Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

LG L9, Pareri

bogdan_i710
post 8 Dec 2012, 14:38
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 23 June 11




Salutare .. Am fost la orange acum vreo 2-3 zile sa incarc o cartela si am intrebat si despre un abonament si un telefon .. mi-au spus ca apare LG L9 si peste cateva zile apare si in magazine .. ce parere aveti despre acest telefon ? mi-a mi-a placut cum arata dar nu prea ma pricep la datele tehnice. Are procesor dual-core de 1 Giga.. dual-core ce inseamna ? 2 procesoare care insumeaza un giga sau 2 de cate un giga? adica in total 2 ? va multumesc


--------------------
Renault Megane III 1.6 16v 110 hp 2009 - B xx HZZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 8 Dec 2012, 16:00
Post #2


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




Prima varianta ... vezi ca au si superoferta de L7 la Vomafone ...

This post has been edited by Tamango: 8 Dec 2012, 16:02


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
qwertyuiop
post 8 Dec 2012, 16:11
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 247
Joined: 22 March 09
From: Buc




vezi ca mai e tot la orange acer cloudmobile care e imbatabil la pret/performanta , + procesor de 1.5 dual core , ecran hd cel mai bun de pe piata la densitatea pixelilor , camera 8 , e vreo 200 e la liber


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_i710
post 8 Dec 2012, 16:45
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 23 June 11




acer nu prea ma incanta .. as vrea ceva gen samsung ... nici lg nu prea e cine stie ce dar mi-a placut ca e destul de mare si arata bine .. lg la un abonament de 23 euro ma va costa 300 ron .. eu la abonamentul asta as vrea sa dau maxim 500 ron pt un smartphone cu android .. mai astept pareri si idei pt alte tel. doar pt orange

9 Dec 2012, 13:52:
nu isi mai da nimeni cu parerea ?sad.gif

This post has been edited by bogdan_i710: 9 Dec 2012, 13:52


--------------------
Renault Megane III 1.6 16v 110 hp 2009 - B xx HZZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 9 Dec 2012, 23:55
Post #5


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Dual core de 1 giga nu inseamna niciuna dintre variantele zise.

Dual core nu sunt doua procesoare ci este practic un singur procesor de un giga, iar dual se refera la faptul ca are doua nucleee. Insa capacitatea este de un giga.

Este important de precizat asta pentru ca la nivel practic doua procesoare de 500 nu echivaleaza cu un dual de 1 giga. Doua mai mici se vor misca mai bine decat unul mare, care are capacitatea insumata a celor 2.

Ordinea ar fi practic :cel mai bine se misca 2 de 500, urmate de un dual de 1G, urmat de un sigle core de 1G.

Ok, sa revenim la telefoane. Nu stiu sa-ti zic multe de L9, insa pot sa-ti zic pareri PRO despre L7. Teoretic L9 trebuie sa fie peste L7, deci mie imi pare un telefon bun.
Nu i-ar fi stricat un procesor de macar 1.2 in loc de 1.....dar e ok si asa.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadoshel
post 10 Dec 2012, 12:38
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 11 January 05
From: cluj-napoca




eu l-am comandat sambata online,sper sa-mi ajunga azi sau maine
dupa ce-l purec nitel revin cu impresii smile.gif


--------------------
Renault/Dacia Arkana/1310 Zen 2022/TLX 1989 - CJ37CUC/CJ10YET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan22y
post 10 Dec 2012, 12:40
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.501
Joined: 7 June 06
From: Wallendorf




Ar merge mutat topicul in zona GSM.


--------------------
R M 8 - HD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 10 Dec 2012, 13:20
Post #8


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04






--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_i710
post 10 Dec 2012, 15:28
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 23 June 11




Va multumesc pentru pareri .
dadoshel L-ai caomandat la liber sau abonament ? la ce magazin? si pretul daca se poate
Am inteles ca poti salva aplicatiile doar pe cei 4giga de memorie interna .. oare o fi adevarat sau se pot salva si pe card?


--------------------
Renault Megane III 1.6 16v 110 hp 2009 - B xx HZZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 10 Dec 2012, 15:34
Post #10


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




din moment ce e android terbuie sa permita mutarea pe card a diverselor aplicatii. binenteles ca 1-2bg sunt arhisuficienti pt aplicatii normale si diverse foto/filme.
jocurile in schimb papa sutele de mega pe paine.
si jocurile pot fi mutate, deci no biggie.



