Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Polish plastic interior Renault Captur

Tajmahal777
post 19 Jul 2020, 13:31
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 99
Joined: 15 October 14
From: Bucharest




Salut! Am masina de 2 luni, si acum am observat pe stalpul din stanga, de la sofer, niste zgarieturi lungi si de adancime medie, destul de urate. Nu-mi explic cum au fost facute, daca asa am luat masina, desi cred ca-mi sareau in ochi in 2 luni, eu abia acum le-am vazut. Nu aveam cu ce sa zgarii acolo, e imposibil. In afara de mine, la volan s-au urcat doar aia din spalatorie, sa curete bordul, si atunci doar ei au zgariat-o, dinadins, altfel nu-mi explic cum au aparut asa.
Ma intereseaza daca ati folosit pana acum o solutie de polish plastic de interior, imi e sa nu il stric mai rau, sa-l fac mai urat. Am gasit solutia asta de la Quixx: Acrylic Scratch remover, care pare mai mult pentru sticla, dar s-ar aplica si la plastic. Faza e ca la sfarsit spune "A nu se utiliza pe suprafete imprimate si pe obiecte din policarbonat". Nu stiu daca plasticul ala e din policarbonat.

Astept orice recomandare sau sugestie, si daca stiti firme de polishat din Bucuresti.
Multumesc anticipat!



--------------------
Renault Captur 2019 TCe 0.9 Benzina/Life Evo
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 17:49
Dacia