Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Iluminare butoane volan si maneta comanda cd

kostyca
post 15 Apr 2018, 22:34
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 15 April 18




Buna,sant nou pe acest forum si asta datorita faptului ca sant posesor de Scenic 3 de doua saptamani. Acum poate o sa radeti dar am o problema mai speciala,si anume,am observat ieri seara cand am vrut sa folosesc cruise controlul ca butoanele nu sant luminate,cum nu am masina demult am incercat sa-mi amintesc daca au mers vreodata si cred ca da,plus ca si maneta de la comenzile audio nu are lumina in caracterele de pe ea(asta nu sant sigur ca ar fi avut,sau ca exista optiunea) blink.gif Cum nu am avut cu ce sa compar va cer ajutorul dumneavoastra.Exista ceva siguranta?Sa fie ceva bec/led ars si poate fiind legate in serie?.. nu functioneaza ?Cum se scot respectivele butoane sa verific?Este o optiune care se poate activa si eu din greseala am dezactivato? Va multumesc anticipat.


--------------------
Renault Grand Scenic 2013 - 1HFS721
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kostyca
post 18 Apr 2018, 09:01
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 15 April 18




sad.gif blush.gif mellow.gif Nimeni?


--------------------
Renault Grand Scenic 2013 - 1HFS721
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 18 Apr 2018, 09:50
Post #3


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Din cate stiu eu la Renault nu au nici pe volan nici la comenzile audiu ... deci cred ca te inseli ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kostyca
post 18 Apr 2018, 10:04
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 15 April 18




Wow,serios?Adica nu cred sa fii avut masina care sa nu aiba acele butoane luminate,poate de aceea confuzia.... huh.gif La o masina cu atatea optiuni tocmai asta lipseste?Poate alti posesori de scenic sa-mi confirme,va rog.


--------------------
Renault Grand Scenic 2013 - 1HFS721
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ProfiBv
post 14 Aug 2018, 23:14
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.116
Joined: 12 June 16
From: Bv




QUOTE(kostyca @ 18 Apr 2018, 11:04)
Wow,serios?Adica nu cred sa fii avut masina care sa nu aiba acele butoane luminate,poate de aceea confuzia.... huh.gif  La o masina cu atatea optiuni tocmai asta lipseste?Poate alti posesori de scenic sa-mi confirme,va rog.
*


"Stai linistit" nu este defect nimic si la mine sunt fara .Vezi ca nici pe panoul de comenzi de pe usa soferului nu-s iluminate toate butoanele.

Scuze de intarziere dar nu stiu ce se intampla cu notificarile mele de la forum desi am bifat "imediate mail" la Scenic....tot nu primesc nici macar un mail , nici cand sunt citat macar.


--------------------
Renault Grand Scenic 3 2010 / 1,5dci 110cp / EDC - Bv
Drumuri bune și RESPECT !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 18:04
Dacia