Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

senzor acceleratie, kangoo

teocosti
post 10 May 2017, 13:00
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 9 May 17




Buna ziua,bun ok la modelul cu motorizare 1.2 16v 1998 senzorul e montat pe motor in zona sau locul unde cablul de acceleratie este atasat la motor ,
dar la modelul cu motorizare 1.2 16 v 2007 nici nu stiu daca are cablu de acceleratie,de ce scriu asta?,am un kangoo 1.2 16 v 2007 si la rece motorul merge f bine,dupa ce incepe sa se incalzeasca,40 grade incepe sa dea rateuri dar neregulat,am fost la tester cu masina si un tester nu a detectat nimica,la al doilea a dat eroare la aprindere cilindrul doi,dupa montarea instalatiei GPL,rateurile se simt mult mai tare si mai des decat inainte,dar in turatie 2000 rotatii sau mai mult,indiferent daca sunt incarcat sau nu nu mai da rateurile mai sus amintite,dar la relanti se reia povestea,asa ca trebuie sa merg cu motorul mai turat.
Din ce am mai citit aici pe forum ar putea fi doua probleme: ori senzorul de acceleratie,ori garnitura de chiuloasa.
Am uitat sa mentionez ca bobina de inductie este shimbata noua,fisa de la cilindrul doi este schimbata noua,bujiile le-am shimbat inainte de a pune gpl (4500 km),ma poate ajuta cineva macar cu un sfat? multumesc sad.gif


--------------------
Renault kangoo 2007 campus - bh10hvb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 03:11
Dacia