Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

47 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Daewoo Matiz 0.8 Big Turbo, Because stock is for pussies.

Amedeus
post 28 Jan 2008, 22:39
Post #31


Membru cu Logan


Group: Members
Posts: 1.907
Joined: 13 December 04
From: TM




@argon
E Chevrolet. nu Daewoo smile.gif

This post has been edited by Amedeus: 28 Jan 2008, 22:40


--------------------
Renault Megane Sedan IV Tce 116 2019 Business
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AmunDei
post 28 Jan 2008, 22:42
Post #32


Fără turbo viața e pustiu...


Group: Members
Posts: 1.985
Joined: 8 June 07
From: Cucuveieni Deal




Intr-adevar m-am minunat si eu de diferenta de pret. Plus ca Spark e mult mai greu, si face suta in 18 secunde juma wacko.gif Intr-adevar o mica bestie.

L.E: Gata stiu!! 1500 euro in plus, pt ca are TUROMETRU!! radmasa.gif

This post has been edited by AmunDei: 28 Jan 2008, 22:42


--------------------
Dacia Logan 1.0 TCe GPL 2020
Daewoo Matiz 0.8 Turbo - under construction, AGAIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 28 Jan 2008, 22:46
Post #33


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Ca o impresie personala, bordul Matizului e mult mai reusit decat cel al Spark-ului, ceasurile alea pe mijloc ma calca pe nervi, la Primera macar arata bine..


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AmunDei
post 28 Jan 2008, 22:56
Post #34


Fără turbo viața e pustiu...


Group: Members
Posts: 1.985
Joined: 8 June 07
From: Cucuveieni Deal




Chiar asa, cum o fi mai sigur pt sofer, sa coboare putin privirea ca sa vada vitezometrul/turometrul sau sa se uite tocma in mijlocu bordului dupa ele? wacko.gif

"Auzi tu ala din dreapta, zi-mi si mie cand ajunge la 5900 de ture, sa stiu sa schimb si eu viteza, ca nu vad pana acolo!" wink.gif

This post has been edited by AmunDei: 28 Jan 2008, 22:56


--------------------
Dacia Logan 1.0 TCe GPL 2020
Daewoo Matiz 0.8 Turbo - under construction, AGAIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Amedeus
post 28 Jan 2008, 23:08
Post #35


Membru cu Logan


Group: Members
Posts: 1.907
Joined: 13 December 04
From: TM




E pus la mijloc, ca soacra sa aiba totul sub control : viteza, turatie, consum, etc. biggrin.gif


--------------------
Renault Megane Sedan IV Tce 116 2019 Business
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FLP
post 29 Jan 2008, 10:53
Post #36


Sef de trib


Group: Members
Posts: 1.120
Joined: 8 April 04
From: Bucuresti-Titan




Sa nu te astepti la consum scazut in Bucuresti.

Cam atat......


--------------------
. . .
Ex Dacia Berlina 1998 Carburatie
Half Man, Half Pig, Half Bear
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 29 Jan 2008, 11:28
Post #37


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




smile.gif vai da cat ai scris;)am mers cu matiz vreo 10km...mai bine in dacie;)


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 29 Jan 2008, 11:50
Post #38


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Discutabila comparatia cu Dacia, Matizul are performante dinamice mai slabe, consuma la fel, insonorozirea la fel(inexistenta insonorizarii mai bine zis), stabilitate mai proasta, comportament la gropi de asemenea, spatiu mult mai mic, singurele plusuri sunt AC-ul, ergonomia bordului si alea 2,5 pseudo stele de siguranta, in rest nu vad nici un avantaj comparat cu o Dacie decenta. Repet, decenta, model nou, cutie in 5(pentru consum redus), nu covate ruginite de 20-30 de ani care scot fum. Eventual ca e masina noua si ai garantie.

