Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Serban Huidu in coma, Accident la ski

Markos
post 19 Dec 2012, 16:41
Post #91


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




RCA-ul acopera si daunele morale?


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 19 Dec 2012, 16:48
Post #92


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




cf. art. 49 al. 2 din ordinul 14/2011 a CSA - da, acopera si daunele morale.
Oricum, pe huidu il doare la basca, plateste Astra, el doarme linistit


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 27 Dec 2012, 22:28
Post #93


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09




Societatea de asigurări ASTRA SA, obligată la plata a 360.000 de euro în cazul Huidu, a făcut recurs

QUOTE
Societatea de asigurări ASTRA SA, care a fost obligată să plătească daune de 360.000 de euro urmașilor victimelor accidentului provocat de realizatorul TV Șerban Huidu, a făcut recurs la decizia instanței, informează gandul.info.

Purtătorul de cuvânt al judecătoriei Brașov, Anda Sânpetru, a declarat pentru Gândul că recursul societății de asigurări ASTRA SA a fost introdus pe 20 decembrie.

În 18 decembrie, Judecătoria Brașov a obligat firma de asigurări Asigurare-Reasigurare ASTRA să plătească integral daunele civile de peste 360.000 de euro către familiile celor trei victime ale accidentului provocat de Șerban Huidu, respectiv către fiica Magdei Drăghici, Ioana Câmpean, soția lui Ștefan Lungu Balog și fiul acestuia. Compania de asigurări avea la dispoziție zece zile să atace decizia instanței brașovene


http://adevarul.ro/news/societate/societat...1921/index.html


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 7 Feb 2013, 21:45
Post #94


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE
Pedeapsa în cazul fostului realizator TV Șerban Huidu, trimis în judecată pentru ucidere din culpă în urma accidentului soldat cu trei morți, din octombrie 2011, a fost majorată de la doi ani de închisoare cu suspendare la patru ani, tot cu suspendare, a decis, joi, Curtea de Apel Brașov.

Decizia Curții de Apel Brașov este definitivă.

Conform aceleiași decizii, Șerban Huidu are interdicția de a se urca la volan pentru o perioadă de șase ani.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 8 Feb 2013, 09:25
Post #95


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Nu prea înțeleg ce rost are să majorezi o sentință cu suspendare. Dacă oricum nu stă la răcoare nici măcar o zi, atunci ce mai contează că pe hîrtie scrie doi ani sau douăzeci de ani? Oricum sentința aia e fix pix pentru el, nu? unsure.gif
Sau poate că cei șase ani de abstinență se numără din momentul încheierii pedepsei? Atunci aș înțelege rostul majorării... unsure.gif

This post has been edited by VladSoare: 8 Feb 2013, 09:28


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 8 Feb 2013, 16:31
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Io inteleg perfect ca este o diferenta mare intre o crima cu premeditare si-o crima din culpa. Adica una e sa plec io acum spre Galati, cu ganduri clare tongue.gif , si cu totul alta sa cad de pe scara-n capul unui vecin.
Numai ca, bai nene, omul tot mort se cheama ca e. Nu-l mai intereseaza din ce cauza l-am omorat. Pe el il intereseaza doar ca l-am omorat.
Pedepsele astea cu suspendare nu fac altceva decat sa dea aripi teribilistilor si handicapatilor.
Ieri, pe o ceata de nu se vdeea la 10m, un putoi cu un bmw depasea-n draci, ca sa ajunga cu doar cativa metri mai in fata. Imbecilul asta poate provoca oricand o tragedie? Cum plateste pentru asta? pai nu plateste, ca ia cu suspendare.
Sincer sa fiu, eu, daca se rupe scara si cad in capul unuia, omorandu-l, consider ca am o vina cu mult mai mica decat daca n-as fi atent la volan si as intra pe contrasens omorand oameni.
Nu mi se pare foarte corect sa-i dea cu suspendare pentru ca nu l-am pus eu sa meara peste limita legala si nici nu l-am pus sa nu fie atent la drum.
E normal ca idiotul n-a vrut sa faca asa ceva, dar ce-a facut s-a intamplat din vina lui evidenta. Io cred ca merita cu executare.


