Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

ce service auto recomandati in constanta, referitor la mecanica

bogdan razvan
post 22 Aug 2010, 19:33
Post #1


bogdan


Group: Members
Posts: 243
Joined: 20 December 07




ma intereseaza si pe mine in constanta un service care sa se ocupe de turbina curatare intercooler si mai e pe acolo si daca au si un tester si posibilitatea sa imi stearga erorile din calculatorul masinii,ceva de genul


--------------------
renault laguna 2 grandtour 2001 dinamique - ct 90 box
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RuNNeRp
post 22 Aug 2010, 21:33
Post #2


Why not Zoidberg ?


Group: Members
Posts: 217
Joined: 1 October 09




in orice caz nu la iulius .. sunt PRAF ! au echipamente bune ... de aruncat, iar mecanicul e o gluma. Nici macar nu recunoaste toate componentele bine, cel putin asa am patit eu ! Grija mare.


--------------------
BMW 318i 1999
Ex : Laguna 2 ph 1 1.9 dCi 120 cp - Hatchback - Dynamique - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan razvan
post 24 Aug 2010, 16:48
Post #3


bogdan


Group: Members
Posts: 243
Joined: 20 December 07




salut ms de sfat,trebuie sa gasesc un mecanic bun care are si calculator sau program pt renault sa imi sterg erorile din calc de la masina ,sau macar un om cu care sa pot sa discut pe tema asta de motor si turbina,ms oricum


--------------------
renault laguna 2 grandtour 2001 dinamique - ct 90 box
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maximus11
post 3 Sep 2010, 20:49
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 3 September 10




Stiu eu un baiat cu calculatoare bune pentru Renault, dar nu stiu cit e de priceput la mecanica! Deci, doar la resetat in principiu; daca mai vrei iti dau adresa atelierului.


--------------------
Laguna 2 facelift Exception 2.2 dci 2006 Grandtour
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan razvan
post 4 Sep 2010, 17:42
Post #5


bogdan


Group: Members
Posts: 243
Joined: 20 December 07




da maximus te rog daca poti sa imi spui adresa chiar si un nr de telefon daca ai ar fii super,ms mult

4 Sep 2010, 18:45:
si spune-mi si ce preturi are omul te rog

This post has been edited by bogdan razvan: 4 Sep 2010, 17:45


--------------------
renault laguna 2 grandtour 2001 dinamique - ct 90 box
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maximus11
post 4 Sep 2010, 21:11
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 3 September 10




Hmmm, preturile sint negociabile, la intelegere. E pe strada Semanatorului, de la Soveja este cam al doilea colt, cam 400 m din Soveja, pe dreapta. Parca Iancu il cheama pe sef si baiatul lui le are cu calculatoarele.Nu am nr de tel , nu am nici o relatie cu ei, doar am reparat citeva masini (aer conditionat,electrice) la ei.


--------------------
Laguna 2 facelift Exception 2.2 dci 2006 Grandtour
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan razvan
post 5 Sep 2010, 12:32
Post #7


bogdan


Group: Members
Posts: 243
Joined: 20 December 07




ok maximus ms mult pt informatie,respect


--------------------
renault laguna 2 grandtour 2001 dinamique - ct 90 box
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maximus11
post 5 Sep 2010, 22:46
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 3 September 10




Nici o problema omule! Daca nu il gasesti, iti dau un nr de tel al meu sa-ti explic mai exact!


--------------------
Laguna 2 facelift Exception 2.2 dci 2006 Grandtour
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan razvan
post 6 Sep 2010, 18:02
Post #9


bogdan


Group: Members
Posts: 243
Joined: 20 December 07




esti super tare maximus ms pt intelegere si ajutor,chiar ar fii super ca nu mai am nici un prieten cu laguna,exista o sg mare problema cu care ai putea sa ma ajuti,imi e putin cam jena sa iti spun dar am vrut ieri sa imi tractez masina(cu un prieten)si spre surpriza mea chestia aia care se infileteaza in bara ca sa trag masina nu se potrivea(era mai subtire)era de la o laguna 1,de la un prieten,ca eu nuam gasit asta in masina,si ar fii fost super daca poti sa imi imprumuti si mie chestia aia de tractare(nu stiu cum se cheama)iti las buletinul daca e (doar sa faci vreun credit biggrin.gif biggrin.gif smile.gif )sper sa nu te superi pe mine dar chiar nu am de unde sa fac rost de o chestie d-aia pt 5 km cat tre sa tractez masina,ms oricum


