Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

1342 Pages « < 1037 1038 1039 1040 1041 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Faze de toata jena, intr-o tara de toata jena

GBX
post 9 Oct 2018, 10:20
Post #31141


Membru autentic


Group: Members
Posts: 575
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Vallixx, mi-e greu să cred asta.
Ia încearcă să depui o reclamație scrisă, la care să ceri număr de înregistrare pe exemplarul tău.
Și să nu-mi spui că la țară lumea nu știe, că nu e mare filozofie. Plus că e elementar să-ți cunoști, măcar minimal, drepturile și obligațiile.
Cât despre rezolvarea "incidentelor" în regie proprie (așa cum reiese din postarea lui SandelBS), nu suntem în Wild West, totuși. Legea se aplică tuturor, chiar și dacă acțiunea rubedeniei a fost una corectivă și aparent (de fapt eronat!) îndreptățită.

This post has been edited by GBX: 9 Oct 2018, 10:22


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 9 Oct 2018, 10:26
Post #31142


Membru autentic


Group: Members
Posts: 941
Joined: 5 December 09




MuciX, probabil te gandesti ca tiganu avea 2 iepuri acasa si a luat si el un sac.

In niciun caz, era caruta plina si nu era prima data. In fata politiei si mai tarziu a instantei nu a contat ca tiganu incepuse cu amenintari, injurii, taiat gatu s.a., numai ca astlant n-a mai asteptat politia (e cam cum zice vali) si l-a ars direct. Nici el nu era chiar cel mai calm om sa stea la discutii si nu cu tiganii.

Si daca stau sa ma gandesc bine ala era furt calificat. Ori in alte cazuri, tot pentru furt calificat intra si aia care iau o ciocolata de la un supermarket si uita sa plateasca. Acu ca de obicei astea se termina cu amenda administrativa 200 lei (sau care o mai fi cuantumul) e altceva. Asta nu inseamna totusi ca actiunea a fost justificata. Pana la urma de ce credeti ca Hitler a avut atatia adepti contra evreilor (ma refer

Agresorul a platit cu inchisoare (cu executare adica) si dupa cativa ani a si murit, impactul psihologic a fost destul de mare.

In fine, ideea era ca acu s-au mai schimbat vremurile, te poti baza oarecum pe politie si schingiuirea tiganilor nu mai e o solutie, ca s-au desteptat si unii mai cauta si scandal pentru despagubiri.

Asta nu inseamna totusi ca actiunea a fost justificata. Pana la urma de ce credeti ca Hitler a avut atatia adepti contra evreilor (ma refer la populatie)?




This post has been edited by SandelBS: 9 Oct 2018, 10:30


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 9 Oct 2018, 10:30
Post #31143


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(MuciX @ 9 Oct 2018, 10:16)
Si totusi, schilodeala pe viata ti se pare just pentru un obiect, mancare, fiare, etc? Asta intrebam de fapt. inca mai mergem pe legea talionului?
*


Nu am spus asta, eu doar am raspuns la intrebarea ta.

Daca ma intrebi cum as proceda eu, este alta discutie dar ma tem ca raspunsul nu-ti va placea. rolleyes.gif Pentru ca nu prea ma incardez nici eu in "politically correct type of attitude."

This post has been edited by vallixx: 9 Oct 2018, 10:33


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 9 Oct 2018, 10:31
Post #31144


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




M-ai facut atent nedumerire.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 9 Oct 2018, 10:36
Post #31145


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Hai sa incercam altfel. Tu ce ai face?

Probabil te-ai duce la politie unde vei depune o plangere care va fi uitata in vreun sertar, iar in cazul cel mai fericit in care nu va ramane uitata intr-un sertar, tiganul va primi o amenda pentru orice alt delict si nu acela de furt (unde e ceva mai complicata procedura).

Tiganul nu va plati nimic din acea amenda pentru ca oricum nu are nimeni ce sa-i faca si probabil va continua la fel.

Asa ai face? Ai fi multumit cu aceasta varianta?