--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadoshel
post 10 Dec 2012, 15:36
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 11 January 05
From: cluj-napoca




E luat la fidelizare de la operatorul portocaliu,comandat online din webshop.La tipul de abonament pe care-l am eu, si scazand ceva puncte ty mi-a iesit in 59 eur.


--------------------
Renault/Dacia Arkana/1310 Zen 2022/TLX 1989 - CJ37CUC/CJ10YET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 10 Dec 2012, 15:43
Post #12


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(bogdan_i710 @ 10 Dec 2012, 15:28)
Am inteles ca poti salva aplicatiile doar pe cei 4giga de memorie interna .. oare o fi adevarat sau se pot salva si pe card?
*


Se poate salva si pe card, dar numai unele aplicatii, nu toate pot fi instalate pe card.
Unele nu te lasa sa le instalezi decat in memoria lui.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_i710
post 10 Dec 2012, 16:18
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 23 June 11




Eu tot de la operatorul portocaliu il iau dar cu un abonament de 23euro cu internet nelimitat 200 min nationale 200 sms nationale 2000 min in retea si 2000 sms si ma mai costa 350 dar pot sa dau un tel vechi si imi da 45 ron .. ce parere avet ? vi se pare scump ? in conditiile in care bag 10 euro pe luna pe o cartela pt 150 min nationale si 500 mega ? si nici nu imi ajung acestea


--------------------
Renault Megane III 1.6 16v 110 hp 2009 - B xx HZZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
geomvp2nite
post 10 Dec 2012, 16:24
Post #14


.


Group: Members
Posts: 497
Joined: 6 September 09
From: Bucuresti




QUOTE(vallixx @ 9 Dec 2012, 23:55)
Insa capacitatea este de un giga.

*




Nu exista capacitate (capacitatea se masoara in Farazi tongue.gif )...viteza procesorului se masoara in Hz, deci e frecventa. Daca e dual-core de 1 GHz, ai intr-adevar un singur procesor cu 2 nuclee, adica daca de exemplu tu vrei sa te si joci sa asculti si muzica si sa mai faci nu stiu ce in acelasi timp, procesorul isi activeaza si al doilea nucleu sa poata sa tina pasul cu toate nebuniile pe care i le asignezi tu.


--------------------
renault megane hb 1.6 16v 2004 sport dinamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_i710
post 10 Dec 2012, 16:26
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 23 June 11




in fine nu prea le am eu cu procesoarele si alte porcarii care se afla prin el smile.gif) credeti ca isi face treaba bine pt pretul pe care sunt dispus sa-l dau ? m-am mai gandit si la un sIII mini .. dar trebuie sa mai dau 150 euro


--------------------
Renault Megane III 1.6 16v 110 hp 2009 - B xx HZZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 10 Dec 2012, 23:23
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




vallixx, pe Android 4.0.X (ICS) nu poti salva nicio aplicatie pe sd card, decat daca faci root la telefon.
Telefonul pare ok iar la ofertele de mai sus chiar pare un best deal.
Mi-as indrepta atentia insa asupra lui acer s500, care este superior lui L9 si este oferit doar la orange.

ps: cred ca topicul e mai ok sa existe la "gsm".


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
geomvp2nite
post 11 Dec 2012, 00:25
Post #17


.


Group: Members
Posts: 497
Joined: 6 September 09
From: Bucuresti




QUOTE(bogdan_i710 @ 10 Dec 2012, 16:18)
Eu tot de la operatorul portocaliu il iau dar cu un abonament de 23euro cu internet nelimitat 200 min nationale 200 sms nationale 2000 min in retea si 2000 sms si ma mai costa 350 dar pot sa dau un tel vechi si imi da 45 ron .. ce parere avet ? vi se pare scump ? in conditiile in care bag 10 euro pe luna pe o cartela pt 150 min nationale si 500 mega ? si nici nu imi ajung acestea
*




Hai sa-ti spun si eu parerea mea. In primul rand, ai gresit marca si anume Lg. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar pe mine nu m-au convins in ceea ce priveste ATENTIA PENTRU CLIENT DUPA VANZARE (ultimele 2 telefoane ale mele au fost Lg) si aici ma refer la update-uri si feedback. Celor de la Lg nu le pasa niciun pic de tine dupa ce le cumperi produsul si in ceea ce priveste updatarea telefonului cand apare ceva nou pe la android (o versiune noua) nici sa nu te gandesti ca o sa o primesti si tu la timp (asta daca o sa o primesti, in timp ce alte marci isi fac update-urile la timp). Drept dovada, L9 un telefon care e bun (e in clasamentul superior al smartphone-urilor) ,lansat recent (in noiembrie) NU are preinstalata versiunea Jelly Bean de android. El vine cu Ice cream sandwich (4.0.3). Cam atat despre Lg, la Samsung e ceva mai bine, la Htc si mai bine...la alte firme nu cunosc.


