Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

57 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Probleme tehnice FLUENCE, loc de plans

b76bgaarh
post 14 Jul 2010, 15:24
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




daca la megan 3 nu scartaie.... de ce crezi ca la asta da?


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fluence
post 14 Jul 2010, 15:24
Post #62


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 30 December 09




tatimeu, nu m-am referit nicdecum la copilul tau, ba din contra ii doresc numai bine
m-am referit la faptul ca tu nu crezi ca un copil de cinci ani stie ce este o centura si cum se foloseste, iar acum raman surprins afland ca defapt ai si tu unul si ba kiar ai trecut si tu cu el pe la 5 ani...dar( iarta-ma ca o repet) atunci cu singuranta nu se punea accent pe centura de siguranta, cum multi romani inca nu baga in seama acest aspect, poate din aceasta cauza nu crezi ca un copilas de 5 ani poate face o asemenea grozavie
iti dores tot binele, tie si copilului tau


--------------------
RENAULT FLUENCE 2009//1,5 dci 85 CP/Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stanyc2003
post 14 Jul 2010, 15:27
Post #63


Omu cu Fluensu'


Group: Members
Posts: 622
Joined: 2 December 08
From: Bucharest




un prieten are BMW seria 5.... fabricatie 2008...are niste greieri urati de tot la placa de la luneta (cea pe care sunt montate difuzoarele spate si stopul frana central). in concluzie...este low cost! da? si e o masina fff scumpa (cumparata de noua)


--------------------
Renault Fluence 2010,1,5 dci, 105 CP, negru metalizat - numere roșii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 14 Jul 2010, 15:30
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




low cost nu inseamna masina ieftina. inseamna costuri mici de productie, ca merge si asa. daca renault recunoaste ca platforma de la fluence/megane 2010 este un low cost de la platforma de megane 3, voi acesti posesori de reno fluence, de ce va cramponati sa ziceti ca nu e asa.

si ma repet low cost inseamna ca se fac reduceri.

succes cu meganul 3 vostru low cost


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stanyc2003
post 14 Jul 2010, 15:33
Post #65


Omu cu Fluensu'


Group: Members
Posts: 622
Joined: 2 December 08
From: Bucharest




inteleg:)
sper sa nu am probleme cu masina! asa low cost cu e ea:)
multa bafta si tie!


--------------------
Renault Fluence 2010,1,5 dci, 105 CP, negru metalizat - numere roșii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatimeu
post 14 Jul 2010, 16:56
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.710
Joined: 6 September 06




[quote=Fluence,14 Jul 2010, 13:58]

vreau sa te informez , tatimeu, ca ceeace s-a intamplat cu nepotelul meu este f adevarat.
Ca sa iti linistesc gandurile, te informez ca acel nepotel al meu de 5 ani este crescut si educat intr-o alta tara cu un nivel de educatie la care multe alte tari nu va spera niciodata sa ajunga, dar asta nu e asa de relevant pe cat e faptul ca la 5 ani sitii sa canti, sa vorbesti frumos, sa ceri, sa plangi, sa recunosti ba kiar literele...daca nu stii ce inseamna copil ..te rog abtinete...si inca ceva...: la 4 ani jumate , in tara unde locuieste, este deja clasa 1...deci, acum crezi ca un copilasi la 5 ani stie sa-si puna centura?..ai sa ramai surprins, dar te va certa daca va urcati in masina si tu nu iti vei pune centura.

Da nu te-ai referit la copilul meu (nici nu ai avut cum) ne-ai jignit pe toti cu afirmatiile pe care le-ai facut. Da stiu ca nu asta a fost intentia ta dar eu unul asta am inteles din comparatia educat, civilizat/needucat, necivilizat.
Am spus si inainte aceasta nu e relevant pentru nivelul de educatie acest fapt (pusul centurii) este un automatism, automatism capatat datorita unor constrangeri impuse de lege, o lege care nu e lege doar pentru unul ci pentru toti, o lege care la fel sanctioneaza aruncatul unei bucati de hartie pe jos, a unui muc de tigara etc. Aceasta nu evidentiaza nivelul de educatie al unei societati. Vedem cu totii felul in care se manifesta atunci cand vin in tinuturile necivilizate, nebatute de eruditi etc.