This post has been edited by argon: 29 Jan 2008, 11:55


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi_vb
post 29 Jan 2008, 12:45
Post #39


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 29 July 05
From: Bucuresti




Eu am un matiz din 2004. Are 50.000 de km. Nu am schimbat decat consumabile, nu bate nimic, nu trosneste nimic, consuma cam 5 in afara si 7-8 in oras. daca depasesti 110 papa mai mult. O singura problema am avut cu ea dar a fost din vina maimutelor de la service care mi-au pus un ulei prea vascos in cutie si intra foarte greu cand era frig.
S-a rezolvat dupa un scandal la service-ul respectiv.
Eu sunt multumit de masinuta asta. Cand am cumparat masina criteriile mele au fost sa fie noua si sa aiba AC. Matiz a fost singura care s-a incadrat in bugetul meu dar nu imi pare rau ca am dat banii pe ea.


--------------------
Dacia Logan 1.5 dCi Daewoo Matiz 2006 / 2004
Fericitul castigator al unui loz necastigator.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aurelv
post 29 Jan 2008, 13:11
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 226
Joined: 28 March 07
From: Bucuresti




da nu vad de ce va omorati sa comparati un Matiz cu Dacia 1310, sunt masini din clase diferite, cu scopuri diferite, cu tehnologii diferite, etc, in plus masinile din clasa asta (matiz, spark) sunt adresate in special femeilor si firmelor ( nu cred ca iti iei matiz daca ai familie si copil, sa fim seriosi).
Un Mariz e o masina ideala de oras, e mica, consum ok ( se stie ca orice motor daewoo e sugativa, luati exemple cielo, nubira ca sa nu mai zic de leganza), fiabilitate foarte buna si consumabile iefitne.
Sincer, am condus Matiz-uri cu 0 km si unele cu peste 200.000 si nu m-am plans niciodata de ele. Intr-adevar au fost ingrijite la capitolul consumabile, mai putin la condus (le olosesc agentii de vanzari la mine la firma), dar sunt masini ok daca o cumperi pentru ce e facuta si anume deplasarea mai mult urbana, motoarele sunt foarte ok la capacitatea care o au (acu daca dai drumu la a/c trebuie sa uiti de treapta 5, chiar si a 4 e in plus tongue.gif ).
Iar pt @ydaniel, si eu am mers cu dsn-ul meu peste 20k km si cu matiz-uri peste 10k km, dar la capitolul siguranta, confort, fiabiliatate le consider destul de egale iar la consumabile din pacate pt mine, matiz-ul era mai ieftin sad.gif.

ca sa concluzionez, daca fiecare isi cumpara masina pentru ce are nevoie si o foloseste exact pentru ce a fost facuta, niciodata alegerea nu o sa fie gresita, ca altfel toti am avea o sg. masina tot restul vietii daca ar fi cea mai buna solutie in fiecare situatie.

AmunDei sa o stapanesti sanatos si fara incidente!!!

This post has been edited by aurelv: 29 Jan 2008, 13:14


--------------------
ex DSN / Seat Clima / Leon 1M 2003 /2003 - B-83-YMF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neajiji
post 29 Jan 2008, 13:47
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 768
Joined: 1 January 07




@ Argon nu ai pomenit nimic de tabla celor doua masini wink.gif De ce zici ca e mai ergonomic bordul? ce are matiz si nu are dacia? lipsa turometrului cumva?


--------------------
X Y Z
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady85btz
post 29 Jan 2008, 14:15
Post #42


Membru onorific


Group: Members
Posts: 3.803
Joined: 16 March 06
From: Bucuresti




QUOTE(argon @ 28 Jan 2008, 22:35)
Eu am o nelamurire, de ce Spark-ul similar Matizului, aceleasi dotari, costa cu 1500 de euro mai mult?!
*


Doar e Chevy biggrin.gif


--------------------
Kia Cee'd ~the BEST~ 1.4T 16V
"The Power to Surprise"™
Ex- Dacia Logan Ambition 1.5 dCi
Ex- Dacia 1310 Sport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 29 Jan 2008, 14:20
Post #43