Ai grija cu Orange. Eu nu m-as lega la cap cu niciun operator, dar tu faci asta pentru ca vrei telefon mai ieftin si te inteleg. Abonamentul ala de 23 de euro (daca e cel Pantera) mi se pare bataie de joc -> AI Grija: internetul nu e nelimitat. Doar primele 6 luni. Cat despre 23 de euro si 2000 de minute si 200 nationale pai pana mea, la cartela orange de 7 euro are prietena mea 3000 de minute si mesaje in Orange si 200 minute sau mesaje nationale.
Eu nu m-as incurca cu un abonament atat de mare si care nu iti ofera mare lucru. Fa un calcul sa vezi cat platesti pe 2 ani (23 eur x 24 luni) si vezi daca iti mai convine. In plus, nu poti sa renunti la abonament, si daca vrei sa-ti cumperi telefon nou trebuie sa astepti 1 an la orange pentru ca apoi sa te legi la cap inca 2 ani (prelungire contract la cumparare telefon).

Daca as fi eu, in ceea ce priveste orange, ori as alege un abonament mai mic si as plati mai mult pe telefon, ori as cauta cea mai ieftina oferta pentru acest telefon si m-as trece pe cartela cu net. Aceeasi parere o am si despre Vodafone, Cosmote pe abonament.



Acum despre telefon in sine. Lg L9, dupa cum ai observat vine ca o continuare a lui L7. Telefonul este ok din specificatii, doar ca un procesor mai puternic nu i-ar fi stricat (un 1.5 Ghz dual ar fi fost perfect) pentru ca atunci cand o sa rulezi aplicatii mai complexe ai sa-i vezi si limitarile. Ram-ul este ok, daca telefonul este bine optimizat nu va sacada prin meniuri si vei avea o experienta de utilizare placuta. Ecranul este ok, nu este mai bun ca Super-Amoledul de la Samsung, dar nu cred ca vei sesiza diferente care sa te deranjeze iar ecranul de 4.7 inci e perfect ca si dimensiuni. Un plus poate fi si designul, mai ales pe alb.

Dar pentru tine, detaliile tehnice poate nu conteaza atat de mult si vrei un telefon pe care sa te joci, la care sa asculti muzica sau sa dai cateva telefoane si nu te intereseaza ca nu are nu stiu ce extravaganta (sper ca realizezi ca telefonul nu e ultimul jeg, pentru ca el este foarte capabil doar ca nu poate concura de exemplu cu S3...dar, repet, telefonul se incadreaza in partea superiora a clasamentului smartphone-urilor). Daca nu te intereseaza foarte mult detaliile antementionate, atunci telefonul este perfect. Lg-urile din experienta mea sunt telefoane foarte bine realizate (ca si calitate si rezistenta mecanica, deci din punctul asta de vedere eu le dau 10 biggrin.gif ) iar mie imi place si designul lui (mai ales pe alb).

In concluzie, eu personal nu m-as afilia cu orange (mai ales la un abonament asa mare) si daca as face acest lucru, pai sa merite, adica nu as merge pe LG. As alege fara ezitare Samsung (chiar daca interfata creata de ei pentru android, touchwiz parca ii zice, nu imi place deloc) sau Htc.

Scuza-mi eventualele greseli de scriere sau de exprimare, deja e tarziu si maine tre' sa bag mare la facultate sad.gif

11 Dec 2012, 00:30:
Aaa, si mai presus de toate nu fa prostia sa alegi un telefon cu Windows Phone. Ai sa regreti amarnic si ai sa plangi dupa android, cum am facut si eu timp de un an de zile...e atat de limitat sistemul ala de operare incat nici macar wallpaper nu-ti poti pune...unde mai pui ca nici macar acum de cand s-a lansat Windows Phone 8 nu au equalizer la music player...


Gata, atat am mai avut de zis! Bafta la alegere!