--------------------
renault/audi Megane III RS/Audi A4 2014/2019 benzinar/tractor 302/190 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
narcisoi
post 24 Aug 2010, 08:27
Post #67


Membru


Group: Members
Posts: 120
Joined: 5 February 05




Duminica am venit din concediu si mi s-au aprins simultan : becul de AIRBAG si becul de SERVICE , in trei reprize a cate jumatate de minut fiecare pe ruta tulcea /galati ... de la galati la iasi nu s-a mai aprins nimic. Azi la ora 14 am programare in service sa citeasca erorile (telefonic mi s-a spus ca sant stocate )... vedem ce raspuns primesc.



PS: Multam fain pentru deblocarea topicului



--------------------
Reno Fluence 1.5 dci 85 cheala 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinCT
post 24 Aug 2010, 08:47
Post #68


Honor et Patria


Group: Members
Posts: 3.441
Joined: 22 July 07
From: Constanta




Cel mai probabil ori mufele de airbag de pe sub scaune sau blocul optic daca a facut zgomote inainte.


--------------------
Renault Megane Sport Tourer 2012 Privilege 1.5 dCI - CT-XX-LEA
Citroen C4 1.6 HDi 2006
Clio III 1.5 dCi Expression 2007
EX: Megane Sedan II.1 1.5 dCi Expression 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 24 Aug 2010, 09:56
Post #69


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




am o intrebare. voi posesorii de m3 / fluence va intalniti asa, amical, la o poveste, o ieseala in oras, un meci, ceva?! si printre altele sa va vedeti masinile si sa va rezolvati problemele?!
nu de alta dar am citit aici toate paginile, si constat cu stupoare comportamentul national de romani. ne dam in cap unul la altul si cand cineva are o problema i se spune sa taca si sa inghita, ca asta e.
wtf?! doar ca nu am fluence dar tot as incerca sa ajut cum pot pe cineva la ananghiine. si are dreptate userul fluence cu pozitia lui fata de vanzator. cumperi ceva conform unor specificatii pe care vanzatorul ti le-a pus la dispozitie sau si-a facut reclama. in contractul de vanzare nu scrie nicaieri ca masina are zgomote dubioase la rulare, si ca centura se blocheaza, pt ca asa ceva nu este normal. deci de aceea exista si garantia la un produs, pentru remedierea problemelor de conformitate. faptul ca service-urile refuza sa accepte unele probleme este din n motive (toate avand de a face cu o anumita "reavointa" [de la incompetenta la necunostinta la rautate pura] din partea service-urilor)
insisti cu tupeu la dealer sa iti remedieze problema, pt ca totusi TU ii platesti salariul. efectiv din profitul obtinut de la tine o parte din bani se duc in buzunarul lucratorului respectiv, direct.
si de unde stii sa insiti la service ca o problema e reala si nu fabulatie?!
"din alte cunostinte". aici intervin cunostintele dobandite de mecanica, fizica, chimie, etc...si cunostintele persoane. daca nu cunosti in persoana un mecanic sau alti posesori cu simptome identice, INTERNETUL ofera o astfel de posibilitate prin comunicatatile de posesori care isi exprima suferintele si bucuriile. si cand cineva da cu capul de pereti va fi incurajat de cei care pot ajunge la un moment dat in aceeasi situatie.
este lung postu meu si nu vreau sa fie greoi, dar din experienta proprie va recomand sa fiti mai apropiati, numai asa veti invinge retincenta de la service/dealeri. mie mi-a folosit.
numai bine smile.gif
PS: intr-adevar, sa mai bagi si tu o surubelnita, o cheie in masina ta este un lucru genial, caci astfel inveti si tu cum se comprta aceasta si ce are pe dedesubt, dar garantia este sfanta


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
narcisoi
post 24 Aug 2010, 14:33
Post #70


Membru


Group: Members
Posts: 120
Joined: 5 February 05




Bai fratilor... deabia s-a redeschis topicul si vad ca iar incepeti cu off topicuri sad.gif

Deci revenind la SUBIECT : am fost la service si mi s-a recomandat sa nu mai bag sticle cu suc sub scaunul din dreapta ... ca se balangani sticla si atinse mufele de sub scaunul pasagerului si de aici erorile aparute smile.gif


PS : SorinCT ai avut mare dreptate !
O zi buna , si va rog nu poluati topicul de pomana ...ca pe buna dreptate vine iar un admin si il inchide smile.gif


--------------------
Reno Fluence 1.5 dci 85 cheala 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 24 Aug 2010, 14:36
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




ciudat dar problema asta a aparut la megan 2.1 si a fosr remediata la megan 2.2. cum de a aparut iar la fluence? folosesc aceleasi cabluri prea scurte? sau aceeasi contactoori care se balangane....