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Nu mai generaliza ca orice motor Daewoo e sugativa. Ce s-a pus pe Cielo la inceput, adica 1.5 8V OHC nu e deloc sugativa. Consum la 120-130 fara A/C am 6.5, cateodata si mai putin(masurat facand plinul intr-un drum pana in Germania).
In plus eu sunt de parere ca Matizul care se facea in trecut nu mai e acelasi cu asta care se mai gaseste acum. Calitativ au scazut mult toate masinile Daewoo, asta se observa de multa vreme.
In alta ordine de idei eu n-am fost niciodata fan Matiz. Regret ca cel putin la noi Tico a fost abandonat mult prea repede. Aia era masina mica, mica cu totul, consumul era mic, intr-adevar era cam un cosciug pe roti, dar era ceea ce trebuia sa fie.
Matizul in schimb a fost proiectat altfel. Mie nu-mi place ca-i foarte inalt, si ca inauntru e spatiu, cel putin in fata cacalau, degeaba zic unii ca nu e. Si in spate la fel, ba chiar e mai mult decat la Cielo(bine si la Dacia 13xx e spatiu mai mult ca la Cielo in spate la picioare). Lipsa portbagajului pe unii nu-i deranjeaza.
Fiecare-si alege o masina noua dupa ce a cantarit bine toate chestiile astea zic eu, acum n-are rost sa mai comentam daca a ales bine sau nu.
In orice caz, per total parca arata mai bine Matiz-ul decat Spark-ul, ca si design cel din urma nu-mi place deloc.
Inca o data felicitari si sa-l folosesti fara incidente!


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bulan
post 29 Jan 2008, 15:34
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




O masina oricat ar fi de buna daca merge pe drumuri proaste si are un sofer maniac prafu se alege de acea masina.
O masina oricat ar fi de proasta daca circula pe drumuri bune si are un sofer grijuliu merge mult si bine fara probleme.
QUOTE(argon @ 28 Jan 2008, 22:35)
Eu am o nelamurire, de ce Spark-ul similar Matizului, aceleasi dotari, costa cu 1500 de euro mai mult?!
*


Pentru ca Spark este un Matiz coafat.


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 29 Jan 2008, 15:45
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




dar mai proasta.....conform testelor euroncap....eu nu am inteles cum un matiz vechi e mai bun decat un matiz cu facelift (spark)...

oricum ai 3 stele la matizachele matale lucru beton ...parerea mea.... si iti doresc sa nu le incerci niciodata....


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 29 Jan 2008, 15:47
Post #46


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Iar Spark se face pe alte meleaguri, si asta justifica oarecum pretul...


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
router
post 29 Jan 2008, 15:48
Post #47


Recalcitrant


Group: Members
Posts: 790
Joined: 13 January 06




Am primit reputatie negatiza ca mi-am spus parerea despre un Matiz identic cu cel in cauza radmasa.gif si mai e si anonim.


Revenind la subiect din punctul meu de vedere Matizul are un avataj mare si doua dezavantaje.

Avantajul nr 1 e pretul iar dezavantajele sunt consumul mare urban si siguranta.

Oricum e bine ca exista aceasta masina si ca se vinde ieftin si multa lume isi poate cumpara o masina noua.



P.S: Daca e sa vorbim de siguranta as vrea sa dati geamul jos de la una din usi si sa vedeti cat de subtire este. Sincer e putin mai gros decat geamul carcasei unui telefon mobil.


--------------------
Fost Supernovist Actualmente fan Gillette Mach 3 2007 - B-81-XXX
Mi-am luat Dacie = Mi-am luat masina la noroc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bulan
post 29 Jan 2008, 16:09
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




Eu cred ca totusi Matiz este o masina preferata de multe persoane fizice/juridice si fabrica va avea comenzi suficiente pana in ziua cand se va decide incheierea fabricatiei.


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 30 Jan 2008, 11:42
Post #49


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




QUOTE(router @ 29 Jan 2008, 15:48)
Am primit reputatie negatiza ca mi-am spus parerea despre un Matiz identic cu cel in cauza  radmasa.gif si mai e si anonim.