This post has been edited by vallixx: 9 Oct 2018, 10:37


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 9 Oct 2018, 10:40
Post #31146


Membru autentic


Group: Members
Posts: 941
Joined: 5 December 09




E ca subiectul sex, toata lumea stie ce are de facut da nu prea vorbeste despre.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 9 Oct 2018, 10:41
Post #31147


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 9 Oct 2018, 10:45
Post #31148


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Nu e frumos sa raspunzi la o intrebare cu alta intrebare. tongue.gif nono.gif

O sa iti raspund totusi, si iti spun doar atat: citeste-mi topicul cu ursuletul; vezi de cate ori mi-a fost tradata increderea, vezi de cate ori mi-au fost luati niste bani amboulea, vezi cat s-a distrus la fierul ala si afla ca nici macar nu am ridicat tonul la vreunul.
Refuz sa ma cobor la nivelul la care as deveni violent cu un alt om, pentru un bun material.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 9 Oct 2018, 10:48
Post #31149


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Inseamna esti esti un cetatean model, te admir pentru asta. Cu atat mai mult cu cat recunosc ca la capitolul asta sunt inferior, nu pot fi la fel desi sunt constient ca asta este atitudinea corecta.

Insa sper ca iti dai seama ca nu bunul in sine este problema neaparat, cu atat mai mult cu cat in cazul colegului...era vorba de niste ...iarba ....lucerna.... practic buruiana....plm.

Este vorba de a pune mana pe bunul altuia, indiferent de ce natura e bunul.

QUOTE(MuciX @ 9 Oct 2018, 10:45)
Nu e frumos sa raspunzi la o intrebare cu alta intrebare. tongue.gif nono.gif
*


You got me on that.....ai dreptate, mea culpa.

This post has been edited by vallixx: 9 Oct 2018, 10:50


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DApophis17
post 9 Oct 2018, 10:55
Post #31150


Membru autentic


Group: Members
Posts: 395
Joined: 20 August 15
From: Cluj-Napoca




Hai sa va zic eu ce se poate face: atitudine civica, se aduna tot satul (fara torte si furci) si pun la care un plan general, in asa fel incat sa previna furtul. Asta mana in mana cu primaria si politia, niste camere de filmat in zonele cheie, cat sa se vada cine intra si cine iese din zonele protejate (filmarile vor fi si dovada in instanta, deci nu mai e asa complicat) si avertizarea ferma in fata autoritatilor ca daca nu sustin proiectul vor fi primii pe lista furcii. Cu precadere in comunitatile mici acest plan e fezabil si cred ca autoritatile vor fi de acord. Exista destule exemple in lume, unde functioneaza. Aceste hotarari si masuri trebuie explicat cumva celor care comit delictele (ca-s tigani, vecinii din satul vecin sau copii fara ocupatie) si un set de masuri care vor fi luate impotriva lor daca nu respecta.
In cazul ideal s-ar putea face asta, in practica nu prea, din cauza ca romanul e "primitor" si "altruist" (a se citi indiferent si fara chef de a depune efort pentru a-si face o viata mai buna plus egoist exemplar) dar mai ales incult si prost.

Parerea mea: in general nu ai ce sa faci, decat legea talionului. Nu-s de acord cu asta, din fericire inca nu sunt in situatia asta si sper sa nici nu ajung acolo, pentru ca sincer nu stiu ce masuri as lua. Dar teoretic se poate si daca voi fi pus in situatia asta o voi face. Defapt daca stau sa ma gandesc sunt pus in situatia asta, dar cu alta problema: tot felul de cretini care circula pe strada cu viteza de peste 40km/h (estimativ chiar 60-70), asta intr-o zona relativ linistita, fara trafic, dar cu strazi inguste si multe masini parcate printre care se joaca multi copii. Nimeni nu face nimic in zona, toti se plang de problema. Eu vreau sa investesc bani in 2 camere video, le montez la poarta si ii urmaresc pe astia. Apoi le face plangere la sectie si vad ce se intampla. Stiu ca nu pot inregistra viteza si ca oricum nu va fi acceptata ca proba, dar se poate vedea daca idiotul butoneaza telefonul, nu are centura, conduce haotic, etc pe care poate fi macar avertizat in prima faza.

Secretul e sa vrei sa schimbi ceva si sa iti gasesti cativa oameni cu care sa incepi schimbarea. De unul singur e cam greu. Eu unul voi incerca, pentru ca oricum sistem de supraveghere vreau sa imi montez, deci practic as putea spune ca nu ma costa nimic.

PS: cel mai important lucru, nu am de gand sa astept sa fie lovit un copil ca sa incerc sa schimb ceva, fac tot posibilul sa schimb ceva in avans.

