Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

414 Pages « < 342 343 344 345 346 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Accidente, Cu Renault si nu numai, ale noastre sau ale altora

einstein1984
post 6 Jan 2020, 14:37
Post #10291


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




ieri cica era plin de politie cu radar la academia d epolitie, gen 100 de m de masini oprite


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 6 Jan 2020, 14:43
Post #10292


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




Frectie, apar pe waze si toata lumea stie...si se stiu si locurile unde pun radar, ca au doar 2-3, nu le schimba. Acolo(si peste tot) e nevoie de preventie. Pui camere fixe cu radar din 2 in 2 km si patrula permanenta gata sa intervina cat mai repede. Sa stie lumea ca sunt radare peste tot si ca daca faci kkturi, esti vazut pe camere si vine motorul in 3 minute dupa tine...

This post has been edited by papa_mulo: 6 Jan 2020, 14:46


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
solidconvert
post 6 Jan 2020, 14:43
Post #10293


Donator


Group: Members
Posts: 3.247
Joined: 3 May 06
From: Bucuresti




Pai atat stiu!... japca!... preventie nu trebuie ca da cu minus la finalul lunii in incasari. radmasa.gif


--------------------
. . .
Audi A4 B9 S-tronic TFSI...
Gîndirea corectă vine din experiență. Experiența, la rîndul ei, provine din gîndirea greșită.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 6 Jan 2020, 14:49
Post #10294


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.885
Joined: 13 October 06




Lasa ca au inceput din nou sa ridice din spatele blocurilor in sectorul 1.
In fata la bulevard insa poti sa parchezi in ce pozitie vrei.
Oricum an electoral, foame mare.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 8 Jan 2020, 08:40
Post #10295


Modelator


Group: Members
Posts: 6.729
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti






--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 8 Jan 2020, 11:31
Post #10296


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.723
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Karma a facut ca filmarea sa nu mai fie disponibila?


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 13 Jan 2020, 15:34
Post #10297


Modelator


Group: Members
Posts: 6.729
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti






--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihaigab
post 13 Jan 2020, 21:38
Post #10298


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 20 May 18




Este păcat că se pierd vieți așa stupid.

This post has been edited by mihaigab: 13 Jan 2020, 21:39


--------------------
Renault Captur 2017 Intens Energy dCi 90 - BV XX XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 14 Jan 2020, 10:14
Post #10299


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Sau nu.....

Manele, live pe FB, selectia naturala trebuie sa-si mai si spuna cuvantul.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Jan 2020, 10:35
Post #10300


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Daca ascultau Bach nu mai faceau acident. Sau Abi, unul dintre astia doi.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 14 Jan 2020, 10:50
Post #10301


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.723
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Daca ascultau Bach nu erau sub influenta altor produse sau nu faceau live pe FB. Si stiau sa spuna corect accident... wink.gif

This post has been edited by b06fcn: 14 Jan 2020, 10:50


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 14 Jan 2020, 16:28
Post #10302


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(MuciX @ 14 Jan 2020, 10:35)
Daca ascultau Bach nu mai faceau acident. Sau Abi, unul dintre astia doi.
*


Problema mea nu este cu manelele in sine, nu le ascult, nu ma intereseaza despre cantatorii de manele.....practic mi se falfaie.

Problema mea este ca manelele evidentiaza o anume tipologie de persoana, cu acel tip de persoane am eu o problema in sensul in care nu simt mare pierdere daca din propria prostie isi pierd viata.

Desigur ca exista si exceptii, pot fi si oameni foart ok ascultatori de manele.....eu cred ca putini.
La fel cum poate ca exista si tigani cocalari analfabeti care poate asculta Bach. Da' creca si aia sunt putini.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Jan 2020, 16:32
Post #10303


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




phuk it, de sters

This post has been edited by MuciX: 14 Jan 2020, 16:40


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 14 Jan 2020, 17:22
Post #10304


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Ai vrut sa ma iei in coarne ( sper nu de alea de ren) tongue.gif dar te-ai razgandit.

Si sa stii ca nu eram ironic. Chiar pot exista ascultatori de manele care sa fie oameni ok. Cunosc cativa. La naiba, am si in familie chiar, 2-3 veri, super baieti, familisti, responsabili, d'astia care iti dau camasa de pe ei daca ti-e frig chiar daca ei raman in pielea goala. Baieti simpli, dar sufletisti si muncitori, in fata carora imi dau palaria jos din cap oricand.