*


eu de la mucix. sad.gif


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 30 Jan 2008, 11:47
Post #50


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




QUOTE(b76bgaarh @ 29 Jan 2008, 15:45)


oricum ai 3 stele la matizachele matale lucru beton ...parerea mea.... si iti doresc sa nu le incerci niciodata....
*




Astea facute in Romania nu au 3 stele.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 30 Jan 2008, 13:30
Post #51


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(ydaniel @ 30 Jan 2008, 12:42)
eu de la mucix. sad.gif
*



Eu nu dau cu anonim nici plus si nici minus, sper ca nu te deranjeaza.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi_vb
post 30 Jan 2008, 15:06
Post #52


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 29 July 05
From: Bucuresti





[/QUOTE] P.S: Daca e sa vorbim de siguranta as vrea sa dati geamul jos de la una din usi si sa vedeti cat de subtire este. Sincer e putin mai gros decat geamul carcasei unui telefon mobil.[QUOTE]


Eu n-am inteles care e legatura intre siguranta si grosimea geamului. Gata, imi pun termopan la dacie. biggrin.gif



--------------------
Dacia Logan 1.5 dCi Daewoo Matiz 2006 / 2004
Fericitul castigator al unui loz necastigator.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 30 Jan 2008, 16:34
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Vad ca e destula lume aici care ataca gratuit.
Intr-adevar, e cam scumpa la 6000 de euro, dar asa zic si eu cand trebuie sa dai 8000 pe un Logan cu AC si mai trebuie sa cumperi si proiectoare si geamuri electrice, desi nu iti trebuie. La daewoo, de bine de rau, au facut echiparile in functie de cerintele clientilor, nu dupa cum vrea firma. Eu am mai avut una timp de 50 de mii de km, si am fost mult mai multumit de ea decat de Clio.

Si eu am in plan in viitorul apropiat sa-mi inlocuiesc Clio-ul cu un Matiz, din urmatoarele motive:
-pret de achizitie relativ mic;
-intretinere ieftina (100 ron uleiul, 15 ron filtrul ulei, 15 ron filtrul benzina, 15 ron filtrul de aer, 200 ron schimb distributie+manopera+curele accesorii);
-impozit mic;
-reparatii ieftine, de multe ori nu merita sa faci casco;
-e pe gustul meu, sunt mai clasic, urasc designurile colturoase de acum;
-suficient de spatioasa: daca nu mai incap in ea, e semn ca trebuie sa slabesc, nu sa-mi iau SUV; mai mult de o persoana in dreapta si ocazional inca o persoana in spate e suficient, bagajele daca nu incap in portbagaj au loc si pe bancheta din spate, n-am nevoie de portbagaj.
-are suficienta putere, daca nu trage suficient, turez mai tare motorul, 120-130 km/h ca viteze extraurbane sunt suficiente la drumurile noastre. N-o sa mai pot sa merg cu 140 constant cum mergeam pana acum cu Clio, pot sa trec peste asta.
-are suficienta protectie pentru mine. Sunt suficiente persoane cu masini cu 5 stele la euroNcap care n-au supravietuit baii de dimineata sau au cazut pe scari cand au iesit din casa. Daca e sa mori, tot mori. Cui nu-i convine, reamintesc ca vorbesc in numele meu, nu al altora.
-consumul e cam maricel, 5 afara si 7 in oras, nu ma opreste nimeni sa transfer GPL-ul de pe Clio pe Matiz si sa merg pe degeaba.
-fiabilitatea o cunosc, ca am mai avut una.
-nu intentionez sa-mi maresc familia in urmatorii ani, asa ca n-am nevoie sa car mai mult fier dupa mine.
Poate sunt si alte alternative, dar nu cred ca mai exista masina noua care sa ofere si Ac in 6000 de euro.