This post has been edited by geomvp2nite: 11 Dec 2012, 00:30


--------------------
renault megane hb 1.6 16v 2004 sport dinamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 11 Dec 2012, 14:26
Post #18


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




QUOTE(geomvp2nite @ 10 Dec 2012, 16:24)
Nu exista capacitate (capacitatea se masoara in Farazi tongue.gif
*



http://dexonline.ro/definitie/capacitate

colegul se exprima corect in ideea de folosire a termenului capacitate, doar ca limitat. referindu-se la capacitatile tehnice ale procesorului, care dupa cum ai lamurit si tu se masoara cu o anumita unitate de masura conform SI

bun, sa revenim
am pus si eu un link acolo, care lamureste ca L9 este un produs de volum, segment mediu, nimic pretentios. Sa monteze 1.5ghz pe el ar fi insemnat altceva si ca pret si oricum se gaseste produs in nomenclatorul LG cu asemenea specificatii. binenteles la alt pret.

PS: nici samsung nici motorola si nici altii nu sunt mai bravi cu updatarea.

am luat proaspt un i9070 (lansat anul asta cu 2.3.6) si tot asa e si acum. nu exista update nici macar la 4.0 desi ar face fata tehnic.
se presupune ca va sari la 4.1 direct

dar am un google nexus s, produs lansat de ceva vreme care ghici, are 4.1.2. hmm...
vrei update la soft cat mai recent si fara diverse UI-uri (de obicei prost implementate)
iti cumperi produsul mama
adica:
- ios de la apple
- android de la google (produsele nexus)
- windows de la viitorul brand de smartphoane, cel mai probabil denumite surface ca si tableta celor de la microsoft

e cel mai curat si eficient mod de a detine telefon


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ncristi
post 11 Dec 2012, 15:07
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.910
Joined: 9 April 05




@geo

Un procesor mai mare ar fi insemnat optimus 4x HD. Cat despre L9 este un telefon foarte OK pentru banii dati. La 10-12-13 mi, cat costa nu cred ca poti lua ceva mai bun.


Daca nu te intereseza updaturile periodice si nu te deranjeaza sa ai cel putin o data pe an ultimile vesiuni andoid atunci este o alegere buna .

Dupa mine este un SGSII cu in procesor puuutin mai slabut - 1 ghz dual core fata de sgs II 1.2 ghz.

Acum galaxy s2 este mai scump cu aproape 100-120E si NU merita banii in +.

This post has been edited by ncristi: 11 Dec 2012, 15:11


--------------------
Renault kadjar - 1.2 tce 130 hp ZEN - 2017
Sandero stepway 0.9 tce
Ford focus 1.6 tdci 110 hp
Ford ecosport 1.0 ecoboost 125hp
Skoda octavia 1.2 tsi 105 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_i710
post 11 Dec 2012, 16:48
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 23 June 11




abonamentul mi se pare mare si nu mi se pare .. fostul abonament a fost de 80e rolleyes.gif dar trebuie sa ma gandesc bine pt ca acest telefon vreau sa-l tin cel putin perioada cat e contractul .. sincer mai mult mi-ar place un galaxy s2 sau s3 mini cu toate ca va trebui sa dar ceva bani in plus . Eu dupa ce am inchis abonamentul de 80e am trecut pe cartela pe care bag 10e lunar si nu imi ajung minutele nationale si internetul, in orange in ajung 2000. voi incerca sa-mi fac timp sa ma duc prin cateva magazine orange sa vad diferite oferte . nu voi folosi cine stie ce aplicati.. doar cateva jocuri si cine stie ce porcarii prin el, mai mult il voi folosi pe internet si sa vorbesc la el.

va multumesc foarte mult pentru pentru timpul acordat mie !


--------------------
Renault Megane III 1.6 16v 110 hp 2009 - B xx HZZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
geomvp2nite
post 11 Dec 2012, 23:15
Post #21


.


Group: Members
Posts: 497
Joined: 6 September 09
From: Bucuresti




QUOTE(T.rac3Er @ 11 Dec 2012, 14:26)
http://dexonline.ro/definitie/capacitate

colegul se exprima corect in ideea de folosire a termenului capacitate, doar ca limitat...
*




Se pare ca am fost cam subtil cu smiley-ul cu limbuta. Am inteles perfect ce a vrut sa zica, doar ca am vrut si eu sa par interesant  tongue.gif

QUOTE(ncristi @ 11 Dec 2012, 15:07)




@geo

Un procesor mai mare ar fi insemnat optimus 4x HD. Cat despre L9 este un telefon foarte OK pentru banii dati. La 10-12-13 mi, cat costa nu cred ca poti lua ceva mai bun.
Daca nu te intereseza updaturile periodice si nu te deranjeaza sa ai cel putin o data  pe an ultimile vesiuni andoid atunci este o alegere buna .