Dar la un chef....se baga la o manea....aia e...pnm.

NU cred insa ca astia din masina erau d'astia. Poate or fi fost, dar eu nu cred. Repet....doar cred.

Referitor la cazul invers in care poate exista si ascultatori de Bach printre cei denumiti de mine intr-un anume fel.....din nou....nu elimin posibilitatea ca ei sa existe. Dar cred ca-s mai putini decat aia 2-3 veri ai mei.

This post has been edited by vallixx: 14 Jan 2020, 17:25


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 14 Jan 2020, 20:29
Post #10305


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.003
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(b06fcn @ 14 Jan 2020, 11:50)
Daca ascultau Bach nu erau sub influenta altor produse .......
*


Nu stii daca erau sau nu sub influenta
Oricum, sa stii ca Bach merge la fix cu anumite substante

QUOTE(vallixx @ 14 Jan 2020, 17:28)

Problema mea este ca manelele evidentiaza o anume tipologie de persoana, cu acel tip de persoane am eu o problema in sensul in care nu simt mare pierdere daca din propria prostie isi pierd viata.
......
*


Azi manelistii, maine poate ca pentru mergatorii la sinagoga nu o sa simti nimic, sau poate pentru megatorii la geamie,..
Si negrii ar putea sa te lase rece....

This post has been edited by miki: 14 Jan 2020, 22:02


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 14 Jan 2020, 21:25
Post #10306


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.723
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Sa nu generalizam...ideea e ca nu simt nimic pentru aia care sunt nesimtiti si corecti politic...


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 15 Jan 2020, 00:27
Post #10307


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Pariu ca dacă erau metalisti, trăiau și acum. tongue.gif \m/


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 15 Jan 2020, 00:43
Post #10308


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Miki, dacă în postarea ta ai incercat sa sugerezi oleacă de rasism, as vrea să precizez ca una e sa ma lase rece o anumită categorie de oameni si alta e sa ma duc eu cu pușca si sa fac ordine pe criterii rasiale, culturale sau etnice.

Daca vrei sa fiu chiar si mai clar, prin termenul general de manelisti eu inteleg (luand in calcul exceptiile de care aminteam), o categorie de oameni care ascultă acest gen de muzică si care in majoritatea lor sunt tigani, de cele.mai multe ori analfabeti sau semianalfabeti, cu educatie precara sau lipsă, de cele mai multe ori pusi pe furaciune.

Da, ei ma lasa fix rece, nu ma identific cu ei, nu-mi pasa daca isi pierd viața.....si simt asta fara nicio remușcare. N-am nici cea mai mica problema daca asta nu este politically correct, nu dau 2 bani pe acest concept.

Cu toate asta nu ma duc cu pușca peste ei, nu fac petiții pentru eradicarea lor, nu am sau susțin ONG-uri cu tematici de astea, nu consider ca doar arienii au dreptul de viata pe planeta asta.

Doar ca mi se drapelează in vânt despre.ei.

M-a întristat, de exemplu, ca s-a prapadit Cristina Țopescu. Persoana pe care nu o cunoșteam, nu am avut niciun fel de tangenta cu ea, insa n-am avut nicio tresărire că aia au dat cu mașina in stalp in timp ce făceau live pe FB rupandu-se pe manele. Nu mi-am dorit sa moară dar nici nu am vreo problema ca asa s-a intamplat.

Dati cu pietre....#rezist.

This post has been edited by vallixx: 15 Jan 2020, 10:54


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DApophis17
post 15 Jan 2020, 10:55
Post #10309