--------------------
renault laguna 2 grandtour 2001 dinamique - ct 90 box
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cpcro
post 6 Sep 2010, 18:42
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 213
Joined: 11 March 08




bogdane, te pot ajuta si eu. daca nu ma insel, am mai avut o discutie depsre un service si ti-am recomandat automotive.


--------------------
renault laguna 2 break 1.9 dci 120 cp 2002 privillege carminat - ct xx afc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan razvan
post 6 Sep 2010, 19:02
Post #11


bogdan


Group: Members
Posts: 243
Joined: 20 December 07




super multumesc din suflet,lasa-mi un nr sa te sun

6 Sep 2010, 20:04:
al meu e 0721027019

6 Sep 2010, 20:12:
sa imi dai un bip si te sun eu,si cand o sa ai timp saptamina asta sa ne intalnim,cu ocazia asta mai schimbam o vb despre masini ca eu nu am nici un prieten cu masina ca a mea,vb la tel,respect,valabil si pt maximus


This post has been edited by bogdan razvan: 6 Sep 2010, 19:12


--------------------
renault laguna 2 grandtour 2001 dinamique - ct 90 box
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bestmale
post 8 Sep 2010, 22:12
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 21 June 10




Salut! De 3 zile sunt posesorul unui laguna 1.9 dci 120cp din 2002 si am descoperit unele probleme la ea abia dupa ce am luat-o: frana de mana nu tine deloc, butonul de avarie e blocat, geamul spate stanga nu merge si cand iau cate o groapa se aude de zici ca se rupe roata din dreapta spate, tin sa precizez ca e varianta break. A si mai e o problema, cand accelerez se aude un zgomot de sub masina de la toba zic eu si fostu' proprietar si as vrea sa o rezolv si pe aceasta. Cred ca masina are probleme cu suspensia pentru ca e fff lasata, garda cred ca e undeva la maxim 7 cm. Asa ca v-as fi recunoscator cu un service in constanta.


--------------------
renault laguna II 2002/grandtour - CT 27 BBO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan razvan
post 8 Sep 2010, 23:42
Post #13


bogdan


Group: Members
Posts: 243
Joined: 20 December 07




problema la roata spate este de la bucsa punte spate,asa se aude si la mine deci cred ca schimbarea bucselor stinga si dreapta iti va rezolva problema,am inteles ca dureaza cateva ore la reprezentanta pt ca tre sa iti dea jos puntea spate altfel nu merge si am inteles ca e vorba de cateva milioane de lei numai bucsele,frina de mina nu imi merge nici mie,am incercat la un servive sa o string dar o roata tine mai tare decat cealalta ca am un cablu mai lung decat celalalt asa ca tre sa cumpar un cablu nou ca sa remediez problema(sper),despre geam cred ca e macaraua,la zgomot si suspensie te sfatuiesc sa o duci la un elevator poate ai ceva desprins care bate,nu cred ca e prea grav,in schimb te sfatuiesc sa o duci la un test si eventual sa verifice cineva abilitat turbina,mie unul mi-a cazut turbina dupa 3 mii de km de cand am cumparat masina.si acum e stricata,in rest toate cele bune


--------------------
renault laguna 2 grandtour 2001 dinamique - ct 90 box
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bestmale
post 9 Sep 2010, 10:26
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 21 June 10




asta cred si eu despre probleme, la geam nu cred ca e macaraua cred ca siguranta e de vina pentru ca nici butonu' nu se aprinde. Imi poti recomanda un service care sa-mi rezolve problemele?