Pentru 2 gaini si-o rata iei cu executare, iar pentru viata unui om iei cu suspendare? Pai ala care a furat inaripatele a facut-o de foame. Astalalt a omorat omul din neatentie. Nu mi se pare corect.

This post has been edited by Victoras2001: 8 Feb 2013, 16:36


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 8 Feb 2013, 16:38
Post #97


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Trecand peste tragedia oamenilor (vii sau morti), constat cu placere ca despagubirile se vor plati de Astra.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 8 Feb 2013, 17:01
Post #98


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Plăcerea ar fi fost mai mare dacă le-ar fi plătit criminalul.
Totuși, e vreo diferență practică între sentința de doi ani și asta nouă de patru ani? Îl afectează în vreun fel pe nemernic că a luat doi ani în plus, sau e doar așa, de formă?

This post has been edited by VladSoare: 8 Feb 2013, 17:06


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 8 Feb 2013, 19:17
Post #99


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Nu stiu exact sa-ti spun, dar e ceva de genul calci pe bec in aia 4 ani, ii executi. Numai ca nu stiu la ce se rezuma calcatul pe bec. Daca e vorba de fapte similare sau orice infractiune.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4x4
post 8 Feb 2013, 19:39
Post #100


Übermensch


Group: Members
Posts: 3.394
Joined: 24 March 07




Cat timp nu se mai poate urca la volan, ce conteaza?


--------------------
W S S
Attere Dominatum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 8 Feb 2013, 20:01
Post #101


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(Victoras2001 @ 8 Feb 2013, 19:17)
Nu stiu exact sa-ti spun, dar e ceva de genul calci pe bec in aia 4 ani, ii executi.
*


Exact. Plus ce-ai mai primit pentru că ai călcat iar pe bec.

This post has been edited by Markos: 8 Feb 2013, 20:14


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 8 Feb 2013, 20:06
Post #102


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Daca are o urma de constiinta nu mai urca vreodata la volan.
Sper sa ne vedem peste niste ani si sa observam ca tot nu mai conduce.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 8 Feb 2013, 20:21
Post #103


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




deci ce s-a decis cu astra? plateste au ba? ca e normal sa decarteze banu. de aia scrie in contract 5 milioane.
apropo, 360 k la toti sau la fiecare?


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 8 Feb 2013, 20:37
Post #104


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




360k la toți.

Deocamdată nu plătește Astra, că a intentat recurs, contestând decizia instanței.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 8 Feb 2013, 21:14
Post #105


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




pai cum sa dea mah scarnvia aia ordinara de om care ar trebui legat gol in piata constitutiei si uns cu miere sa il manance toate jivinele. al reaq se scufunda in banii furati de la toti.

instanta suprema ar trebui la faza asta sa ii dea 3 milioane de plata sa se invete minte. cu executare silita


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mumus
post 8 Feb 2013, 21:45
Post #106


familist :)


Group: Members
Posts: 668
Joined: 13 July 10
From: Brasov




eu nu indraznesc sa ma pun in locul lui ca sa il pot judeca, dar nici in pielea familiilor nu as vrea sa fiu...

frumos af fi totusi sa faca macar cei 4 ani de puscarie...desi e extrem de putin 4 ani...

De mult visez ca si la noi sa fie ca la libanezi sau la alte popoare...adica dinte ptr dinte... scurt. da na, la noi banu vorbeste, problema e insa ca cei saraci platesc mereu, iar cei cu bani scapa... Huidu, oricum cred ca a primit blesteme destule, si chiar daca nu sunt foarte credincios, stiu ca Dumnezeu este sus si vede si face...cel putin la mine mereu a functionat, o spun clar si raspicat, Huidu o sa primeasca ce merita, chiar daca va fi achitat...veti vedea...