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinCT
post 24 Aug 2010, 14:38
Post #72


Honor et Patria


Group: Members
Posts: 3.441
Joined: 22 July 07
From: Constanta




Proabil; era utila o plasa acolo sau o bara transversala de la sasiul scaunului sa impiedice sticlele sau asipratoarele harnice ale celor de la spalatorie.


--------------------
Renault Megane Sport Tourer 2012 Privilege 1.5 dCI - CT-XX-LEA
Citroen C4 1.6 HDi 2006
Clio III 1.5 dCi Expression 2007
EX: Megane Sedan II.1 1.5 dCi Expression 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 24 Aug 2010, 14:41
Post #73


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




Nu are nici o treaba asta e raspunsul standard sa nu schimbe contactoarele. Cel mai usor remediu la megane 2,1 este un soricel.

This post has been edited by R19/16v: 24 Aug 2010, 14:42


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ncristi
post 25 Aug 2010, 11:41
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.910
Joined: 9 April 05




Nu este o problema si nu a fost remediat la M2.2. Si la megane 2.2 cablul ala este fix acolo sub scaun.


--------------------
Renault kadjar - 1.2 tce 130 hp ZEN - 2017
Sandero stepway 0.9 tce
Ford focus 1.6 tdci 110 hp
Ford ecosport 1.0 ecoboost 125hp
Skoda octavia 1.2 tsi 105 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zizu
post 11 Sep 2010, 11:47
Post #75


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 27 December 07




tot citesc aici si ma minunez toti aruncati cu pietre in renault ca e frantuzesc dar e fabricat la turci,ca nu e bun,ca e prea ieftin............
eu am un megane 2.2 1.5dci e si resoftat are aproape 120cp biggrin.gif si in 200000km nu am avut probleme majore cu masina
acum am cumparat un new mondeo care a costat aproape dulblu si tot are greierasi si are si un motor mai zgomots si are si piese de 3 ori mai scumpe si nu este nici frantuzeasca si nici turceasca asa ca din punctul meu de vedere renault e o masina fiabila


--------------------
renault megane 2007 expresion 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vlad84
post 16 Sep 2010, 22:07
Post #76


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 19 May 10




Si eu detin un Renault Fluence 1.6.16V fabricatie 2009 cumparat in mai 2010 si vad ca si la mine au inceput sa apara problemele...La 2 luni dupa ce am cumparat-o am constatat cu stupoare ca scaunul soferului a inceput sa scartaie..Asta e problema micuta, problema mai mare e ca am un consum de BMW 525. Adevarul e ca nu am menajat-o dar totusi 9,3/100 e un consum mare. Am inceput sa-i cred pe cei care vorbesc despre Renault ca fiind o masina foarte rigida si foarte costisitoare. Cred ca ar fi fost mult mai bine daca as fi optat pentru un Chevrolet Cruze, mai ales ca e si Euro 5.


--------------------
renault fluence 2010 authentique - ag040220
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balanel
post 16 Sep 2010, 22:42
Post #77


Transmisie automata - confort si siguranta.


Group: Members
Posts: 1.219
Joined: 29 September 06




Te inseli.
Ala consuma cat avionu'.


--------------------
chevrolet aveo sedan t300 LT+ a14xer - 1.4 benzina aspirat 100 CP/ 2013 (in curand alta masina, cu transmisie automata)
*********
Mwe Louis-Rene Panhard si Emile Levassor, inventatorii transmisiei manuale.
Fan Mircea Badea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 17 Sep 2010, 07:49
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.728
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




Ai uitat sa specifici in ce context e consumul ala. Extraurban, urban (Pitesti, Bucuresti) etc ?
Ca daca discuti de urban Bucuresti la orele de varf spre exemplu e chiar excelent tongue.gif


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 17 Sep 2010, 08:49
Post #79


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




Daca 9.3 este urban...inseamna ca ai un consum super ok... iar daca ai consumul asta in afara inseamna ca ai mers tare cu ea..