Membru autentic


Group: Members
Posts: 395
Joined: 20 August 15
From: Cluj-Napoca




Cam asa sunt si eu, nu mai am simpatie pentru astia care se omoara, dar, sunt de acord ca e trist si e o drama, dar e a familiei sau familiilor lor, adica cei care i-au educat si le-au fost exemplu si model.
Ce ma ingrijoreaza e ca unul din asta da peste mine si copiii mei pe trotuar in timp ce se intrece prin oras sau se cearta cu unul care cine stie ce isi imagineaza ca i-a facut inainte. E plin de "raceri" din astia prin Cluj si toata tara, plin de melteni cu (sau fara) permis si un cotet de masina mai cotet ca al meu, fara ITP, frane, directie, cauciucuri sau alte cele, dar mai ales fara discernamant, iar aici fara sa vreau nu pot sa nu ii incadrez in aceiasi categorie: manelisti, analfabeti (cu sau fara "functional"), cretini, sau ce stiu ce alte epitete. Din pacate putini inteleg ca referirile astea sunt de multe ori la adresa unei tipologii de om, nu unui om anume sau unui grup, tipologia are acoperire mai ceva ca telefoniile mobile, cam prin toate grupurile sociale, nu tine cont de bani, avere, scoala, educatie, rasa sau minoritate/majoritate... e o tipologie si atat. Descrie "maimuțomul" cu buletin, ce mai. Ce fel de frustrari sau hormoni poti sa ai in cap sa nu intelegi cand nu faci bine? Sa bravezi la nesfarsit si sa te joci ruleta ruseasca? Am fost si eu incepator, am avut si eu teribilismele mele la volan (exagerez putin, nu erau chiar teribilisme, dar nici bine nu era) pana in primele luni de soferie am plesnit o oglinda din vina altuia, dar mi-am dat seama ca defapt era vina mea, ca eu il vazusem ce face dar m-am incapatanat sa imi dea el prioritate... concluzia, incepator fiind am luat o oglinda de pe dreapta (mi-am inceput soferia cu opel omega 2.0i, tractiune spate si mare cat o balena, plang si acum dupa masina aia)... ca norocul doar sarita din suport; proprietarul era acolo si a zis "asta e, am vazut ce s-a intamplat, nu e vina ta, nu te costa nimic, drum bun"... ei, dupa asta am invatat sa ma temperez chiar daca am dreptate, ca dau de unul care nu e de treaba si nu merita maimutareala... dar astia de ce fac tot asa? Astia is aia care gresesc in trafic si iti sar tie la geam, pana iti scot peri albi, astia is aia care iti taie calea, tot astia is aia care te scuipa la semafor si nu le pasa de nici o regula... astia is aia care se baga in fata la casa de marcat, astia is aia care ne agaseaza civilizatia la care visam, astia is opulenti si ostentativi in tot ceea ce ar trebui sa fie normalitate, astia is aia care merg cu 100km/h prin localitati iar cand in sfarsit ii prinde politia ei se cearta cu organul si fac pe desteptii... ei, cu viata daca te tot joci la un moment dat o patesti, reiterez ce s-a mai zis, nu doar de catre mine: "selectie naturala", suna crud dar exact asa e. Nu pot sa am simpatie pentru astia, pot sa am doar frica pentru siguranta mea cat timp politia e mai mult in lipsa iar ei isi permit sa faca ce vor. Prea putini is prinsi de politie ca sa ajute la stoparea fenomenului.
Nesimtirea si aroganta descrie tipologia asta, tupeul si lipsa de discernamant. Daca ii zici la unul din asta: mai omule, linisteste-te ca intr-o zi faci "poc" si nu iese bine, iti raspunde printre injuraturi ca nu e treaba ta ce face el... prin urmare, da, raman la selectie naturala si la la totala lipsa de simpatie fata de "tipologia" asta de om tembel, dar cu speranta ca nu o sa ajung sub rotile unuia din asta.

Doresc in continuare multa m**e neamului prost, iar celor care le mai ia apararea la avortonii astia pe motive "lame" cum ar fi drepturile omului si alte rahaturi, care, da, sunt necesare, dar intre oameni cu oameni, nu cu ne-oameni, le aduc aminte ca mai degraba sunt eu om, iar prioritatea sunt eu la acele drepturi. Cand aia invata sa fie oameni vom putea discuta de drepturi, dar va garantez ca aia daca is oameni nu mai au nevoie de invocarea dreturilor. Mai aduc ceva aminte celor care le ia apararea: poate prin cine stie ce conjunctura nu v-ati lovit de ei, sau nu va loviti suficient de des, prin urmare va urez cat mai multe interactiuni, sa vad cat de puristi mai sunteti smile.gif ... o zi cu spor va doresc, la interactiune cu "tipologia".