Dupa mine este un SGSII cu in procesor puuutin mai slabut - 1 ghz dual core fata de sgs II 1.2 ghz.

Acum galaxy s2 este mai scump cu aproape 100-120E si NU merita banii in +.
*




Galaxy S2 e unul din cele mai bune telefoane din clasa sa, iar banii dati pe el niciodata nu pot fi considerati "aruncati in vant". Atata doar ca pe mine nu ma convinge decat ca performante. Pentru design, materiale (plastice cacalau si proaste pe deasupra) si interfata touchwiz, nu reprezinta o optiune grozava (dar performance-wise, e un fel de landmark in lumea smartphone-urilor). Nu detin Samsung. smile.gif


QUOTE(bogdan_i710 @ 11 Dec 2012, 16:48)
abonamentul mi se pare mare si nu mi se pare .. fostul abonament a fost de 80e rolleyes.gif dar trebuie sa ma gandesc bine pt ca acest telefon vreau sa-l tin cel putin perioada cat e contractul .. sincer mai mult mi-ar place un galaxy s2 sau s3 mini cu toate ca va trebui sa dar ceva bani in plus . Eu dupa ce am inchis abonamentul de 80e am trecut pe cartela pe care bag 10e lunar si nu imi ajung minutele nationale si internetul, in orange in ajung 2000. voi incerca sa-mi fac timp sa ma duc prin cateva magazine orange sa vad diferite oferte . nu voi folosi cine stie ce aplicati.. doar cateva jocuri si cine stie ce porcarii prin el, mai mult il voi folosi pe internet si sa vorbesc la el.

va multumesc foarte mult pentru pentru timpul acordat mie !
*



Acum imi pare o oferta buna pentru tine, mai ales cu reducerea de abonament (80euro-> 23) iar daca tu zici ca-ti ajung si minutele la abonamentul de 23e (ca vad ca vorbesti mult radmasa.gif ) atunci e foarte bine.

Dar daca tot te arunci la abonamente mari, poti face un abonament mai mare la orange (40-50 euro, tot e reducere de la 80E) si sa-ti iei un telefon mai performant la aceeasi bani de achizitie ca si LG-ul. Din curiozitate, la ce telefon ti-au bagat pe gat un astfel de abonament? Sau asa ai dorit tu sa ai abonamentul (desi ma indoiesc) ? smile.gif

This post has been edited by geomvp2nite: 11 Dec 2012, 23:16


--------------------
renault megane hb 1.6 16v 2004 sport dinamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_i710
post 12 Dec 2012, 07:15
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 23 June 11




La cel de 80? Nokia 2330 radmasa.gif . 5 la mumar pentru ca a fost abonamentul pentru firma. dar pt 80e aveam parca 2000 in orange si 1000 nationale pentru 5 numere . ea era buna pt acum 4-5 ani cand am fost sa-l fac era oferta dar anul trecut in martie cand l-am inchis bagam cate 5-7e pe fiecare tel si bagam cate 2000 min si 150 nationale:)))) a fost un abonament pentru firma bun la vremea lui. oricum m-am cam hotarat am gasit la o cunostina galaxy s2 la cutie folosite foarte putin fara zgarieturi fara nimic si bune la 1000ron.


--------------------
Renault Megane III 1.6 16v 110 hp 2009 - B xx HZZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ncristi
post 13 Dec 2012, 18:58
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.910
Joined: 9 April 05




@Geo - detin sau am acces la urmatoarle tel:

- samsung galaxy gio (pe care-l iau maine a 3 -a oara de la reparat - un telefon extrem de slab sau mai bine zis extrem de instabil dupa ce am renuntat la froyo)
- LG optimus sol
- LG optimus L7
- SGSII

Tragand linie pot sustine cu argumente FOARTE solide ca SGS II NU merita 120-150E in + fata de optimus L9 smile.gif. Si ,ironic poate, L9 pare sa aiba un display superb - putin inferior optimusului 4x HD si mai bun ca al SGS II



--------------------
Renault kadjar - 1.2 tce 130 hp ZEN - 2017
Sandero stepway 0.9 tce
Ford focus 1.6 tdci 110 hp
Ford ecosport 1.0 ecoboost 125hp
Skoda octavia 1.2 tsi 105 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 17:12
Dacia