Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Motor laguna 2, Distributie

marian92
post 21 Jul 2017, 16:58
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 8 July 17




Sall am patit un mare necaz mi-a sarit distributia de la punct.cand a desfacut-o mecanicul avea 2 supape rupte care mi-au stricat chiuloasa (a facut gaura in chiuloasa) un piston si un injector.masina e 1.9 dci 79 kw daca gasesc chiuloasa tot 1.9 dci dar care are alti kw sa zicem 88 se potriveste?ca nu stiu care sunt diferentele intre kw daca sunt marimi diferite ma intereseaza daca se potrivesc sau pot afecta altceva.masina am cumparato acum o luna era pe liber cand a sarit de la punct si caut chiuloasa pe net nu prea am vaz de 79 kw astept raspuns daca se potrivesc de la laguna 2 tot 1.9 dar cu alti kw .ca una nouaa mi se pare foarte scumpa si nici nu imi permit

This post has been edited by marian92: 21 Jul 2017, 17:22


--------------------
reno laguna 2 2001 - ct-07-nef
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andru1973
post 21 Jul 2017, 18:10
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.271
Joined: 8 December 14
From: nu conteaza




normal ar fi o diferența zic eu trebuie măsurate amândouă chiuloase poate ma înșel eu,dar una e de 105 cp si una de 120 cp ,eu as vedea diferența la camera de ardere,dar cel mai bine desfă chiuloasa si comparo cu cea de 88kw ,cum am spus poate ma înșel


--------------------
renault LAGUNA 1 RT 2.0 LAGUNA 3 2.0 DCI 130CP fara DPF iulie 2008 expresion
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 14:37
Dacia