--------------------
renault laguna II 2002/grandtour - CT 27 BBO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cpcro
post 9 Sep 2010, 11:28
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 213
Joined: 11 March 08




eu am dus masina la 5 unitati service din constanta: automotive (schimburi consumabile), service-ul de taxi de pe baba novac (probleme de mecanica), service-ul de peste drum de jandarmerie (baieti priceputi cu testerul), reprezentanta renault dinspre ovidiu (inlocuit sonda temperatura vaporizator si testat cu clip) si inca un service, caruia nu vreau sa-i dau numele pentru ca mi-au tinut masina 2 luni ca sa o repare dupa un accident.

This post has been edited by cpcro: 9 Sep 2010, 11:28


--------------------
renault laguna 2 break 1.9 dci 120 cp 2002 privillege carminat - ct xx afc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bestmale
post 9 Sep 2010, 14:53
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 21 June 10




am fost la un service pe industriala si mi-au spus ca trebuie sa schimb discurile si placutele pe spate. Geamu' l-am rezolvat cu 15 lei, avea o siguranta arsa. Aveti idee cat costa discurile si placutele?


--------------------
renault laguna II 2002/grandtour - CT 27 BBO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan razvan
post 9 Sep 2010, 17:25
Post #17


bogdan


Group: Members
Posts: 243
Joined: 20 December 07




daca vrei sa verifici preturile la vre-un produs,poti sa intri pe autokarma,selectezi renault apoi modelul de masina si acolo cauti placute si vezi ce preturi au si alea si discurile,eu am omandat la ei pt 2 masini si vreau sa iti spun ca sint super oamenii si piesele si mai ales preturile,daca esti din cta poti sa mai incerci si la tracom,e pe linga city mall la sens giratorul ala mic intr-un bloc ,la fel oamenii ,piesele si preturile sint super ok.despre service nu pot sa te ajut ca eu am masina stricata si acum asa ca nu am ajuns la un service cu ea si nu pot sa recomand pe nimeni,daca tu poti sa ma ajuti cu carligul de remorcare ca eu nu am avut in "dotare"cand am luat masina,ca sa o trag si eu de la spitalul judetean pina la aurel vlaicu as fii recunoscator,ca colegul nostru cpcro e din medgidia si e mai greu sa ne intalnim,ma gindeam ca poate tu stai mai aproape,respect


--------------------
renault laguna 2 grandtour 2001 dinamique - ct 90 box
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bestmale
post 10 Sep 2010, 20:55
Post #18


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 21 June 10




am fost azi iar la service si au facut ei comanda, discurile sunt 120 lei bucata si placutele sunt 95 de lei. Maine ma duc sa mi le puna, manopera este pana in 100 lei. Te-as ajuta cu cea mai mare placere dar a mea n-are carlig de remorcare.


--------------------
renault laguna II 2002/grandtour - CT 27 BBO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan razvan
post 10 Sep 2010, 23:32
Post #19


bogdan


Group: Members
Posts: 243
Joined: 20 December 07




ma refer la inel d-ala care se infileteaza in bara fata,nu carlig d-ala de care se agata remorcute ca sa le tragi,eu nu m-am uitat cand ama cumparat masina sa vad in portbagaj la roata de rezerva daca am asa ceva(sincer nici nu ma gindeam ca o sa imi trebuiasca vreodata)si acum cand am nevoie de asa ceva,nu am de unde sa iau


--------------------
renault laguna 2 grandtour 2001 dinamique - ct 90 box
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bestmale
post 4 Oct 2010, 17:01
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 21 June 10




da, am d-ala de care spui tu. Te-as putea ajuta daca mai ai nevoie


--------------------
renault laguna II 2002/grandtour - CT 27 BBO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan razvan
post 4 Oct 2010, 17:43
Post #21


bogdan


Group: Members
Posts: 243
Joined: 20 December 07




ms dar am rezolvat problema se potriveste de la logan dar nu am stiut pina nu mi-a scris un coleg aici pe forum,ms oricum


--------------------
renault laguna 2 grandtour 2001 dinamique - ct 90 box
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bestmale
post 5 Oct 2010, 11:29
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 21 June 10




ok. dar totusi un service in constanta?


