Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

72 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Unde mergem in concediu?, in tara si afara

meganus_bicorpus
post 25 Jun 2013, 12:52
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Preturi OK, mancare OK, spatii de joaca pentru copii, eventual aquapark, sa nu stau cu ochii dupa masina si nici sa ma coste parcarea mai mult decat cazarea..chestii obisnuite, de bun simt


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 25 Jun 2013, 13:18
Post #32


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




Cea mai apropiata statiune,cu de toate ,e Nisipurile de Aur.Se ajunge relativ repede,3-4 ore daca mergi prin Ruse,poate chiar mai repede daca o iei pe Vama Veche.Exista un aqua park,exista multe atractii pentru cei mici dar si pentru cei mari.Plaja de hoteluri este destul de mare,de la 3 la 5 stele.In functie de hotelul pe care il alegi poti avea parcare gratuita sau cu plata(destul de piperata la unele dintre ele).Langa plaja exista o parcare destul de mare contra a 5 leva/zi(~ 10 lei).In Nisipuri ar fi de preferat sa gasiti un hotel cu plaja privata(si bar pe plaja),costurile unei zile de plaja putand fi destul de ridicate in caz contrar.Povestile pe care le a auzit colegul Aqua au cam apus de mult timp.

Statiunea Nisipuri se afla pe un deal astfel incat daca va alegeti un hotel mai departe de plaja veti avea ceva trepte de urcat/coborat.In Albena aproape fiecare hotel mai indepartat are un autobuz ce l deserveste,drumul catre plaja luand cam 4-5 minute.Sunny Beach se afla la app.80 km de Varna(daca mi aduc aminte) asta insemnand minim 1,5 h de mers,in plus,drumul avand destul de multe serpentine.Statiunea este maricica,rezultand aceeasi problema a distantei(fara deal de data aceasta) dar si fara transport catre plaja.

Toate cele 3 statiunii au destul de multe hoteluri astfel incat alegerea este destul de grea dar si usoara in acelasi timp.

Ca recomandare personala:hotelul Astera din Nisipuri,aflat la 50 m de plaja,la 200 m exista plaja privata a hotelului,cu centru spa dar cu minus din punct de vedere al locului de joaca pentru copii(nu exista deloc). tongue.gif


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 25 Jun 2013, 13:23
Post #33


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




salutare,

am fost in Sunny 2 ani la rand respectiv 2011-2012 iar prietenii cu care am mers inca din 2009 (deci de 4 ori). anu asta criza, am mers la noi.

poti sa iti zic la este ok statiunea. acum depinde...de hotel.

noi intodeauna ne-am cazat la evrika beach hotel corpul nou cu all inclusive (doar corpul nou are sea wiev) si a fost mai mult decat bine in special pentru copii 3 (cu varste intre 1 si 4 ani -deci micuti)
masa super ok (+au restaurant si italian/chinezasc cu programare initiala- parca max de 3 ori)
au plaja privata mare vis a vis de Hotel
campus
piscine cu aquaparc copii + adulti
etc
parcare


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 25 Jun 2013, 13:26
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Nu am fost decat la Nisipuri, asa ca doar atat pot recomanda. Ma duc la acelasi hotel mereu-cam 3 ocazii au fost pana acum-parcare subterana, camere ok, mancare ok, nu ma doare capul de nimic. Nu zic hotelul ca n-am chef de comentarii inutile. Sunt si cateva restaurante foarte dragute unde se poate manca si bea ceva si nu la preturi astronomice.
PS: Nu are loc de joaca, dar are statiunea suficiente.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 25 Jun 2013, 13:28
Post #35


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




ai dreptate Solon....am ajuns sa far reclama la bulgari doh.gif


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BioHazarD
post 25 Jun 2013, 13:44
Post #36


Gold member


Group: Members
Posts: 1.407
Joined: 9 May 07




@Solon
Si cum zici ca se cheama hotelul minune?


--------------------
Renault ex-Clio Symbol 1.5 dci 2008
Megane 4 1.5 dci 2017
Austral mild-hybrid 2023
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 25 Jun 2013, 13:47
Post #37


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




@wolfin ai motiv sa faci reclama romanilor?