This post has been edited by mumus: 8 Feb 2013, 21:47


--------------------
Seat Toledo 2014
No more renault
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 8 Feb 2013, 21:58
Post #107


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




Legea talionului si democratia nu pot functiona impreuna.
Nu vreau sa tin partea lui Huidu, insa in cazul lui inchisoarea nu cred ca ar rezolva ceva. A facut un accidend foarte grav, e drept, insa nu poate fi invocata reaua intentie. A supraestimat posibilitatile lui si a gresit. Poate din grandomanie, sau din motive medicale, nu mai conteaza, cert e ca a facut o grava eroare, pentru care cea mai mare pedeapsa e o constiinta neimpacata. Si orice om civilizat, fara instincte criminale, adaptat complet la o societate civilizata, dupa ce comite o astfel de fapta va avea mustrari de constiinta toata viata. E o pedeapsa, cred, mai mare decat detentia.


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 8 Feb 2013, 22:06
Post #108


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(mumus @ 8 Feb 2013, 21:45)
De mult visez ca si la noi sa fie ca la libanezi sau la alte popoare...
*


Americanii sunt ultra-mega-detașați în topul numărului de închiși după gratii, atât la absolut (2.2 milioane), cât - mai ales - la pondere, 800 de deținuți la suta de mii de locuitori.

Opt la mie, e ceva naughty1.gif

Apropo, instanțele românești pot jongla cu prevederile codului penal așa cum au chef și cum "dă bine". Până acum nu mulți ani, pedeapsa maximă cu suspendare era de 3 ani. Apoi au făcut-o 5 (!).

Acum a venit instanța și a zis: "Doi ani e prea puțin. Să fie patru!" Cu suspendare, evident sleep.gif

This post has been edited by Markos: 8 Feb 2013, 22:14


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 8 Feb 2013, 22:14
Post #109


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Probabil ca ai citit niste cifre mai vechi sau ponderea e aiurea, caci cu populatia actuala a USA ar iesi cam 2.5 milioane dupa gratii daca respect ponderea aia.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 8 Feb 2013, 22:17
Post #110


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Mă rog, am zis 800 din memorie. Cică-s peste 700 la suta de mii.

This post has been edited by Markos: 8 Feb 2013, 22:19


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 8 Feb 2013, 22:47
Post #111


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




QUOTE(mumus @ 8 Feb 2013, 21:45)
eu nu indraznesc sa ma pun in locul lui ca sa il pot judeca, dar nici in pielea familiilor nu as vrea sa fiu...

frumos af fi totusi sa faca macar cei 4 ani de puscarie...desi e extrem de putin 4 ani...

De mult visez ca si la noi sa fie ca la libanezi sau la alte popoare...adica dinte ptr dinte... scurt. da na, la noi banu vorbeste, problema e insa ca cei saraci platesc mereu, iar cei cu bani scapa... Huidu, oricum cred ca a primit blesteme destule, si chiar daca nu sunt foarte credincios, stiu ca Dumnezeu este sus si vede si face...cel putin la mine mereu a functionat, o spun clar si raspicat, Huidu o sa primeasca ce merita, chiar daca va fi achitat...veti vedea...
*



Fa un exercitiu de imaginatie si gandeste-te ce ar insemna sa nu fie vorba de Huidu in cazul asta, ci de tine, sau de cineva drag tie. Este ca atunci nu ti-ai dori sa fie ca la arabi? dry.gif Nici macar nu e nevoie sa depasesti viteza legala, mergi cu 30 km/h pe strada si iti sare in fata, un copil, pe trecerea de pietoni. Daca il iei in plin si il omori, parca n-ai vrea sa infunzi puscaria...