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2002 1.9 dci 120cp/88kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 15 Jan 2020, 11:05
Post #10310


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.065
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




QUOTE(D-Ice @ 15 Jan 2020, 01:27)
Pariu ca dacă erau metalisti, trăiau și acum.  tongue.gif \m/
*


Ai glumit, dar probabil ca da. Eu unul ascult metale 95%, dar in masina nu pot - imi distrage atentia de la condus. Cand am pus Slayer sau Helmet am avut tendinta sa-i dau tare, sa accelerez, iar atentia la laterale era diminuata mult. Am oprit muzica imediat si am dat la radio, am revenit la condus normal.








--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 15 Jan 2020, 11:12
Post #10311


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Am ascultat odata niste Dani Mocanu', cum fac de obicei, dar numai ca de data asta in masina. Am jurat ca nu mai fac asta, dus de val i-am dat a 3a pe la 5k rpm. Saraca Măzducă, inca mai tremura cand ii arat CD-ul.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 15 Jan 2020, 11:16
Post #10312


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




apropo de manele ... cati din astia stiu care injura manelele .. oioioi ... si cand merg la un chef sau nunta si o iau pe aratura cu bautura ... sa ii vezi ce se rup ... dupa aia vine scuza ... bine mah tu nu ai vazut ca eram beat ... ok ... da de unde mama dracului stiai versurile si cantai de iti sareau dintii ? asa ca ... romanul nu asculta si nu danseaza ... doar cate o data ... si atunci doar fortat si cu pistolul la tampla ... repet .. suntem ca si natie ... fara oua .. si de rahat ... am fost, suntem si o sa fim ... dar ne place sa pozam in altceva ... oo da ..

This post has been edited by cj98czh: 15 Jan 2020, 11:18


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 15 Jan 2020, 11:22
Post #10313


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.065
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




Am cunoscut o simandicoasa din asta la un revelion, care ne-a tinut sa ne informeze din capul locului ca ei 'nu-i plac manelele'. Pe la ora 23, dupa o friptura si un pahar de vin, cine se rupea pe manele de nu se mai oprea??? radmasa.gif

Si Mocanu se scrie fara apostrof, ca nu e polecra bash.gif

tongue.gif




This post has been edited by Bicicleta galbena: 15 Jan 2020, 11:33

Attached thumbnail(s)
DANI_MOCANU.jpg ( Size: 66.37k ) Number of downloads: 211


--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 15 Jan 2020, 11:38
Post #10314


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Haidi,bre,ca se numeste fix selectie naturala,cum au spus-o si antescriitorii mei..Ca sa nu fiu ipocrita io-s d-aia care asculta si manele,la sindrofii, si rock,pop,rap samd
Varza cu carne..Tine fix de starea mea emotionala..
Si eu m-am surprins cu acceleratia la podea la diverse piese rock.. wacko.gif


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 15 Jan 2020, 11:42
Post #10315


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




QUOTE(Bicicleta galbena @ 15 Jan 2020, 12:05)
Ai glumit, dar probabil ca da. Eu unul ascult metale 95%, dar in masina nu pot - imi distrage atentia de la condus. Cand am pus Slayer sau Helmet am avut tendinta sa-i dau tare, sa accelerez, iar atentia la laterale era diminuata mult. Am oprit muzica imediat si am dat la radio, am revenit la condus normal.
*


N-am glumit. Ideea era ca nu am văzut pe nimeni sa asculte metal și sa facă live pe facebuci.
Eu ascult numai metal în mașina dar nu am tendințe sa ma las dus de val, nici nu as avea unde pe drumurile patriei noastre.


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 15 Jan 2020, 11:43
Post #10316


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(D-Ice @ 15 Jan 2020, 11:42)
nici nu as avea unde pe drumurile patriei noastre.
*



Da nu ... sa traversezi mirifica RO mergand legal ... iti trebuie doua zile ... asa ca prefer sa o traversez un pic sub limita de viteza a suspendarii permisului ... cand drumul o permite .. normal ...