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 25 Jun 2013, 13:56
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(BioHazarD @ 25 Jun 2013, 13:44)
@Solon
Si cum zici ca se cheama hotelul minune?
*


Nu zic ma. Banuiesc ca oricum standardul e cam acelasi in statiunea aia.
Sa nu uit: prima data cand am fost m-am ratacit. Statiunea e tare prost semnalizata. Noroc ca am dat peste un roman-logic- si mi-a explicat cum ajung.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 25 Jun 2013, 14:00
Post #39


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




off topic

in afara de autostrada (fara primii 60 km) si administratorul plajei din fata Hotelului Belvedere/Anfitreatru chiar nu am nimic de laudat. putin as zice dar am cheltuit 1400 lei in 7 zile mancare/cazare/benzina/acareturi etc.
Litopraful romanesc a ajus un subiect tabu.
olimp-neptun, jupiter, saturn, cap aurora in paragina. iti vine sa plangi cand vezi hotelurile. si totusi erau turisti.

This post has been edited by wolfin: 25 Jun 2013, 14:01


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 26 Jun 2013, 07:27
Post #40


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Eu am fost in Albena, Balchik, Nisipuri, Sunny Beach si Nessebar. Peste tot a fost ok.
Mai sunt locuri in care n-am fost decat in trecere ( Obzor, Byala, Konstatin si Elena...)

Daca vrei o statiune linistita, alegerea cea mai ok este Albena sau Balchik.
Hoteluri gasesti si pe plaja si gasesti si pe deal. Cu cat hotelul e mai departe de plaja, va compensa prin servicii.

Nisipuri si Sunny Beach sunt ceva mai animate, poate mai "tineresti". Preturile sunt ceva mai sus in Sunny Beach fata de Nisipuri. Acelasi lucru cu hotelurile vis a vis de distanta de plaja.

Nessebar e o statiune mai "altfel". E un oras pescaresc, pitoresc, care se departeaza un pic de aerul de "statiune". E ok si acolo dar este destul de departe.

La bulgari, 3 stele e decent, iar 4 stele e cam ce trebuie sa fie. Daca pretul la 4 stele e mare pt bugetul alocat, 3 stele merge. Insa verificati review-urile hotelului, pentru ca se pot gasi hoteluri de 3 care sa fie mai bine cotate decat cele de 4. De exemplu, in Albena am stat la un hotel de 3 stele, care avea conditii de 4, insa nu a primit acea stea in plus doar pentru ca nu avea piscina proprie. Te lasau sa folosesti piscina de la hotelul vecin, insa pentru asta hotelul era de 3, dar conditiile de departe de 4.

Daca pun in balanta tot (servicii, distante, preturi, statiunea in sine......etc etc), cel mai ok mi s-a parut Nisipurile de Aur.

This post has been edited by vallixx: 26 Jun 2013, 07:28


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 26 Jun 2013, 09:18
Post #41


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




fui io acu cativa ani la Orhidea Boutique Spa Hotel din Nisipuri (4 stele). super fain. am zis sa nu iau camera normala si sa ma bag la studio ca era diferenta doar de 15 euro. plm, studio insemna o ditai camera (fro 10 m lungime pe 5-6 latime - am jucat badminton cu nevasta, asa era de mare), o baie cu cada+dus+ cacastoare si inca o baie doar cu cacastoare si radio (asta era camera mea preferata). la subsol avea spa, cu tot ce vreai. acces moca la saune, jacuzzi, sala forta si inca nejte jmecherii.
evident climatizare in fiecare camera, seif, balcon mare, nijte canapele de neam prost in camera, vedere la mare, piscina...etc.
patu' o fost senzatie. cre'c-avea 2,2x2,2 si o saltea bestiala.
ca minus era distanta pan la mare (bagai cam 15 min pe jos), ptr ca era p-un deal.

anu' trecut fui in balcic la regina maria spa design hotel (4 stele). hotelu' era langa castelu' reginei, pa malu' marii. mijto si aici. spa, piscina exterioara si interioara, bicle de inchiriat la hotel (cam gioarse, da' iti faceai treaba cu ele).

niciunu din astea nu aveau locuri de joaca ptr copii (ptr care poseda boraci).



--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 26 Jun 2013, 10:08
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Am verificat Evrika hotel din Sunny beach si e ok..pacat ca pretul ma cam depaseste, 3500 lei pentru 5 zile e destul de mult pentru mine!
Eu caut ceva undeva la 1500 lei, nu vreau cu All inclusive (pentru ca nu im permit0


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 26 Jun 2013, 10:15
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Poi,nu-i ieftin?
Vorba aia,la banii astia le aprinzi si-o lumânare. wacko.gif


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 26 Jun 2013, 11:03
Post #44


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




la anu fa rezervare pana 1.03.2014 cu discount 15%-20% pentru early booking
anu trecut am platit 3700 lei 3 persoane 7 zile la ei si a meritat + 60 lei asigurare in caz ca nu mai merg biggrin.gif (bine erau anumite conditii)


cu 1500 lei acum nici la noi nu prea mai gasesti cazare ok. + cu mancarea ajungi tot acolo...dar......aici traim si muncim.

