Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

pret incaltari continental

murfi
post 26 Sep 2004, 14:43
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 668
Joined: 31 May 04




Salutare,

are careva idee cat costa o anvelopa continental 205/55/R16/91V ca alea care sunt puse pe megane?

Voi de unde va luati cauciucurile?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 26 Sep 2004, 19:44
Post #2


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




cauciucuri ieftine au la un depozit malatesta de dupa otopeni, cum mergi spre prisma, chiar la iesirea din otopeni, pe dreapta..
tin minte ca acum vreo juma' de an, cand la serus o anvelopa 205/55/16 michelin pilot primacy era 6.8 milioane, la astia, la depozit era pana in 5 milioane ...
parca am vazut ca era un afis cu montaj, echilibrare si geometrie moka, daca iei pneuri de la ei


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
taurash
post 27 Sep 2004, 08:36
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 336
Joined: 26 January 04
From: Bucuresti




QUOTE
are careva idee cat costa o anvelopa continental 205/55/R16/91V ca alea care sunt puse pe megane?


io am goodyear puse din fabrica.


--------------------
Megane II Sedan
Confort Privilège 1,5 dCi 80 CP, 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariusg
post 16 Mar 2005, 00:24
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 9 February 05




recunosc ca nu stiu de unde , dar daca ai ocazia pune-ti continental sport contact.... vei vedea diferenta daca esti mai sportiv imediat! sunt , dupa parea mea , unele dintre cele mai reusite anvelope pentru carosabil uscat... au si un zgomot specific la rulare...bestial! eu am bridgestone potenza, pe 17" sunt f scumpe la renaul si chir nu merita....am vazut o oferta interesanta in carrefour 3+1 gratis cu montare si echilibrare gratuita si per ansamblu pretul era ok, dar la firestone.....poti de asemenea cauta pe net direct importatorul...succes!


--------------------
Sedan 1.9 dCI 120 CP Privilege, Diverse
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 16 Mar 2005, 16:06
Post #5


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




continental sport contact am avut la un passat variant.... m-au tinut mai bine de 6 ani si probabil peste 60k km... e adevarat ca in perioada asta masina a si stat pe bara, in reprize mai lungi, asa. dar a si mers, ce sa zic, totusi 6 ani... ba chiar cele de pe spate le-am schimbat aproape de varsta de 7 ani. celor la care le-am inlocuit (importator direct continental, pirelli, deci cunoscatori) nu le-a venit sa creada cand au vazut ce cauciucuri vechi aveam pe masina.. (si-au dat seama dupa nush ce cod de pe anvelope de anul in care au fost fabricate).
deci confirm calitatea deosebita a acestui model de anvelope atat la rulare (iarna insa... alta distractie... :twisted: ) cat si ca rezistenta in timp si fiabilitate.
acum megane-ul e incaltat cu Continental ContiEcoContact, se comporta destul de bine, mai ales ca am facut iarna cu ele si au fost acceptabile in zapada si pe gheata...


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 11th May 2024 - 02:33
Dacia