--------------------
renault laguna II 2002/grandtour - CT 27 BBO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan razvan
post 5 Oct 2010, 22:39
Post #23


bogdan


Group: Members
Posts: 243
Joined: 20 December 07




ce probleme ai la masina?nu ca as putea sa iti recomand un service in cta,eu nu am incredere in mecanici de reprezentanta ca sa nu mai zic de preturile lor care sfideaza criza dar poate pot sa te ajut cu un sfat.eu am 2 renouri(unul e din 86)amindoua diesel si mi le fac singur.vreau sa fac acum cel mai concludent topic cu demontarea barei fata,farurilor si a radiatoarelorca sa isi faca si altii masinile,ca tot de om sint facute.eu mi-am dat jos cele 3 radiatoare si verificarea lor,spalarea intercolerului si sudarea lui(avea 2 fisuri)ma costat 100 de lei,numai bine


--------------------
renault laguna 2 grandtour 2001 dinamique - ct 90 box
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bestmale
post 6 Oct 2010, 18:58
Post #24


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 21 June 10




in principal vreau sa imi schimb bucsele spate, sa vad de ce nu imi tine frana de mana si sa-mi prind toba daca asta e problema pentru ca atunci cand accelerez se aude urat.


--------------------
renault laguna II 2002/grandtour - CT 27 BBO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan razvan
post 6 Oct 2010, 21:17
Post #25


bogdan


Group: Members
Posts: 243
Joined: 20 December 07




nici mie nu imi tine frina de mina ,daca stiam ce aiurea e cu masina asta zau ca nu o mai luam,eu trebuie sa cumpar si un cablu de frina pt ca unul la mine e mai scurt si un cablu e mai lung si nu inteleg de ce este asa ,asa ca nu imi ramine de facut decat sa cumpar unul nou sa vad care este faza,cat despre bucsele spate am si eu una in dreapta spate care face ca draku cind iau cate un dimb sau o groapa si am citit aici pe forum si am inteles ca doar la reprezentanta ,cel putin eu cu siguranta o sa ajung acolo desi am intelkes ca sint multi mecanici care nu se baga ca e vb de abs si ce mai e pe acolo,in principiu tre data puntea spate data jos si o bucsa sau amindoua bucsele si t vreo 6 mil.dupa cum vezi astea sint probleme frecvente la renaultul asta cu care ne-am pricopsit da poti sa te duci la un service care are un elevator ceva sa iti vada care e situatia pe sub masina ,eu asa am facut si masina arata ok.


--------------------
renault laguna 2 grandtour 2001 dinamique - ct 90 box
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bestmale
post 16 Oct 2010, 08:33
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 21 June 10




am fost la service-uri mai multe si trebuie sa imi schimb bucsa dreapta spate, si discurile si placutele fata-spate, iar cu frana de mana unu a zis ca etrierii tin si ca s-ar putea sa fie d la placute sau discuri si unu a zis ca el crede ca e rupt ceva in etrier sau nu stiu unde si costa f mult. Cu suspensia n-am rezolvat nici acum nimic...daca rezolvi ceva anunta-ma si pe mine unde si cat a costat.


--------------------
renault laguna II 2002/grandtour - CT 27 BBO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jamaica
post 17 Oct 2010, 09:59
Post #27


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 22 February 08




bogdan razvan- cum adica ai un cablu mai lung si unu mai scurt?? ca asa credeam si eu ,iar cand am fost sa cumpar alt cablu am vzt ca exista decat doua tipuri , de 1.5 m si 2 m . Asa mare e diferenta la tine? la mine era de vreo 10-15 cm.

This post has been edited by jamaica: 17 Oct 2010, 10:04


--------------------
Renault Laguna || 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ianiADN
post 9 May 2011, 19:39
Post #28


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 30 December 10




rolleyes.gif la Campus, in spate la peco un un mecanic bun, umbla cu okii inkisi la Laguna... cool.gif


--------------------
Renault Laguna 2 2002 breack
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 11:26
Dacia