Nessebar wub.gif

This post has been edited by wolfin: 26 Jun 2013, 11:08


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 26 Jun 2013, 15:22
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




E recenta ideea cu concediu la bulgari, altfel ma pregateam din timp!Astept pareri despre locatii/hoteluri OK din punctul vostru de vedere, undeva unde ati mai fost si v-ati simitit bine si ati fost tratati corect.
Eu am cam ramas socat vazand ce e pe la bulgari, niste hoteluri enorme, kitsch sau nu dar au cu ce!
http://www.plaja.ro/upload/unitReserv/b_bu...palace_9939.jpg


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 26 Jun 2013, 15:30
Post #46


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Eu prefer Bucovina, anul acesta!


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 26 Jun 2013, 16:08
Post #47


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




up.gif


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 26 Jun 2013, 16:24
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Ideea e Ok, dar eu merg si cu doi copii de pana la 4 ani care nu cred ca vor fi prea incantati de celebrul albastru de Voronet


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 26 Jun 2013, 16:55
Post #49


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Cu copii du-te undeva aproape: Albena sau Nisipuri.
Albena e ceva mai linistita si parca un pic mai ieftina, Nisipuri e mai animata dar parca un picut mai scumpa. Ambele au hoteluri cu facilitati pentru copii.

Eu de exemplu, anul asta ma duc in Albena. Ma duc exclusiv pentru odihna.
Vom fi 4 familii, dintre care una are un bebe de 1 an juma, iar alta are doi copii de 2 si respectiv 4 ani.

Am ales un hotel situat pe plaja, undeva la marginea statiunii tocmai pentru a evita aglomeratia.
Hotel de 3 stele, gratuit sezlonguri si umbrela, program artistic pt copii, etc

Cica hotelul ar avea 4 stele, dar e cotat la 3 pt. ca nu are piscina proprie, dar e pe plaja. Deci de ce piscina cand in 2 minute sunt pe plaja? Daca vreau neaparat piscina, o pot folosi pe cea de la hotelul alaturat, fara taxa suplimentara.

Prima saptamana din septembrie, 2400 RON pt 6 nopti/7 zile, 2 persoane (sau 2 pers + 1 copil), all inclusive (include bauturi locale).

Eu m-am simtit bine si am fost tratat corect peste tot pe unde am fost in BG. Asta e si motivul pentru care in ultimii 7-8 ani, de cate ori am vrut " la mare", de fiecare data am preferat BG in detrimentul RO.
Pacat sad.gif , dar cu romanii, de fiecare data trebuia sa fie ceva nasol. Nu am putut sa ma duc o data si sa fie totul bine. Pe undeva o zbarceau ei cumva. Si chiar nu sunt carcotas si nu caut nod in papura.

Cauta oferte de Albena sau Nisipuri. Ori la agentii, ori mai sunt niste vouchere sau cupoane pe diverse siteuri cu vacante. Sunt OK, dar fii foarte atent la ce scrie si mai ales ce NU scrie acolo.
De ex. niste prieteni se vor duce in august la Nisipuri, 1300 RON, 6 nopti/7 zile, hotel de 2 *, demipensiune ( sau s-ar putea chiar all inclusive fara bauturi). 2 pers + 1 copil de vreo 9 ani.
Oferta gasita pe Zumzi.
2* e cazare destul de modesta, iar macarea probabil nu e bufet, dar pe de alta parte e jumatate din cat platesc eu.

Deci, imposibil sa nu gasesti un compromis bun (hotel vs distanta de plaja vs pret vs servicii).

This post has been edited by vallixx: 26 Jun 2013, 16:59


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
solidconvert
post 26 Jun 2013, 17:50
Post #50


Donator


Group: Members
Posts: 3.247
Joined: 3 May 06
From: Bucuresti




Am fost pe unde ai fost si tu doar ca am stat si in Obzor si in Constantin si Elena, ultima fiind cea mai nasoala... n.o recomand deloc! Este si urata si aglomerata, iar plaja este nasoala...
Anul asta bag din nou Nessebar... plecam sambata asta 3 familii... wub.gif

This post has been edited by solidconvert: 26 Jun 2013, 17:52


--------------------
. . .
Audi A4 B9 S-tronic TFSI...
Gîndirea corectă vine din experiență. Experiența, la rîndul ei, provine din gîndirea greșită.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 26 Jun 2013, 18:07
Post #51


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Dixtractie placuta!