Huidu e un om absolut mizerabil, asa in general, iar in cazul asta a gresit, dar e un accident de circulatie, in care nu a fost vorba nici de consum de alcool, nici de conducere fara permis...a fost o greseala pe care o poate face oricare dintre noi. Sa il vad eu p-ala care n-a incalcat in viata lui niciun fel de regula de circulatie, oricat de nevinovata ar parea, ca imi mananc permisul.

Mi se pare normal sa ia pedeapsa cu suspendare. Ce nu mi se pare normal e ca nu i s-a retras definitiv dreptul de a conduce. Asta mi s-ar parea o masura de bun simt, ai omorat pe cineva cu masina, din vina ta, nu mai ai dreptul sa conduci pe drumurile publice niciodata cate zile mai ai. Iti angajezi sofer, iei taxiul, daca vrei sa-ti faci damblaua te duci frumos pe circuit, dar nu mai invarti covrigul pe strada.


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Shush
post 9 Feb 2013, 05:18
Post #112


٩(Ś̯Ś)۶


Group: Members
Posts: 2.117
Joined: 30 January 07
From: Brasov




Ma serios acum, greseala e cand iti aluneca masina intr-o curba ca n-ai vazut ca e polei, intamplare e cand iti sare un copil/caine/pisca/cal/pterodactil.. in fata, dar cand depasesti fara sa te asiguri e CRIMA.

This post has been edited by Shush: 9 Feb 2013, 05:19


--------------------
Seat Leon 2008 Reference 1.6 - Bv-29-Trei Litere
Yamaha YZF-R125 2009 - Bv-88-Aceleasi Trei Litere
ex Dacia Logan 2005 Laureate 1.4
If a vegetarian eats vegetables, what does a humanitarian eat ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 9 Feb 2013, 08:24
Post #113


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




QUOTE(gabizegrean @ 8 Feb 2013, 21:58)
Legea talionului si democratia nu pot functiona impreuna.
Nu vreau sa tin partea lui Huidu, insa in cazul lui inchisoarea nu cred ca ar rezolva ceva. A facut un accidend foarte grav, e drept, insa nu poate fi invocata reaua intentie. A supraestimat posibilitatile lui si a gresit. Poate din grandomanie, sau din motive medicale, nu mai conteaza, cert e ca a facut o grava eroare, pentru care cea mai mare pedeapsa e o constiinta neimpacata. Si orice om civilizat, fara instincte criminale, adaptat complet la o societate civilizata, dupa ce comite o astfel de fapta va avea mustrari de constiinta toata viata. E o pedeapsa, cred, mai mare decat detentia.
*


Sunt convins ca acelasi post l-ai fi avut si daca-ti omora Huidu copilul. Sunt ferm convins.

Bai frate, ala a omorat niste oameni pentru ca a mers cu masina pe contrasens, nu pentru ca a alunecat intr-o balta la 50km/h. Nu e singurul cretin care-si supraestimeaza bolidul si propriile-i forte. In plus, din atitudinea asta, s-a lasat cu morti. E bine c-a luat cu suspendare, nu? Poate ca nici nu trebuia sa ia. Trebuia lasat in pace. Doar e integrat in societate si oricum nu plecase de acasa cu gandul sa ucida. In situatia asta eu as propune sa fie lasati in pace. Eventual sa primeasca ceva daune morale de la familiile victimelor, pentru hartuire, ca doar el n-a vrut sa omoare. Ce atata zarva?
Auzi ce animale... Sa ceara pedeapsa cu executare pentru omor. Pai ce ma, ala a vrut sa omoare? N-a vrut ma. S-a si scuzat. Ce mai vreti? Lasati-l in pace, poate mai baga 25-30 de morti. ca oricum nu pleaca cu ganduri negre de acasa. Isi cere scuze si asta e...
Parca vad o discutie intre parintii a 40 de copii plecati in excursie, dar care au sfarsit in rapa din cauza depasirii lui Huidu.
Acum ce sa facem, omul e prezentabil, e integrat in societate, are si el copii, n-a vrut sa faca asta, ce dracu? A bagat si el o depasire aiurea, ce, noi n-am bagat niciodata? Asta e, am avut ghinion. Omul si-a cerut iertare, a specificat ca-i pare rau... Gata, mergem sa facem altii. Asta-i viata. De ce sa stea Huidu nevinovat la puscarie?
Baaaa, vreti sa va spun eu ceva? Asa-s astia ca el. Nu-i schimbi niciodata. Sunt pe o treapta mai sus ca noi. Au alt statut fata de muritorii de rand. Daca s-ar sui maine la volan ar face acelasi lucru.
Prima masura pe care ar trebui s-o ia un tribunal in cazul unui omor din culpa pe sosea ar trebui sa fie ridicarea dreptului de-a mai conduce autovehicule.