This post has been edited by DApophis17: 9 Oct 2018, 11:01


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2002 1.9 dci 120cp/88kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 9 Oct 2018, 11:00
Post #31151


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(MuciX @ 9 Oct 2018, 11:02)
Acum n-am nimic cu nimeni, dar sa schilodesti un om pentru niste lucerna? Sau pentru furt in general? De ce nu le taiem mana, precum spune sharia?
In ce secol spuneati ca traim?
*



in secolul in care in alte tari, pentru un simplu tresspas poti fi impuscat

azi iti ciordeste lucerna si vede ca nu pateste nimic, maine iti fura o gaina si nu pateste nimic si tot asa, prind aripi - de fapt aripi au prins de mult timp

sunt convins ca-si primea lucerna, poate nu in cantitatea ciordita de el, daca o cerea frumos

am toata intelegerea pentru un amarat care fura o paine, un ou, ceva de mancare, exact cat sa-si potoleasca foamea, nu o fabrica de paine intreaga etc.

altfel, trebuia rupt in gura, dupa acum am spus

si nu e o idee rea aia cu taiatul mainii


This post has been edited by crisolro: 9 Oct 2018, 11:06


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 9 Oct 2018, 11:12
Post #31152


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(crisolro @ 9 Oct 2018, 11:00)
am toata intelegerea pentru un amarat care fura o paine, un ou, ceva de mancare, exact cat sa-si potoleasca foamea, nu o fabrica de paine intreaga etc.
*


Aici nu sunt de acord, asa cum tiganul putea sa ceara niste lucerna, si falamandul poate cere o paine. Sunt sigur ca gaseste milostivi. Cu furtul nu sunt de acord in nici-o speta.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 9 Oct 2018, 11:18
Post #31153


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




Pana la urma, cam asa e ... dar am zis doar intelegator, adica il rupi in gura abia la al doilea ou furat


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 9 Oct 2018, 11:19
Post #31154


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.114
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




QUOTE(MuciX @ 9 Oct 2018, 10:16)
Si totusi, schilodeala pe viata ti se pare just pentru un obiect, mancare, fiare, etc? Asta intrebam de fapt. inca mai mergem pe legea talionului?
*



Corect, trebuia kilarit....
Caz concret la mine în mahala: copilul tigan l-a bătut pe cel român, părintele iese din curte și îl ia la pwli, dar fără să-l agreseze. A doua zi, trei taxiuri de magraoni ( că pe ăștia oricum la altceva nu îi duce capul) vin la poarta românului cu scandal că să împarte dreptatea....
Părerea mea, va amăgiți degeaba, ăștia nu pot fi integrați și nu vor fi niciodată, e ușor de vorbit când nu trăiești printre ei, la fel că UE, care zicea că-i discriminăm apoi le dădea bani să se întoarcă în țară....


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hepea
post 9 Oct 2018, 11:22
Post #31155


Membru autentic


Group: Members
Posts: 814
Joined: 8 June 10
From: Bucuresti




QUOTE(MuciX @ 9 Oct 2018, 10:45)
.
Refuz sa ma cobor la nivelul la care as deveni violent cu un alt om, pentru un bun material.
*



Pentru bunul ala material nu ai investit ceva timp? Nu ai facut ceva compromisuri? Nu ai muncit? Daca mi-ar pica ceva in poala, da, nu m-as cobora, cum zici tu dar cum n-am avut noroc de asa ceva tind sa-mi apar munca, timpul, bucatica din viata mea platita pentru bunul acela.

Poate nu bataie, dar deranj tot as face


--------------------
ex Dacia Spring 2021 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 9 Oct 2018, 11:50
Post #31156


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Cum dracu ai gasit fix exemplul americii, cand in general tendinta romanului este sa rada de american cat de fascist si prost e? Nu zic de tine, dar acceptiunea in general e asta.
Daca la noi s-ar aplica legea ca acolo ar fi vai si amar. Pentru ca noua ne plac legile aplicate pe vecini, nu pe noi insine.
Aminteste-ti de episodul cu tanti aia pe care au urcat-o politistii in masina pentru ca a traversat neregulamentar. Cata galagie s-a facut si cum cetatenii s-au trezit sa ii sara in aparare. Pana la urma ea incalcase o lege. Dincolo de faptul ca politistilor le-ar fi fost frica sa amendeze vruen interlop in aceleasi conditii.