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 17 Sep 2010, 09:05
Post #80


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




Asa e. Eu am un consum cam de 12 in trafic intens in Bucuresti(stai pe loc pana la destinatie). Nici nu ma uit la consumul mediu, ci imi calculez eu consumul orar. E foarte mic, undeva la 2 litri pe ora la asa mers.
In extraurban, daca mergi constant, legal, fara nebunii, consumul trebuie sa fie sub 7%


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariusd4
post 17 Sep 2010, 09:14
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.967
Joined: 16 October 07
From: Bucuresti




Vlad, sa ne lamuresti cu consumul, pe cati km e calculat ? Daca este extraurban nu e ok si cred ca este problema de service. Extraurban cat de tare ai merge nu ajunge la 9.3, cel putin la mine ! Eu cred totusi ca 1.6 16v are un consum ok.


--------------------
Renault/Skoda Logan/Fluence /Octavia/BMW/Octavia 2007/2010/2014/2012/2019 - B 112 ...
"Nebunul care perseverează in nebuia sa va deveni înțelept".
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mausa
post 18 Sep 2010, 22:04
Post #82


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 18 September 10




Vreau si eu o parere va rog.

La Fluence 1.6 16 V, 1400 km, am o oarecare vibratie in pedala de acceleratie in 3000 de ture care ma cam enerveaza. Cand trec de 3000 si sunt a 5 a, parca se stabilizeaza intr-un punct in care nu mai vibreaza asa rau. A mai intalnit cineva asa ceva? Sa merg in service?

Multumesc


--------------------
Renault Fluence 2010/1.6 16V/Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariusd4
post 19 Sep 2010, 10:14
Post #83


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.967
Joined: 16 October 07
From: Bucuresti




Mausa, eu la Logan am aceasta vibratie, la Fluence pana acum nu a aparut. Aprox 5000 km


--------------------
Renault/Skoda Logan/Fluence /Octavia/BMW/Octavia 2007/2010/2014/2012/2019 - B 112 ...
"Nebunul care perseverează in nebuia sa va deveni înțelept".
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 8 Oct 2010, 20:12
Post #84


-


Group: Members
Posts: 21.802
Joined: 19 April 05
From: Romania




Eu din cate imi amintesc Fluence are acceleratie pe potentiometru, nu trebuie sa aiba rezonanta. Dar daca este asa, se monteaza doua greutati recuperate de pe un cablu de ambreiaj de logan si dispare vibratia de tot.

This post has been edited by IRONICK: 8 Oct 2010, 20:28


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
19vik
post 8 Oct 2010, 20:21
Post #85


Membru


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 23 October 07
From: Bucuresti




De fapt in acel moment vibreaza tot pedalierul, simti in pedala de acceleratie pentru ca la turatia aia e singura pe care tii piciorul.


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 2005/1.6 16v Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cata18tm
post 8 Oct 2010, 22:49
Post #86


Membru incepator


Group: Members
Posts: 88
Joined: 12 February 10
From: Timisoara




ii dau perfecta dreptate lui FLUENCE
nu a vrut sa jigneasca, ci, spunand ca este copil educat, si provine dintr-o tara cu o educatie sporita sau mai sporita decat multe tari(ex. elvetia, germania, austria), s-a referit la faptul ca are o educatie, comportament si gandire necesare pentru a putea folosi o centura de siguranta
dar in cazul acestei probleme, in care centura nu functioneaza corect, copilul nu stie sa o desfaca ceea ce poate cauza (din problema minora) o problema majora
am inteles punctului de vedere si la ce se referea, chiar daca nu m-am exprimat eu bine, si chiar daca alti au inteles gresit ceea ce a vrut sa spuna sau au interpretat gresit


--------------------
Renault Laguna I ph2 Concorde 1.6 16v 1998 - TM11YGC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sandue
post 13 Oct 2010, 10:31
Post #87


