Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Parcarea laterala, Cum se face?

VladSoare
post 2 Nov 2006, 11:18
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Așa zic și eu. Cît timp îți dai seama că nu-ți iese și renunți înainte de a lovi vreo mașină, eu zic că e OK.
S-a spus mai sus că cine nu știe să facă parcări laterale perfecte nu ar trebui să aibă permis. Conform chestionarului pe care l-am inițiat se pare că în acel caz 65% dintre noi ar fi stat pe bară (procent valabil acum, cînd scriu; e posibil să se mai schimbe), iar 22,5% ar fi luat permisul fără să-l merite. Or mie nu-mi vine să cred că atît de mulți dintre noi sînt catastrofe la volan. smile.gif


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghetau dan
post 2 Nov 2006, 11:29
Post #32


D.O.C.T.O.R. cu 50%warn si ban


Group: Banned
Posts: 1.269
Joined: 9 March 06




Da,eu am zis ceva de genul asta,dar fara sa zic de parcari PERFECTE.
Unde am zis asta?Perfecte...
"Ramin la parerea ca cine nu stie sa faca manevrele uzuale in ale conducerii nu are ce cauta pe drumurile publice"- asta am zis. Uzuale...
In rest,Alexava a spus totul.
Cind vezi cite unul/una care se incapatineaza sa parcheze unde nu e spatiu,fara sa-i intereseze ca blocheaza/zgirie/incurca circulatia...


--------------------
Subaru Legacy 3.0R 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 2 Nov 2006, 11:40
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Mă rog, n-ai zis "perfecte", poate că am exagerat eu un pic, dar pînă la urmă, aproximativ, cam asta era ideea. Omul a zis că nu-i ies lateralele din prima, la care replica a fost "atunci cum ai luat permisul?". smile.gif
În fine, n-are prea mare importanță acum cine și ce a zis. Importantă este concluzia la care s-a ajuns. smile.gif


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th April 2024 - 08:11
Dacia