This post has been edited by Laurentziu83: 30 Jan 2008, 17:31


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 30 Jan 2008, 17:23
Post #54


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(Laurentziu83 @ 30 Jan 2008, 17:34)
1. e pe gustul meu, sunt mai clasic, urasc designurile colturoase de acum;
2. Poate sunt si alte alternative, dar nu cred ca mai exista masina noua care sa ofere si Ac in 6000 de euro.
*



1. Subscriu!
2. Exprimare pleonastica tongue.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 30 Jan 2008, 17:29
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Am scris in perspectiva in care va aparea vreun gunoi de 3000 de euro cu asa ceva, la care o revizie va costa 1000 de euro. biggrin.gif

This post has been edited by Laurentziu83: 30 Jan 2008, 17:32


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
router
post 30 Jan 2008, 17:33
Post #56


Recalcitrant


Group: Members
Posts: 790
Joined: 13 January 06




QUOTE(ydaniel @ 30 Jan 2008, 12:42)
eu de la mucix. sad.gif
*




lasa ca ti-am dat eu + sa contrabalanseze biggrin.gif


QUOTE(Laurentziu83 @ 30 Jan 2008, 17:34)

-suficient de spatioasa: daca nu mai incap in ea, e semn ca trebuie sa slabesc, nu sa-mi iau SUV; mai mult de o persoana in dreapta si ocazional inca o persoana in spate e suficient, bagajele daca nu incap in portbagaj au loc si pe bancheta din spate, n-am nevoie de portbagaj.
-are suficienta putere, daca nu trage suficient, turez mai tare motorul, 120-130 km/h ca viteze extraurbane sunt suficiente la drumurile noastre. N-o sa mai pot sa merg cu 140 constant cum mergeam pana acum cu Clio, pot sa trec peste asta.
-are suficienta protectie pentru mine. Sunt suficiente persoane cu masini cu 5 stele la euroNcap care n-au supravietuit baii de dimineata sau au cazut pe scari cand au iesit din casa. Daca e sa mori, tot mori. Cui nu-i convine, reamintesc ca vorbesc in numele meu, nu al altora.
-consumul e cam maricel, 5 afara si 7 in oras, nu ma opreste nimeni sa transfer GPL-ul de pe Clio pe Matiz si sa merg pe degeaba.


*




-Daca si Matizul e spatios insemana ca nu ai stat in el sau ca ai 1.50 si 50 de kg, iar portbagajul e micro-mini-minuscul.

-Motorul nu ca e puturos ci e foarte puturos

-Nu-ti doresc sa faci accident cu Matizul la peste 50-60 de km/h

-7 % in Oras ????????? Imposibil


This post has been edited by router: 30 Jan 2008, 17:41


--------------------
Fost Supernovist Actualmente fan Gillette Mach 3 2007 - B-81-XXX
Mi-am luat Dacie = Mi-am luat masina la noroc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihye
post 30 Jan 2008, 18:23
Post #57


  


Group: Members
Posts: 316
Joined: 4 May 06
From: TM




Legat de portbagaj, prefer sa imi gasesc plasele de la supermarket in acelasi loc si cand ajung acasa, iar pe de alta parte neavand copii, in cele 2-3 concedii pe an folosesc si bancheta spate ca spatiu de bagaje.
Iar motorul cred ca e subdimensionat la matiz de acolo i se trag toate.


--------------------
 Fiat GP 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 30 Jan 2008, 19:54
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(router @ 30 Jan 2008, 17:33)
-Daca si Matizul e spatios insemana ca nu ai stat in el sau ca ai 1.50 si 50 de kg, iar portbagajul e micro-mini-minuscul.

-Motorul nu ca e puturos ci e foarte puturos

-Nu-ti doresc sa faci accident cu Matizul la peste 50-60 de km/h

-7 % in Oras ?????????  Imposibil
*


Am 1.76 si aproape 80 de kg, sunt destui cu 1.90 care au stat foarte bine, ba chiar mai bine decat in alte masini mari in care loveau cu capul in tavan. Cat despre faptul ca e o placere sa schimbi a 5-a cand ai o gagica cu fusta scurta in dreapta, asta e, nu poti avea la masina mica latime mare.
Portbagajul.....e o masina de oras, totusi... si daca nu iti incap bagajele prietenei in portbagaj, cine te opreste sa le pui pe bancheta din spate?

Motoarele mici traiesc din turatie, daca schimbi vitezele mai sus e excelent in mediu urban. Ca urca greu de la 115-120 incolo, asta, are 800 cm cubi.