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 25 May 10




Am un Fluence de aproape 1 an si de la inceputul acestei veri ma chinui sa imi inlocuiesc o componenta a instalatiei de AC (motoras aeroterma).
Ca o descriere a problemei, aerul conditionat se opreste brusc iar temperatura aerului ventilat creste automat de la 16 gr la 25-26.
Prima data am reclamat problema in service Auto Marcus unde a fost facut un test la care evident nu a fost depistata nici o eroare. Am continuat cu o vizita la IPSO(au renuntat la colaborarea cu Renault) peste aproximativ 2 sapt si acolo acelasi raspuns, zero erori !
Am revenit la IPSO dupa inca o saptamana si in sfarsit a fost gasita o eroare la care mecanicul(electricianul) se uita ca matza-n calendar.
Eroarea a fost comunicata francezilor de la Renault care au recomandat inlocuirea motorasului de aeroterma.
Intre timp mi-a fost recomandat sa fac comanda de piese si reparatia la service Meridian, motivul fiind suspendarea temporara a activitatilor pe garantie a celor de la IPSO.
Comanda a fost efectuata la inceputul lunii August si a ajuns pe data de 2 Octombrie... dupa aproximativ 2 Luni de zile.
Am dus masina in service si primesc un telefon a doua zi prin care sunt anuntat ca motorasul de aeroterma nu se potriveste, el venind pe comanda fara suportii necesari. Piesa a fost returnata si a fost solicitata o alta in schimb pe care o astept sa ajunga la inceputul lunii Noiembrie.
Si uite asa am condus 4 luni de zile fara aer conditionat la temperaturi de 35-40 gr.
Sunt curios ce se va mai intampla cu urmatoarea aeroterma... o sa vina motorasul fara palete... o sa fie prea mic, prea mare, prea "rotund".
Dupa ce mi-am spus "durerea" as vrea sa stiu daca exista un alt posesor de Fluence care s-a lovit de aceiasi problema sau de incompetenta serviceurilor autorizate din Romania.
ps : sa nu mai zic de ornamentul exterior usa care s-a exfoliat in totalitate iar cel care a fost comandat a fost de asemenea refuzat de service pe motiv ca a venit cu defect (era indoit) !!! astept parerile voastre mad.gif




--------------------
Renault Fluence Fluence/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sandue
post 13 Oct 2010, 11:17
Post #88


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 25 May 10




Picture_002.jpg ( Size: 394.37k ) Number of downloads: 2123
Picture_001.jpg ( Size: 400.57k ) Number of downloads: 2083
Imagini cu ornamentul exterior... sper ca se observa diferenta intre portiera fata si cea din spate.

Cat despre eventualitatea unei probleme la siguranta ... nu a fost depistata de 3 serviceuri autorizate, cine sunt eu sa-i contest ? smile.gif


--------------------
Renault Fluence Fluence/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DUDU D
post 13 Oct 2010, 12:51
Post #89


Membru


Group: Members
Posts: 156
Joined: 21 May 07




QUOTE(Sandue @ 13 Oct 2010, 12:17)
Picture_002.jpg ( Size: 394.37k ) Number of downloads: 2123
Picture_001.jpg ( Size: 400.57k ) Number of downloads: 2083
Imagini cu ornamentul exterior... sper ca se observa diferenta intre portiera fata si cea din spate.

Cat despre eventualitatea unei probleme la siguranta ... nu a fost depistata de 3 serviceuri autorizate, cine sunt eu sa-i contest ? smile.gif
*


Am schimbat si eu pe garantie o folie din aia la portiera dreapta fata.
Folia a venit dupa o luna ...dar macara s-a potrivit.Am inteles ca e o problema si ca au un defect cele din fabrica si ca s-ar putea sa mai apara problema asta...


--------------------
renault MEGANE SEDAN 4/1,5DCI, INTENS 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariusd4
post 13 Oct 2010, 13:04
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.967
Joined: 16 October 07
From: Bucuresti




Sandue, nasol ce ai patit ! Ideea este ca ei mizeaza pe faptul ca suntem simplii consumatori care dependenti de ei. Niste javre, de parca noi nu muncim pe bani...dai o caruta de bani si stai fara aer la masina, poate s-or da si la noi legi care sa-i oblige sa-ti puna la dispozitie masina de la service cand e vina lor.
P.S. Vezi ca se pot da si la urgenta comenzi, (mie mi-a venit in 2 zile un suport), la mine s-a putut dar le-am facut ceva scandal . Daca problema persista fa rost de toate actele doveditoare si du-te la OPC, sau spune-le ca ai de gand sa faci asta. Sunt pasibili sa-si piarda licenta si or sa te trateze altfel.

This post has been edited by mariusd4: 13 Oct 2010, 13:06


--------------------
Renault/Skoda Logan/Fluence /Octavia/BMW/Octavia 2007/2010/2014/2012/2019 - B 112 ...
"Nebunul care perseverează in nebuia sa va deveni înțelept".
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
57 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 12:30
Dacia