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 26 Jun 2013, 20:14
Post #52


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Noi am fost iar la Casa Comana, dar nu mai comentez, ca ziceti ca fac reclama. In august vrem sa mergem vreo 5 zile pe undeva, poate zona Cluj, Turda, Bistrita... tot caut.

La Herculane mai e ceva? Am fost prin '85...


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 26 Jun 2013, 20:45
Post #53


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




Pentru bulgari doar atat va zic: Duni. wink.gif


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M.C.
post 27 Jun 2013, 06:54
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.152
Joined: 24 January 04
From: Ploiesti ,din cind in cind.




QUOTE(mars @ 26 Jun 2013, 22:14)
In august vrem sa mergem vreo 5 zile pe undeva, poate zona Cluj, Turda, Bistrita... tot caut.

*


In zona Turda,Pensiunea Poarta Apusenilor, satul Moldovenesti,pe Valea Ariesului.Ai de mers vreo 15-20 de minute din Turda.
Cazare buna,mincare buna(palinca si zacusca din partea casei rolleyes.gif ),zona frumoasa,linistita.
Multa verdeata,foisor,mese in gradina,gratar.
Preturile erau rezonabile.
Am fost in ultimii doi ani,si chiar m-am simtit bine acolo.
Din pacate,in vara asta nu vin in tara,si nu voi ajunge la ei.
Sper sa nu fie luat ca reclama.

This post has been edited by M.C.: 27 Jun 2013, 07:17


--------------------
Renault Megane II Sedan Influence 1,6 16 V ,2005
Alfa Romeo 159 1,9 JTS, 2007 , Ford Mustang 2,3 Ecoboost, 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pcs
post 27 Jun 2013, 09:25
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 411
Joined: 8 November 08
From: Bethoncourt, FR




Colega Meganus, la Gura Humorului ai un strand fain in zona Arinis ( nou, i-au dat drumul de vreo 2 ani ) + Aventura Park cu trasee adaptate pentru varsta copiilor ( de la 6 ani in sus ). La 30-40 km, la Cacica, ai strand cu apa sarata de la salina. Cat despre cazare, gasesti cate pensiuni vrei, cu preturi pentru toata lumea. S-a mai schimbat Bucovina, n-a ramas doar cu manastirile.


--------------------
Dacia/Renault Logan1.6/Laguna3 2.0dci/Clio4 0.9/Megane4 1,33 05 Ambition/08 Privilege/15 Intense/19 Intense GT - GQ286YT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
svclio
post 27 Jun 2013, 09:42
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 267
Joined: 5 July 12




Va recomand Moeciu/Cheile Gradistei, fost de curand (22-24 iunie). Au aparut niste pensiuni noi, foarte bine dotate si la preturi mici, foarte mici de fapt pentru conditiile oferite.

Exemplu: camera cu pat dublu, cu televizor, masa, mini-bucatarie cu chiuveta,frigider,bar,blat de lucru, desigur baia in camera ca peste tot, cam 25 - 30 de metri patrati = 80 lei/ noapte. Practic este ca o garsoniera. Ah ceva nou, are lift, nu mi-a venit sa cred cand am vazut lift in pensiune, e aproape ca un hotel cu 25 de camere.


--------------------
renault clio 2 bicorp 2004 / dci 65 cai
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 27 Jun 2013, 09:58
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Nu contesc frumusetile tarii noastre si faptul ca inca se mai gasesc locuri si oameni deosebiti...dar eu caut plaja...cam ca in link-ul atasat
http://www.plaja.ro/duni/#loc


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 27 Jun 2013, 11:32
Post #58


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




la noi n-o sa gasesti asa ceva.
d-aia recomand bulgaroii. dpdv al felului in care arata statiunile de pe litoral, al serviciilor si chiar al preturilor (raportat la servicii) is la ani distanta in fata romanilor.
io am stat in nisipurile de aur si am vizitat albena si inca fro cateva statiuni d-ale lor.
in nisipuri, daca te plimbi prin statiune, ai senzatia aia de occident. hoteluri imense (unele chicioase ce-i drept, dar toate noi si ingrijite), totu' aranjat, orice "gioarsa" de hotel are piscina proprie, plaja curata....etc.
statiunile noastre.....emana toate comunism. mde, carnaval ca la mazare.

This post has been edited by CGB: 27 Jun 2013, 11:32


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 27 Jun 2013, 11:46
Post #59


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




Sa nu exageram totusi!Pana la occident mai e ceva...

DAAAAAr,e un lucru priceless la bulgari,pe langa avantajele scrise mai sus:Nu intelegi cand te injura! laugh.gif


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 27 Jun 2013, 11:48
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




s:Nu intelegi cand te injura!



Punctu' pe i..


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
72 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:35
Dacia