QUOTE(vallixx @ 9 Oct 2018, 10:48)
Insa sper ca iti dai seama ca nu bunul in sine este problema neaparat, cu atat mai mult cu cat in cazul colegului...era vorba de niste ...iarba ....lucerna.... practic buruiana....plm.
You got me on that.....ai dreptate, mea culpa.
*


Deci nu il schilodesc pentru bunul material si ca m-a saracit, e vorba de orgoliu aici si ca nu pot accepta ca am fost furat.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lampard
post 10 Oct 2018, 22:47
Post #31157


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.400
Joined: 7 April 13
From: ARAD




Sotia a fost in concediu crestere copil pana in 15 septembrie ,vineri a primit somatie de la anaf sa restituie jumatate din suma incasata pe luna septembrie ca au gresit si au virat suma integrala,in conditiile in care banii au intrat in cont astazi...


--------------------
renault laguna 2003 expression,1.9dci,107cp - AR 69 ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 11 Oct 2018, 07:43
Post #31158


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




eficienti

nu vad jena happy.gif


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 24 Oct 2018, 07:02
Post #31159


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti






--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
buzasparta
post 24 Oct 2018, 11:15
Post #31160


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.220
Joined: 25 August 07
From: Judetul Romanica




Uite din cauza asta consider ca in Romania nu trebuie sa se ajunga cu masina chiar peste tot.


--------------------
renault megane sedan 1.6 110cp 2007 expression - GL06cxx
President Ronald +CRT Superstar ML 145
233 SP 94
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 24 Oct 2018, 12:31
Post #31161


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.826
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




https://youtu.be/ugVkipNiAAI

Prostul nu este prost destul pana nu este si fudul ... limuzina, volan pe dreapta, gorj .... toate merg unse ...

Sursa aici: https://www.hotnews.ro/stiri-esential-22773...re-conducea.htm

This post has been edited by cj98czh: 24 Oct 2018, 12:32


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 24 Oct 2018, 13:22
Post #31162


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.596
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Ciori. Csf, ncsf...


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogeyman
post 24 Oct 2018, 15:46
Post #31163


Membru


Group: Members
Posts: 197
Joined: 4 December 17
From: Pe langa BZ




Nici nu trebuia sa mai scrii ca-i din GJ, doar se stie ca "ciorile" cu limuzina cu volan pe dreapta-s doar din zona aia wink.gif

De fapt, ai dreptate, mai putea fi din NE, my bad...

This post has been edited by Bogeyman: 24 Oct 2018, 15:48


--------------------
VW Passat 2006 BMP
Sufferin' succotash!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 24 Oct 2018, 17:09
Post #31164


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Nu-i român cum e olteanul, nici oltean cum e gorjeanul. smile.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 24 Oct 2018, 17:31
Post #31165


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.826
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Decat din aia ca in video mai bine lipsa ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lampard
post 24 Oct 2018, 20:38
Post #31166


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.400
Joined: 7 April 13
From: ARAD




L-au "executat"si pe Lazar


--------------------
renault laguna 2003 expression,1.9dci,107cp - AR 69 ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 24 Oct 2018, 20:48
Post #31167


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.826
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Traiasca Partidul! si toti handicapatii care il voteaza! traisca BOR ca sprijna partitul cu a ei ninjalai handicapati!

This post has been edited by cj98czh: 24 Oct 2018, 20:53


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 24 Oct 2018, 21:31
Post #31168


Membru


Group: Members
Posts: 4.188
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




Da ce i-au facut mititelului?

Cu asta nu avem poza cum bea cu Dragnea pe vremuri?

Toti o apa si un pamant. Eu tot ma minunez cum de se mai mira lumea: vai draga aia, vai draga asta. Eu unul ma astept la orice de la orice conducator iubit sau neiubit.


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 26 Oct 2018, 12:26
Post #31169


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Hai ca am trait-o si pe asta: am vazut audi a8 model nou, de ialomita, cu volan pe dreapta. Bai, ce cretini! blink.gif


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 26 Oct 2018, 13:15
Post #31170


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




asigurarea de uk e scumpa...daca are si 20 ani.


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1342 Pages « < 1037 1038 1039 1040 1041 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

3 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 13:09
Dacia