This post has been edited by cj98czh: 15 Jan 2020, 11:45


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 15 Jan 2020, 12:04
Post #10317


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Atunci recomand de la Benediction in sus; nu de alta, dar Gimnopediile sigur te adorm in 2 zile de condus.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 15 Jan 2020, 12:06
Post #10318


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.723
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




QUOTE(cj98czh @ 15 Jan 2020, 11:16)
apropo de manele ... cati din astia stiu care injura manelele .. oioioi ... si cand merg la un chef sau nunta si o iau pe aratura cu bautura ... sa ii vezi ce se rup ... dupa aia vine scuza ... bine mah tu nu ai vazut ca eram beat ... ok ... da de unde mama dracului stiai versurile si cantai de iti sareau dintii ? asa ca ... romanul nu asculta si nu danseaza ... doar cate o data ... si atunci doar fortat si cu pistolul la tampla ... repet .. suntem ca si natie ... fara oua .. si de rahat ... am fost, suntem si o sa fim ... dar ne place sa pozam in altceva ... oo da ..
*



Dupa cum ziceam, sa nu generalizam...aia de care zici tu sunt exemplul tipic de parvenit. De regula, ”corporatisti” ajunsi la oras direct de la tara. Ca, din pacate asta e imaginea pe care o are societatea, e o alta problema. De fapt, este doar perceptia ca asa este societatea, pentru ca, din cauza democratizarii tampite a societatii informationale, asta se vede cel mai mult, pentru ca oamenii normali nu expun aiurea, din fericire...
Din pacate, ca sa nu asist la asemenea comportamente, de multi ani refuz sa ma duc la nunti, botezuri, cumetrii...indiferent de nivelul social estimat sau asumat. Pentru ca am fost nevoit sa plec odata de la o petrecere de staif exact din cauza asta. Le spun raspicat de ce nu ma duc. Prefer sa trimit bani si gata, m-am achitat de obligatia sociala.
Cand am fost nas, le-am spus clar DJ-ilor, impreuna cu finii, ca nu vrem cocalarisme gen manele, brasoveanca, pinguin sau alte kakaturi din astea. Au fost cativa ”corporatisti” suparati (adica angajati in vanzari), dar nu a deranjat pe nimeni, dimpotriva...

Cand l-am catalogat drept cocalar pe manelistul care si-a ”tiganit” Megane-ul IV ai sarit in sus de trei metri...desi se vedea dupa comportament si dupa modul in care raspundea la mesaje ca indiviodul se incadreaza intr-o anumita tipologie...acum faci exact la fel cum nu-ti convenea ca as fi facut eu...dublu standard cumva?

PS - prin ”corporatisti” a se intelege pwulici angajati la cate o firma privata care, daca au vreo functie de manageras, un salariu de 5000-6000 lei net si masina de firma se cred cei mai tari de pe ulita lor...

Cine se supara, dati cu pietre...de preferat semi-pretioase...

This post has been edited by b06fcn: 15 Jan 2020, 12:07


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 15 Jan 2020, 12:24
Post #10319


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




QUOTE(cj98czh @ 15 Jan 2020, 12:43)
Da nu ... sa traversezi mirifica RO mergand legal ... iti trebuie doua zile ... asa ca prefer sa o traversez un pic sub limita de viteza a suspendarii permisului ... cand drumul o permite .. normal ...
*


Fiecare pe riscul și pe banii/permisul lui. Toată chestia e ca dacă ești oprit, sa nu dai vina pe altcineva decât pe tine. wink.gif

<span class='edit'>15 Jan 2020, 13:30:</span>
QUOTE(b06fcn @ 15 Jan 2020, 13:06)
PS -  prin ”corporatisti”  a se intelege pwulici angajati la cate o firma privata care, daca au vreo functie de manageras, un salariu de 5000-6000 lei net si masina de firma se cred cei mai tari de pe ulita lor...

*


up.gif
Oricum s-a umplut tara de manageri, mai e puțin și se inventează postul de Ass Wiper Assistant Manager. tongue.gif

This post has been edited by D-Ice: 15 Jan 2020, 12:36


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 15 Jan 2020, 12:30
Post #10320


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(D-Ice @ 15 Jan 2020, 12:24)
Fiecare pe riscul și pe banii/permisul lui. Toată chestia e ca dacă ești oprit, sa nu dai vina pe altcineva decât pe tine. wink.gif
*



Este o chestie pe care mi-o asum ... clar.

B06 - iarasi o iei pe aratura ... 90% din ce expui tu sunt doar prosti, parveniti, etc ... tu clar faci parte din alta categorie, esti acolo sus si plutesti pe nor ... vb. unei profe de romana din liceu.. sa te fereasca d-zeu de copii de militieni sau nomenclaturisti ..

This post has been edited by cj98czh: 15 Jan 2020, 12:31


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
414 Pages « < 342 343 344 345 346 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 05:23
Dacia