Nu-mi doresc sa fac accident cu nici o masina, la peste 60 la ora, fie ea si Volvo. Fortele G sunt aceleasi la orice masina, si alea te fac praf pe interior in primul rand.

7% in trafic de oras normal, altii au scos si mai putin. Ca Bucurestiul nu-i oras normal si socotesti consumul in litri la ora, nu tine de masina.


...si alt frustrat mi-a dat reputatie negativa pe postul de mai sus...

This post has been edited by Laurentziu83: 30 Jan 2008, 20:44


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bulan
post 30 Jan 2008, 20:19
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




QUOTE(router @ 29 Jan 2008, 15:48)
Am primit reputatie negatiza ca mi-am spus parerea despre un Matiz
*


QUOTE(Laurentziu83 @ 30 Jan 2008, 19:54)
...si alt frustrat mi-a dat reputatie negativa pe postul de mai sus...
*


Va rog fara postari patimase si mai ales fara reputatii negative fara semnatura!Discutam despre un MATIZ pe forumurile DACIA&RENO pentru informarea celor care nu stiu mare lucru despre aceasta masina.
Cu stima bulan!


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aurelv
post 30 Jan 2008, 22:21
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 226
Joined: 28 March 07
From: Bucuresti




Merced am generalizat cu consumul pentru ca am vb din experienta, am destui prieteni cu masini daewoo si de fiecare data cand ne plangem de masinile noastre ( eu la dsn ma plang de minunatele zgomote pe care le scoate spatele, ei zic mereu de consum). E adevarat ca toti suntem din bucuresti unde se stie ce trafic e, chiar si dsn-ul meu nu vrea sa scada sub 9% in sezonul rece si am incercat sa merg si la consum sad.gif . De asemenea nu am condus niciodata un cielo de 75 cai (8 valve), ci doar variantele executive, alea de 90 biggrin.gif.
Intr-adevar avem si noi un tico la munca, are ~357.000 km si este o placere sa-l conduci in oras, mult mai usor de condus decat matiz-ul si nu stai nici cocotat in el, se infige si mai bine si consumul e super mic.
Dar, daca tot vb. de Daewoo, pentru mine cel mai placut a fost cand am avut parte de un espero din 98' un week-end cu plinul facut biggrin.gif. Nu mi-a venit sa cred cum fuge masinutza aia si ce vana poate sa aibe in ea, partea mai naspa a fost luni dimineata cand am adus-o pe rosu la munca dupa vreo 250 km facuti tongue.gif.

30 Jan 2008, 22:31:
Merced am generalizat cu consumul pentru ca am vb din experienta, am destui prieteni cu masini daewoo si de fiecare data cand ne plangem de masinile noastre ( eu la dsn ma plang de minunatele zgomote pe care le scoate spatele, ei zic mereu de consum). E adevarat ca toti suntem din bucuresti unde se stie ce trafic e, chiar si dsn-ul meu nu vrea sa scada sub 9% in sezonul rece si am incercat sa merg si la consum sad.gif . De asemenea nu am condus niciodata un cielo de 75 cai (8 valve), ci doar variantele executive, alea de 90 biggrin.gif.
Intr-adevar avem si noi un tico la munca, are ~357.000 km si este o placere sa-l conduci in oras, mult mai usor de condus decat matiz-ul si nu stai nici cocotat in el, se infige si mai bine si consumul e super mic.
Dar, daca tot vb. de Daewoo, pentru mine cel mai placut a fost cand am avut parte de un espero din 98' un week-end cu plinul facut biggrin.gif. Nu mi-a venit sa cred cum fuge masinutza aia si ce vana poate sa aibe in ea, partea mai naspa a fost luni dimineata cand am adus-o pe rosu la munca dupa vreo 250 km facuti tongue.gif.

This post has been edited by aurelv: 30 Jan 2008, 22:31


--------------------
ex DSN / Seat Clima / Leon 1M 2003 /2003 - B-83-YMF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
47 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:18
Dacia