This post has been edited by Victoras2001: 9 Feb 2013, 08:35


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tibitu
post 9 Feb 2013, 09:35
Post #114


slab


Group: Members
Posts: 384
Joined: 13 July 05
From: bucuresti




omorul din culpa , mai ales a mai multor oameni mi se pare mai grav decat furtul unui pachet cu biscuiti. Si totusi, la biscuiti iei executare pe cand la culpa suspendare. Ceva e defect in comparatia asta si totusi asa se intampla...


--------------------
Nissan MICra 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 9 Feb 2013, 09:45
Post #115


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




QUOTE(Synyster @ 8 Feb 2013, 23:47)
iar in cazul asta a gresit, dar e un accident de circulatie, in care nu a fost vorba nici de consum de alcool, nici de conducere fara permis...a fost o greseala pe care o poate face oricare dintre noi. Sa il vad eu p-ala care n-a incalcat in viata lui niciun fel de regula de circulatie, oricat de nevinovata ar parea, ca imi mananc permisul.

*



Aici gresesti, multi dintre noi nu s-ar mai urca la volan dupa ce au ajuns pe jumate leguma in urma unui accident la ski, de exemplu. Ala nu mai avea reflexe mai deloc, n'ai vazut ca abia lega o propozie coerenta..deci traiasca examenul medical obligatoriu luat pe spaga.

This post has been edited by argon: 9 Feb 2013, 09:48


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 9 Feb 2013, 10:13
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.579
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




ce legatura are examenul medical? ca lui nu i s-a retras permisul in secunda doi dupa accident cum era normal... si daca avea brevet de pilot la noi cred ca putea sa piloteze si avion a doua zi... problema e a judecatorilor/politiei ca el a avut inca permis


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 9 Feb 2013, 10:17
Post #117


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Sa zicem ca tu nu te=ai mai urca, dar crede-ma ca majoritatea s-ar urca. N-ai vazut ce cozi infernale erau la permise inainte sa intre in vigoare noua lege? Si nu stiu cum se face ca majoritatea aveau peste 40 de ani (cand pot interveni diverse boli care sa te impiedice sa mai conduci). In afara de asta, daca doctorul iti zice ca esti ok, de ce sa nu conduci? Richard Hammond a avut leziuni cerebrale dupa un accident, si uite ca inca conduce bine-mersi, Felipe Massa si-a zgaltait bine creierii si inca piloteaza in F1...nu cred ca asta e principala problema, faptul ca vorbea aiurea nu inseamna ca nu putea sa mai conduca. Poate singura parte afectaata a creierului sau era cea care se ocupa cu vorbirea, nu avem noi de unde sa stim.

Dupa cum am zis, mi se parea de bun simt sa i se retraga definitiv dreptul de a conduce, habar n-am in ce conditiii se face asta in Romania dar era o metoda sa te asiguri ca peste un an nu face acelasi lucru


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 9 Feb 2013, 10:18
Post #118


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Ce de ninja pe aici...


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 9 Feb 2013, 10:26
Post #119


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




Cine e fara de pacat sa arunce primul piatra.


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 9 Feb 2013, 10:29
Post #120


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




in general sau ca cel de care se vorbeste aici?


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
11 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 17:44
Dacia