Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Dupa rulare la viteza mare ... motorul suna aiurea !!!

venom
post 10 May 2005, 16:30
Post #61


Membru


Group: Banned
Posts: 186
Joined: 28 January 05
From: Bucuresti




QUOTE(cmandrei @ May 10 2005, 01:58 PM)
asta este si nu ai ce sa ii faci ... e bine sau rau nu mai stiu ce sa spun ... dar daca merge pana la urma o lasam sa mearga asa cum este.  wink.gif

io stiu daca e bine s-o lasam asa?...io p-a mea n-o las!!...jar mananca!.Dupa aia se invata asa.De la inceput trebuie reglate lucrurile ca mai tarziu...iti "rade" in nas. Cat despre "tacanit" nu e foarte deranjant, totusi, biggrin.gif ... m-as bucura daca ar "tacanii" putin mai incet si mai...rar!!. laugh.gif


--------------------
>>>>>speed is the essence! >>>>>
Clio Simbol 1.4 16v full dec.2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
premiumfaraplumb
post 12 May 2005, 01:22
Post #62


Membru


Group: Members
Posts: 191
Joined: 24 November 04




si eu am aceeasi problema cu zgomotul de la renault, dar mai astept 2000km si ma duc peste ei la revizie, (dupa ce ca rad prietenii de mine aia cu bmwuri luate cu 10000e din germania)


--------------------
DACIA 1988 DACIA DELTA - B-20-EEG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
flavius
post 23 May 2005, 22:45
Post #63


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 9 February 05
From: oradea




Intr-adevar dupa rulare cu viteza mare 140-160 km/h si la mine(clio symbol 1.4 16 V-ian 2005) se aude acel tzacanit metalic in zona motorului, nu-mi dau seama de unde provine (nu ma pricep la motoare ), ceea ce ma deranjeaza e ca se aude si cu motorul oprit. Sau poate ca nu e de la motor? Se aude un zgomot tac-tac-tac care nu e constant timp de 2-3 minute dupa care dispare. Sa fie ceva in imaginatia mea, mai ales dupa cate am citit pe forum ? De fapt e ceva normal?


--------------------
clio symbol 1.4 16v - ian. 2005
gris platine
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinN
post 24 May 2005, 07:00
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 402
Joined: 26 June 04
From: Bucuresti




Te referi la un tacanit care se aude pentru cateva minute din partea fata dreapta dupa ce opresti motorul? Daca da, si la mine se aude sunetul asta dar nu dupa ce rulez cu viteza mare ci de fiecare data cand opresc motorul. Cei de la service au spus ca e o electrovalva de la rezervorul de gaze nearse, vapori de benzina sau ce o fi... dar sa nu-mi fac probleme, merge ok chiar daca tacane.


--------------------
Ex Clio Bicorp 1.2 16V, 2002
Actual Ford Focus TDCI 115 CP 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 13:10
Dacia