May 2005, 16:09)
mil....baga o geana pe stirile romanesti sau pe www.andnet.ro... DN10 ala care leagata Buzau de BV e inchis datorita alunecarilor de teren si caderilor de stanci in zona Siriu... adica e si mai rau...

iar pe alt topic (nu mai stiu pe unde) zicea cineva ca drumul ala e un fel de "drumul oaselor" (sau amortizoarelor, pivotilor etc) ... adica e VARZA!
*


Asta vara, era mai rau decat varza smile.gif Nu mai stiu numele localitatilor, dar cel putin 15Km erau complet decopertati. Drum de tara e mult spus. Dupa un timp intrasem deja la banuieli ca am gresit drumul spre Buzau. Mi-a confirmat un nene ca e buna directia, dar mai am mult de mers pe asa drum.

This post has been edited by romulus: 13 May 2005, 09:58


--------------------
Daewoo Cielo 1997 - MS 06 BCL
pana la urma, totul se rezuma la obisnuinta...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
teodor
post 17 May 2005, 12:16
Post #52


.


Group: Members
Posts: 176
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




Da subscriu si eu mai este o varianta, de la Faurei spre Rm sarat.Se face in aproximativ 40-50 min.
Ruta este, in Faurei se ocoleste gara CFR Faurei, se trece calea ferata spre oras, si se continua spre Jirlau( se mai trece peste Buzau pe un pod) dupa Jirlau se merge spre Galbenu, se continua spre ziduri, apoi spre Rm.sarat , se traverseaza calea ferata se intra in VALEA RAMNICULUI si se da in E85 unde se face dreapta spre Rm Sarat.
Atentie:PE ACEST TRASEU CAT VA AFLATI IN JD.BRAILA DRUMUL ESTE EXECRABIL, PLIN DE GROPI.


--------------------
Passat 4Mot 2.0TDI SLZ 1,9 Diesel 2006 - BZ-xx-www
M-am trezit Luni si m-am gandit Marti sa ma duc Miercuri la munca...Da` cand am vazut Joi ca vine Vineri, ce dreaq` sa caut Sambata la munca...cand Duminica e zi libera ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bomicabomic
post 18 May 2005, 14:26
Post #53


Ex-membru DaciaClub


Group: Members
Posts: 1.072
Joined: 7 September 04




Ar mai fi o varianta mult mai simpla.
De la Gara din Buzau se merge inainte pina la OBOR, asta pe drumul spre Vadu-Pasii.
Acolo e un pod care multa vreme permitea accesul numai carutelor si masinilor mici. Acum, nu mai stiu situatia exacta a podului. S-a inchis de tot sau tot la stadiul de acum 4 ani este?
Dupa se trece podul ala, in Vadu Pasii se face la stinga si se merge cam 10 km pina in E85.

Buzoieni, ce mai stiti de podul de la Vadu-Pasii????


--------------------
x x - x
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 18 May 2005, 14:28
Post #54


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Stim ca e inchis..nici "petonii" nu mai au voie


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bomicabomic
post 18 May 2005, 14:37
Post #55


Ex-membru DaciaClub


Group: Members
Posts: 1.072
Joined: 7 September 04




Da, asa este, am vorbit cu un prieten. Dar "petonii" cica circula. Ii lasa microbuzul la un cap de pod si-i ia altul de capatul celalalt.

PS :Coane Asarban, esti buzoian, bre?

This post has been edited by bomicabomic: 18 May 2005, 14:38


--------------------
x x - x
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
i96nds
post 20 May 2005, 12:13
Post #56


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.707
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




Hai ca reinviem acest subiect... Parca era vorba ca incepand de vineri, 20.05.2005 se va putea circula pe podul construit de armata.

Deci azi parca trebuia sa fie gata podul provizoriu.

Ceva noutati ? E gata podul ? Nu de alta, insa maine dimineata s-ar putea sa merg iar in directia aia si mi-e groaza de ocolirea aia....


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
Stefan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
delfinut
post 20 May 2005, 13:55
Post #57


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 26 January 05
From: Mainz




QUOTE(i96nds @ 20 May 2005, 12:13)
Hai ca reinviem acest subiect... Parca era vorba ca incepand de vineri, 20.05.2005 se va putea circula pe podul construit de armata.

Deci azi parca trebuia sa fie gata podul provizoriu.

Ceva noutati ? E gata podul ? Nu de alta, insa maine dimineata s-ar putea sa merg iar in directia aia si mi-e groaza de ocolirea aia....
*


Da, "noutatile" pe care le-am auzit eu ieri (deci s-ar putea sa nu mai fie valabile azi) spuneau ca podul ala va fi gata azi sau maine, insa doar pentru pietoni si ambulante. Au decis sa nu lase podul nici pentru traficul usor deoarece ar fi fost limitare la 5 km/h + un singur sens = blocaj (plus nesiguranta, as zice eu).


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4, 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
i96nds
post 20 May 2005, 14:00
Post #58


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.707
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




Fir-ar al dracului de dobitoci.... Pai la ce naiba cheltuie banii de pomana ca sa faca un pod de cenzurat??? Hai ca m-am enervat ingrozitor...

Super armata romana care nu se pricepe la nimic... Au aparut meseriasii de colonei la TV sa zica despre batalionul lor de geniu ca e tare si ca ei vor construi cu viteza luminii un super pod.... Nu inteleg cum de ne vor primi in NATO....

Si ??? Ce va iesi?

Parca era vorba ca tot militarii astia priceputi se vor apuca imediat si de un al doilea pod ca sa aiba sensuri diferite... etc.... Hai s-o vad si pe asta.


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
Stefan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 20 May 2005, 14:21
Post #59


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Nu te oftica!
Militarii au ordin de 1 pod pt pietoni si ambulanta.
Alelalte 2 pt restul de pana la 3,5t...


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Slider
post 20 May 2005, 14:41
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.279
Joined: 5 December 03
From: Cernavoda




Podurile pe care le face armata nu sunt facute sa se circule cu 80 la ora pe ele.


--------------------
LOGAN Ambiance - CT-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 03:01
Dacia